Naudingi patarimai

5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo kompiuterinių virusų

4.2/5
2019 05 24

ESET antivirusines programas gaminantys saugumo ekspertai įspėja - 2019 metais kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau atakuoja išmaniuosius įrenginius. Didelę dalį laisvo laiko esame nuolat prisijungę prie interneto, tačiau retai susimąstome apie papildomą įrenginių apsaugą - tai kelia grėsmę naudojamų įrenginių saugumui.

ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3007 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3995 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3286 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1941XCBFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCBFR_el | pigu.lt
€ 1700 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1171XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCEFR_el | pigu.lt
€ 2000 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1941XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCEFR_el | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1171XCAFS_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCAFS_el | pigu.lt
€ 1500 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Šiuolaikiniai virusai gali pakenkti ne tik kompiuteriui, tačiau ir mobiliajam telefonui, planšetiniam kompiuteriui ar netgi išmaniajam laikrodžiui. Kaip netapti sukčių taikiniu kir neprarasti duomenų pataria ESET ekspertai.

  1. Patikrinkite namų maršrutizatoriaus pažeidžiamumus

Neapsaugotas maršrutizatorius gali atverti kelią įsilaužimams į prie jo prisijungusius įrenginius, nukreipti vartotoją į kenkėjišką puslapį, kuriame bandoma išgauti asmeninius duomenis, bei siųlyti įdiegti užkrėstas programinės įrangos versijas.

Norint apsaugoti maršrutizatorių, pirmiausia reikėtų sukonfigūruoti jo nustatymus, pakeisti prisijungimo slaptažodžius bei atnaujinti vidinę operacinę sistemą (angl. „firmware“). Tą galima padaryti prijungus maršrutizatorių prie kompiuterio su „Ethernet“ kabeliu ar naudojantis specialia programėle telefone.

Patariama pasitikrinti, ar prie jūsų interneto yra prisijungę tik žinomi ir patikimi įrenginiai. Dažnai dėl saugumo spragų prie maršrutizatoriaus gali prisijungti svetimi įrenginiai, arba patikimi įrenginiai jungiasi be tinkamos autorizacijos, nenaudojant jokio prisijungimo slaptažodžio.

Pažangios antivirusinės programos gali patikrinti jūsų namų maršrutizatorių pažeidžiamumus, aptikti silpnus slaptažodžius arba pasenusią programinę įrangą bei tuo pačiu siūlo atlikti saugos spragas šalinančius veiksmus.

  1. El. bankininkyste naudokitės tik apsaugotame įrenginyje

Vis daugiau vartotojų atranda el. bankininkystės teikiamus privalumus: tikrinti sąskaitas, mokėti mokesčius ar valdyti savo finansus internete. ESET rekomenduoja rinktis antivirusinę apsaugą su el. bankininkystės ir mokėjimų apsauga ESET Internet Security.

Antivirusinė programa apsaugo jūsų transakcijas, kuomet naudojatės el. bankininkyste ar apsiperkate internetu. Sandorių saugumui užtikrinti šifruoja ryšį tarp klaviatūros ir naršyklės ir automatiškai apsaugo el. bankininkystės svetainėse.

Perkant internete, reikėtų atsiminti šias taisykles - įsitikinkite, kad svetainė patikima, nes galite būti nukreipti į kenksmingas internetines svetaines. Ypač jei dominančių prekių pasiūlymų reklamas matome socialiniuose tinkluose ar forumuose.

Naudokite tik sudėtingus slaptažodžius, kuomet jungiatės prie el. parduotuvių paskyrų. Esant galimybei, įgalinkite slaptažodį su dviejų veiksnių autentifikacija.

Perkant internete įvertinkite viešojo nemokamo „Wi-Fi“ būtinybę, ypač didelio susibūrimo vietose kaip prekybos centrai. Norint prisijungti prie asmeninės bankininkystės, rekomenduojama naudoti telefono mobilųjį ryšį, kuris yra gerokai saugesnis.

  1. Atkreipkite dėmesį, jeigu įrenginys nuolat išsikrauna ir kaista

Ar jūsų išmaniojo įrenginio baterija linkusi greitai išsikrauti, o įjungus pakrovėją į elektros lizdą  įrenginys stipriai kaista, jo ekranas yra darbo režime? Jūsų įrenginys gali būti įtrauktas į kenkėjišką „botnet“ tinklą.

Kuomet kompiuteris įtraukiamas į „botnet“ tinklą, jis gali pradėti savavališkai siųsti „Spam“ laiškus ar nuolat perkrauti atidarytus tinklapius. ESET papildomas apsaugos sluoksnis apsaugo nuo įtraukimo į kenkėjiškos botnet tinklų programinės įrangos srautą – neleidžia kompiuterio panaudoti piktavališkai veiklai, kaip. el. pašto šiukšlių siuntimui, kriptovaliutos kasimui ir atakų iš tinklo vykdymui.

„Botnet“ programišiai naudoja keliais būdais – nuo „Spam“ žinučių siuntimo iki asmeninės informacijos vagysčių. Kibernetiniai nusikaltėliai naudojasi „botnet“ tinklais kad pavogtų elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis ar vykdytų nusikaltimus. „Botnet“ tinklai gali būti naudojami ir siekiant šnipinėti vartotojus per web kameras bei vykdant panašius privatumo pažeidimus

  1. Venkite nemokamų „Wi-Fi“  tinklo stotelių

Viešose vietose naudojantis nemokamu interneto ryšiu jūsų kompiuteris arba kitas išmanusis įrenginys gali būti užkrėstas kompiuteriniu virusu, siekiančiu išvilioti asmeninius duomenis - socialinių tinklų paskyrų slaptažodžius, el. bankininkystės prisijungimus.

Jeigu vis dėlto naudojatės nemokamu bevieliu internetu ESET rekomenduoja susikurti itin stiprius slaptažodžius jungiantis prie savo paskyrų, kuriuos būtų sudėtinga atspėti per „Wi-Fi“ tinklą į jūsų įrenginį potencialiai bandantiems patekti kompiuteriniams virusams.

Geras slaptažodis turėtų susidėti iš bent vieno skaičiaus ir simbolio, taip pat patariama naudoti lietuviškas raides, kadangi šioje abėcėlėje yra rečiau sutinkamų simbolių, kuriuos nėra taip lengva „nulaužti”. ESET antivirusinė apsauga praneša kada bandote jungtis prie nežinomo tinklo. Sistema Jus perjungia į griežtos apsaugos modelį ir kompiuteris tampa nematomas kitiems prie šio tinklo prisijungusiems įrenginiams.

  1. Neatidarinėkite „Spam“ tipo laiškų

Nepageidaujami laiškai gali ne tik sugadinti nuotaiką, tačiau ir pakenkti jūsų išmaniajam įrenginiui. „Spam“ tipo laiškuose neretai slepiasi viena labiausia paplitusių kibernetinio sukčiavimo formų „Phishing“. Šis terminas kilęs nuo lietuviško žodžio žvejoti.

„Phishing“ atakos dažniausiai vyksta per siunčiamus „Spam“ tipo laiškus. Paprastai šiuose laiškuose būna pridėtas virusais užkrėstas failas arba į tekstą įterpta nuoroda, vedanti į netikrus tinklalapius, siekiant išvilioti asmeninius duomenis.

„Phishing“ atakas galima atpažinti. Niekada nerekomenduojama atidaryti prisegtų dokumentų ar spausti įtartinų nuorodų. Atsargiai vertinkite laiškus iš nežinomų siuntėjų, laiškus iš organizacijų – bankai ir kitos įmonės, norėdamos pranešti svarbią informaciją, dažniausiai kreipiasi asmeniškai ir pagrindinius duomenis apie asmenį žino iš anksto.

Naudojantis ESET, nepageidaujami laiškai net nepasiekia kompiuterio. ESET apsauga nuo sukčiavimo „Anti-Phishing“ saugo nuo suklastotų svetainių bandymų gauti jautrią informaciją, tokią kaip vartotojo vardai, slaptažodžiai ar el. bankininkystės prisijungimo duomenys.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?