Naudingi patarimai

17 klausimų, į kuriuos reikia atsakyti prieš perkant vežimėlį

5/5
2018 07 15

Tie, kurie teigia, kad sprendimas susilaukti vaikelio buvo pats svarbiausias ir sunkiausias sprendimas gyvenime, turbūt niekada nesirinko vaikiško vežimėlio „Bugaboo“ vežimėlių eroje. Bet kuris tėvas toje gausybėje pasiūlymų besirinkdamas tinkamą vežimėlį ir matydamas kosmines kainas susiima už galvos. Mums nepatinka matyti panikuojančius tėvus, todėl sudarėme klausimų sąrašą, kurie padės lengviau išsirinkti tinkamą vežimėlį ir nenusipirkti to, kuris Jums visai netinka.

Vėžimėlių tipai:

1. O KUR KAVOS PUODELIO LAIKIKLIS?

Jau tik negalvokite, kad nepavargsite. Neatmeskite galimybės, kad Jūs mėgausitės savo naujo kavos aparato, kurį gausite dovanų iš labiau patyrusių tėvų per kūdikio laukimo vakarėlį, gaminama kava. Ieškodamos tinkamo vežimėlio, su savimi turėkite savo mėgstamiausią kavos puodelį ir įsitikinkite, kad jis tilps į puodelio laikiklį, kuris dažniausiai yra papildomai perkamas priedas. Puodelio laikiklio nėra? Ieškokite kito vežimėlio.

2. AR APAČIOJE ESANČIAME KREPŠELYJE TILPS KŪDIKIO KREPŠYS IR MANO RANKINUKAS?

Renkantis vežimėlį svarbiausia yra jo saugumas, tačiau antras svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti – apačioje esančio krepšelio dydis. Per didelių krepšių nebūna ir jokiam konsultantui parduotuvėje neleiskite Jūsų įtikinti, kad tai netiesa. Būkite tikra, kad apačioje tilps viskas, ko gali prireikti, pavyzdžiui, šeši drabužių komplektai, nes niekas nėra apsaugotas nuo netikėto viduriavimo.

3. O KUR DĖTI PIRKINIUS?

Krepšelio tvirtumas taip pat svarbus kaip ir jo dydis. Ar vežimėlio krepšelis pagamintas iš tinklinės medžiagos? Įsitikinkite, kad ji yra pakankamai tvirta, kad išlaikytų sunkiausius produktus, tokius kaip konservuotas pupeles, pieno pakelius.

Top 5 Vežimėliai

Sportinis vežimėlis Joie Mytrax™ Flex, Gray Flannel kaina ir informacija | Sportinis vežimėlis Joie Mytrax™ Flex, Gray Flannel | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 24900 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sportinis vežimėlis Joie Litetrax™ 4 S, Coal kaina ir informacija | Sportinis vežimėlis Joie Litetrax™ 4 S, Coal | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 20900 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Bugaboo Cameleon 3 Plus universalus vežimėlis, Black/Black-Black kaina ir informacija | Bugaboo Cameleon 3 Plus universalus vežimėlis, Black/Black-Black | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 75899 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sportinis vežimėlis Lionelo Annet, Black Carbon kaina ir informacija | Sportinis vežimėlis Lionelo Annet, Black Carbon | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 10900 4.3/5 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sportinis vežimėlis Joie Mytrax™, Grey Flannel kaina ir informacija | Sportinis vežimėlis Joie Mytrax™, Grey Flannel | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 23900 5/5 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Aluminum/Grey Melange-Grey Melange kaina ir informacija | Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Aluminum/Grey Melange-Grey Melange | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 99900 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Black/Black-Black kaina ir informacija | Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Black/Black-Black | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 05900 8d. 3val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Black/Grey Melange-Grey Melange kaina ir informacija | Bugaboo Fox 2 universalus vežimėlis, Black/Grey Melange-Grey Melange | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 97900 8d. 3val.
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Bugaboo Bee 6 sportinis vežimėlis, Alu/Grey Melange-Grey Melange kaina ir informacija | Bugaboo Bee 6 sportinis vežimėlis, Alu/Grey Melange-Grey Melange | pigu.lt 25 € NUOLAIDA NUO 500 €
€ 69900 8d. 3val.
Į krepšelį
25 € NUOLAIDA NUO 500 €
X-Lander lopšys X-Pram Light 2.0, Azure grey T-AKC-00047 kaina ir informacija | X-Lander lopšys X-Pram Light 2.0, Azure grey T-AKC-00047 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 13900 8d. 3val.
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

4. AR VAIKUS GERIAU SODINTI VIENĄ ŠALIA KITO, AR VIENĄ UŽ KITO?

Jei susilaukėte dvynukų arba turite skirtingo amžiaus vaikus (stiprybės Jums!), Jums reikės dviviečio vežimėlio. Renkantis dvivietį vežimėlį reikės apsispręsti dėl jo konstrukcijos. Vaikam sėdint šalia vienas kito, jie gali bendrauti tarpusavyje, tačiau su tokiu vežimėliu kur kas sunkiau manevruoti tarp žmonių ir prastumti pro siauras duris. Jei galvojate, kad tėvystė yra ekstremalus sportas (ir mes su tuo visiškai sutinkame), rekomenduojame įsigyti dvivietį vežimėlį, kurio sėdimos vietos yra viena šalia kitos ir daugiau apie tai negalvoti.

5. AR GALIU VIENA RANKA PASTUMTI PRIKRAUTĄ VEŽIMĖLĮ?

Jei yra vienas dalykas, kurį būtinai reikia išbandyti prieš įsigyjant vežimėlį, tai šitas. Ateikite į parduotuvę tarsi po Kalėdinio apsipirkimo, vežimėlį prikraukite daiktais ir jį išbandykite. Net ir pats paprasčiausias tuščias vežimėlis važiuos lengvai, tačiau Jūs turite įsitikinti, kaip jis važiuos, kai jame sėdės vaikas ir apačioje dar bus krūva daiktų. Jei radote vežimėlį, su kuriuo lengva manevruoti viena ranka, net kai jame pilna daiktų, nepaleiskite jo iš rankų!

6. AR GALIU VEŽIMĖLĮ SULANKSTYTI IR IŠLANKSTYTI VIENA RANKA?

Tai didžiausias galvos skausmas tiems, kurie neturi vaikų. „Aš paspaudžiau tą raudoną mygtuką, o vežimas neišsilanksto!“ Kiekvieno vežimėlio mechanizmas skiriasi, todėl būtinai pabandykite kiekvieną sudominusį vežimėlį sulankstyti ir išlankstyti. Patikėkite, Jūs mažiausiai norite atsidurti situacijoje, kuomet turėsite paguldyti mažylį ant žemės arba ant automobilio stogo, kad išsiaiškintumėte su tuo nelemtu mechanizmu.

7. AR SULANKSTYTAS VEŽIMĖLIS STOVI BE ATRAMOS?

Kai jau išsiaiškinote, kaip jį sulankstyti ir išlankstyti, pabandykite sulankstytą vežimėlį atremti į sieną ar automobilį kai Jūsų rankose yra kūdikis ir kūdikio reikmenų krepšys. Tikriausiai nenustebinsime pasakę, kad ratukai juda. Išlipus iš automobilio, esant visiškai užimtoms rankoms Jūs mažiausiai norite vienintele laisva koja gaudyti bėgantį vežimėlį.

8. AR JIS SUDERINAMAS SU AUTOMOBILINE KĖDUTE?

Dažniausiai visi vežimėliai suderinami su automobilinėmis kėdutėmis, tačiau su vienais vežimėliais tai yra paprasčiau nei su kitais. Tai reiškia, kad kai kurie vežimėliai suderinami tik su tam tikrų gamintojų kėdutėmis, o kai kurie gamintojai siūlo įsigyti specialų adapterį. Laiko ir pinigų sutaupysite suradę tarpusavyje suderinamus vežimėlį ir kėdutę. Ieškokite taip, kaip ieškote prie rankinuko derančių batelių. Ar, taip, kaip jų ieškojote iki atsirandant vaikams.

9. KĄ DARYTI, JEI VYRESNIS VAIKAS PAVARGS EITI?

Jei jūsų antras vaikas yra iki šešerių metų amžiaus, Jūs tikrai susidursite su šia problema. Ir ne, mažylis negali sėdėti ant vyresnio broliuko ar sesutės kelių. Gerai, kad kai kurie super modernūs vežimėliai turi specialias platformas, ant kurių gali atsistoti vyresni vaikai ir važiuoti kartu. Kai kada šios platformos įeina į komplektaciją, o kartais tokios galimybės nėra.

10. AR PATOGIOS RANKENOS?

Šias rankenas laikysite bent kelerius metus, todėl įsitikinkite, kad jos patogios ir malonios. Rankenos būna plastikinės, aptrauktos putplasčiu arba oda (prabangiai, ane?). Jei neketinate vežimėlio stumti tik su pirštinėmis, išsirinkite tą, kurio rankenos Jums maloniausios.

11. AR ANT MEDŽIAGOS MATYSIS DĖMĖS?

Šitas klausimas labiau liečia medžiagos spalvą, o ne patį audinį, nes dauguma vežimėlių gaminami iš audinių kuriuos galima plauti. Jei galvojate, kad vežimėlį valysite dažniau, nei matysite jauną mėnulį – tai tik apgaudinėjate save. Rinkitės vežimėlį, ant kurio mažiausiai matysis mažylio seilės ir išspjauti sausainiai. Kamufliažinis raštas čia tinkamiausias,  o apie baltą spalvą geriau nė negalvokite. Mes kartojame: JOKIU BŪDU NEPIRKITE BALTOS SPALVOS VEŽIMĖLIO. Nebent esate Puff Daddy.

12. AR RATAI YRA PRIPUČIAMI IR KODĖL TAI SVARBU?

Geras klausimas! Vežimėlis pripučiamais ratukais važiuoja kur kas tolygiau nei plastikiniais ar guminiais, nes jie amortizuoja visus kelio nelygumus. Tai reiškia, kad mažylis saldžiai miegos ir nepabus nuo kiekvieno akmenuko. Patikėkite, Jūs tuo labai džiaugsitės.

13. AR RATŲ DYDIS YRA SVARBUS?

Ir taip ir ne. Priklauso nuo to, kur ketinate važiuoti. Bėgiojate? Tuomet Jums reikia vežimėlio su dideliu priekiniu ratu. Mėgstate turistinius žygius? Reikalingi dideli ratai. Mėgstate kliūčių ruožus? Tikrai taip, reikalingi dideli ratai. Tačiau jei Jums svarbu tiesiog nusigauti iš taško A į tašką B, tuomet ratų dydis nėra svarbus. Oi, nepaminėjome, kad jei gyvenate ten, kur pusę metų gausu sniego, geriau rinkitės kuo didesnius ratus arba... likite namie.

14. PIRKTI JUODĄ AR SPALVOTĄ VEŽIMĖLĮ?

Jau nutarėme, kad balta – blogas pasirinkimas, tačiau tarkime, kad Jums dėmės nekelia didelio rūpesčio ir ketinate pasirinkti vežimėlį, kuris tiktų prie Jūsų aprangos. Ir tik neapsimeskite, kad tokia mintis nebuvo atėjusi į galvą. Žinoma, juoda tinka prie visko. Kečupas irgi tinka viskam, bet jo juk nekišate savo mažyliui. Viskas, ką norime pasakyti: neapsiribokite vien juoda spalva. Jei radote vežimėlį, kuris atitinka visus Jūsų reikalavimus ir jį galima rinktis iš įvairių spalvų, neatmeskite galimybės rinktis. Be to, ryški oranžinė į kalną stumiamo vežimėlio spalva neleis Jums užmigti tuos kelis pirmus mėnesius.

15. AR REIKALINGAS LOPŠYS?

Jei ketinate automobilinę kėdutę laikyti automobilyje ir jos iš ten neištraukinėti, tuomet klausimas, ar lopšys yra reikalingas, neturėtų kilti. Jis yra jaukus, minkštas ir dienos metu kelionėje pas senelius tarnauja kaip lovytė. Tačiau jei automobilinę kėdutę ketinate naudoti lyg tai būtų trečioji ranka, tuomet lopšys gali tapti nereikalingu daiktu, užimančiu laisvą vietą kambaryje ar bagažinėje.

16. AR JIS TILPS MANO AUTOMOBILYJE?

Jei vairuojate automobilį ir ketinate važinėti su naujagimiu, šis klausimas turėtų būti Nr. 1. Vežimėlis ne tik turi tilpti automobilio bagažinėje, bet dar ir turi likti vietos kitiems įprastai vežiojamiems daiktams: šuns ėdalui, pirkiniams ir panaudotų daugkartinio naudojimo sauskelnių maišui, kurį vis pamirštate parsinešti namo. Jums gali atrodyti, kad vežimėliai gražiai susilanksto į patogios formos objektą, tačiau tie dideli ratai, reikalingi gyvenant atšiauriame klimate, tikrai pakeis Jūsų planus.

17. Į KURIĄ PUSĘ NORIU, KAD ŽIŪRĖTŲ MANO MAŽYLIS?

Pirmaisiais mėnesiais greičiausiai norėsite kuo dažniau matyti savo mažą stebuklėlį, todėl greičiausiai atsakysite, kad vaikas turi būti atsuktas į Jus. Tačiau nepamirškite, kad mažyliui paaugus jis ar ji norės matyti juos supančią aplinką, todėl kur kas geriau, jei sėdima vieta bus nukreipta į išorę. Kai kuriuose vežimėliuose yra funkcija keisti rankenų poziciją, tad turėdami tokį vežimėlį galėtumėte paklusti savo norams ir užgaidoms. Bet nepamirškite, kad daugumos vežimėlių ne visi keturi ratai yra „vairuojami“, tad apsukę sėdėjimo vietą priekyje turėsite „nevairuojamus“ ratus, dėl ko bus be galo sunku manevruoti tarp visos tos masės žmonių, nepakeliančių savo nosies nuo telefonų. Kai kuriuose vežimėliuose galima pakeisti ne rankenų poziciją, bet apsukti pačią kėdutę. Nepamirškite to, kad neišeitumėte iš proto.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?