Naudingi patarimai

Balkonų ir terasų interjero mados – funkcionalumas, žalioji erdvė ir eklektika

5/5
2021 05 11

Nesvarbu, gyvenate mieste ar kaime, vasaros sezono metu didžioji gyvenimo dalis persikelia į balkonus ir terasas. Interjero ekspertė Anna Ilmere dalinasi įdėjomis ir įžvalgomis, kaip įsirengti tiek didelę terasą užmiestyje, tiek mažą balkoną miesto centre. Šiais metais leiskite sau fantazuoti, derinkite minimalizmą su eklektika, įsirenkite funkcionalią erdvę, o viso sezono topas – žalieji augalai, sukurs išskirtinę atmosferą.

Minimalistinis mažas balkonas

Dėl savo nedidelės erdvės, balkonas turi ribotas galimybes, tačiau tai nereiškia, kad šiai vietai nereikia skirti dėmesio. Įsirenkite mažą ir jaukų kampelį, kuriame galėsite mėgautis rytine kava, skaityti knygas ar tiesiog pailsėti ir pasimėgauti saulės spinduliais. Galbūt visų savo užmojų įgyvendinti ir nepavyks, tačiau pritaikę sprendimus, skirtus mažoms erdvėms, priderinę augmeniją, mėgausitės savo poilsio kampeliu visą vasarą. Pasak Anna Ilmere, pirmiausiai tiksliai išsimatuokite balkoną. Vienas iš būdų, kaip įvertinti, ar baldai tilps ir neužkraus visos erdvės – jų kontūrus nusipieškite ant žemės, taip galėsite vizualiai matyti, kur prasidės ir baigsis baldai, ar liks vietos praėjimui.

Jeigu balkoną planuojate įrengti minimalistiniu stiliumi, išlaikykite jo vientisumą – derinkite sienų ir baldų spalvas, stilių. O akcentus pasirinkite ryškesnius – pagalvėles, žvakes, pledus. Įsirenginėdami mažą balkoną atsiminkite, kad mažiau yra daugiau – neapkraukite daiktais ir taip mažos erdvės.

1 Pakabinamas krėslas NORE Seychelles, baltas/raudonas kaina ir informacija | Pakabinamas krėslas NORE Seychelles, baltas/raudonas | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 26900 4.6/5 4d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €

minimalistinis mazo balkono interjeras

1 3-jų dalių lauko baldų komplektas Prosperplast Uniqubo, pilkas kaina ir informacija | 3-jų dalių lauko baldų komplektas Prosperplast Uniqubo, pilkas | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4299 4/5 1val. 34min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €

Funkcionalus balkonas

Jeigu jūsų balkonas naudojamas kaip funkcionali erdvė – pavyzdžiui, daiktams laikyti, rinkitės sulankstomus baldus, kurie sutaupys vietos, o juos naudosite tik būdami balkone. Pavyzdžiui, galite pasirinkti atlenkiamą suolą, kuriame galite sudėti daug daiktų, tarp jų – pagalvėles baldams. Taip nenaudojama erdvė liks ir toliau funkcionali, o jūs norėdami pailsėti ir pasidžiaugti balkonu turėsite tam visas galimybes. Beje, balkonui rinkitės medinius arbe metaliniuslauko baldus, taip jie tarnaus ilgiau.

1 5-ių dalių sulankstomas lauko baldų komplektas Mosaic-2, rudas/pilkas kaina ir informacija | 5-ių dalių sulankstomas lauko baldų komplektas Mosaic-2, rudas/pilkas | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 35100 4d. 1val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €

Žaliosios džiunglės mieste – balkonas augalų mėgėjams

Apželdinkite savo balkoną – kuo daugiau augalų, tuo geriau. Derinkite augalus tarpusavyje, o juos dėti galite visur – sunkesnius statykite ant žemės, lengvesnius kabinkite ant turėklų ar sienų, netgi lubų. Parinkite tinkamus vazonus – lengvi plastikiniai vazonai arba loveliai geriausiai tiks mažesniems ir smulkesniems augalams. Juos lengvai pernešite iš vienos vietos į kitą, dydžių ir formų pasirinkimas labai platus, todėl vazonus lengvai priderinsite prie savo balkono ar terasos interjero. Taip pat yra specialių lovelių, skirtų pakabinti. Jais užpildysite visą turėklo arba palangės ilgį, o žydintis ir žaliuojantis balkonas džiugins ne tik jus, bet ir kaimynus. Dėl saugumo didesnius ir sunkesnius vazonus su augalais statykite ant žemės.

Dar vienas sprendimas – stovai arba kopėtėlės augalams. Ant jų galite sudėti didesnį kiekį augalų, o taip papuošta balkono ar terasos siena atrodys tikrai įspūdingai.

Įrenginėdami augalų džiungles balkone, atkreipkite dėmesį į daiktų svorį. Vienas vazonas svers pakankamai nedaug, tačiau keliolika skirtingo dydžio vazonų su augalais svers daug. Todėl įvertinkite saugumo aspektus, ar balkonas išlaikys tokį didelį svorį.

Drąsiausiems ir ieškantiems išskirtinumo – eklektiškas balkono įrengimas

Eklektiškas stilius yra kelių stilių sujungimas į vieną ir jų miksavimas tarpusavyje. Jeigu neišsirenkate, kuris stilius jums labiausiai patinka, nemėgstate taisyklių ir laikytis nustatytų normų – šį sezoną savo balkoną arba terasą drąsiai dekoruokite eklektiškai.

Šį stilių dažniausiai renkasi kolekcionieriai, meniški žmonės, netradicinių ir išskirtinių daiktų gerbėjai. Tai stilius, kuriame nėra ribų – čia gali baigtis tik jūsų fantazija. Pagrindinė eklektiško stiliaus esmė – tarpusavyje derinama tai, kas, atrodo, yra nesuderinama – daiktai, formos, dekoro elementai. Tačiau visgi dažnai jungiamąja grandimi tampa spalvos, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip irgi visiškai nesuderintos tarpusavyje, tačiau būtent jos sukuria vientisumą ir išpildymą, o kartu palieka nenuspėjamumo pojūtį. Eklektiško stiliaus gerbėjai renkasi spalvotus vitražus, marokietiškus raštus, prabangius audinius, o jų namuose galite rasti kone visą spalvų paletę. Beje, toks balkonas ar terasa yra savotiška vizitinė kortelė, kuri atskleidžia, kad čia gyvena ypatingi žmonės.

eklektisko balkono interjeras

Vidutinio dydžio terasa – rinkitės šviesias spalvas

Vidutinio dydžio terasos, kuriose telpa 6–8 žmonėms skirtas baldų komplektas, yra optimalaus dydžio ir ploto. Tokioje terasoje rinkitės šviesias natūralias spalvas – rudą, pilką, smėlio. Baldus rinkitės pintus arba medinius. Jeigu jūsų namas yra tamsus, terasai nebijokite šviesių atspalvių. Toks derinys sukurs harmoningą vaizdą ir bus natūralus perėjimas iš gyvenamosios į poilsio zoną. Turėdami vidutinio dydžio terasą, be kėdžių ir stalo, joje galite laikyti ir daugiau papildomų daiktų. Minkštas krėslas, baldai daiktams laikyti, o gal net pakabinamas hamakas, viskas atrodys puikiai, o jūs mėgausite ramiomis atokvėpio valandėlėmis. Žinoma, neužmirškite gėlių, kurios pagyvins jūsų terasą. Jeigu jūsų terasa yra atvira, pasvarstykite bent apie dalinį josuždengimą, kad jaustumėtės komfortiškai tiek šviečiant kaitriai vidudienio saulei, tiek pučiant vėsiam vakaro vėjui.

1 Valgomojo komplektas, juodas kaina ir informacija | Valgomojo komplektas, juodas | pigu.lt 0 €
€ 73199
Į krepšelį

vidutinio dydzio terasos interjerasvidutinio dydzio terasos interjeras

Didelė terasa – vietos užteks visiems

Nors šiandieninė epidemiologinė situacija ir neleidžia rengti didelių susibūrimų, visgi jeigu galimybės leidžia turėti didelę erdvią terasą, sukurkite joje poilsio oazę sau ir svečiams. Juk ateis diena, kai vėl į svečius sugužės didelis būrys draugų. Didelė ir plati sofa? Kodėl gi ne! Šis baldas bus patogus, sutalpins daug žmonių, o jums nereikės rūpintis iš kur gauti papildomų kėdžių. Terasoje taip pat puikiai tiks sūpynės, supamasis krėslas ar foteliai. Planuodami terasos įrengimą pasirūpinkite apšvietimu – žvakės, šviestuvai, girliandos – išsirinkite mėgstamiausius ir labiausiai derančius atributus. Pavyzdžiui, su saulės baterijomis veikiantys šviestuvai arba girliandos suteikia visišką laisvę, montuokite juos norimoje vietoje ir mėgaukitės ilgais vasaros vakarais. Jeigu norite susikurti terasą pagal šio sezono madas, derinkite baltą ir pilką spalvą, o akcentams rinkitės raudoną arba tamsiai mėlyną.

1 Lauko baldų komplektas Singapur, baltas/pilkas kaina ir informacija | Lauko baldų komplektas Singapur, baltas/pilkas | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 5 33100 4d. 1val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €

dideles terasos interjeras

1 Sodo sofų komplektas, raudonas kaina ir informacija | Sodo sofų komplektas, raudonas | pigu.lt 0 €
€ 1 18799
Į krepšelį
2 Sodo poilsio baldų komplektas, 4 d kaina ir informacija | Sodo poilsio baldų komplektas, 4 d | pigu.lt 0 €
€ 72499
Į krepšelį

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?