Naudingi patarimai

Kada keisti vasarines padangas ir kokias pasirinkti?

3.7/5
2020 02 28

Keičiantis sezonams, ateina metas pagalvoti ir apie padangų pasirinkimą ir keitimą. Ruošiantis šiam darbui, pirmiausia reikės įvertinti sandėliuojamų „apavų“ būklę ir jei ji netenkins – nuspręsti, kokias vasarines padangas pirkti. Išskyrėme svarbiausius niuansus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti pradėdami ruoštis naujam, vasarinių padangų sezonui.

Vasarinės padangos: nuo kada jos keičiamos ir kada reikia pirkti naujas?

Vasarinių padangų sezonas prasideda balandžio pirmąją dieną ir baigiasi lapkričio 10 dieną. Tiesa, kadangi šiltaisiais metų laikais kelionių sąlygos yra gerokai paprastesnės, joms keliami kur kas paprastesni reikalavimai:

 • Vasarinių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 1,6 mm;
 • Padangose neturi matytis gilių įtrūkimų ar įbrėžimų;
 • Padangų guma turi būti vientisa ir tolygi, be didėjančių įtrūkimų.

Jei Jūsų sandėliuojamos vasarinės padangos vis dar atitinka šiuos reikalavimus, naująjį sezoną pradėsite be naujų pirkinių. Tačiau jeigu nesate tikri dėl jų būklės, skaitykite toliau ir išsiaiškinkite, kokios vasarinės padangos yra geriausios.

Vasarinės ar universalios padangos?

Tai vienas dažniausių klausimų, kylančių sutaupyti norintiems automobilių savininkams. Taip, kur kas pigiau visus metus važinėti su tomis pačiomis padangomis, tačiau jeigu įvertinsime greitesnį jų nusidėvėjimą, skirtumas nebebus toks ženklus. Ekspertai dažnai mini ir saugumo klausimą: vasarinės padangos visais atžvilgiais yra pritaikytos būtent šiltajam sezonui, o universalios turi ir žiemai skirtų savybių, kurios ne visuomet teigiamai paveikia stabdymo kokybę vasarą.

Tokias padangas dažniausiai patartina rinktis tiems, kurie automobiliu naudojasi rečiau, tačiau jei keliaujate kasdien – tikslingiau būtų investuoti į kokybiškas vasarines padangas.

Atkreipkite dėmesį į svarbiausius parametrus

Pats svarbiausias parametras neabejotinai yra padangų dydis – nesuklysite, jei rinksitės tokius pačius matmenis, kokius naudojate ir dabar. Tuomet vertėtų pagalvoti ir apie kitus ne mažiau aktualius niuansus:

 • Padangų triukšmingumas. Ši savybė, matuojama decibelais, leidžia nusakyti išorinį padangų skleidžiamą garsą – kuo jis mažesnis, tuo tylesnės ir daugiau komforto teikiančios bus Jūsų kelionės. Jei mėgstate ramybę, turėtumėte žinoti, jog net keli decibelai ženkliai skiriasi savo triukšmingumu – atsižvelkite į tai rinkdamiesi tinkamiausius gaminius.
 • Sukibimo savybės. Kuo geriau padangos sukimba su drėgna danga, tuo greičiau pavyksta sustabdyti automobilį. Pats aukščiausias įvertinimas žymimas raide „A“, o pats žemiausias – „F“.
 • Degalų sąnaudų efektyvumas. Dar kitaip žinomas kaip gebėjimas pasipriešinti riedėjimui, šis parametras nusako, kaip efektyviai bus „deginami“ degalai Jūsų kelionių metu. Pasirinkę „A“ raide pažymėtas padangas, važiuosite ekonomiškiausiai, tuo tarpu „G“ raide pažymėti gaminiai gerokai dažniau ištuštins automobilio baką.
 • Protektoriaus raštas. Šis kriterijus priklauso nuo Jūsų vairavimo įpročių. Su nedideliu automobiliu važinėjantiems miesto gatvėmis, tiks simetriškas protektorius – tokios padangos ilgai nesudils ir bus labai ekonomiškos. Vairuojant sportinį automobilį, dažniau važinėjant dideliu greičiu ar šlapia danga, geriau rinktis krypinį protektorių. Nors tokie gaminiai nebus itin ekonomiški ir ilgaamžiai, jie užtikrins geresnį sukibimą ir garantuos didesnį saugumą. Optimaliausiu variantu dažnai vadinamas asimetriškas protektorius. Dėl skirtingų abiejų pusių dizainų, šios padangos gali atlikti net kelias funkcijas ir puikiai sukimba tiek su sausa, tiek su šlapia danga.

Atsižvelkite į kainą

Prieš perkant naujas vasarines padangas, svarbu nusistatyti ir būsimą biudžetą – taip susiaurinsite savo paieškas ir išgryninsite prioritetus. Nors norėtųsi, kad padangos atitiktų visus aukščiausius parametrus ir pasiūlytų dar daugiau papildomų galimybių, tikrai nereiškia, jog su šiek tiek paprastesnėmis savybėmis keliausite ne taip saugiai ar patogiai.

Populiariausi vasarinių padangų gamintojai

Ne mažiau aktualus ir gamintojo pasirinkimas: puikiai atpažįstamų, vartotojų pripažinimą pelniusių prekinių ženklų siūlomos vasarinės padangos tikrai turėtų nustebinti aukšta kokybe ir patvarumu. Šį pavasarį nesuklysite pasirinkę vieną iš šių gamintojų – jie susilaukė daugiausiai populiarumo:

 • Michelin. Garsusis Prancūzijos prekės ženklas siūlo itin patikimas padangas iš aukščiausios kokybės gumos. Nors jų kaina nėra pati mažiausia, šios padangos garantuoja saugias ir ekonomiškas keliones.

 • Pirelli. Italijos kompanija šiuo metu yra žinoma kaip viena seniausių ir didžiausių padangų gamintojų visame pasaulyje. Įspūdinga protektoriaus tarnavimo trukmė ir išskirtinis dėmesys aukščiausios klasės automobiliams – pagrindiniai jų išskirtinumai.

 • Cooper. Šiuo prekiniu ženklu pažymėta amerikietiška produkcija visų pirma dėmesį patraukia itin prieinamomis kainomis. Tačiau jei gausų jų asortimentą apžiūrėsite iš arčiau, pamatysite ir gerai tarnaujantį protektorių, ir daugybę našumo galimybių.

 • Goodyear. Dar viena Amerikos kompanija, daugybės pagyrų susilaukianti dėl itin plataus asortimento. Jų siūloma produkcija pasižymi ypatingai aukšta kokybe, už kurią neretai tenka sumokėti kiek daugiau.

 • Continental. Vokietijos įmonė, kurdama padangas daugiausiai dėmesio skiria saugumui, degalų ekonomijai ir ekologiškumui. Būtent šis savybių derinys ir dažnai tobulinama produkcija pelnė jai pasaulinį pripažinimą.

 • Dunlop. Daugybę metų sėkmingai gyvuojantis JK prekinis ženklas stebina ne tik patirtimi, bet ir labai novatoriškais sprendimais. Už prieinamą kainą galima įsigyti patikimas ir šiuolaikiškas padangas, kurios užtikrins maksimalų komforto jausmą.

 • Bridgestone. Nors šiai Japonijos kompanijai ne viskas sekėsi taip, kaip buvo tikėtasi, galiausiai šis prekinis ženklas užkariavo ne tik savo šalies, bet ir užsienio rinką. Jų padangos, nors ir ne pačios pigiausios, siejamos su naujausiomis technologijomis ir patikimais sprendimais.

Nebūtina susikoncentruoti tik į kelias populiariausias kompanijas: jei Jus tenkina visi padangų parametrai, nėra priežasties, dėl kurios negalėtumėte suteikti šanso mažiau žinomiems gamintojams.

Visi šie išvardinti aspektai yra ypatingai svarbūs, tačiau turėtumėte nepamiršti, jo saugumas kelyje priklauso ne tik nuo padangų kokybės, bet ir nuo Jūsų pačių važiavimo įpročių. O jei visgi nuspręsite investuoti į komfortą, apžiūrėkite Pigu.lt el. parduotuvės pasiūlymus – čia rasite ne vieną dėmesio vertą variantą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
7 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?