Naudingi patarimai

Aeratorius ar skarifikatorius? Kurį rinktis, norint lengvai prižiūrėti veją

4.1/5
2021 02 19

Mėgstate rūpintis savo sodu ar kiemu? Augalų ir žolės priežiūra jums tikra terapija po ilgos darbo dienos? Tam, kad lauko darbai neapsunktų, patariame įsigyti prietaisų, palengvinsiančių vejos priežiūrą.

Pavasario pradžia pats tinkamiausias metas aeruoti ir skarifikuoti veją. Atlikus darbus, maždaug po mėnesio jau galėsite džiaugtis atsinaujinusia, žalia, vešlia pieva. Dalinamės patarimais, koks aeratorius ir skarifikatorius būtų tinkamiausias jūsų kiemui. 

Elektrinis aeratorius/skarifikatorius Hecht 1999 2in1 kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius/skarifikatorius Hecht 1999 2in1 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 12900 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Elektrinis aeratorius HECHT 1848 2in1 kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius HECHT 1848 2in1 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 13120 4.9/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Benzininis vejos aeratorius-skarifikatorius AMBER-LINE L-CLASS, 4.2kW kaina ir informacija | Benzininis vejos aeratorius-skarifikatorius AMBER-LINE L-CLASS, 4.2kW | pigu.lt 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 49104 3d. 2val.
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Elektrinis aeratorius / skarifikatorius Hecht 1420 2in1 kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius / skarifikatorius Hecht 1420 2in1 | pigu.lt
€ 9730 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Elektrinis aeratorius / skarifikatorius Fieldmann FZV 2004-E kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius / skarifikatorius Fieldmann FZV 2004-E | pigu.lt
€ 8499 4.3/5 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Benzininis vejos aeratorius Hecht 5641 2in1 kaina ir informacija | Benzininis vejos aeratorius Hecht 5641 2in1 | pigu.lt 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 35899 5/5 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Elektrinis aeratorius Makita UV3200 kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius Makita UV3200 | pigu.lt
€ 10900 3.8/5 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Benzininis aeratorius Scheppach SC40P kaina ir informacija | Benzininis aeratorius Scheppach SC40P | pigu.lt 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 29900 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Aeratorius / skarifikatorius AL-KO Combi Care 38 E Comfort kaina ir informacija | Aeratorius / skarifikatorius AL-KO Combi Care 38 E Comfort | pigu.lt
€ 11800 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Aeravimas ir skarifikavimas naudingas, nes:

  • Dirvožemis greičiau sugeria didesnį kiekį vandens. Žolę laistysite efektyviau – vanduo geriau pasieks žolės šaknis;
  • Žemė geriau pasisavins reikalingas medžiagas: deguonį, trąšas. Geriau sudygs nauja žolė. Aeruoti patariama prieš sėjimą ar žolės tręšimą;
  • Žolė taps atsparesnė karščiui ir sausrai;
  • Suskaidysite žolės paviršiuje augančias samanas, šiaudus ar po ilgos žiemos nebegražią, seną žolę.

Aeratorius – kas tai?

aeratorius naudojamas vejoje

Pagrindinė aeratoriaus paskirtis – prisotinti dirvožemį deguonimi. Aeratorius žolėje padaro skylutes, pro kurias žolės šaknys geriau pasisavina reikalingas medžiagas, tokias kaip deguonį, vandenį, trąšas. Kasmet aeruojant dirvožemį auga vešlesnė, stipresnė žolė. Aeravimas taip pat padeda išvengti samanų, piktžolių.

Aeratorių rūšys:

  • Rankiniai arba kojiniai aeratoriai (specialūs antbačiai);
  • Turintys variklį – elektriniai arba benzininiai aeratoriai:
  1. a) turintys tuščiavidurius cilindro formos kaiščius, kurie ištraukia dirvožemio kupstelius į paviršių;
  2. b) turintys spyglius, kurie tiesiog subado žemę;
  3. c) turintys plieninius peilius, kurie stipriai iššukuoja ir išpurena dirvą – vadinami SKARIFIKATORIAIS.

Kuo skiriasi aeratorius nuo skarifikatoriaus?

Dar viena aeratorių rūšis – skarifikatoriai. Skarifikatorius skirtas supjaustyti ir išgrėbti vejoje esančias samanas, šiaudus ar seną žolę. Prietaisas turi peilius, kuriais įpjauna žemės paviršių ir ją stipriai iššukuoja bei išpurena. Skarifikavimas vejai sukels daugiau streso, nei tik aeravimas. Skarifikatoriumi kartu su nereikalingu samanų ir šiaudų sluoksniu išrausite ir kažkiek geros žolės. Būtent todėl, po skarifikavimo veja kurį laiką gali atrodyti negražiai.

Tačiau išsigąsti nereiktų. Kartą metuose taip išpurenus žolę, ji augs tik vešlesnė ir žalesnė. Greitai išnyks samanos bei piktžolės. Po skarifikavimo žolę būtina palaistyti. Vietas, kuriose žolė buvo išplikusi, reikėtų apsėti.

Veją skarifikuoti rekomenduojama pavasario pradžioje arba rudens pradžioje iki pirmųjų šalnų. Tačiau, ne dažniau nei 2 kartus per metus.

Pigu.lt parduotuvė taip pat siūlo rinktis aeratorius-skarifikatorius. Tai agregatai, turintys keičiamas dalis ir galintys tiek aeruoti, tiek skarifikuoti veją. O tai labai patogu – vejos priežiūrai jums užteks vieno prietaiso.

Koks aeratorius tinka jums?

koki aeratoriu rinktis kasdieniam naudojimui

Sklypo dydis, dirvožemio tankumas, jūsų fizinis pajėgumas bei vejos naudojimo dažnumas lemia, kokį prietaisą reiktų rinktis. Žemiau dalinamės patarimais, padėsiančiais įsigyti geriausiai jums ir jūsų kiemui tinkantį aeratorių ar skarifikatorių.

Didelis ar mažas kiemas? O gal golfo aikštynas?

Rinkdamiesi aeratorių, pirmiausiai turėtumėte atsižvelgti į vejos dydį. Jei kiemas mažas, o dalį jo dar dengia asfaltas ar trinkelės, aeruoti reikės tik mažą plotelį žolės. Tokiu atveju jums gali tikti ir rankinis aeratorius, aeratorius grėblys ar specialūs aeravimo antbačiai.

Investicija bus nedidelė, tačiau įvertinkite, kad dirbdami su tokiais įrankiai turėsite įdėti daugiau fizinių jėgų. Jei manote, kad savo paties jėgomis aeruoti kiemą bus per sunku, tuomet ieškokite elektrinio ar benzininio prietaiso.

KIEMUI, KURIO PLOTAS IKI 1000 m², GALITE ĮSIGYTI ELEKTRINĮ AERATORIŲ

Elektrinis prietaisas dirbs tyliai ir bus pakankamai lengvas palyginus su benzininiu. Tačiau jums reikės labai ilgo laido ir turėsite būti atsargūs, kad dirbdami to laido nepažeistumėte. Su ilgu laidu taip pat bus sunku aeruoti aplink medžius ir krūmus. Būtent šį niuansą specialistai įvardija kaip vieną didžiausių elektrinių aeratorių minusą. Tiesa, elektrinis aeratorius neterš aplinkos – bus draugiškesnis gamtai ir jūsų sveikatai.

DIDESNIEMS NEI 1000 m² KIEMAMS REKOMENDUOJAME ĮSIGYTI BENZININĮ PRIETAISĄ

Benzininiai aeratoriai dažniausiai tarnauja ilgiau ir yra galingesni nei elektriniai. Todėl, labiau tinkamesni nelygiai vejai. Tiesa, benzininis prietaisas veiks gana garsiai ir bus sunkesnis. Tai turėtumėte įvertinti, jei kaimynų kiemas visai šalia jūsų ir jei prietaisą reikės kažkur nunešti. Turint benzininį aeratorių nereikės rūpintis laidu, tačiau įrenginį turėsite pripildyti benzinu.

Tiek elektrinius, tiek benzininius prietaisus jūs turėsite stumti ir eiti iš paskus, panašiai, kaip žolę pjaunat žoliapjove. Tad, jei ruošiatės aeruoti itin didelį sodą ar net golfo aikštyną, ieškokite aeratoriaus, tvirtinamo prie traktoriaus ar kitos savaeigės mašinos. Tuomet be vargo apdirbsite ir itin didelius plotus žolės.

Žolės būklė

Įvertinkite savo vejos būklę. Jei pievoje daug samanų, žolė neprižiūrėta ir negraži – rinkitės galingesnį skarifikatorių. Galingesnis agregatas bus reikalingas ir tuomet, jei dirvožemis itin tankus ir molingas. Po apdirbimo medžiagos geriau pasieks žolės šaknis ir net ne itin derlingoje žemėje sudygs graži žolė.

Tačiau jei turite gražią veją, kuria norite toliau lengvai rūpintis – jums pakaks ir paprastesnio aeratoriaus. Kasmet du ar tris kartus veją aeruokite spygliais ir išvengsite samanų, piktžolių ar kito nereikalingo sluoksnio. Žolę aprūpinsite deguonimi ir ji toliau jus džiugins.

Aeruoti veją kelis kartus per metus taip pat patariama tuomet, kai ji labai dažnai naudojama ir pažeidžiama. Pavyzdžiui, dažnai kieme žaidžiate futbolą, statote baseiną ir pan.

Aeratoriaus galia

Perkant aeratorių labai svarbi jo variklio galia. Kuo galingesnis variklis, tuo ilgiau ir sklandžiau veiks prietaisas. Pigu.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti įvairaus galingumo aeratorių bei skarifikatorių. Mažesnių ir pigesnių galia siekia apie 1000 W. Galingesni, tad dažniausiai ir daugiau kainuojantys agregatai bus apie 2200 ar net 4200 W galios.

Elektrinis aeratorius/skarifikatorius Hecht 1999 2in1 kaina ir informacija | Elektrinis aeratorius/skarifikatorius Hecht 1999 2in1 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 12900 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Benzininis aeratorius Scheppach SC40P kaina ir informacija | Benzininis aeratorius Scheppach SC40P | pigu.lt 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 29900 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Benzininis skarifikatorius Fieldmann FZV 6050-B, 208cc,3kW kaina ir informacija | Benzininis skarifikatorius Fieldmann FZV 6050-B, 208cc,3kW | pigu.lt 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 36799 3d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Rodyti daugiau

Jei veją aeruoti planuojate dažnai, plotas labai didelis – tuomet rinkitės galingesnį prietaisą. Net ir veikdamas pilnu pajėgumu toks aeratorius tarnaus ilgiau. Tačiau, jei vejos plotas nedidelis ir aeravimą planuojate atlikti tik kartą metuose – ieškokite ne tokio galingo prietaiso – investicija bus kur kas mažesnė.

Svoris ir korpuso tipas

Rinkdamiesi pastebėsite, kad labai skiriasi kai kurių aeratorių svoris. Pavyzdžiui, galima įsigyti tik 7 kg sveriantį agregatą arba net 40 kg. Prietaisų svorį pirmiausiai nulemia variklio tipas. Benzininiai prietaisai sunkesni už elektrinius. Taip pat sunkesni yra plieninio korpuso aeratoriai, o plastikiniai – lengvesni. Jei prietaiso svoris jums aktualus, aeratorių reikės kelti ir kažkur pernešti – rinkitės lengvesnį. Tačiau, jei aeratorių tiesiog įstumsite į patalpą – pirkite nerūdijančio plieno korpuso. Toks agregatas bus ilgaamžiškesnis ir atsparesnis lūžiams.

Spygliai ir peiliai

Rinkitės tokį aeratorių, kurio spygliai ar peiliai būtų pagaminti iš plieno. Toks prietaisas žemę apdirbs efektyviau, bus tvirtesnis ir nerūdys.

Surinkimo krepšio tūris

Labai patogu, jei agregatas turi surinkimo talpą. Nuskarifikuotos senos žolės, samanų bei šiaudų nereikės grėbti ir surinkinėti rankomis. Atliekas tiesiog galėsite patogiai išpilti į kompostavimo dėžę. Atkreipkite dėmesį, kad kuo didesnės talpos krepšys, tuo ilgesnį atstumą galėsite apdirbti be sustojimo. Surinkimo talpų tūris varijuoja maždaug nuo 30 iki 110 litrų.

Vejos priežiūra turi būti paprasta!

Sulankstoma rankena, ratai su guoliais, lengvas išardymas ir valymas. Tai ne svarbiausi, tačiau patogumo suteikiantys elementai, į kuriuos taip pat reiktų atsižvelgti perkant.

vyras naudoja aeratoriu kiemo prieziurai

Turint gerą aeratorių ar skarifikatorių vejos priežiūros darbai taps paprasti ir lengvi. Linkime išsirinkti geriausiai jums tinkantį prietaisą ir mėgautis žalia, vešlia veja.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
12 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?