Kada paskutinį kartą pildėte norus?

Kalėdos – puikus metas dovanoti dovanas ir pildyti savo ir artimųjų norus. Jei reikia pasirinkimo – TURIM! Jei reikia patarimo – TURIM! Pradėkite dovanų ieškoti jau dabar.

Populiariausi prekiniai ženklai

Populiariausios vaikiškos aprangos ir avalynės prekės

Populiariausios vaikiškos aprangos ir avalynės prekės
Žiūrėti visus pasiūlymus

Populiariausios kūdikių prekės

Populiariausios kūdikių prekės
Žiūrėti visus pasiūlymus

Populiariausi žaislai

Populiariausi žaislai
Žiūrėti visus pasiūlymus

Žinomi žaislų prekiniai ženklai

Kaip sukurti kalėdinę atmosferą namuose – 5 idėjos Kalėdų dekoracijoms

Skaityti daugiau

Klasikinio stiliaus baldai

Klasikinio stiliaus baldai
Žiūrėti visus pasiūlymus

Praktiško stiliaus baldai

Praktiško stiliaus baldai
Žiūrėti visus pasiūlymus

Skandinaviško stiliaus baldai

Skandinaviško stiliaus baldai
Žiūrėti visus pasiūlymus

Modernaus stiliaus baldai

Modernaus stiliaus baldai
Žiūrėti visus pasiūlymus

Žinomi kvepalų prekiniai ženklai

Populiariausi kvepalai JAI

Populiariausi kvepalai JAI
Žiūrėti visus pasiūlymus

Populiariausi kvepalai JAM

Populiariausi kvepalai JAM
Žiūrėti visus pasiūlymus

Žinomi kosmetikos prekiniai ženklai

Žinomi buitinės technikos prekiniai ženklai

Žinomi mobiliųjų telefonų prekiniai ženklai

Dovanų kuponai

Dovanų kuponaiSpausdinti dovanų kuponai

Kalėdos

Kalėdos – labiausiai laukiama metų šventė, kuri bent trumpam priverčia sustoti ir atsigręžti į svarbiausias gyvenimo vertybes: šeimą ir artimuosius. Nors šis laikotarpis skirtas ramybei ir susikaupimui, šiuolaikinės tradicijos šiek tiek pakeitė šių švenčių sampratą. Net nepastebime, kaip atšalus orams parduotuvių lentynas užpildo kalėdinės prekės, o ir mes patys pradedame galvoti, kaip dekoruosime namus ir kuo šiais metais nustebinsime pačius artimiausius. 

Gražiausių metų švenčių istorija

Kalėdos pirmiausia buvo švenčiamos kaip saulės sugrįžimo šventė, kuomet žemdirbystė ir gyvulininkystė buvo ypač svarbios, o pavasaris asocijavosi su atgimstančia gamta ir naujų ūkio darbų pradžia. Vėliau, pradėjus plisti krikščionybei, jos pradėtos minėti kaip Kristaus gimimo diena. Tokia tradicija išliko ir iki šių dienų, tačiau prie jos prisijungė ir daugiau šventinių simbolių – šiuolaikinės Kalėdos neįsivaizduojamas be dovanas dalinančio Kalėdų senelio ir kitų glaudžiai su šia krikščioniška švente susijusių personažų bei atributų.

Senovės tradicijos Lietuvoje

  • Anksčiau Kalėdos buvo švenčiamos net keturias dienas – pirmąją visi būdavo namuose, su pačiais artimiausiais, antrąją priimdavo svečius ir kaimynus, tuo tarpu dvi likusias dienas vengdavo sunkesnių darbų.
  • Kalėdinis laikotarpis visuomet buvo apipintas magiškų elementų – iki šiol teigiama, jog Kūčių naktį prabyla gyvūnai, o iš krano ima tekėti vynas.
  • Pagal pirmąją Kalėdų dieną buvo spėjami ir orai: jei šalta – pavasaris ateis vėliau, o jei šviečia saulė – galima tikėtis derlingų metų.


Kaip švenčiamos Kalėdos svetur?

  • Australijoje Kalėdos vyksta šilčiausiu laikotarpiu, tačiau nors vietoj sniego gyventojai dažniausiai sulaukia audrų, tai nesunaikina jų šventinės dvasios. Kaimynai tarpusavyje varžosi dėl pačių gražiausių šventinių dekoracijų, prie durų kabinami vainikai, o išvakarėse pradeda skambėti ir Kalėdinės giesmės.
  • Japonijos gyventojai nesivargina rūpintis šventinio stalo patiekalais, kadangi per Kalėdas dažniausiai keliauja į vieną populiarų greito maisto restoraną – ši tradicija įsivyravo po vienos itin pasisekusios reklaminės kampanijos.
  • Kol mes laukiame Kalėdų senelio pasirodymo, Norvegijos gyventojai Kalėdų išvakarėse bando kovoti su blogosiomis dvasiomis – tuomet namuose paslepiamos visos šluotos, o šeimos vyrai, išėję į lauką keletą kartų pašaudo, tam, kad jas tikrai atbaidytų.


Linksmiausi faktai

  • Teigiama, jog prasidėjus Kalėdiniam sezonui, per sekundę parduodami maždaug 28 LEGO rinkiniai. Sunku nesutikti, jog tai – populiariausios dovanos Kalėdoms!  
  • Pirmosios plastikinės Kalėdų eglės buvo gaminamos iš tualeto šepetėlių – tuomet tie patys šereliai tiesiog būdavo nudažomi žalia spalva.
  • Čekijoje prie šventinio stalo būtinai turi susėsti lyginis žmonių skaičius, nes kitaip artėjančiais metais vieno iš jų gali laukti baisi lemtis.
  • Didžiojoje Britanijoje egzistuoja įstatymas, jog Kalėdų dieną privaloma eiti į bažnyčią, tačiau už jo nesilaikymą kol kas niekas nebaudžia.


Kalėdos 2018 metais: pagrindinės tendencijos

Šiais metais namuose turėtų vyrauti natūralūs atspalviai, kuriuos rekomenduojama derinti kartu su auksinėmis dekoracijomis. Siūloma nevengti blizgių ar skaidrių Kalėdinių žaisliukų ir gausiai jais papuošti šventinį medį. Derinkite papuošimus tarpusavyje ir nepamirškite žiemiškų elementų – tam puikiai tiks dirbtinis sniegas ir įvairūs Kalėdiniai simboliai. Nepamirškite ir jaukią šviesą sukuriančių lempučių ar šviečiančių dekoracijų, kurios net ir niūriais vakarais praskaidrins nuotaiką ir primins apie artėjančius džiaugsmus.

Dovanos Kalėdų proga

Pasirūpinus šventinėmis dekoracijomis, dar reikės apsispręsti dėl pačių geriausių dovanėlių pasirinkimo. Šio klausimo verčiau neatidėlioti – net nespėsite pastebėti, kaip Kalėdos ir vėl pasibels į duris, tad verčiau šventinį laikotarpį pasitikti jau pasiruošus. Tad derėtų kaip įmanoma anksčiau pradėti mąstyti, ką padovanoti Kalėdoms. Tuomet daugiau laiko liks susikaupimui ir maloniam bendravimui – juk būtent to per Kalėdas ir norisi labiausiai. 

Jūsų peržiūrėtos prekės