Naudingi patarimai

Girninė kavamalė ar su malūnėliu?

4.7/5
2018 01 23

Naudojant kavos malūnėlį mes galime išgauti puikią gėrimo kokybę. Turbūt nereikia nieko įtikinėti įsigyti kavamalę. Tai prietaisas, kurio dėka mes galime gerokai pagerinti pagamintos kavos kokybę, išgauti geresnį skonį ir intensyvesnį aromatą. Paprastai parduotuvėse galima įsigyti dviejų rūšių kavamales ir mes svarstome, kuri yra geresnė: girninė kavamalė ar su peiliukais. Šiame vadove mes atsakysime į klausimą, kurią vertėtų nusipirkti ir kodėl.

Elektrinė kavamalė su girnomis CAMRY CR-4443 kaina ir informacija | Elektrinė kavamalė su girnomis CAMRY CR-4443 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4581 4.7/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kavamalė Esperanza Espresso EKC001, balta kaina ir informacija | Kavamalė Esperanza Espresso EKC001, balta | pigu.lt GERA KAINA!
€ 999 4.9/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Bosch TSM6A017C kaina ir informacija | Bosch TSM6A017C | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2000 4.5/5 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!
ECG KM110 kaina ir informacija | ECG KM110 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1349 4.8/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
ECG ECGKM1412 kaina ir informacija | ECG ECGKM1412 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3144 3.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Bosch TSM6A013B kaina ir informacija | Bosch TSM6A013B | pigu.lt
€ 2100 4.9/5
Į krepšelį
Melitta Molino (1019-01) kaina ir informacija | Melitta Molino (1019-01) | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3800 4.7/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kavamalė Delonghi KG89 kaina ir informacija | Kavamalė Delonghi KG89 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5700 3.4/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kavamalė Esperanza EKC002W kaina ir informacija | Kavamalė Esperanza EKC002W | pigu.lt
€ 851 3.8/5
Į krepšelį
Esperanza Espresso EKC001K kaina ir informacija | Esperanza Espresso EKC001K | pigu.lt
€ 869 4.1/5
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Girninės kavamalės

Kaip veikia girninė kavamalė?

Tokioje kavamalėje yra girnos, panašios į tas, kurios smulkina grūdus. Girnos tai du sukamieji elementai, kurie susmulkina pupeles į maksimaliai smulkius miltelius. Tokiose kavamalėse galima pačiam nustatyti malimo storį, priartinant ir atitraukiant nuo savęs girnas. Jei priartinsime girnas, malimas bus smulkesnis, o jei atitrauksime, dalelės bus stambesnės.

Iš ko pagamintos kavamalės?

Kavamalės gali būti keramikinės arba metalinės. Girninė keramikinė kavamalė turi tą pranašumą, kad ji veikia tyliai, tačiau ji  nėra patvari, todėl tai nebus pirkinys, tarnausiantis daugelį metų. Kita vertus, girninė metalinė kavamalė pasižymi dideliu patvarumu, tačiau, deja, malimas yra gana garsus. Tad kavamalę vertėtų rinktis pagal tai, kokioje namų dalyje yra jūsų virtuvė.

Girninė kavamalė ir kavos kokybė

Kava malama girninėje kavamalėje nepakeičia savo organoleptinių savybių. Net ilgalaikis malimas neturi įtakos jos kvapui ar skoniui. Be to, tokiose kavamalėse malta kava yra smulkesnė, nei malta kavamalėse su peiliukais, todėl tinka naudoti ekspreso aparatuose. Girninė kavamalė slėginiam ekspreso aparatui kartais yra įmontuota į kavos aparatą, o jei jos nėra, tai beveik visada šią smulkią virtuvės techniką būtina nusipirkti ją atskirai.

Kavamalės su malūnėliu

Kaip veikia kavamalė su malūnėliu?

Kavamalė su malūnėliu yra su susuktais peiliukais, kurie smulkina kavos pupeles jas pjaustant. Jei malūnėlis veiks trumpai, mes gausime grubaus malimo kavą. Jei malsime ilgai, pupelės bus susmulkintos maksimaliai. Deja, malimo metu pupelės įkaista ir kava įgauna kartų poskonį.

Iš ko pagamintos kavamalės?

Kavamalės su peiliukais pagamintos iš medžio, plastiko ar keramikos. Šiuo atveju veikia tas pats principas kaip ir girninių kavamalių. Metalas, ketus ir stiklas suteikia daugiau girdimą malimo garsą, tačiau plastikas ir mediena veikia tyliau. Labai pasiteisina ketaus kavos malūnėliai, nes jie yra labai patvarūs. Plastikiniai ir stikliniai gali būti nepataisomai sugadinti nuo menkiausio kritimo. Jei pasirinksite plastikinę kavamalę, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar plastikas yra geros kokybės ir laikui bėgant nesideformuoja.

Kavamalė su malūnėliu ir kavos kokybė

Kavamalėse su malūnėliais kava stipriai įkaista ir tai neigiamai įtakoja jos skonį. Be to, susidaro daug dulkių, kurios rūgština kavą. Dėl šios priežasties paruoštas gėrimas yra žemos kokybės, o jo sudėtyje juntamas kartus poskonis.

Tikriausiai savaime suprantama, kad geriausias pasirinkimas – tai girninė kavamalė, nes ji ne tik geriau sumala kavą, bet ir jos skonis nepasikeičia. Tačiau kyla dar vienas klausimas...

Rankinė ar elektrinė girninė kavamalė?

Galėtų atrodyti, kad elektrinė girninė kavamalė būtų geresnis sprendimas nei rankinė, tačiau yra kaip tik atvirkščiai. Tai rankinėje kavamalėje sumalsite geresnės kokybės kavą. Deja, tam Jums reikės laiko ir jėgos. Bet ką daryti, jei nenorite malti rankomis? Tada turėtumėte investuoti į elektrinį lėtai malantį malūnėlį,  kuriame kava neįkais. Elektrinė girninė kavamalė su lėto malimo funkcija leis Jums išgauti malimo greitį, panašų į  rankinio malūnėlio. Nebrangią girninę kavamalę įsigysite jau nuo maždaug 20 eurų ir ji tarnaus Jums daugelį metų. Jei nenorite pirkti viso malūnėlio, tai papildomas indelis prie girninės kavamalės bus puikus sprendimas. Jį galima prisukti prie kavamalės ir Jūs pasieksite puikią malimo kokybę.

Ieškote kavamalės savo namams? Pasidairykite po platų Pigu.lt kavamalių asortimentą

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
19 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?