Naudingi patarimai

Interjero dizainerė pataria, kaip įrengti mokinio kambarį atsižvelgiant į praėjusių metų patirtis

5/5
2021 09 20

Praėjusiais metais daugelis mokinių didžiąją mokslo metų dalį praleido mokydamiesi nuotoliniu būdu. Tokia patirtis daugelį tėvų privertė susimąstyti apie pokyčius jų kambariuose – stengiamasi juos paversti dar universalesniais, pritaikytais skirtingoms situacijoms. Patarimais, kaip įrengti moksleivių kambarį, jog jis būtų pritaikytas ir mokymosi procesui, ir tuo pačiu neprarastų savo žavesio, dalinosi interjero dizainerė Anna Ilmere.

modernus mokinio kambario interjeras

1 Multifunkcinė lentyna Meblocross Megan 2, blizgi balta kaina ir informacija | Multifunkcinė lentyna Meblocross Megan 2, blizgi balta | pigu.lt 0 € PRISTATYMAS NUO 249 €
€ 16200 9d. 17val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 249 €

Kambario zonavimas į tris pagrindines erdves

Mokinių kambarys turėtų būti pritaikytas skirtingoms veikloms – mokymuisi, žaidimams, kokybiškam miegui, susitikimui su draugais, kūrybiškam laisvalaikiui ir įvairių daiktų sandėliavimui. Be to, reikia atsižvelgti į tai, jog vaikams sparčiai augant, keičiasi ir jų poreikiai bei pomėgiai, todėl ši erdvė visuomet turi būti jauki ir lengvai koreguojama. Atsižvelgiant į visus šiuos reikalavimus, Anna Ilmere pirmiausiai ragina patalpoje išskirti tris zonas, pritaikytas mokslams, poilsiui ir žaidimams. Toks sprendimas kambaryje leis sukurti tvarkingesnę aplinką ir tuo pačiu neblaškys mokinių užsiimant labai skirtingomis veiklomis.

Norint kuo labiau atskirti visas šias zonas, galima pasitelkti stalus, kurie turi į pertvaras panašias plokštumas, pritaikytas piešimui. Tačiau pavyks išsiversti ir be tokių baldų – tuomet reikia pagalvoti apie tinkamą žaidimų kampelio vietą, kuri mokantis neblaškytų atžalų dėmesio. Pavyzdžiui, jei įrengsite ją už stalo ar jo šone, žaislai neblaškys vaikų dėmesio ir jie galės lengviau susikoncentruoti. Tokia žaidimų zona ypač turėtų pradžiuginti 10 – 12 metų moksleivius.

praktiskas mokinio kambario interjeras

1 Lentyna Domino, balta kaina ir informacija | Lentyna Domino, balta | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 6499 4.7/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
2 Sulankstomas rašomasis stalas InnovaGoods, baltas kaina ir informacija | Sulankstomas rašomasis stalas InnovaGoods, baltas | pigu.lt -44% 0 €
€ 13800 € 25000
Į krepšelį

Kaip turėtų atrodyti vaikų žaidimų zona, labai priklauso nuo jų amžiaus ir pomėgių, tačiau, pasak dizainerės, visuomet pasiteisina tokie sprendimai kaip lentos, sienelės ar molberto stovai, kuriuos galima pritaikyti piešimui. Taip pat vaikai mėgsta ir magnetines lentas, ant kurių galima piešti, rašyti ar dėlioti žodžius iš raidžių. Net ir tuomet, jei atžalos iš tokių pomėgių išaugs, šiuos gaminius jie galės pritaikyti savo diplomams, nuotraukoms, iškarpoms ar kitiems panašiems dalykams demonstruoti.

Verta pagalvoti ir apie atskirą stalą, ant kurio vaikai galės pasidėti šachmatus, konstruktorius, dėliones ar, pavyzdžiui, rankdarbius. Tam, kad aplinka būtų pakankamai tvarkinga, reikėtų pasirūpinti ir žaislų sandėliavimo dėžėmis ar krepšiais – nesuklysite, jei kuo anksčiau atžalas skatinsite visus savo daiktus sudėti į jiems skirtas vietas.

Ilgalaikiai sprendimai kambario dekoravimui

Kalbant apie mokinio kambario sienų dekorą, interjero ekspertė vienareikšmiškai ragina rinktis neutralius atspalvius – jie tiks bet kokio amžiaus vaikams ir netrikdys jų nei mokantis, nei ilsintis. Nesuklysite, jei rinksitės švelniai šešėliuotą baltą, smėlinį, šviesiai pilką, pilkai žalią ar melsvai pilką atspalvį.

neutralus mokinio kambario dekoravimas

Savaime suprantama, kad vaikų kambaryje norisi ir gyvybingumo – tam Anna Ilmere siūlo pasitelkti ryškesnes, smegenų veiklą suaktyvinti galinčias spalvas, kurias subtiliai reikėtų panaudoti mokymuisi skirtoje zonoje. Šiuo atveju puikiai tiks geltona, žalia (bet ne itin ryški), oranžinė, mėlyna ar ruda. Tiesa, pernelyg persistengti nereikėtų: pavyzdžiui, geltoni ar oranžiniai atspalviai neturėtų pradėti dirginti, tačiau labai mėlynas kambarys ilgainiui gali pradėti atrodyti pernelyg vėsus. Tam, kad to išvengtumėte, geriausia pasitelkti smulkesnes detales, pavyzdžiui, kalendorius, žemėlapius, kanceliarinių priemonių laikiklius ar lentynas.

Siekiant išvengti nuobodaus interjero, papildomai galima pasitelkti ir kitus spalvingus akcentus – tam ypač tinka įvairūs edukaciniai objektai. Žemės rutulys, žemėlapis, interjero lipdukai, įrėminti paveikslėliai, Saulės sistemos modeliai – tai tik keletas galimų variantų. Tiesa, su jais persistengti taip pat nereikėtų, kadangi ši erdvė turėtų būti pritaikyta ir studentų poilsiui.

1 Knygų lentyna SoBuy KMB19-W, balta kaina ir informacija | Knygų lentyna SoBuy KMB19-W, balta | pigu.lt 0 € PRISTATYMAS NUO 249 €
€ 11400 4/5 9d. 17val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 249 €

Pirmenybė funkcionaliems baldams

Tikriausiai ne kartą esate girdėję (ir patys pastebėję), jog sėdėdami patogiai, galime geriau susikaupti ir produktyviau atlikti darbą – to reikėtų nepamiršti ir įrenginėjant mokiniams pritaikytą mokymosi zoną. Net ir tuomet, jei šiais metais atžalos daugiau laiko galės praleisti mokykloje, grįžus namo, joms teks atlikti namų darbų užduotis, todėl patogi ir ergonomiška mokymosi zona yra būtina. A. Ilmere pabrėžia, jog tai svarbu ne tik mokymosi rezultatams, bet ir vaikų sveikatai – ne kartą įrodyta, jog ilgas sėdėjimas netinkamoje padėtyje gali sukelti daugybę problemų net ir mokyklinio amžiaus vaikams.

1 Multifunkcinė lentyna Meblocross Megan 2, blizgi balta kaina ir informacija | Multifunkcinė lentyna Meblocross Megan 2, blizgi balta | pigu.lt 0 € PRISTATYMAS NUO 249 €
€ 16200 9d. 17val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 249 €

Planuojant pirkti baldus, svarbiausia atsižvelgti į mokinių ūgį. Šiuo atveju teks susidurti su problema, jog atžalos greitai auga, todėl norint išvengti dažnų pirkinių, pravartu iš karto pagalvoti apie transformuojamą stalą. Tokie baldai leidžia koreguoti aukštį, o kartais – ir nuolydį. Šiuo atveju reikėtų prisiminti esmines taisyklingos sėdėsenos taisykles: keliai turėtų būti sulenkti 90 laipsnių kampu, pėdos – visiškai padėtos ant grindų, o alkūnes padėjus ant stalo paviršiaus, pečiai turėtų išlikti nepakilę. Teisingas stalo aukštis yra maždaug 2-3 centimetrais žemiau krūtinės lygio, kad rankas ant paviršiaus būtų galima pasidėti laisvai, be jokios įtampos.

1 Rašomasis stalas Beat L, baltas kaina ir informacija | Rašomasis stalas Beat L, baltas | pigu.lt 0 € PRISTATYMAS NUO 249 €
€ 11999 3.9/5 9d. 17val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 249 €

Jei stalas kambaryje jau yra, bet jis neatitinka vaiko ūgio, šią situaciją galima išspręsti pasitelkus biuro kėdę ir naudojant atramą kojoms. Ruošiantis įsigyti kėdę prie rašomojo stalo, interjero dizainerė rekomenduoja pirmenybę teikti reguliuojamą sėdynę ir anatominį atlošą turintiems baldams, kurie padės išlaikyti natūralų stuburo linkį. Šią darbo zoną papildomai galima papildyti stalčiais ir lentynomis – šie baldai leis sukurti dar tvarkingesnę, lengviau susikaupti leidžiančią aplinką.

funkcionalus mokinio kambarys

Skirtingi apšvietimo sprendimai vienoje erdvėje

Mokiniams namų darbus dažnai tenka atlikti tamsesniais vakarais, todėl ypatingai svarbu pagalvoti apie tinkamus apšvietimo sprendimus. Be pagrindinio šviestuvo, šiame kambaryje neišsiversite be papildomų lempų, kurias galima statyti ant stalo, grindų ar tvirtinti prie sienų. Norint išsaugoti gerą vaikų regėjimą, būtina ant mokymuisi pritaikyto stalo pastatyti ir papildomą lempą, kuri turėtų būti reguliuojamo aukščio, lengvai pakreipiama. Geriausia rinktis LED stalines lempas, turinčias baltą matinį paviršių ir maždaug 60 W galingumą.

Atsižvelkite ir į tai, kuria ranka rašo Jūsų vaikas: kairiarankiams stalinę lempą reikėtų statyti dešinėje pusėje, o dešiniarankiams – kairėje. Tas pats pasakytina ir apie natūralų apšvietimą – atkreipkite dėmesį į tai parinkdami tinkamiausią stalo poziciją. Taip pavyks išvengti papildomo šešėliavimo.

Pasikliovę visais šiais interjero dizainerės patarimais, sukursite praktišką, kartu su vaiku augantį moksleivio kambarį, kuris tiks ir mokymuisi, ir neįpareigojančiam poilsiui. Nepamirškite atsižvelgti ir į atžalų nuomonę – svarbiausia, kad jie šiame kambaryje galėtų jaustis tarsi savo tvirtovėje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?