Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti sofos spalvą?

5/5
2018 04 03

Sofa – vienas iš trijų brangiausių namuose esančių baldų, todėl jos rinkimuisi skirkite pakankamai dėmesio. Kaip ir daugelį kitų baldų, sofą perkame ne vieneriems metams. Sofa ar sofa-lova (kaip pavadinsi, taip nepagadinsi) – tas didelis ir (tikimės) patogus baldas svetainėje gali diktuoti kitus spalvinius pasirinkimus.

Kaip išsirinkti sofos spalvą: pradžių pradžia

Jei tik pradedate keisti interjerą, drąsiai galite pradėti nuo sofos. Visa kita galėsite derinti būtent prie jos. Tam, kad sofa neliktų nepastebėta ir taptų pagrindiniu interjero akcentu, rinkitės sofą su išskirtiniu, prabangiu apmušalu arba papuoštą spalvotais raštais.

Jei ieškote sofos kambariui, kurio interjeras jau yra išbaigtas arba nenorite į ją atkreipti dėmesio, tuomet labai svarbu tinkamai parinkti jos spalvą. Sofą derinant prie jau esamos spalvų paletės turėsite nuspręsti, ar norite ją „paslėpti“, ar paversti kambario akcentu.

Kai kurie dizaineriai sofą derina prie sienų spalvos, kad apjungtų kambario interjerą ir vizualiai padidintų jo erdvę,. Toks pasirinkimas harmonizuoja visą kambaryje naudojamų spalvų gamą. Jei sofą derinate prie sienų spalvos, ateityje panorėjus perdažyti sienas gali kilti sunkumų. Sofos stilius ir spalva renkama tokia, kad ji papildytų kitus dekoro elementus, nepritrauktų dėmesio, bet ir kad ji neišnyktų bendroje visumoje. Būtent todėl neutralių spalvų sofos yra populiariausios.

Kokią sofą rinktis: šviesią ar tamsią?

Apsisprendus, ar ieškosite išskirtinės ar neutralios sofos, galite mąstyti, ar norite šviesaus ar tamsaus baldo. Šiam sprendimui didelės įtakos turės kambario grindų spalva. Renkantis sofą svarbu atkreipti dėmesį į grindų dangos tipą: ar tai medinės grindys, ar tai kiliminė danga.

Kadangi sofa yra pakankamai didelis minkštas baldas, padengtas audiniu, kuris sugeria šviesą, kambarys gali tapti tamsesnis. Kai man reikia nuspręsti, kokios spalvos sofą pirkti, aš naudojuosi šiuo triuku: susirandu pledą ar audinį, kurio spalva panaši į norimos pirkti sofos, ir juo uždengiu senąjį baldą. Taip pamatau, kaip daugmaž atrodys nauja sofa: ar ji kambariui nebus per tamsi, ar per šviesi.

Top10 sofų pigu.lt

Sofa NORE Martin, tamsiai žalia kaina ir informacija | Sofa NORE Martin, tamsiai žalia | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 33900 3/5 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa Jas, pilka kaina ir informacija | Sofa Jas, pilka | pigu.lt % KAINOS GARANTIJA
€ 20400 4.5/5 2d. 11val.
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sofa Sydney, ruda/smėlio spalvos kaina ir informacija | Sofa Sydney, ruda/smėlio spalvos | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 37799 2d. 10val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa-lova NORE Adela Mini, pilka kaina ir informacija | Sofa-lova NORE Adela Mini, pilka | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 22799 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa NORE Surf, juoda kaina ir informacija | Sofa NORE Surf, juoda | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 20900 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa NORE Lund, pilka/geltona kaina ir informacija | Sofa NORE Lund, pilka/geltona | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 24500 5/5 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa Westside 3S, pilka kaina ir informacija | Sofa Westside 3S, pilka | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 49200 5/5 2d. 10val.
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa BRW Daria III, pilka kaina ir informacija | Sofa BRW Daria III, pilka | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 31099 3/5 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Sofa Jas, juoda/raudona kaina ir informacija | Sofa Jas, juoda/raudona | pigu.lt % KAINOS GARANTIJA
€ 22900 4.1/5 2d. 11val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sofa NORE Milo, tamsiai pilka/balta kaina ir informacija | Sofa NORE Milo, tamsiai pilka/balta | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 39999 4.5/5 2d. 10val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Rodyti daugiau

Jei tamsiame kambaryje pastatysite tamsią sofą, ji vizualiai išnyks. Jei, nepaisant to, tamsiame kambaryje norite pastatyti tamsią sofą, turite kažkaip ją padaryti matoma. Tamsi sofa su metalinėmis arba medinėmis kojomis vizualiai sukurs erdvę tarp sofos ir grindų. Sofos priekyje paguldžius šviesų kilimėlį tamsios spalvos bus atskirtos ir sofos spalva išryškės. Šviesaus medžio arba metalo spalvos kavos staliukas taip pat gali padėti sofos spalvą atskirti nuo grindų. 

Šviesi sofa taip pat turi savo niuansų. Didžiausios šviesių sofų problemos – matomos dėmės ir nusidėvėjimas. Rinkdamiesi baltą arba šviesią sofą atsižvelkite į tai, kam kambarys yra naudojamas. Būtent kam jis naudojamas dabar, o ne kam norėtumėte, kad jis būtų naudojamas ateityje. Vertėtų dar kartelį pagalvoti, ar Jūsų šuo, kaip ir mano, galvoja, kad sofa – tai dar vienas jo jaukus guolis.

Jei nepaisant to, kad ant sofos sėdės vaikai ir gyvūnai, vis vien norite šviesios sofos, nuimami ir plaunami užvalkalai – idealus ir stilingas pasirinkimas. 

Viskas, ką reikia žinoti apie sofos spalvą

Apsisprendus, ar pirksite šviesią, ar tamsią sofą, galima rinktis jos spalvą. Jei sofos neketinate paversti dėmesio centru, jums puikiai tiks neutralūs atspalviai. Turint neutralaus atspalvio sofą yra labai lengva parinkti kitus dekoro elementus. Be to, bėgant metams, tokia sofa derės prie praktiškai bet kokių kambario stiliaus pokyčių. 

Galimos neutralios sofos spalvos: smėlio (beige), pilka, pilkai ruda (taupe) ir kreminė. Matinė beige spalvos sofa gali atrodyti ganėtinai nuobodžiai, tačiau beige spalvos audinys su vienspalviais tekstūriniais elementais gali pagyvinti baldą nenaudojant papildomų spalvų.  Pilki atspalviai gali varijuoti nuo pilkai žalsvo iki šlapio asfalto. Pilka spalva interjerui gali suteikti originalumo, komforto, vėsos arba gyvybingumo.

Neutralios sofos gali papildyti kitus dekoro elementus, tačiau išlikti stilingos ir patrauklios. 

Bet kokios spalvos sofą galima priderinti prie turimos erdvės naudojant spalvinius dekoro elementus. Tam erdvėje pakanka panaudoti to paties rašto ir spalvos aksesuarus. Sofos audinys užima nemažai vietos, todėl, jei norite išlaikyti interjero balansą, naudokite to paties audinio dekoro elementus.

Dizainerių slapti patarimai, kaip išsirinkti sofą

Rinkdamiesi sofą nesijauskite priversti taip pat įsigyti tokios pačios spalvos dvivietę sofą. Universalesnis sprendimas - įsigyti minkštus fotelius, kurie derės prie naujosios sofos. Fotelių spalva neprivalo sutapti su sofos, tačiau jie gali turėti sofos spalvos arba raštų motyvų. Vietoje tos pačios spalvos dvivietės sofos išsirinkę fotelius atversite galimybę į kambario spalvų paletę įtraukti dar vieną spalvą ir dar daugiau galimybių, kaip išdėstyti baldus.

Derinadmi naująją sofą prie kambario interjero, kaip paskutinį akcentą nepamirškite naudoti pagalvėlių ir užtiesalų. Šie maži akcentai apjungs svetainės interjerą į darnią visumą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?