Naudingi patarimai

Akumuliatoriaus krovimas: patarimai ir atsakymai į dažniausius klausimus

vyras su guminemis pirstinemis krauna automobilio akumuliatoriu su krokodilais
4.3/5
2020 07 08

Automobilio neužsivedimo priežasčių gali būti ne viena, tačiau bene dažniausia, ne rimti automobilio gedimai, o išsikrovęs automobilio akumuliatorius. Nors internete gausu patarimų, daugelį informacijos sunku suprasti jei neturi techninio išsilavinimo. Straipsnyje lengvai ir suprantamai aprašome akumuliatoriaus krovimo būdus bei atsakome į dažniausiai kylančius klausimus.

Kodėl automobilis neužsiveda?

Per neatsargumą paliktos automobilio šviesos, trumpos kelionės per kurias nespėja pasikrauti akumuliatorius, žema temperatūra žiemos metu, prastai veikiantis generatorius, tai tik keletas priežasčių dėl kurių automobilio akumuliatorius gali išsikrauti. Jei akumuliatorius pilnai išsikrovęs arba mažai įkrautas, jis neturės pakankamai galios prasukti variklio. Bandant užvesti automobilį, galite išgirsti lengvą spragtelėjimo garsą arba starteris gali suktis, tačiau per daug lėtai, kad automobilis užsivestų. 

uzdegusi issikraunancio akumuliatoriaus lempute automobilyje

Turite dvi išeitis – galite akumuliatorių pakrauti nuo kito veikiančio automobilio arba naudoti kroviklį. Įkraunant automobilį nuo kito automobilio užtruksite iki pusvalandžio, tačiau automobiliu po to reikės kurį laiką pavažinėti, kad akumuliatorius bent iš dalies pasikrautų. Jei automobilį ir vėl pastatysite visai dienai stovėti, tikėtina jog ir vėl jo neužvesite. Jei krausite automobilį su krovikliu, užtruksite ilgiau, tačiau akumuliatorius pasikraus geriau, todėl net ir nepavažinėjus, automobilis po dienos vis tik užsives. 

Kokia yra akumuliatoriaus įtampa?

Lengvųjų automobilių ir motociklų akumuliatoriai būna 12 V, motoroleriai – 6 V, sunkvežimiai – 24 V. Priklausomai nuo to, kokią transporto priemonę norite krauti, tokį akumuliatoriaus pakrovėją ir pasirinkite. Kai kurie pakrovėjai turi keletą krovimo režimų, todėl tiks krauti ir skirtingoms transporto priemonėms. 

Kaip patikrinti akumuliatorių ar jis geras?

Tam, kad patikrinti ar akumuliatorius yra geras, jums reikės voltmetro. Tai prietaisas, skirtas įtampos matavimui elektros grandinėse.

Praėjus 2-4 valandoms po kelionės, atsidarykite automobilio variklio gaubtą ir voltmetro galus pridėkite prie gnybtų. (+) Laidas turi kontaktuoti su teigiamu akumuliatoriaus poliumi, o (-) su neigiamu. 

Prietaiso rodmenų reikšmės:

 • mažiau 12V – akumuliatorių reikia pakrauti;
 • 12-12,5V – iš esmės viskas gerai, tačiau artėjant žiemai, akumuliatorių patartina dar labiau pakrauti;
 • 12,5-12,7V (gali būti ir daugiau) – puikūs rodmenys, akumuliatoriaus krauti nereikia.

Su voltmetru įmanoma matuoti ir generatoriaus pajėgumą, jeigu kyla įtarimų ir dėl jo. Čia reikės užvesti variklį. Procesas – visiškai identiškas. Pirmiausiai gaunate voltmetro rodmenis su užgesintu varikliu, o vėliau – su užvestu. Jeigu užvedus variklį voltmetras rodo 13,8-14,6V įtampą, tada generatorius veikia gerai ir galima ramiai keliauti. Jeigu įjungus vidaus degimo variklį voltmetro rodoma įtampa nukrenta žemiau tos, kurią matėte prieš užvedant variklį, tuomet automobilį reikėtų nuvežti į servisą, kur jį apžiūrėtų specialistai.

automechanikas tvarko juoda klasikini automobilio akumuliatoriu

Akumuliatoriaus krovimas nuo kito automobilio

Prieš pradedant, turėtumėte įvertinti akumuliatoriaus būklę išoriškai. Akumuliatorius turi būti sveikas, be įtrūkimų, aptekėjimų ar kitų pažeidimų. Jei pažeidimų nėra, vadovaukitės instrukcija pateikta žemiau.

 1. Pastatykite transporto priemones taip, kad jų akumuliatoriai būtų kuo arčiau vienas kito. Palikite pakankamai vietos prieiti, kad galėtumėte pritvirtinti jungiamuosius laidus.
 2. Išjunkite automobilio degimą. Abu automobiliai turėtų būti palikti ant neutralios padėties.
 3. Užsidėkite gumines pirštines. Laidus pradėkite jungti nuo pakrauto akumuliatoriaus.
 4. Pritvirtinkite raudoną jungiamųjų laidų gnybtą prie teigiamojo (+) automobilio poliaus. Kitą raudoną gnybtą pritvirtinkite prie teigiamo (+) akumuliatoriaus poliaus, kurį reikia įkrauti.
 5. Pritvirtinkite juodą jungiamųjų laidų gnybtą prie neigiamo (-) automobilio poliaus (vėl pradėkite nuo įkrauto akumuliatoriaus). 
 6. Kitą juodą gnybtą tvirtinkite prie nedažyto metalinio paviršiaus, jį rasite atokiau nuo automobilio akumuliatoriaus. 
 7. Užveskite transporto priemonę nuo kurios krausite neužsivedantį automobilį. 
 8. Leiskite akumuliatoriui krautis bent jau 10 minučių.
 9. Bandykite užvesti automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi.
 10. Jei automobilis neužsiveda, leiskite akumuliatoriui krautis dar bent 5 minutes.
 11. Kai automobilis užsiveda, nuimkite jungiamuosius laidus, pradedant nuo neigiamų (juodų) laidų. Tuomet atjunkite ir teigiamus (raudonus) laidus.

akumuliatoriaus krovimas nuo kito automobilio

Po pakrovimo automobiliu reikėtų pavažinėti mažiausiai 20 minučių, po to variklį galite išjungti. 

AKCIJA PRISTATYMUI
2 Automobilio akumuliatoriaus paleidėjas Ring REPP145 450A/12V kaina ir informacija | Automobilio akumuliatoriaus paleidėjas Ring REPP145 450A/12V | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 7093 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Akumuliatoriaus krovimas su krovikliu

Jei vis tik nusipirkote akumuliatoriaus pakrovėją arba turite galimybę jį pasiskolinti, dėl saugumo rekomenduojame akumuliatorių krauti būtent šiuo būdu. Kaip tai padaryti skaitykite žemiau.

 1. Pirmiausia, patikrinkite ar akumuliatoriaus pakrovėjo jungiklis yra išjungtoje padėtyje. 
 2. Prijunkite kroviklio teigiamo poliaus laidą prie automobilio akumuliatoriaus teigiamo poliaus. Dažniausiai žymima raudona spalva ir pliuso ženklu.
 3. Prijunkite kroviklio neigiamo poliaus laidą prie automobilio akumuliatoriaus neigiamo poliaus. Dažniausiai žymima juoda spalva ir minuso ženklu.
 4. Nustatykite savo kroviklį pagal poreikį. Lengvųjų automobilių ir motociklų akumuliatoriai būna 12 V, motoroleriai - 6 V, sunkvežimiai - 24 V. Kai kurie krovikliai gali krauti skirtingų įtampų akumuliatorius.
 5. Kai kuriuose kroviklių modeliuose taip pat galima pasirinkti ir krovimo režimą – greitą arba lėtą. Greito krovimo režimą rinkitės tuomet kai akumuliatorius pilnai išsikrovęs. Tuo tarpu lėtas, nedidelio galingumo ir ilgo ciklo krovimo režimas labiau skirtas palaikyti gerą akumuliatoriaus būklę atšalus orams arba ilgesnį laiką neeksploatuojant transporto priemonės. Šis režimas taip pat tinkamas jei žadate akumuliatorių krauti per naktį. 
 6. Pasirinkus reikiamus nustatymus, įjunkite akumuliatoriaus kroviklio jungtuką ir leiskite akumuliatoriui krautis taip kaip nurodyta produkto instrukcijoje. 

Akumuliatoriaus įkroviklis Alburnus DFA-9024 kaina ir informacija | Akumuliatoriaus įkroviklis Alburnus DFA-9024 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2998 4.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Impulsinis akumuliatoriaus įkroviklis Ctek MXS 5.0 EU kaina ir informacija | Impulsinis akumuliatoriaus įkroviklis Ctek MXS 5.0 EU | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6899 4.9/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Mini variklio paleidėjas - įkroviklis Yato Power Bank 9000mAh kaina ir informacija | Mini variklio paleidėjas - įkroviklis Yato Power Bank 9000mAh | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5998 4.6/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Automatinis 5-ių žingsnių akumuliatoriaus įkroviklis Dunlop kaina ir informacija | Automatinis 5-ių žingsnių akumuliatoriaus įkroviklis Dunlop | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1499 3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Automobilinis akumuliatoriaus įkroviklis Hecht 2013 kaina ir informacija | Automobilinis akumuliatoriaus įkroviklis Hecht 2013 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5998 4.9/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Intelektualus akumuliatoriaus pakrovėjas DFA-9005 kaina ir informacija | Intelektualus akumuliatoriaus pakrovėjas DFA-9005 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3038 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Osram 906 OEBCS906 išmanus akumuliatoriaus įkroviklis kaina ir informacija | Osram 906 OEBCS906 išmanus akumuliatoriaus įkroviklis | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6048 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Akumuliatoriaus kroviklis Ctek MXS 7.0 EU kaina ir informacija | Akumuliatoriaus kroviklis Ctek MXS 7.0 EU | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 12998 4.4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Automobilinis akumuliatoriaus įkroviklis Hecht 2012 kaina ir informacija | Automobilinis akumuliatoriaus įkroviklis Hecht 2012 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1498 4.4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Akumuliatorių įkroviklis Black & Decker Cbw 6V/12V kaina ir informacija | Akumuliatorių įkroviklis Black & Decker Cbw 6V/12V | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2499 3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Ar galima…? Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

1. Ar galima krauti akumuliatorių namuose?

Krovimui pasirinkite patalpas, kuriose nebūna ir negyvena žmonės. Tai turi būti gerai ventiliuojama, sausa vieta. Krovimas namuose yra pavojingas.

2. Kaip žinoti kada akumuliatorius pasikrovė? 

Kelių valandų intervalais užsukite patikrinti kaip keičiasi rodmenys. Kai apie 2-3 valandas nekinta rodmenys kroviklio ekrane, reiškia, kad krovimą galite baigti.

3. Kiek laiko kraunasi akumuliatorius?

Viskas priklauso nuo jūsų turimo kroviklio. Kroviklis su greito įkrovimo funkcija akumuliatorių gali įkrauti vos per 15 minučių, tuo tarpu lėtas, mažos galios krovimas gali trukti keletą valandų. Kai kurie krovikliai turi akumuliatoriaus įkrovimo lygio indikatorių. Kai akumuliatorius bus įkrautas pakankamai, prietaisas jums tai parodys.

4. Ar galima krauti akumuliatorių per naktį?

Taip galima, jei naudojate aukštos kokybės kroviklį su lėtu, mažos galios įkrovimu bei automatiniu atsijungimu. Vis tik nereikėtų laikyti pajungto akumuliatoriaus ilgiau nei 24 valandas.

5. Ar galima krauti akumuliatorių neatjungus nuo automobilio?

Taip galima, nors dėl saugumo akumuliatorių vis tik rekomenduojama išimti iš automobilio. 

Vis tik, jei akumuliatorius išsikrauna gana dažnai, tai gali reikšti, kad automobilis turi rimtesnį gedimą arba akumuliatoriaus eksploatacijos laikas jau baigėsi ir jį teks keisti. Dėl rimtesnių gedimų rekomenduojame parodyti savo automobilį profesionalui. Jei norite sužinoti daugiau apie akumuliatorius, jų tipus bei priežiūrą skaitykite mūsų gidą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
36 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?