Naudingi patarimai

Keturi teminiai interjero dizainai pagal skirtingų filmų žanrus

3.7/5
2021 07 09

Šilti vasaros vakarai yra puikus metas pasimėgauti teminiais vakarėliais lauke. Jeigu norite išskirtinio vakarėlio ir kūrybingos temos – rinkitės skirtingų žanrų kino vakarus, pagal juos dekoruokite aplinką, terasą. Susikurkite filmo nuotaiką namuose, kad jo peržiūra su draugais būtų dar įspūdingesnė ir neužmirštama. Interjero dizainerė ir ekspertė Anna Ilmere dalinasi patarimais, kaip įsirengti namų aplinką kino vakarui pagal skirtingų žanrų filmus – romantiškam, siaubo, nuotykių ar vaikų filmų peržiūrai, aplinką dekoruojant vintažiniu, industriniu, futuristiniu modernizmu ir skandinaviško stiliaus elementais.

„Norėdami sukurti tinkamą atmosferą, turite pasirūpinti baldais ir detalėmis, kurie atitiks jūsų kuriamos temos nuotaiką ir stilių – nuo šviestuvų, lempučių ir tinkamų medžiaginių elementų iki baldų ir patogių sėdėjimo vietų, kurios džiugins svečius“, – paaiškina A. Ilmere.

jaukus interjero dizainas filmu vakarui

Daiktai, kurių prireiks kino vakarui kieme arba sode

Lauko kino teatras yra universalus ir tinkamas bet kuriam interjerui, o vasaros švenčių metu gali tapti tradicine pramoga. Juk kas nenorėtų stebėti savo mylimo filmo po žvaigždėmis. Taigi pirmiausiai raskite tinkamą vietą, kurioje įkursite kino aikštelę. A. Ilmere primena, kad tokia vieta turėtų būti apsaugota nuo vėjo ir lietaus, todėl geriausiai tiks balkonas arba terasa. Jeigu nutarėte kino teatrą perkelti tiesiog į sodą, teks pasirūpinti ir apsauga nuo lietaus – stogeliu ar dideliu skėčiu. Jeigu filmo peržiūra vyks dienos metu, labai svarbu pasirūpinti, kad būtų šešėlis, nes dienos metu ekrane bus neryškus vaizdas, labai karšta sėdėti ir turėjusi būti maloni pramoga, virs į pastangų reikalaujančią prievolę. Todėl galbūt verta pagalvoti apie specialios vietos įrengimą, kuria naudositės visą vasarą.

Suradę tinkamą vietą, turėsite pasirūpinti reikiama technika. Verta pagalvoti apie projektoriaus įsigijimą, kuris suteiks kinematografinius efektus, todėl jausitės lyg žiūrėtumėte kino teatre. Rinkitės pagal savo galimybes, poreikį ir, žinoma, biudžetą. „Labai svarbu pasirinkti tokį prietaisą, kuris bus tinkamas jūsų turimai erdvei, taip pat svarbu projektoriaus galingumas ir ryškumas, nes nuo to priklausys vaizdo kokybė. Jeigu daugiausiai projektorius bus naudojamas sutemus, rekomenduojama rinktis mažiausiai 3000 liumenų projektorių. Kitas žingsnis – parinkti tinkamą ekraną, kuris gali būti ištiesta paklodė, balta siena arba specialus projektoriaus ekranas“, – pasakoja A. Ilmere.

Jeigu įvairios lemputės, girliandos ir šviestuvai yra labiau nuotaikai sukurti ir dekoracijoms, tai papildomi reikalingi elementai gali būti šildytuvai, kurie yra praktiškas ir reikalingas pasirinkimas vėsiais vakarais.

filmu vakaro interjeras nakti

Romantiškas kino vakaras ir vintažinė aplinka

Romantiškų filmų gerbėjams jausmingą ir svajingą aplinką padės sukurti metaliniai sodo baldai. Jeigu planuojamas romantiškas prancūziškas filmas, tuomet įvairūs senoviniai elementai, gėlės ir jų motyvai yra tiesiog būtini. Net nepastebėsite, kaip toks kampelis taps traukos vieta, kur visi norės ne tik mielai ir jaukiai prisėsti, bet ir nusifotografuoti, juk ne kasdien persikeli į svajingąjį Paryžių.

Pasirinkite išskirtinio dizaino kėdes, kurios alsuos senoviniu stiliumi ir romantika, jas statykite po medžiais, jeigu turite galimybių, pastatykite nedidelį staliuką greta. Metaliniai baldai atsparūs drėgmei, todėl prieš teminį vakarėlį teliks juos papuošti minkštomis pagalvėlėmis, pasirūpinti pledais, kilimėliais. Taip pat galite pakabinti hamakus, kurie ir papildys bendrą teminę nuotaiką, ir bus puiki vieta patogiai žiūrėti vakaro filmą.

Kitos būtinos priemonės romantiškos aplinkos sukūrimui – lempos, šviestuvai, girliandos ir, žinoma, žvakės. Žinoma, nereikia visko, planuokite atsakingai – įvertinkite vietos dydį, pavyzdžiui, pasirinkite kelis žibintus su žvakėmis. Juos galite statyti ant žemės, dėti ant stalo arba dekoruoti įėjimą. Didesnes naudokite ant žemės, mažesnes – ant stalo. „Žibintai yra labai graži ir emocionali interjero detalė, kuri sujungia klasikines praeities detales su dabartimi. Be jau minėtų vietų, kurias galite dekoruoti žibintais, dar verta paminėti laiptus, terasos vidų. Taip pat žibintus galite pakabinti ant medžių šakų“, – sako A. Ilmere.

1 Sėdimas hamakas NORE Rino, kreminis kaina ir informacija | Sėdimas hamakas NORE Rino, kreminis | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 3900 8d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA

vintazinis interjeras romantiskam kino vakarui

vintazinis interjeras romantiskam kino vakarui

Siaubo filmas ir industrinė aplinka

Drąsiausieji kino mėgėjai, kurie neplanuoja ramaus atpalaiduojančio vakaro, o planuoja žiūrėti siaubo filmą, aplinkos dekoravimui turėtų pasidairyti priemonių palėpėje. Filmas turėtų padiktuoti ir aplinkos temą, galbūt vyraus siaubo elementai, o gal daugiau veiksmo ir urbanistikos dekoracijų. Tokiai aplinkai sukurti geriausiai tiks medžio ir metalo gaminiai. Pasak A. Ilmere, nuotaiką geriausiai atspindės išskirtinės tekstūros gaminiai – betonas, grubus tinkas, sendinta mediena, plytos ir metalas. Rinkitės surūdijusius, grublėtus paviršius, vyraujančios spalvos – pilka, ruda, juoda, tamsiai mėlyna arba žalia.

Ilmere pabrėžia: „Urbanistinį stilių geriausiai atspindės matiniai, metaliniai paviršiai. Kuo paviršius labiau surūdijęs, tuo geriau. Industriniam stiliui būdingi paprasti, tvirti baldai, metaliniai rėmai, medinės detalės, tačiau jokių įmantrių raštų ar raižinių, viskas paprasta ir kuklu. Rinkitės sofas, kėdes, kurios geriausiai atspindės tokią temą. Kad sustiprintumėte įspūdį, naudokite senus kelio ženklus, grafiti, nespalvotas nuotraukas ir paveikslus, reklamines iškabas. Beje, tokiam stiliui puikiai tiks seni, nusidėvėję, netgi apiplyšę baldai. Todėl jeigu esate tokio žanro filmo gerbėjas ir planuojate industrinę temą, jums pasisekė – tai tema, kuriai sukurti užteks minimalių išlaidų.

industrinis interjeras siaubo filmu vakarui

Nuotykių filmas ir tradicinė aplinka

Jeigu kino vakarui numatomi tokie filmai kaip „Pašėlęs Maksas“ arba „Savižudžių būrys“, tuomet tikriems nuotykių ir adrenalino mėgėjams tereiks kelių dalykų – gausių užkandžių, patogių kėdžių ir didelio ekrano su geru garsu, kurie garantuos kino teatro jausmą ir aplinką. Nuotykių filmai išsiskiria savo ryškumu, įtraukiančiu veiksmu dėl savo žanro ir specifikos, todėl šio žanro gerbėjams svarbi patogi ir paprasta aplinka. A. Ilmere sako, kad nuotykių filmams tinka futuristinio modernizmo stilius, kuris susideda iš daugybės detalių, tačiau esmė yra tiesios ir aštrios linijos, paprastos spalvos ir metalo, stiklo ir plieno gaminiai.

Geriausiai šį stilių apibūdina žodis „glotnus“, nes dėmesys teikiamas neišraiškingoms, neatkreipiančioms į save dėmesio ir neutralioms tekstūroms. Šiame stiliuje akcentas yra baldai, kurie būna ryškių spalvų, vyrauja įdomūs audiniai, taip pat puošiama pagalvėlėmis. Esmė, kad būtų patogu ir malonu, todėl norint sukurti tokį stilių, reikės pasirūpinti patogiais baldais – sofa, kėdėmis arba sėdmaišiais. Taip pat kavos staliuku, skirtu gėrimams ir užkandžiams sudėti.

tradicinis interjeras nuotykiu filmu vakaruitradicinis interjeras nuotykiu filmu vakarui

Mobilus lauko baras/staliukas Finlay, rudas kaina ir informacija | Mobilus lauko baras/staliukas Finlay, rudas | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 12100 13d. 1val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Pakabinamas krėslas NORE Seychelles, tamsiai raudonas/rudas kaina ir informacija | Pakabinamas krėslas NORE Seychelles, tamsiai raudonas/rudas | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 20900 4.8/5 13d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €

Vaikiškų filmų vakaras ir skandinaviškas stilius

Filmų vaikams peržiūroje gali dalyvauti visa šeima, tačiau kuriant nuotaiką ir teminį vakarą, svarbiausias dėmesys turi būti vaikams. Pernelyg ryškios spalvos, daug žaislų ir akcentų gali blaškyti mažuosius žiūrovus, todėl geriausia rinktis skandinaviško stiliaus interjerą. Rinkitės paprastas detales, kurios vaikams suteiks smagumo. Pavyzdžiui, aplinką dekoruokite miško tema. Rinkitės temą atitinkančias spalvas, detales, balionus, minkštus žaislus, o galbūt nuspręsite aplinkos dekorą susieti su filmuko personažais.

Interjero dizainerė pataria visą nuotaiką sukurti detalių pagalba – pagalvės, užtiesalai, plakatai ar paveikslėliai. Taip pat galite vaikams pastatyti palapinę, kuri bus tiek žaidimų vieta, tiek teminė detalė. Taip pat rinkitės vaikiškus indus, kurių būna ne tik įvairiausių spalvų, bet ir dekoruotų įvairiais personažais.

Vaikiškų kino filmų peržiūrai galima išrinkti spalvą, kuri bus pagrindinis dekoro elementas – balta, geltona ar pilka.

Lova-namelis Dalidda Tipi, 80x200 cm, ąžuolo spalvos kaina ir informacija | Lova-namelis Dalidda Tipi, 80x200 cm, ąžuolo spalvos | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 29900 13d. 1val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sėdmaišis Qubo™ Baby Rabbit, gobelenas, šviesiai pilkas kaina ir informacija | Sėdmaišis Qubo™ Baby Rabbit, gobelenas, šviesiai pilkas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 7200 8d. 1val.
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Palapinė John Nature Cosy kaina ir informacija | Palapinė John Nature Cosy | pigu.lt
€ 2699 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?