Naudingi patarimai

Geriausios knygos paaugliams: jaunimui įdomių knygų TOP10

3.7/5
2020 06 29

Galima sakyti, kad paaugliai yra pati išrankiausia knygų skaitytojų kategorija. Toli gražu ne kiekvienas mėgsta šį užsiėmimą, o jei skaityti jaunuoliams ir patinka, surasti juos dominantį kūrinį gali būti pakankamai sudėtinga. Tokiais atvejais praverčia geriausios knygos, kurias verta perskaityti, tačiau taip pat verta apžiūrėti būtent jaunimui skirtų kūrinių asortimentą. Susipažinkite, kokios populiariausios knygos paaugliams susilaukia daugiausiai jų dėmesio – galbūt jomis sudominsite ir savo atžalas.

William Golding „Musių valdovas“

Ši istorija dažniausiai sužavi ne tik paauglius, bet ir suaugusiuosius – kūrinys neretai priskiriamas ir klasikos žanrui. Visgi, jei ieškote pamokančios ir įtraukiančios knygos jaunimui, tai tikrai bus vienas geriausių pasirinkimų. Į negyvenamą salą patekusių berniukų kasdienybė ir iššūkiai, su kuriais jiems tenka susidurti labai primena ir šiuolaikinių paauglių kovą dėl išlikimo, todėl kiekvienas jaunuolis galės susitapatinti su pagrindiniais herojais.

1 Musių valdovas kaina ir informacija | Musių valdovas | pigu.lt -14%
€ 761 € 895
Į krepšelį

Melvin Burgess „Heroinas“

Tai – išskirtinai stipri ir šokiruojanti istorija apie priklausomybes ir ne tokią šviesią gyvenimo pusę. Nors šios įdomios knygos paaugliams autorius ne kartą buvo kritikuotas dėl tokios tematikos pasirinkimo, šis kūrinys pretenduoja ilgam įsirašyti į literatūros istoriją. Įtraukiantis siužetas jaunuolius geriau supažindins su realybe ir galbūt ateityje padės priimti teisingus sprendimus. Tačiau galite neabejoti – jis jų tikrai nepaliks abejingų.

1 Heroinas (naujas leidimas) kaina ir informacija | Heroinas (naujas leidimas) | pigu.lt -15%
€ 973 € 1145
Į krepšelį

Vytautas V. Landsbergis „Iš gyvenimo laumių“

Šis populiaraus vaikų rašytojo kūrinys šį kartą yra pritaikytas paaugliams ir suaugusiems. Jūsų laukia išskirtinis siužetas, kuriame susipina lietuviškos pasakos, laumių pasaulio nuotykiai ir šiuolaikinis, santykių dramų kupinas trylikamečio gyvenimas. Tai – kontrastų, smagaus absurdo ir šiek tiek fantastikos prieskonių turintis kūrinys, kuris sudomins net ir pačius išrankiausius skaitytojus.

Christian Bobin „Džiugė“

Ne paslaptis, kad paauglystės laikotarpiu daugelis į pasaulį ima žvelgti sudėtingiau – dėl to dažniau užklumpa niūrios mintys. Visgi, perskaičius šį kūrinį, norisi dažniau įsileisti pozityvias mintis ir imti pavyzdį iš pagrindinio herojaus, kuris, atrodo, niekuomet nepraras šiek tiek vaikiškų, tačiau labai tyrų emocijų. Jei ieškote pamokančios, iš tiesų geros knygos paaugliams, tikrai vertėtų apsvarstyti šio kūrinio kandidatūrą.

1 Džiugė kaina ir informacija | Džiugė | pigu.lt -15%
€ 701 € 825
Į krepšelį

Clémentine Beauvais „Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja“

Ne kartą geriausios knygos paaugliams titulą pelnęs kūrinys smagiu ir neįpareigojančiu stiliumi nagrinėja labai aktualias temas – patyčias ir grožio standartų neatitikimą. Jaunuoliai turi progą leistis į kelionę kartu su trimis, visoje mokykloje negražiausiomis išrinktomis merginomis ir drauge su jomis atrasti tikrąsias vertybes. Ši knyga ypač naudinga tiems, kurie save tapatina su šiomis „kiaulaitėmis“, tačiau iš tiesų ją verta perskaityti kiekvienam paauglystę išgyvenančiam jaunuoliui. 

1 Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja kaina ir informacija | Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja | pigu.lt -14%
€ 1135 € 1335
Į krepšelį

Ilona Ežerinytė „Verksnių klubas“

Tai nestoras, greitai besiskaitantis kūrinys, kuris šiomis savo ypatybėmis patiks tiems, kurie dar tik atranda skaitymo džiaugsmą. Žinoma, ši knyga paaugliams TOP sąraše atsidūrė ne tik dėl to – pats siužetas yra ne mažiau įtraukiantis ir intriguojantis. Turėsite galimybę geriau pažinti slapto paauglių klubo užkulisius – jie vadovaujasi pakankamai keistomis ideologijomis, tačiau visas detales paliksime išsiaiškinti Jums.

Viktorija Ašmankevičiūtė „Tamsos piemuo“

Ši knyga paaugliams leis nusikelti į Mirties karalystę ir iš arčiau susipažinti su pragaru, pomirtiniu gyvenimu ir kitomis panašiomis subtilybėmis. Kaip tikriausiai supratote, šioje istorijoje netrūks fantastikos ir mistikos. Tačiau pagrindinis herojus taip pat yra jaunuolis, kuris, net ir gyvendamas paraleliniame pasaulyje patiria daugeliui paauglių pažįstamus išgyvenimus. Dėl to istorija tampa tik dar įdomesnė!

​​​​​​​

Kimberly Brubaker Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“

Šis kūrinys leis nusikelti į Antrojo pasaulinio karo metus, tačiau į šį laikotarpį bus galima pažvelgti iš vaikų perspektyvos. Nemylėti brolis ir sesė karo metu atranda visiškai kitokį, daug atradimų žadantį gyvenimą, kuris ne mažiau sudomins ir įtrauks skaitytojus. Tai – vilties kupinas kūrinys, kuris intriguoja, šokiruoja ir leidžia pasisemti naujų minčių.

​​​​​​​

1 Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą kaina ir informacija | Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą | pigu.lt -15%
€ 888 5/5 € 1045
Į krepšelį

Eglė Ramoškaitė „Tarp Gyvenimo ir Vilties: tam, kuris supranta“

Tai – labai unikali istorija apie merginą, kuri jau nuo ketverių žinojo, jog sulaukusi 17-tojo gimtadienio, bet kurią dieną numirs. Dabar jai šešiolika. Galėtume tik įsivaizduoti, kaip turėtų klostytis gyvenimas susiduriant su tokia realybe, o lietuvių rašytojos dėka turime galimybę pažvelgti į jos išgyvenimus iš arčiau. Toks kūrinys įtraukia nuo pat pirmojo puslapio.

​​​​​​​

Cressida Cowell „Burtininkų amžius. Raganių karalius“

Paskutinis, tačiau tikrai ne prasčiausias kūrinys patiks tiems, kurie dievina nuotykius ir magiją. Siužete susipina burtai, kova prieš blogio jėgas ir įspūdingas fantastinis pasaulis, kuris neleidžia taip lengvai atsitraukti. Tačiau nereikėtų manyti, kad ši knyga neturi jokios pridėtinės vertės – asmeniniai jaunųjų burtininkų santykiai šiuolaikiniams jaunuoliams bus labai gerai pažįstami. 

​​​​​​​

1 Burtininkų amžius. Raganių karalius kaina ir informacija | Burtininkų amžius. Raganių karalius | pigu.lt -15%
€ 1126 € 1325
Į krepšelį

Šiuo metu tai yra skaitomiausios knygos paaugliams, tačiau šį TOP sąrašą tikrai būtų galima papildyti ne vienu dėmesio vertu kūriniu. Svarbiausia išsiaiškinti, kokia tematika jaunuoliui yra artimiausia – tuomet labai tikslingai praplėsite jo kaupiamą biblioteką.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?