Apsipirkimo gidai

Kaip išsirinkti kultivatorių

5/5
2018 06 11

Jei ketinate paruošti žemę gėlynui ar daržui, tuomet Jums tikrai prireiks kultivatoriaus. Tik susipažinę su kultivatoriais ir jų galimybėmis galėsite išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį.

Kultivatoriaus pasirinkimo galimybės

Žemės purenimui kultivatoriai naudoja metalinius ašmenis. Pasirinkimą greičiausiai nulems dirbamo ploto dydis.

Kultivatoriai plote, kuriame ketinama sodinti, puikiai išpurena dirvą, augimo metu pašalina nepageidaujamas žoles ir į dirvą įmaišo kompostą. Yra ir mažesnių kultivatorių, kuriuos paprasčiau valdyti. Galima rinktis iš benzininių arba elektrinių (laidinių arba įkraunamų) modelių. Kai kurie benzininiai modeliai turi priedą (perkamas atskirai), kuris leis užvesti mašiną netraukiant droselio. Naudojant nuo elektros lizdo maitinamą kultivatorių reikalingas pakankamai ilgas laidas. Vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis ilgintuvų naudojimui ir patarimais, kaip saugiai naudoti elektros laido ilgintuvus.

Sunkesniems darbams rinkitės galingesnį kultivatorių. Čia Jums tiks didesnį darbinį plotą apimantis benzininis kultivatorius su didesniais noragėliais, kurie geriau išdirba dirvą.

Priekiniai kultivatoriai (kurių darbinė dalis yra priekyje) padeda atlikti dažniausius darbus: nuravėti, paruošti dirvą sodinimui, tręšimui. Tinkami mažiems ir vidutinio dydžio plotams. Šių kultivatorių darbinė dalis padeda mašinai judėti pirmyn. Kai kuriuose modeliuose noragėliai gali suktis ir pirmyn ir atgal.

Galiniai kultivatoriai (kurių darbinė dalis yra gale) vedami priverstiniu būdu. Šie kultivatoriai tinkamiausi dideliems plotams. Jų darbinė dalis gali suktis į priekį ir taip puikiai dirbti vagose: jas kultivuoti, šalinti nepageidaujamas žoles, kompostuoti arba, sezono pabaigoje, darbui likusioje produkcijoje. Galiniai kultivatoriai taip pat gali turėti priešinga kryptimi besisukančius noragėlius, kurie sukasi į priešingą pusę nei kultivatoriaus ratai. Priešinga kryptimi besisukantis mechanizmas turi daugiau jėgos išpurenti kietą žemę ir gali kasti giliau. Kai kurių priekinių kultivatorių mechanizmas gali suktis į abi puses, tad galėsite išsirinkti sukimosi kryptį pagal poreikį.

Top 10 Kultivatoriai

Kultivatorių savybės

Rinkdamiesi kultivatorių neapsiribokite vien jo paskirtimi. Atsižvelkite ir į tai, kokias papildomas savybes jis turi ir taip išsirinkite Jums tinkamiausią įrenginį.

  • Dvitakčiai varikliai  veikia su benzino / tepalo mišiniu.
  • Keturtakčiams varikliams nereikia maišyti kuro su tepalu.
  • Užvedamas elektra kultivatorius yra patogus, nes nereikės tampyti už droselio, kad jis užsivestų.
  • Didžiausias įmanomas darbinis gylis ir plotis padės pritaikyti įrenginio galimybes Jūsų poreikiams.
  • Atbulinė eiga suteiks didesnes mobilumo galimybes.
  • Pneumatinis ratų mechanizmas suteiks išskirtinį manevringumą ir trauką.
  • Jėgos perdavimo mechanizmas (PTO),  galimas tik kai kuriems galiniams kultivatoriams, varikliui leidžia perduoti jėgą su žeme kontaktuojantiems mechanizmams.

Top 10 Kultivatorių priedai

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Jūsų peržiūrėtos prekės

Konsultuojame visą parą

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt