Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti rankinį dulkių siurblį?

4.7/5
2018 01 19

Padedame išsirinkti gerą rankinį dulkių siurblį

Rankiniai dulkių siurbliai - tai nedideli nešiojami prietaisai, skirti, visu pirma,  rinkti smulkias šiukšles ir nešvarumus iš nedidelių plotų. Jie yra maitinami baterija, kurios pakanka 15-30 minučių darbo. Jie neturėtų būti traktuojami kaip klasikinio dulkių siurblio alternatyva, tačiau kaip papildomas prietaisas, kuris padės palaikyti švarą.

Rankinis dulkių siurblys – kas tai?

Labai dažnai  rankiniai dulkių siurbliai yra lyginami su klasikiniais arba dulkių siurbliais šluotomis. Tai nėra blogai, tačiau turėtumėte žinoti, kad šie įrenginiai turi visiškai skirtingą paskirtį. Prieš pradėdami lyginti, turėtumėte suprasti ir įsivaizduoti, kokiems valymo darbams galima, o kokiems negalima naudoti rankinį dulkių siurblį.

Rankinis dulkių siurblys naudojamas Rankinis dulkių siurblys nenaudojams

Baldų apmušalų siurbimui

Automobilių vidaus ir sėdynių apmušalų siurbimui

Nedidelių plotų sunkiai pasiekiamose vietose valymui

Greitam smulkių nešvarumų valymui, pvz. palapinėje

Kilimų, kiliminių dangų ir pan. siurbimui

Vandens surinkimui

Dulkių surinkimui iš medinių ir faneruotų baldų

Rankinio dulkių siurblio pritaikymas yra gana specifiškas. Iš esmės rinkoje diferencijuojami du segmentai: baterijomis maitinami dulkių siurbliai, skirti naudoti namuose, ir automobilių dulkių siurbliai, maitinami iš cigarečių degiklio lizdo.

Populiariausi rinkiniai siurbliai

Lyginamieji kriterijai

Rankinių dulkių siurblių atveju išskiriami vos keli parametrai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.  Tai yra konstruktyviai paprasti įrenginiai, be įmantrių elektroninių priedų, sukurti visų pirma tam, kad būtų patogu greitai išvalyti nedidelius nešvarumus mažuose plotuose.

 • Galia – rankinių dulkių siurblių atveju tai yra pagrindinis kriterijus. Kuo didesnė galia, tuo geriau, bet reikėtų prisiminti, kad esant didesnei galiai, akumuliatorius išsikraus greičiau.
 • Vieno pakrovimo darbo laikas (netaikoma baterijoms, maitinamoms iš cigarečių žiebtuvėlio lizdo) – kuo ilgesnis, tuo geriau, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šie įrenginiai iš esmės nėra skirti ilgam darbui.
 • Papildomų antgalių prieinamumas – jų niekada nebūna daug, vienas arba du. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokios vietos bus valomos dulkių siurbliu.
 • Nešvarumų talpos dydis –didesnė talpa sutalpina daugiau nešvarumų, tačiau tai padidina prietaiso svorį, dėl ko sunkiau yra jį išlaikyti ir kruopščiai išvalyti paviršių.
 • Dulkių siurblio dydis – jei tai turi būti iš tikrųjų mobilus prietaisas, rinkitės mažiausią jo modelį.
 • Filtras HEPA – žmonėms, sergantiems alergija, jis yra privalomas. Kitiems - tai pasirinkimo galimybė.

Rankiniai dulkių siurbliai – ar verta?

Yra keletas pritaikymo situacijų, kuriose rankiniai dulkių siurbliai yra nepakeičiami. Kitais atvejais galima juos sėkmingai pakeisti kuo kitu.

 • Dažnas automobilio siurbimas, jei jis nėra labai purvinas (jei automobilis yra siurbiamas tik retkarčiais ir yra labai purvinas, geriau pasinaudoti dulkių siurbliu plovykloje).
 • Dulkių siurbimas vaiko kambaryje (tik edukaciniais tikslais, nes grindis vis tiek reikėtų siurbti klasikiniu dulkių siurbliu).
 • Dulkių siurbimas kelionėse (ypač, jei nėra galimybės pasinaudoti klasikiniu dulkių siurbliu, pvz. stovyklavietėse).
 • Sunkiai pasiekiamų kampų valymas (tuo atveju, jei negalima išvalyti jų įprastu dulkių siurbliu).
 • Dažnas baldų apmušalų siurbimas (pavyzdžiui mažame biure ar bute, skubant).

Paviršių valymas nuo gyvūnų kailio – tik tuo atveju, jei rankinis dulkių siurblys turi santykinai didelę siurbimo galią (retesnis valymas gali būti atliekamas naudojant įprastą dulkių siurblį, o prietaisas su maža galia nesurinks visų plaukų).

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
15 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?