Naudingi patarimai

Kaip aprengti kūdikį pagal orus?

5/5
2020 01 17

Klausimas, kokia apranga kūdikiui būtų tinkamiausia, neduoda ramybės visiems šeimos pagausėjimo neseniai sulaukusiems tėvams. Visgi, dabar galime pasidžiaugti tuo, jog turime daugybę pasirinkimo galimybių. Jei seniau stengdavomės mažylius aprengti kuo didesniu kiekiu drabužių ir taip suvaržydavome jų judėjimo laisvę, šiuolaikinių medžiagų dėka galime apsiriboti vos keliais rūbelių sluoksniais. Švelni medvilnė, vilna, vandeniui neatsparus poliesteris ir kiti šiuolaikiniai audiniai leidžia aprengti kūdikį ir šiltai, ir patogiai – svarbiausia teisingai juos pritaikyti.

Kaip suprasti, ar kūdikis aprengtas teisingai?

Labai svarbu įsidėmėti, jog kiekvienas, net ir pirmuosius gyvenimo mėnesius skaičiuojantis žmogus skirtingai reaguoja į oro temperatūrą, todėl jo būsenos neturėtumėte vertinti pagal save. Geriausiai mažylio savijautą padeda perprasti šie ženklai:

 • Palietus kūdikėlio delniukus, pėdutes, nosytę ir galvą, šios kūno dalys turi būti šiltos. Jei pajutote karštį arba šaltį, mažyliui atitinkamai yra per karšta, arba pernelyg šalta.
 • Viršutinė nugaros dalis (iš karto po kaklu) neturėtų būti karšta ar sudrėkusi – tai reikš, jog vaikutis aprengtas per šiltai.
 • Esant lauke, reikia stebėti mažylio veido spalvą – jei oda kiek blyškesnė, kuo skubiau reikėtų pasirūpinti papildomais drabužiais.
 • Verkiantis, irzlus arba priešingai, vangus ir mieguistas kūdikis neretai tokios būsenos gali būti dėl to, jog yra neteisingai aprengtas.

Idėjos, kaip aprengti naujagimį priklausomai nuo sezono

Mūsų šalies klimatas pakankamai nepastovus, todėl svarstant, kaip rengti kūdikį pagal orą, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į metų laiką – tuomet daug lengviau parinksite tinkamas garderobo detales.

Vasara

Svarstydami, kaip rengti kūdikį vasarą, atsižvelkite į tai, ar tenka mėgautis tropiniais karščiais, ar visgi teks tenkintis lietaus negailinčia lietuviškąja vasara. Jums padės ir šie patarimai:

karstos vasaros dienos kudikiu aprangos derinys

 • Esant 15° C temperatūrai, reikėtų pasirūpinti ilgas rankoves turinčiu kombinezonu, palaidine ir lengva medvilnine kepuraite.
 • Temperatūrai pakilus iki 20-24° C, pakaks iš kvėpuojančio audinio pasiūtos palaidinės ir šliaužtinukų.
 • Esant panašiai temperatūrai kambaryje, reikia vieno sluoksnio aprangos – tai gali būti kelnės ir marškinėliai, šliaužtinukai ir siaustinukas arba kombinezonas.

kai temperatura virsija 25, kudiki aprengti rekomenduojame taip

 • Temperatūrai šoktelėjus virš 25° C, mažyliui pakaks trumpas rankoves turinčio smėlinuko.

Taip pat galite rinktis lengvus vasariškus marškinėlius, kepuraitę ir kojinytes.

 • Nepriklausomai nuo to, kokia šiuo metu yra oro temperatūra, išėję pasivaikščioti, visuomet su savimi pasiimkite lengvą antklodę ar pledą. Jei oras pasikeis ar kūdikis sušals, iš karto galėsite jį šiltai apklostyti.

Ruduo

Šio sezono orai dažniausiai nelepina, tačiau jeigu vadovausitės šiais patarimais, kaip aprengti kūdikį rudenį, smagių ir pakankamai šiltų pasivaikščiojimų vengti nereikės:

siltomis rudens dienomis savo mazyli aprenkite siuo deriniu

 • Kol temperatūra dar siekia 10-15° C, rinkitės medvilnės smėlinukus, megztinius arba švarkelius, šiltesnes kojines ir kepurytes.

Beje, nepamirškite šiltesnio, rudeniui pritaikyto kombinezono arba vokelio.

 • Esant 5° C temperatūrai, didelių pokyčių imtis nebūtina: užteks, jei prie aukščiau minėtų drabužėlių pridėsite šiltesnį pledą.
 • Temperatūrai siekiant 0° C ar nukritus dar šiek tiek žemiau, kojines ir kepurę reikėtų pakeisti gerokai šiltesnėmis. Prieš tai naudotą vokelį reikėtų užkloti antklode arba pakeisti jį į žiemai pritaikytą gaminį. 
 • Leidžiant laiką kambaryje, nėra griežtų aprangos apribojimų. Rekomenduojama turėti tiek šiltesniam, tiek vėsesniam orui pritaikytų drabužėlių, kuriuos sluoksniuosite atsižvelgdami ir į kambario temperatūrą, ir į kūdikėlio būseną.

Žiema

Svarstant, kaip rengti kūdikį žiemą, nepavyks apsieiti be šilto kombinezono arba specialiai šiam sezonui pritaikyto vokelio. Kokie kiti sluoksniai bus reikalingi, priklauso nuo temperatūros:

nulines temperaturos oru kudikeli aprenkite taip

 • Esant nulinei temperatūrai ar netgi keliems laipsniams šilumos, prie viršutinio rūbo pakaks smėlinuko, berankovių marškinėlių arba miego kombinezono.
 • Jei vokelis ar kombinezonas turi kapišoną, pakaks plonos kepurytės, o jeigu ne – vertėtų pasirūpinti šiltesniu aksesuaru.

salciausiu metu laikotarpiu siulome kudiki aprengti taip

 • Termometro stulpeliams rodant -10° C ar šiek tiek aukštesnę temperatūrą, reikėtų pasirūpinti ir vilnonėmis kojinėmis bei papildomu apatinių rūbų sluoksniu.
 • Esant žemesnei nei -10° C temperatūrai, su savimi reikia pasiimti vilnonę antklodę ar šiltą pledą.

Geriausia rinktis du gaminius: vieną reikėtų patiesti vežimėlyje, o kitu – apklostyti mažylį.

 • Būtinai pasirūpinkite ir pirštinėmis – kuo žemesnė temperatūra, tuo šiltesnių pirštinių prireiks.
 • Vietoj vokelio nusprendus rinktis kombinezoną, taip pat reikėtų įsigyti šiltą, kaklą saugantį šaliką bei pasirūpinti šiltesne avalyne. Tam tiks šiltesni žieminiai batai arba megzti kūdikio batukai, derinami kartu kuo šiltesnėmis vilnonėmis kojinėmis.

Pavasaris

Šį sezoną galime tikėtis pačių įvairiausių oro sąlygų: pavasario pradžia gali priminti žiemą ar ankstyvą rudenį, o jam įpusėjus dažnai sulaukiame ir labai vasariškų orų. Tai reiškia, jog ir mažylių drabužius geriausia parinkti pagal aukščiau minėtas temperatūras. Tačiau yra dar keli svarbūs patarimai, kaip rengti kūdikį pavasarį:

 • Būtinai pasirūpinkite kepuryte – ji apsaugos ir nuo žvarbesnio vėjo, ir nuo pernelyg kaitrios saulės.
 • Sluoksniuokite drabužius taip, kad juos galėtumėte patogiai nurengti. Ryto ir dienos temperatūra gali skirtis net keliolika laipsnių, tačiau oras įšyla pamažu, todėl svarbu, kad nurengus vieną drabužėlių sluoksnį, mažylis per daug nesušaltų.
 • Neskubėkite atsisakyti šiltesnių kojinių – pirmaisiais pavasario mėnesiais jų tikrai gali prireikti.

Pasitelkę šiuos patarimus, daug lengviau nuspręsite, kaip rengti kūdikį einant į lauką ar leidžiant laiką namuose. Visgi, reikėtų nepamiršti, jog tai – tik rekomendacinio pobūdžio informacija. Tiksli apranga priklauso nuo Jūsų mažylio poreikių, tad Jums tereikia juos tinkamai identifikuoti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
13 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?