Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti slidinėjimo šalmą?

5/5
2019 02 06

Jūsų saugumui itin rekomenduojama dėvėti slidinėjimo šalmą. Visi mūsų šalmai atitinka Europos EN 1077 standartą optimaliai apsaugai. Štai keli žingsneliai, padėsiantys išsirinkti idealiai Jums tinkantį šalmą.

Slidinėjimo šalmas vaikams Uvex Airwing 2, baltas/mėlynas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas vaikams Uvex Airwing 2, baltas/mėlynas | pigu.lt PREKĖ „Į MINUSĄ“
€ 1349 13d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
PREKĖ „Į MINUSĄ“
Slidinėjimo šalmas vaikams Spokey Dixie, mėlynas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas vaikams Spokey Dixie, mėlynas | pigu.lt PREKĖ „Į MINUSĄ“
€ 1349 13d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
PREKĖ „Į MINUSĄ“
Slidinėjimo šalmas Spokey Jasper, juodas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Spokey Jasper, juodas | pigu.lt PREKĖ „Į MINUSĄ“
€ 3099 8d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
PREKĖ „Į MINUSĄ“
Slidinėjimo šalmas Spokey Robson, juodas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Spokey Robson, juodas | pigu.lt
€ 1995 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Slidinėjimo šalmas Spokey Apex, juodas/geltonas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Spokey Apex, juodas/geltonas | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3499 8d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Slidinėjimo šalmas Spokey Robson, baltas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Spokey Robson, baltas | pigu.lt
€ 2995 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Šalmas Julbo META kaina ir informacija | Šalmas Julbo META | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 11900 8d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Slidinėjimo šalmas Uvex Fierce, mėlynas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Uvex Fierce, mėlynas | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6849 8d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Slidinėjimo šalmas Uvex Hlmt 500 LTD, pilkas kaina ir informacija | Slidinėjimo šalmas Uvex Hlmt 500 LTD, pilkas | pigu.lt % 15 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 29300 8d. 1val.
Į krepšelį
15 € NUOLAIDA NUO 250 €
Rodyti daugiau

  1. TINKAMAS DYDIS

Norint slidinėti saugiai, būtina išsirinkti tinkamą dydį. Mūsų slidinėjimo šalmų dydžiai gali būti nurodyti dviem būdais, arba centimetrais, arba S, L, M, XL atitikmenimis. Štai keli žingsneliai, padėsiantys išsirinkti Jums tinkantį dydį: pasiimkite matavimo juostelę. Pridėkite metrą virš ausų bei antakių. Dydis turėtų būti tarp 52 ir 62, atitinkamai pagal Jūsų galvos apimtį. Nustatę šią apimtį galėsite išsirinkti šalmą. Įsitikinkite, kad papurčius galvą šalmas nejuda pirmyn ir atgal! Taip pat įsitikinkite, kad po ausinėmis lieka pakankamai vietos akiniams ar slidinėjimo kaukei... tačiau ne per daug! Dar idealesniam pritaikymui, išsirinkite šalmą su dydžio reguliavimo sistema arba BOA sistema.

  1. ĮVERTINKITE PATOGUMĄ

Įdėklo kokybė yra pagrindinis elementas, nuo kurio priklauso Jūsų patogumas. Patariame rinktis patrauklius porolono įdėklus, kurie prisitaiko prie Jūsų galvos formos. Kai kurie porolonai išimami, todėl lengvai galėsite juos išplauti. Rekomenduojame modelius su išimamomis pagalvėlėmis ausims, kurios skirtos, kad geriau girdėtumėte bei suteiktų didesnį komfortą. Tai taip pat leis Jums nešioti šalmą net ir pakilus temperatūrai.

  1. ATKREIPKITE DĖMESĮ Į ŠALMO SVORĮ

Rinkitės tokį šalmą, kuris būtų pakankamai lengvas, kad neribotų Jūsų judesių. Paprastai šalmai, sveriantys apie 450 g., nesuteikia jokio diskomforto jų dėvėtojams. Norėdami lengvesnio šalmo, rinkitės In-Mold konstrukcijos šalmus, kurie bus lengvesni, bet užtikrins visapusišką apsaugą.

  1. RINKITĖS VĖDINAMĄ ŠALMĄ

Šalmas suteiks šilumos Jūsų galvai, todėl turite išsirinkti gerai vėdinamą šalmą, kad prakaitas būtų sėkmingai pašalinamas. „Rossignol“ šalmai sukurti naudojant Natūralaus vėdinimo technologiją karšto oro ar drėgmės pašalinimui arba Aktyvaus vėdinimo technologiją, kurios dėka galima rankiniu būdu reguliuoti ventiliaciją, siekiant užtikrinti komfortą bet kokiomis sąlygomis.

  1. ĮVERTINKITE DETALES

Kai kurie šalmai pagaminti naudojant polipropileno putplastį (EPP) vietoj polistireno putplasčio (EPS) dėl geresnės apsaugos. Naujojo „Rossignol“ šalmo „SPARK“ vidus pagamintas iš plėtriojo polipropileno putplasčio, kuris suteikia dar daugiau lankstumo sukrėtimo atvejais. Mėgstantiems muziką „Rossignol“ siūlo slidinėjimo šalmus su galimybe klausytis muzikos dėl viduje įrengtos garso technologijos. Idėja labai paprasta: ausinukai įmontuoti ausų pagalvėlėse. Kiti šalmai siūlo galimybę klausytis muzikos tiesiogiai prijungus savo ausinukus. DĖMESIO! Garso įrangos naudojimas užsiimant žiemos sportu gali trukdyti Jums tiksliai reaguoti į aplinkos garsus ir taip sukelti pavojų susidurti su kitais žmonėmis.

Glosarijus

ABS: šalmo gaubtas pagamintas iš plastiko (polikarbonato), kuris yra kaip įmanoma lengvesnis, tačiau puikiai apsaugo nuo sukrėtimo. Šie šalmai suteikia daugiau patvarumo kasdienio kritimo atvejais, tuo tarpu suteikdami puikią apsaugą nuo smūgių.

In Mold šalmai pagaminti amortizacinį poroloną pridedant prie šalmo gaubto vienu liejimo procesu. Jie suteikia daugiau patogumo, ventiliacijos bei yra gerokai lengvesni.

EPP: plėtriojo polipropileno putplastis yra putos daugkartiniams sukrėtimams, kurios po sukrėtimo pamažu atstato savo formą bei apsaugą nuo smūgių. Tai faktiškai išlaiko šalmo amortizacines savybes net ir po daugelio sutrenkimų.

EPS: polistireno putplastis suteikia idealią apsaugą nuo smūgių tuo pačiu metu būdamas neįtikėtinai lengvas. Plėtrusis polistirenas yra vienas dažniausiai naudojamų putų šalmų gamybai.

Akinių laikiklis: jis prilaiko elastinį diržą, kuris laiko akinius ir užtikrina, kad jų nepamesite.

Kaklo juostos pašiltinimas: apsauga kaklui įmontuota kai kuriuose mūsų šalmuose. Šis komforto elementas užpildo tarpą tarp kaklo ir šalmo, taip padidindamas šilumos komfortą. Kai kuriuose šalmuose į jį įeina pritaikymo sistema.

Dydžio reguliavimo sistema: reguliavimo sistema skirta dydžio reguliavimui naudojant raištelių užveržimo mechanizmą dar patogesniam pritaikymui. BOA yra viena populiariausių užveržimo sistemų pasaulyje. Raištelių užveržimo mechanizmo, raištelių ir raišteliams skirtų griovelių, sudarančių BOA sistemą, visuma suteiks daug efektyvesnį, lygesnį suveržimą ir pritaikymą, nei tradicinės užveržimo sistemos.

Aktyvi ventiliacija: Jūs galite reguliuoti oro srautą uždarymo ir atidarymo sistemomis. Reguliuojamos ventiliacijos angos leidžia patenkantį oro srautą padidinti arba sumažinti, siekiant labiau reguliuoti šilumos išsisklaidymą bei temperatūrą.

KADA TURĖTUMĖTE PASIKEISTI ŠALMĄ?

Bet kokiu atveju, jeigu šalmas buvo kartą ar kelis kartus sutrenktas, rekomenduojama jį pakeisti, nes jis gali būti pažeistas, dažnai vizualiai nepastebimai, o tai sumažina jo efektyvumą. Šalmo naudojimo laikas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip jį naudosite, taigi tai daugiau ar mažiau priklauso nuo oro sąlygų, drėgmės ir UV spindulių poveikio. Todėl rekomenduojame nedėvėti to paties šalmo daugiau nei penkerius metus nuo jo pagaminimo datos (pagaminimo Mėnuo / Metai nurodomi ant etiketės šalmo viduje pagal CE EN1077 standartą).

KAIP PRIŽIŪRĖTI ŠALMĄ?

Kad užtikrintumėte maksimalią bei patvarią šalmo apsaugą, patartina atsargiai elgtis su juo bei nešiotis apdengtą audeklu. Jis turėtų būti laikomas atokiau nuo karčio ar saulės šviesos. Šalmo sudėtinės dalys gali būti paveikiamos kontakto su riebalais, valymo skysčiais, dažais, dekalkomanijomis ar kitomis pašalinėmis medžiagomis. Šalmo valymui naudokite tik vandenį ir švelnų muilą. Šalmo naudojimo bei laikymo sąlygos turi tiesioginį ir svarbų poveikį jo efektyvumui. Todėl itin svarbu reguliariai tikrinti jo ir jo sudėtinių dalių patikimumą, ar nėra deformacijos ir / arba vidinio gaubto įskilimų, sistemos efektyvumo išlaikymą bei siūlių kokybę... Norėdami asmeniškesnės pagalbos, nedvejodami kreipkitės į bet kurią mūsų parduotuvę.

Slidinėjimo šalmų dydžiai:

LENKTYNĖMS/ LAISVAM SLIDINĖJIMUI KALNŲ SLIDINĖJIMUI
DYDIS CM DYDIS CM
XS 53-54 M-L 55-58
S 55-56 L-XL 59-62
M 57-58
L 59-60
XL 60-61+

Vaikiški:

DYDIS GALVOS APIMTIS (CM)
XXS 48-52
XS-S 52-54
M-L 53-56

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?