Naudingi patarimai

Geriausios skalbimo mašinos: kaip jas pasirinkti (ir kokią pirkti 2020 - 2021)

3.9/5
2021 03 06

Skalbimo mašinas tenka keisti pakankamai retai – būtent dėl to, pradėjus paieškos procesus, tenka susipažinti su akivaizdžiais rinkos pokyčiais ir naujomis galimybėmis. Atsinaujinusi rinkos pasiūla priverčia gerai pagalvoti, kokią skalbimo mašiną rinktis, tačiau jei labiau įsigilinsite į pagrindines jų specifikacijas ir apžiūrėsite geriausius modelius, sprendimą priimsite kur kas paprasčiau.

dukra su mama dziaugiasi svariais skalbiniais

Geriausios skalbimo mašinos: kokią pirkti ir į ką atsižvelgti?

Tam, kad lengviau nuspręstumėte, kokia skalbimo mašina geriausia, pirmiausia turėtumėte panagrinėti esmines jų charakteristikas.

Skalbimo mašinos tipas

Išskiriami du pagrindiniai skalbyklių tipai:

Pusiau automatinės skalbimo mašinos

Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, šio tipo skalbimo mašinoms reikalingas ir mūsų „įsikišimas“, kadangi ne visi procesai vykdomi automatiškai. Dažniausiai šie įrenginiai turi dvi atskiras talpas – viena iš jų skirta skalbimui, o kita – skalavimui, taigi Jums patiems teks perdėti skalbinius iš vienos talpos į kitą.

Visgi, tokia skalbyklė turi ir privalumų: jos pajungimui nėra reikalingi sudėtingi santechnikos darbai, todėl lengvai galima ją perkelti iš vienos vietos į kitą ir, pavyzdžiui, pajungti studentų bendrabutyje ar sodo namelyje. Be to, pusiau automatinės skalbimo mašinos kainuoja mažiau ir dažnu atveju pareikalauja gerokai mažesnių vandens išteklių.

Automatinės skalbimo mašinos

Šio tipo įrenginius esame įpratę matyti tiek savo, tiek bičiulių namuose: visi skalbimo procesai vykdomi viename būgne, todėl pasirinkus atitinkamą programą daugiau nieko daryti nebereikia. Be to, nors ir brangesni, automatiniai įrenginiai taupo energiją ir gali pasiūlyti kur kas daugiau skirtingų programų. Tačiau jiems teks iš anksto numatyti pastovią vietą ir atlikti pajungimo darbus – gerai tai, jog šių procesų pakartoti nebereikės.

Pakrovimo būdas

Skalbimo mašinos skirstomos ir pagal tai, kokiu būdu į jas galime sudėti skalbinius:

 • Iš viršaus pakraunami įrenginiai ypač tinka tuomet, kai skalbyklę reikia „įtalpinti“ tarp kitų baldų bei įrenginių, o jei nelaimės atveju prireikia atidaryti dureles, vanduo neišbėga į kambarį.
 • Iš priekio pakraunami įrenginiai suteikia papildomą sandėliavimo vietą, kadangi skalbyklės viršų galima išnaudoti įvairių daiktų laikymui. Svarbu įsitikinti, kad atidarytos durelės nekliudys nei praėjimo, nei kitų daiktų.

Vis dar sklando mitai, jog skirtingi įkrovos tipai turi įtakos skalbimo mašinų veikimui ar netgi pačiam skalbimui, tačiau tobulėjančios technologijos ir ryžtingi gamintojai išsprendė šias problemas. Būtent dėl to, rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į konkretaus modelio parametrus, o ne į šį tipą.

kaip issirinkti geriausia skalbimo masina

Skalbyklės dydis ir talpa

Tam, kad naujoji skalbimo mašina iš tiesų įsilietų į kambario aplinką, labai svarbu iš anksto išsiaiškinti, kiek vietos šiam įrenginiui galite skirti. Matmenų įvairovė yra pakankamai gausi, kad pavyktų rasti net ir mažesnei patalpai skirtą modelį – tereikia parinkti patogią skalbyklės vietą ir atlikti paprastus matavimus.

Tuomet reikėtų atsižvelgti į maksimalų skalbinių svorį, kuris priklauso nuo to, kelių žmonių drabužius dažniausiai tenka skalbti. Jei gyvenate vieni ar dviese, turėtų pakakti skalbimo mašinos iki 5 kilogramų, o jei šeimos narių skaičius yra trys ar keturi, verta pagalvoti apie 5-6 kilogramų talpą. Tačiau jeigu namiškių skaičius dar gausesnis, atitinkamai reikėtų rinktis daugiau kaip 6 kilogramus sausų skalbinių talpinantį įrenginį.

Naudingos funkcijos

Ne naujiena, jog skiriasi ir skalbimo mašinų funkcionalumas, kuris taip pat gali prisidėti prie Jūsų sprendimo. Štai keletas itin naudingų funkcijų:

 • Džiovinimo funkcija leidžia efektyviai išdžiovinti rūbus ir išvengti papildomos įrangos įsigijimo.
 • Lengvas lyginimas supaprastina lyginimo procesus, kadangi po šios programos naudojimo, medžiagos yra kur kas paprasčiau „įveikiamos“.
 • Dozatorius neleidžia padauginti skalbimo miltelių – skalbimo mašina plovimo metu jų pasiima tiek, kiek iš tikrųjų reikia.
 • Skalbimo atidėjimas padeda planuoti savo laiką numatant vėlesnį įrenginio įsijungimą ir taip išvengiant „pastovėjusių“ rūbų kvapo.
 • Maksimalią higieną užtikrinančios programos, veikiamos garų arba itin aukštos temperatūros, išvalo visas bakterijas ir alergenus – jos ypač rekomenduojamos jautresnę odą turintiems asmenims.
 • Ekonomiškos programos gali taupyti miltelius, vandenį bei elektros energiją – jei pasiseks, skalbyklė pasiūlys ne vieną tokią funkciją!

Kiti svarbūs parametrai

Svarstant, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, vertėtų atkreipti dėmesį ir į šias charakteristikas:

 • Gręžimo greitis. Kuo daugiau kartų per minutę apsisuks būgnas, tuo mažiau šlapius rūbus iš jo ištrauksite – tai aktualu tuomet, jei papildomai neketinate naudoti džiovyklės. Tiesa, šiuo atveju svarbu atsižvelgti į maksimalų pajėgumą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šį parametrą, priklausomai nuo poreikių, kiekvieno skalbimo metu galėsite reguliuoti patys.
 • Energijos klasė. Kuo daugiau „+“ bus nurodyta prie „A“ raidės, tuo mažiau energijos eikvos naujasis Jūsų įrenginys. Šiuo metu aukščiausia efektyvumo klasė žymima „A+++” simboliu, o žemiausia – raide „D“.
 • Skalbimo ir gręžimo klasės. Skirstomos nuo „A“(geriausios) iki „G“ (prasčiausios), šios charakteristikos leidžia numanyti, kaip gerai išskalbti ir išgręžti bus Jūsų skalbiniai.
 • Triukšmingumas. Mažiau decibelų „turinti“ skalbyklė veiks kur kas tyliau – jei lyginate kelis panašius modelius, vertėtų įvertinti ir šį rodiklį. Kai kurie įrenginiai turi ir tylaus veikimo skalbimo programas, ypač tinkamas vėliam vakarui ar nakčiai.
 • Prekinis ženklas. Nuo gamintojo priklauso šių įrenginių kokybė ir patikimumas – žinomiausiomis kompanijomis visuomet verta pasitikėti. Jei apsispręsti sunku, sužinokite, kokių firmų skalbimo mašinos yra geriausios

moderni skalbimo masina vonios kambaryje

Kokią skalbimo mašiną pirkti 2021 metais?

Svarstydami, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, turėtumėte susipažinti ir su šiuo metu geriausiai vertinamais jų modeliais – pristatome tokių įrenginių sąrašą:

Samsung WW70T4040EE/LE

Ši skalbimo mašina geriausiųjų sąraše atsidūrė dėl puikaus kainos ir kokybės santykio. Aukščiausios klasės energetinis efektyvumas ir maksimalią higieną užtikrinančios funkcijos – tai tik keli šio modelio privalumai. Reikėtų pastebėti ir tai, jog gamintojai daug dėmesio skyrė paprastesnei šios skalbimo mašinos priežiūrai. Čia rasite „Drum Clean“ savaiminio išsivalymo sistemą ir skysčiams kauptis neleidžiantį „Stay Clean“ stalčiuką, kuris padės išvengti apnašų ir grybelio kaupimosi. Skalbimas taip pat bus našus, tylus ir efektyvus – tai garantuos ilgaamžiškumu garsėjantis inverterinis variklis.

1 Samsung WW70T4040EE/LE kaina ir informacija | Samsung WW70T4040EE/LE | pigu.lt GERA KAINA!
€ 29200 5/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

AEG L6SE47SE

Nors ši skalbimo mašina yra pakankamai talpi, kruopščiai apgalvotas dizainas padeda sutaupyti šiek tiek erdvės. Tarp populiariausiųjų ji atsidūrė ir dėl to, jog pasitelkus tokį įrenginį, skalbti galima ne tik efektyviai, bet ir labai pigiai. Vandenį ir energiją taupyti padės sumani „ProSense“ technologija, o jeigu išbandysite ir „Eco“ bei „Time Save“ režimus, pavyks pasiekti dar geresnių rezultatų. Daug dėmesio skiriama ir audinių minkštumui bei ilgesniam tarnavimui, tad šiomis ypatybėmis taip pat neteks nusivilti.

1 AEG L6SE47SE kaina ir informacija | AEG L6SE47SE | pigu.lt GERA KAINA!
€ 40700 5/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Beko WUE7612XST

Tai – nebrangus ir stilingas modelis, kuriam išskirtinumo prideda juodos būgno durelės. Tačiau labiausiai norėtųsi išskirti naujos kartos „Steam Cure“ technologiją – jos dėka užtikrinama maksimali švara, o audiniai yra itin minkšti ir neturi raukšlių. Akivaizdu, kad pasinaudojus šiais privalumais, skalbimas taps gerokai malonesniu buities darbu, tačiau naudingų funkcijų šiame įrenginyje atrasite ir daugiau. Skirtingiems audiniams pritaikytos programos, apsauga nuo vaikų, ekonomiškas skalbimas – tai tik keletas iš jų.

1 BEKO WUE7612XST kaina ir informacija | BEKO WUE7612XST | pigu.lt GERA KAINA!
€ 26100 5/5 4d. 12val.
Į krepšelį
GERA KAINA!

Electrolux EW7W447W

Šis modelis gali pasiūlyti ne tik skalbimo, bet ir džiovinimo funkciją – jei svarstėte ir apie tokį įrenginį, dabar galėsite turėti juos abu. Tačiau čia rasite ir daugiau išmanių, šį procesą lengvinančių programų. Pavyzdžiui, „SensiCare“ technologijos dėka skalbiniai bus pasverti ir pagal tai bus parenkamas optimaliausias jų skalbimo laikas, o „DualCare“ pagal audinį pritaikys plovimo ciklą. Maksimali šios skalbimo mašinos įkrova siekia 7 kilogramus, tad ją galima pritaikyti net ir gausesnės šeimos poreikiams.

1 Electrolux EW7W447W kaina ir informacija | Electrolux EW7W447W | pigu.lt GERA KAINA!
€ 47600 4.5/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Beko WRE6512BWW

Tarp populiariausiųjų ši skalbimo mašina atsidūrė dėl ypatingai palankios kainos. Standartine, lengvai derinama išvaizda pasižymintis modelis pasiūlys pagrindines programas, kurių pilnai pakaks bet kokių drabužių ar kitų audinių skalbimui. Patogų valdymą užtikrins skaitmeninis ekranas, dar paprasčiau skalbimo procesus leis reguliuoti pradžios atidėjimo funkcija, o apsauga nuo vandens išsiliejimo ir užrakto indikatorius garantuos visapusišką saugumą. Akivaizdu, kad šis modelis gali pasiūlyti viską, ko Jums gali prireikti!

​​​​​​​

1 Beko WRE6512BWW kaina ir informacija | Beko WRE6512BWW | pigu.lt SUPERPASIŪLYMAS
€ 19100 4.7/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
SUPERPASIŪLYMAS

LG F2WN2S6S6TE

Pilkos spalvos, elegantiškas šios skalbimo mašinos dizainas pirmiausia atkreipia pirkėjų dėmesį, tačiau tai ne vienintelė priežastis, kodėl ji atsidūrė tarp geriausiųjų. Komplimentų neabejotinai susilaukia „AI DD™“ išmanioji skalbimo technologija, kuri įvertina skalbinių kiekį, audinio minkštumą ir pagal tai optimizuoja judėjimą. Tai reiškia, kad jokie audiniai nebus pažeisti. Bus užtikrinama ir maksimali higiena, kadangi dėl „Steam“ technologijos šis įrenginys gali pašalinti net 99,9% audiniuose besikaupiančių alergenų.

​​​​​​​

1 LG F2WN2S6S6TE kaina ir informacija | LG F2WN2S6S6TE | pigu.lt GERA KAINA!
€ 37400 4d. 12val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!

Whirlpool TDLR6030S

Tai – itin kompaktiška, iš viršaus pakraunama skalbimo mašina, kuri bus vienas geriausių pasirinkimų tuo atveju, jei pirmenybę teikiate šio tipo įrenginiams. Nors toks modelis nenustebins labai išskirtinėmis ypatybėmis, patys galėsite kontroliuoti skalbimo ir gręžimo procesus. Čia rasite ir platų skirtingų programų pasirinkimą. Pasitelkę jas, efektyviai ir kokybiškai galėsite išskalbti bet kokių rūšių audinius, nesvarbu, ar tai būtų vilna, medvilnė ar labai lengvai pažeidžiamos medžiagos.

​​​​​​​

Electrolux EW6S406BX ir ELECTROLUX EW6F428WU

Visos šios Elektrolux skalbimo mašinos pasižymi labai panašiais privalumais. Pirmiausia dėmesį atkreipia kompaktiškas jų dizainas: nors ir pakraunami iš priekio, šie įrenginiai yra siauresni, todėl juos galima statyti net ir mažesnėse patalpose. „Fuzzy Logic“ technologijos dėka, šios skalbimo mašinos prisitaiko prie apkrovos ir pagal tai parenka optimaliausią plovimo trukmę – tai reiškia, jog drabužiai nebus perskalbti ir pavyks sutaupyti vandens bei energijos sąnaudų.

Technologija „Soft Plus“ užtikrina, kad visi audiniai bus vienodai išmirkyti ir gaus pakankamai plovimo bei minkštinimo priemonių, o garų funkcija padės atsikratyti bet kokių bakterijų. Šiose skalbyklėse taip pat rasite užraktą nuo vaikų, uždelsto įsijungimo galimybę bei neputojančio skalavimo sistemas.

Šios skalbimo mašinos skiriasi savo spalvomis (balta ir juoda), maksimaliomis apsukomis, skalbimo talpa ir tam tikromis programomis – jei ieškote specifinių galimybių, reikėtų atidžiau susipažinti su išsamiomis šių įrenginių charakteristikomis.

​​​​​​​

1 ELECTROLUX EW6F428WU kaina ir informacija | ELECTROLUX EW6F428WU | pigu.lt GERA KAINA!
€ 29400 4.7/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
2 Electrolux EW6S406BX kaina ir informacija | Electrolux EW6S406BX | pigu.lt GERA KAINA!
€ 34100 4.5/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Beko WUE6511XWW

Ne kartą šiame TOP sąraše minėto prekinio ženklo skalbimo mašina visų pirma atkreipia dėmesį dėl savo prieinamos kainos. Jei aukščiausiu energijos efektyvumu norite mėgautis daug neinvestuodami, iš tiesų vertėtų pagalvoti apie tokį modelį. Ir ne tik dėl to: „Aqua Wawe“ sistema garantuos švelnų, tačiau tuo pačiu veiksmingą skalbimą, o tarp 15 skirtingų tikrai surasite tokią, kuri tiks Jūsų skalbiamiems audiniams. Greitas, ekonomiškas skalbimas, plovimo pradžios atidėjimas – tai tik keli privalumai, kuriuos galėsite išbandyti.

​​​​​​​

1 Beko WUE6511XWW kaina ir informacija | Beko WUE6511XWW | pigu.lt GERA KAINA!
€ 20100 4.4/5 4d. 12val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Susipažinę su tokia gausia šių įrenginių įvairove, nesunkiai nutarsite, kokią skalbimo mašiną pirkti. Apgalvokite, kokios technologijos Jums yra aktualiausios ir atsižvelkite į aukščiau pateiktus patarimus – tuomet tikrai neteks nusivilti!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
48 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?