Naudingi patarimai

Amžina dvikova: Xbox ar PlayStation?

4/5
2019 02 15

Žaidimų konsolės yra vienos mėgstamiausių žaidimų fanatikų įrenginių, tačiau kai ateina laikas nuspręsti, kuri žaidimų konsolė yra geriausia, tenka susidurti su nemažais iššūkiais. Bene dažniausiai pirkėjų akiratyje atsiduria konsolės PlayStation ir Xbox – tarp šių gamintojų nuolat verda įnirtinga kova, kurios nugalėtojais vienareikšmiškai tampa pirkėjai.

Tam, kad būtų galima lengviau suprasti, ko galima tikėtis iš šių dviejų prekinių ženklų ir nuspręsti, koks variantas turėtų atsidurti namuose, nusprendėme palyginti populiariausius abiejų gamintojų modelius. Tai žaidimų kompiuteris Sony PS4 Pro ir žaidimų konsolė Xbox One X. Kurią iš jų verta rinktis?

Žaidimų konsolės PS4 Pro ir Xbox One X: pagrindinės specifikacijos

Xbox One X PS4 Pr
Procesorius 2.3 GHZ, 8 branduoliai 2.1 GHz, 8 branduoliai
Vaizdo plokštė AMD, 6 teraflopai AMD, 4.2 teraflopai
RAM 12GB 8GB
4K Yra Yra
Virtuali realybė Nėra Yra
Atminties talpa 1TB 1TB
Dydis 11.8 x 9.4 x 2.4 colių („mažiausias iki šiol sukurtas Xbox“) 12.8 x 11.6 x 2.1 colių

Nors šias ypatybes žinoti reikia, tikriausiai sutiksite, jog vien pagal specifikacijas šį įrenginį išsirinkti būtų sunku – geriausios žaidimų konsolės paieškos yra kiek sudėtingesnės. Dėl šios priežasties išskyrėme pagrindinius aspektus, kurie turėtų padėti greičiau priimti sprendimą.

Programinė įranga

Šiuo atveju aiškiais lyderiais tampa žaidimų konsolės Xbox. Įspūdingi vaizdo plokštės parametrai, didesnis RAM kiekis ir atminties pralaidumas drąsiai leidžia vadinti šiuos žaidimų kompiuterius galingesniais – jei šis parametras Jums svarbiausias, žaidimų kompiuteris Xbox One X turėtų užsidirbti riebų pliusą.

Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) kaina ir informacija | Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 34600 4.8/5 9val. 49min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Rodyti daugiau

Valdymo pultelis

Nors iš esmės abiejų konsolių pulteliai laikomi labai ergonomiškais ir patogiais, pastaruoju metu daugiau liaupsių susilaukia PlayStation pultas „DualShock 4“, kuris siūlo šiek tiek daugiau galimybių ir yra puikiai pritaikytas virtualios realybės pramogoms. Tačiau kaip ir geriausi žaidimų kompiuteriai, taip ir jų valdikliai yra labai individualus aspektas, kuris priklauso nuo Jūsų įpročių. Jei esate užkietėjęs žaidėjas ir niekuomet neabejojote dėl to, ar žaidimams rinktis įprastą kompiuterį, ar specialią konsolę, tikrai žinosite, kuris valdiklis Jums tinka labiau.

Žaidimų asortimentas

Abi šios naujausios žaidimų konsolės palaiko ir senesnės kartos žaidimus. Pavyzdžiui tuos, kuriuos mėgdavote turėdami Xbox One S konsolę. Todėl nepriklausomai nuo pasirinkto varianto, galėsite ir toliau plėsti savo kaupiamą biblioteką. Vienintelis klausimas – ar labiau mėgstate išskirtinius, ar nemokamus žaidimus. Jei pirmenybę teikiate kiekybei, Jus labiau sužavės Xbox žaidimų kompiuteriai (PC), o jei vertinate ekskliuzyvą, labiau tiks PS4 Pro konsolės.

Sony PlayStation 5 (PS5) kaina ir informacija | Sony PlayStation 5 (PS5) | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 86200 5/5 2val. 23min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) kaina ir informacija | Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 89800 2val. 23min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Rodyti daugiau

Tarp Xbox konsolių savininkų yra mėgstami Sea of Thieves ir Forza Motorsport 7 žaidimai, tuo tarpu PlayStation šeimininkai dievina Spider-Man ir Uncharted 4: A Thief's End žaidimus – jei pritrūksite idėjų, turėtumėte juos išbandyti!

4K raiškos palaikymo galimybės

Nors abi šios naujos žaidimų konsolės palaiko 4K rezoliuciją, palyginus jas abi, galėtume teigti, jog Xbox One X yra kur kas arčiau tikrųjų skaičių nei PS4 Pro. Tačiau šie skirtumai nėra taip lengvai pastebimi ir priklauso ne tik nuo konsolės, bet ir nuo naudojamo televizoriaus.

Visgi, svarbu paminėti vieną faktą – žaisdami Xbox One žaidimus su One X konsole, matysite kur kas kokybiškesnius vaizdus nepriklausomai nuo to, ar šie žaidimai buvo specialiai atnaujinti. Be to, galima pasirinkti, ar norite sumažinti vaizdo kokybę ir taip padidinti žaidimo našumą. Tai ryškus Xbox konsolių pranašumas, kurio kol kas nepropaguoja PlayStation gamintojai.

Žaidimų kompiuterių kainos

Nors ir nesinori pripažinti, tačiau žaidimų konsolės kaina neretai turi įtakos mūsų pasirinkimui. Todėl netempdami laiko atskleisime, jog PS4 Pro žaidimų konsolės pigiau parduodamos – atidžiau apžiūrėjus specifikacijas, nesunku suprasti kodėl, tačiau ar Xbox konsolių galimybės vertos didesnės kainos, teks nuspręsti Jums patiems.

Tačiau jei būtent dėl riboto biudžeto ieškote pigios žaidimų konsolės, turėtumėte prisiminti, jog šiais laikais apstu įvairiausių alternatyvų. Žaidimų konsolės išsimokėtinai, akcijos, išpardavimai – tai tik keli populiariausi būdai, leisiantys labiau patikusį įrenginį įsigyti palankiomis sąlygomis.

Pasaulinis populiarumas

Abu šie gamintojai įvairiose pardavimų statistikose žengia drauge net ir tuomet, kai lyginami senesni, tačiau vis dar pakankamai populiarūs modeliai, pavyzdžiui, konsolės PS3 ar žaidimų konsolė Xbox 360. Lygiai tokia pati kova laukia ir tuomet, jei lyginami šių konsolių „pirmtakai“ – PlayStation 4 ir Xbox One įrenginiai. Net ir prekyboje dar nepasirodžiusios, tačiau vis daugiau dėmesio susilaukiančios PlayStation 5 ir Xbox Seriex X žaidimų konsolės jau yra lyginamos tarpusavyje. Iš esmės tai pakankamai skirtingus produktus siūlančios kompanijos, tačiau žaidėjai bei pramogų gerbėjai taip pat vertina skirtingus dalykus.

Minecraft the Bedrock Edition PS4 kaina ir informacija | Minecraft the Bedrock Edition PS4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4199 5/5 9val. 57min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Forza Horizon 4 kaina ir informacija | Forza Horizon 4 | pigu.lt
€ 5699 5/5
Į krepšelį
Mass Effect: Legendary Edition PS4 kaina ir informacija | Mass Effect: Legendary Edition PS4 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5049 9val. 49min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
The Witcher 3: Game of the year Edition, PS4 kaina ir informacija | The Witcher 3: Game of the year Edition, PS4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3149 5/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Ghost of Tsushima, Playstation 4 kaina ir informacija | Ghost of Tsushima, Playstation 4 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4499 5/5 9val. 49min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Resident Evil Village PS4 kaina ir informacija | Resident Evil Village PS4 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5899 5/5 9val. 49min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Mortal Kombat 11, PS4 kaina ir informacija | Mortal Kombat 11, PS4 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2199 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
PS4 Crash Team Racing Nitro-Fueled + Spyro Reignited Trilogy Double Pack kaina ir informacija | PS4 Crash Team Racing Nitro-Fueled + Spyro Reignited Trilogy Double Pack | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 6399 9val. 49min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
God of War Standard Edition PS4 kaina ir informacija | God of War Standard Edition PS4 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2549 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Rodyti daugiau

Tie, kuriems imponuoja galingi žaidimų kompiuteriai, negaili investicijų Xbox konsolėms, tuo tarpu ieškantiems šiek tiek paprastesnio, tačiau solidų pramogų paketą siūlančio įrenginio, puikiai pasitarnauja žaidimų kompiuteriai PlayStation. Išsigryninę asmeninius savo poreikius, apžiūrėkite Pigu.lt el. parduotuvės asortimentą: žaidimų konsolės internetu čia užsakomos greitai ir patogiai!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
34 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?