Naudingi patarimai

Elektrinės barzdakirpės – kaip išsirinkti geriausią?

4.2/5
2017 06 11

Būti barzdotu vyru – mada. Tikėtina, ji greitai nepraeis, todėl daugybė vyrų, kurie iki tol kas rytą skusdavosi barzdą ir ūsus, dabar puoselėja savo veido plaukus beveik kaip damos. Atrodyti gerai nėra nusikaltimas, todėl reikia ir tam pritaikytos specialios įrangos. Elektrinės barzdakirpės yra skirtos specialiai barzdoms formuoti ir trumpinti. Kaip išsirinkti tokią barzdaskutę, kad vyras būtų patenkintas ir ja džiaugtųsi ilgai. Dabar, beje, tai viena populiariausių dovanų stilingiems vyrams.

Barzdaskutė ar barzdakirpė?

Pirmiausiai reiktų nesusimaišyti terminuose. Apie kokį prietaisą iš tikrųjų kalbame. Panašūs yra net 3 įrankiai: plaukų kirpimo mašinėlė, barzdaskutė ir barzdakirpė.

Plaukų kirpimo mašinėlė yra skirta plaukams kirpti. Profesionalias mašinėles naudoja kirpėjai grožio salone. Jos gali būti įvairių pločių ir skirtos trumpinti plaukams, formuoti plaukų kraštus, skutinėti raštus (hair tattoo). Aišku, jos tinkamos ir barzdai kirpti, tačiau neatlieka formavimo funkcijos.

Elektrinė barzdaskutė yra skirta nuskusti barzdą iki minimumo. Ją naudoja tie, kurie neturi laiko naudotis rankiniais skustuvais ir putomis. Barzdočiai jas naudoja retai, nes šios mašinėlės neformuoja barzdos, nors aplink ją barzdos plaukus gali nuskusti itin švariai.

Elektrinė barzdakirpė yra specifinis prietaisas, skirtas barzdos plaukų trumpinimui ir lyginimui, taip pat ir barzdos formavimui. Būtent apie šiuos prietaisus ir kalbame šiame straipsnyje.

Top 10 Barzdaskučių

BRAUN 3010BT W&D 3in1 Skutimosi mašinėlė kaina ir informacija | BRAUN 3010BT W&D 3in1 Skutimosi mašinėlė | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 7138 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Elektrinė barzdaskutė Braun Series 5 50-B1000s kaina ir informacija | Elektrinė barzdaskutė Braun Series 5 50-B1000s | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5949 4.6/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Barzdaskutė Philips S3134/51 kaina ir informacija | Barzdaskutė Philips S3134/51 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5200 4.9/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Philips S1133/41 kaina ir informacija | Philips S1133/41 | pigu.lt
€ 2600 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Barzdaskutė Soocas S3, Juoda kaina ir informacija | Barzdaskutė Soocas S3, Juoda | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 4.7/5 3d. 8val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Philips S5589/30 kaina ir informacija | Philips S5589/30 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 8599 5/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ForMe FMS-308 kaina ir informacija | ForMe FMS-308 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 700 3.9/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Braun Series 9 9390c kaina ir informacija | Braun Series 9 9390c | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 25700 4.7/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Braun Series 6 60-N1000s kaina ir informacija | Braun Series 6 60-N1000s | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 9924 3/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Philips OneBlade Pro QP6530/15 kaina ir informacija | Philips OneBlade Pro QP6530/15 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5289
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Lazerinės technologijos

Ne, kalbame ne apie fotoepiliatorius, kuriuos damos naudoja plaukų šalinimui (visam laikui). Šiuolaikinės barzdakirpės jau turi lazeriukus, kurie parodo tikslias linijas, kur reiktų kirpti barzdą, kad ji išeitų lygi ir taisyklinga, o taip pat ir simetriška. Pasidomėkite Philips Norelco 9000 serijos modeliu 9100 su lazeriniu linijų prožektoriumi. Jis nėra labai brangus – apie 80 eurų, tačiau tai ateities modelis. Per artimiausius metus ir kiti modeliai greičiausiai turės lazerinius prožektorius, kurie padės suformuoti idealią barzdą.

Siurblys viduje

Tęskime apie naujausias technologijas. Philips Norelco 7300 barzdakirpė yra gana unikali tuo, kad joje įmontuotas ir nedidelis vakuuminis siurblys, iš karto susiurbiantis nukirptus plaukelius. Toks modelis labai praverčia keliautojams, kurie ne visada gali formuoti barzdą normalioje vonioje ir turi sąlygas barzdakirpę valyti.

Belaidės barzdakirpės

Barzdakirpių yra tikrai ne viena dešimtis modelių, todėl pasirinkimas yra tikrai nemažas. Jei vyras mobilus ir jam dažnai tenka keliauti, rekomenduojama įsigyti tuos modelius, kurie neturi laidų. Įkrautos baterijos pakanka 60-75 minutėms nepaliaujamo darbo, o tai reiškia, kad pakaks bent 3-5 kirpimams. Kai kurie modeliai veikia ir su laidu, ir gali būti naudojami be laido. Tokius mėgsta ir profesionalūs kirpėjai, kuriems tenka ne tik kirpti plaukus, bet ir patvarkyti barzdą (nekalbame apie profesionalius barzdaskučių salonus, kurie dažniausiai darbuojasi rankomis). Viskas čia priklauso nuo baterijos patvarumo, tačiau gamintojų skelbiami skaičiai yra tik teoriniai, tad realiai reiktų pasižiūrėti, kiek kirpimų barzdakirpė atlieka jos neįkrovus.

Rėžimai ir milimetrai

Naujausi modeliai turi 15-17 kirpimo rėžimų. Dažniausiai jie susiję su kerpamų barzdos plaukų ilgiu, nes gali kirpti nuo 1 iki 20 mm. Tai tik teoriškai, nes 20 mm yra antgalio išmatavimai, o ne nukirptų plaukų – veido oda nėra lygi, todėl visur idealiai 2 centimetrų barzdos nepavyks padaryti. Jei reikia ilgesnės barzdos, teks pasiieškoti modelių, turinčių keičiamas galvutes ir galinčių kirpti barzdą iki 40 mm. Toliau jau rankų miklumas, nes reikės kirpti barzdą neliečiant odos.

Atsparios vandeniui

Skusti barzdą vonioje – nėra blogas įprotis. Iš karto nuplaunami plaukeliai. Taip pat vanduo suminkština kietus plaukus ir barzdaskutei bei barzdakirpei būna kur kas lengviau susidoroti su savo darbu. Ne visos barzdakirpės yra atsparios vandeniui. Dažniausiai neatsparios yra laidinės, nes į vonios kabiną su rozetės arba bent jau ilgintuvo neatsineši...

Renkantis barzdakirpę reiktų atsižvelgti ir į šį vyrų įprotį.

Tepimas alyva

Pamažu šio proceso gamintojai siekia atsisakyti. Dėl to naujesni ir brangesni modeliai greičiausiai nebeturės šio poreikio. Senesniems ir paprastesniems modeliams, kuriuose įmontuoti nerūdijančio plieno peiliukai, vis dar reikės kartais duoti specialios alyvos. Tai nėra didelis nepatogumas, tačiau reiktų atsižvelgti ir į eksploatacijos išlaidas.

Kodėl barzdakirpės – puiki dovana kiekvienam vyrui?

Priežasčių yra keletas:

  • Tai būdas pasiūlyti vyrui labiau prižiūrėti savo barzdą, bandyti ją modeliuoti ir ieškoti netikėtų išvaizdos pokyčių namuose.
  • Nebrangi dovana. Nauji modeliai kainuoja 80-100 eurų, o paprastesnių kaina nesiekia ir 50 eurų. Tiek gali sau leisti ir kolegos darbe, ir artimieji. Čia ne 4K raiškos televizorius – miela kompaktiška ir nebrangi dovana ta barzdakirpė.
  • Nereikalinga dabar, bet gali būti reikalinga paskui. Juk niekada nežinai, kada reikės palyginti trijų dienų barzdelę.

Ieškodami dovanų visada atminkite, kad įpakavimas irgi svarbus.

Kai ieškosite modelių, turėkite omenyje, kad čia karaliauja tie patys prekės ženklai kaip ir barzdaskučių rinkoje – Philips, Braun ir Panasonic. Kiti taip pat bando dalintis vis didėjančia rinkos dalimi, bet gana sunkiai jiems sekasi. Tai ne tokie žinomi gamintojai kaip Blaupunkt, Babyliss, Remington, TRYM, Bevel, Wahlir kt.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?