Naudingi patarimai

Kaip apsaugoti ir tausoti savo kompiuterį?

4.2/5
2018 12 28

Pirkdami kompiuterį, tikimės, kad šis įrenginys patikimai tarnaus mums ilgą laikotarpį, tačiau iš tiesų tam reikia ir mūsų pačių pastangų. Kaip ir bet kurie kiti elektronikos prietaisai, kompiuteriai reikalauja nuolatinės priežiūros ir apsaugos ─ jei tinkamai jais rūpinsitės ir vadovausitės keliais paprastais patarimais, šių įrenginių tarnavimo trukme tikrai neteks nusivilti.

Būtinai naudokite antivirusinę programą

Tai pirmas žingsnis, kurį turėtumėte atlikti vos tik įsigiję naują kompiuterį ─ tik taip galėsite apsaugoti šį įrenginį nuo virusų ir kenkėjiškų programų. Tiesa, neužtenka vien turėti antivirusinę programą: ją reikėtų reguliariai atnaujinti ir bent kartą per mėnesį atlikti visos sistemos skanavimą. Šie veiksmai nepareikalaus daug Jūsų pastangų, tačiau nauda bus akivaizdi.

ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4000 5/5 8val. 5min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
GERA KAINA!
ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3291 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
GERA KAINA!
ESET Smart Security Premium 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Smart Security Premium 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3900 8val. 0min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Kaspersky KL1941XCBFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCBFR_el | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1800 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!
Kaspersky KL1171XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCEFR_el | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2100 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!
Kaspersky KL1941XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCEFR_el | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3300 8val. 0min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Kaspersky KL1171XCAFS_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCAFS_el | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1600 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!
Rodyti daugiau

Pasirūpinkite kompiuterio baterija

Jei turite nešiojamąjį kompiuterį ir nenorite po kelerių metų pirkti naujos baterijos, pasistenkite ją labiau tausoti. Kai baterija pilnai įkrauta, išjunkite maitinimo kabelį arba išimkite bateriją ir tuomet laikykite jį įkištą į elektros lizdą. Tai paprasta, tačiau veiksminga!

Reguliariai jį valykite

Kompiuteriai yra vieni labiausiai dulkes kaupiančių įrenginių, todėl nieko stebėtino, jog dėl jų pertekliaus šie įrenginiai pradeda labiau kaisti, o taip pat sumažėja jų našumas ir be abejonės ─ ilgaamžiškumas. Norėdami viso to išvengti, turėtumėte reguliariai valyti savo kompiuterį ─ geriausia tai daryti vadovaujantis šiais patarimais:

  • Prieš pradėdami valyti kompiuterį, būtinai jį išjunkite.
  • Vidiniams komponentams ir neprieinamoms ertmėms naudokite suspausto oro valiklį.
  • Ekrano valymui geriausiai tinka sausa šluostė, tačiau jei visų dulkių nuvalyti nepavyks, galima ją šiek tiek sušlapinti ─ svarbu, jog ant kompiuterio neliktų vandens likučių.
  • Jei nepasitikite vandeniu, rinkitės specialiai šiam tikslui skirtas valymo priemones ─ jos padės išvengti bet kokių neigiamų pasekmių.
  • Būkite švelnūs ir pernelyg nespauskite ekrano bei kitų kompiuterio detalių.

Atsargiai elkitės su maistu ir gėrimais

Nors šis patarimas girdėtas tūkstančius kartų, jis vis dar aktualus ─ net neįsivaizduojate, kiek daug kompiuterių vis dar sugadinama būtent dėl išsiliejusio maisto ar gėrimų (ypač kavos). Tad verčiau bet kokius užkandžius patraukite toliau nuo ekrano, venkite padažų, o gėrimus gerkite iš puodelių su dangteliu ─ taip išvengsite daug žalos pridarysiančių nelaimių.

Neignoruokite atnaujinimų

Nors daugelis iš mūsų ne itin mėgsta paleisti nuolat pasirodančius atnaujinimus, reikėtų suprasti, kad jie labai svarbūs ne tik sklandžiam darbui, bet ir saugumui. Virusų kūrėjai nuolat ieško būdų, kaip apeiti operacinėse sistemose integruotas saugumo funkcijas, todėl maždaug kas savaitę sulaukiame nuo jų apsisaugoti padedančių atnaujinimų ─ jei jų neįdiegsite, galėsite kaltinti tik save.

Laikykite kompiuterį ant kieto paviršiaus

Laikydami kompiuterį ant minkšto paviršiaus (pavyzdžiui, sofos ar lovos), neleidžiate laisvai cirkuliuoti orui, todėl atsiranda didelė šio įrenginio perkaitimo rizika. Norėdami to išvengti, turėtumėte surasti kur kas kietesnį ir tvirtesnį pagrindą ─ tam tiks ir paprasčiausias stalas.

Skirkite dėmesio kiekvienam kompiuterio komponentui

Laikui bėgant, gali susidėvėti kai kurios kompiuterio detalės, tokios kaip procesorius, vidiniai kietieji diskai ir t.t. Dažnai nutinka ir taip, jog kai kuriuos komponentus tiesiog norisi pakeisti spartesniais ir efektyvesniais, tad prieš pirkdami naują kompiuterį, visuomet pagalvokite, ar nėra galimybės atnaujinti tik tam tikras sistemos dalis. Taip išvengsite didesnių investicijų ir vėl džiaugsitės visus poreikius atitinkančiu prietaisu.

Būkite kantrūs

Vos tik įjungę kompiuterį skubate atidaryti kaip įmanoma daugiau programų? Tuomet nesistebėkite, jei įrenginys greit įkais ir veiks kur kas lėčiau negu tikėjotės. Kiekviena programa reikalauja vidinių kompiuterio resursų, tad verčiau leiskite jam „įsivažiuoti“ ir palengva atidarykite visus reikiamus failus, o nenaudojamų programų nepamirškite išjungti.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos patarimus, būsite tikri, jog dėl kompiuterio padarėte viską, ką galėjote. Lygiai taip pat reikėtų pasirūpinti ir jame esančia informacija: jei perkelsite ją į papildomas duomenų laikmenas, net ir netikėtai sugedęs kompiuteris nesutrukdys Jums išsaugoti svarbiausių failų!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?