Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti kultivatorių

4.4/5
2020 01 30

Laukiant šiltojo sezono, po truputį pradedame užsiimti visais lauko darbais ir sodininkyste. Jei ketinate paruošti žemę gėlynui ar daržui, tuomet Jums tikrai prireiks kultivatoriaus. Tik susipažinę su kultivatoriais ir jų galimybėmis galėsite išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį.

Ką daro kultivatorius ir kam jis reikalingas?

Retas kuris šiais laikais nežino, kas yra kultivatorius – šie įrenginiai vis dažniau pasirenkami žemės apdirbimui. Kultivatoriai plote, kuriame ketinama sodinti, puikiai išpurena dirvą, augimo metu pašalina nepageidaujamas žoles ir į dirvą įmaišo kompostą. Žemės purenimui kultivatoriai naudoja metalinius ašmenis. Po tokių „procedūrų“ žemė galutinai paruošiama apsodinimui.

Tiems, kurie ruošiasi auginti tik kelias lysves mėgstamų produktų ar ketina apsiriboti tik vienu gėlynu, šį prietaisą gali atstoti kastuvas ir kauptukas. Tačiau jeigu žemės, su kuria ketinate dirbti, plotas siekia 10 arų ar tiesiog norite pasaugoti nugarą, su kultivatoriumi tokius darbus atliksite ir efektyviau, ir patogiau.

Koks kultivatorius geriausias?

Apsisprendę, kad šis įrenginys Jums bus reikalingas, susipažinsite su plačia jų įvairove – tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Kultivatoriaus tipas

Galima rinktis iš benzininių arba elektrinių (laidinių arba įkraunamų) modelių. Kiekvienas iš jų gali pasiūlyti skirtingas ypatybes:

 • Benzininiai kultivatoriai. Tokie įrenginiai labiausiai praverčia tuomet, kai žemės plotas yra toliau nuo „civilizacijos“ – turėdami šį kultivatorių, nebūsite apriboti jokiais laidais. Tokio tipo įrenginiai dažniausiai galės pasiūlyti ir didesnį svorį, tačiau jų priežiūrai taip pat reikės skirti daugiau dėmesio: reguliariai turėsite pakeisti alyvą bei stebėti žvakių ir oro filtrų būseną. Kai kurie benzininiai modeliai turi priedą (perkamas atskirai), kuris leis užvesti mašiną netraukiant droselio.
 • Elektriniai kultivatoriai. Šio tipo įrenginiai yra lengvesni, dažnu atveju – pigesni ir reikalaujantys gerokai mažiau priežiūros. Būtent dėl šių ypatybių juos dažniausiai rekomenduojama rinktis maždaug 10 arų žemės plotams, esantiems gan netoli elektros šaltinio. Naudojant nuo elektros lizdo maitinamą kultivatorių reikalingas pakankamai ilgas laidas. Vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis ilgintuvų naudojimui ir patarimais, kaip saugiai naudoti elektros laido ilgintuvus. Užvedamas elektra kultivatorius yra patogus, nes nereikės tampyti už droselio, kad jis užsivestų.
 • Įkraunami kultivatoriai. Šio tipo įrenginiai rekomenduotini mažesniems plotams ir neilgiems darbams, kadangi priešingu atveju ilgai užtruksite iš naujo juos įkraudami. Toks kultivatorius taip pat neapribos Jūsų laidais, tačiau dėl nedidelio jo svorio nepatartina jo rinktis sunkiam ir molingam dirvožemiui.

Atsižvelkite ir į variklio tipą:

 • Dvitakčiai varikliai  veikia su benzino / tepalo mišiniu.

1 Benzininis kultivatorius Hecht 752 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Hecht 752 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 17900 1.8/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Rodyti daugiau

 • Keturtakčiams varikliams nereikia maišyti kuro su tepalu.

Benzininis kultivatorius Hecht 750 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Hecht 750 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 51999 4.2/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius Hecht 746 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Hecht 746 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 25900 5/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius Hecht 761 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Hecht 761 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 24571 1/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius Hecht 7970 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Hecht 7970 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 43899 3.9/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius HECHT 785 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius HECHT 785 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 35900 4.6/5 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius Könner&Söhnen 7HP-850A kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius Könner&Söhnen 7HP-850A | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 49401 15val. 23min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius HPG FTQ590 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius HPG FTQ590 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 24100 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius HPG BK-55 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius HPG BK-55 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 32900 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Benzininis kultivatorius NAC OB-TIP3406 kaina ir informacija | Benzininis kultivatorius NAC OB-TIP3406 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 19900 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Kultivatorius HPG WM600 kaina ir informacija | Kultivatorius HPG WM600 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 150 €
€ 34947 15val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 150 €
Rodyti daugiau

Galia

Kuo galingesnis bus kultivatorius, tuo efektyviau susidorosite su šiais darbais. Renkantis paprasčiausia atsižvelgti į žemės plotus: jei jie neviršija 10 arų, efektyviam apdirbimui pilnai pakaks 1-3,5 AG galingumo, o didesniems plotams atitinkamai reikėtų 3,5-5 AG siūlančius įrenginius.

Darbinis plotis

Ši specifikacija leidžia apskaičiuoti, kiek kartų tame pačiame sklype turėsite vaikščioti, kad apdirbtumėte visas lysves – savaime suprantama, kad platesnį darbinį plotą apimantis kultivatorius paspartins Jūsų darbus. Šiuo atveju ir vėlgi reikėtų atsižvelgti į savo sklypą: itin mažam darželiui pakaks ir 30 centimetrų, tuo tarpu labai didelių daržų savininkams vertėtų pagalvoti apie įrenginius, apimančius ne mažiau kaip 50 centimetrų žemės ploto. Būtent pusė metro yra laikoma optimaliausiu variantu, puikiai tinkančiu vidutinio dydžio sklypams.

Atsižvelkite ir į frezų skaičių: kuo jų daugiau, tuo didesnis bus apdirbimo plotas. Vis dažniau galima pastebėti modelių, suteikiančių galimybę keisti frezų skaičių, taip pritaikant vis kitokį darbinį plotą skirtingoms situacijoms.

Arimo gylis

Šis niuansas nusako, kaip giliai kultivatorius galės įsiskverbti į dirvožemį:

 • Prietaisai, pasiekiantys iki 15 cm, tiks dirvai su augalais, turinčiais mažas šaknis: kai kurių rūšių gėlėms, braškėms, česnakams, salotoms ir t.t.
 • 15-20 cm gylio prireiks kietesnei dirvai ir giliau į žemę prasiskverbiantiems sodiniams, tokiems kaip bulvės, morkos, burokai ir t.t.
 • 30-35 cm gylio reikės tuomet, jei dirva ilgą laiką nebuvo kultivuojama ir joje yra nemažai piktžolių. Taip pat jį pritaikysite augalams su itin stipriomis šaknimis.

Judėjimo kryptis

Priekiniai kultivatoriai (kurių darbinė dalis yra priekyje) padeda atlikti dažniausius darbus: nuravėti, paruošti dirvą sodinimui, tręšimui. Tinkami mažiems ir vidutinio dydžio plotams. Šių kultivatorių darbinė dalis padeda mašinai judėti pirmyn. Kai kuriuose modeliuose noragėliai gali suktis ir pirmyn ir atgal.

Galiniai kultivatoriai (kurių darbinė dalis yra gale) vedami priverstiniu būdu. Šie kultivatoriai tinkamiausi dideliems plotams. Jų darbinė dalis gali suktis į priekį ir taip puikiai dirbti vagose: jas kultivuoti, šalinti nepageidaujamas žoles, kompostuoti arba, sezono pabaigoje, darbui likusioje produkcijoje. Galiniai kultivatoriai taip pat gali turėti priešinga kryptimi besisukančius noragėlius, kurie sukasi į priešingą pusę nei kultivatoriaus ratai. Priešinga kryptimi besisukantis mechanizmas turi daugiau jėgos išpurenti kietą žemę ir gali kasti giliau. Kai kurių priekinių kultivatorių mechanizmas gali suktis į abi puses, tad galėsite išsirinkti sukimosi kryptį pagal poreikį.

Svoris

Nuo šio aspekto priklausys tai, su kokio tipo dirvožemiu pavyks susitvarkyti. Minkštai žemei pakaks lengvesnio prietaiso, tačiau jeigu ruošitės apdirbti molingą, sunkiai įdirbama dirvą, reikėtų dairytis kaip įmanoma daugiau sveriančių modelių. Šiuo metu prekyboje galima rasti net ir 50kg sveriančių kultivatorių, kurie padės įveikti net ir pačius įnoringiausius žemės plotus.

Papildomos ypatybės

Rinkdamiesi kultivatorių neapsiribokite vien jo paskirtimi. Atsižvelkite ir į tai, kokias papildomas savybes jis turi:

 • Atbulinė eiga suteiks didesnes mobilumo galimybes.
 • Pneumatinis ratų mechanizmas suteiks išskirtinį manevringumą ir trauką.
 • Jėgos perdavimo mechanizmas (PTO),  galimas tik kai kuriems galiniams kultivatoriams, varikliui leidžia perduoti jėgą su žeme kontaktuojantiems mechanizmams.

Taip pat verta pagalvoti ir apie papildomus priedus, dar labiau išplėsiančius jų galimybes. Bulvių kasamoji, plūgas, vagotuvas – tai tik keli priedai, kuriuos šiuo metu galima atrasti prekyboje.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, daug lengviau nuspręsite, kuris kultivatorius labiausiai pasitarnaus Jūsų situacijoje. Kai asortimentas toks platus, nesunku šį įrenginį pritaikyti savo poreikiams – tereikia juos tiksliai apsibrėžti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.4/5
24 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?