Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti tobulas lentynas bet kuriam kambariui

4/5
2018 07 15

Sukurkite erdvę sudėti savo kolekcijoms, knygoms ar stambiems daiktams. Pasinaudokite šiais patarimais, kad išsirinktumėte tobulas lentynas ir jas pakabintumėte be meistro pagalbos!

Jei norite gražiai sudėti Jums brangius daiktus arba sutvarkyti tą netvarkingą kambarį, pakabinamos lentynos - nebrangi alternatyva pastatomoms arba į sieną įleistoms knygų lentynoms. O geriausia, kad atskirai kabinamas lentynas galite kabinti taip, kaip norisi: jas galite savo nuožiūra sukabinti virš sofos arba rašomojo stalo; galite pačios išsirinkti, kaip arti ar kaip toli viena nuo kitos jos turi kabėti.

Pagrindai

Nors lentynų yra įvairaus dizaino ir padengimo, yra tik trys pagrindiniai pakabinamų lentynų tipai.

Lentynų tipai:
Reguliuojamo aukščio:  dažniausiai tai lentyna su metaliniu rėmu (nuo 60 iki 200 cm. ilgio), vertikaliai prisukama tiesiai prie sienos. Į rėme esančius griovelius yra įstatomi laikikliai ir ant jų dedamos lentynos.
Nereguliuojamo aukščio:  tai pats paprasčiausias lentynų tipas. Tvirtinimai (dažniausiai L formos) yra prisukami tiesiai prie sienos ir ant jų yra guldomos lentynos.
Lentyna su paslėptais tvirtinimais („sklandanti“ lentyna):  šios lentynos tvirtinamos tiesiai prie sienos, bet jų tvirtinimo elementai yra paslėpti ir atrodo, kad lentyna „sklando“. Tai minimalistinio stiliaus lentynos, kurios nesivaržo su ant jų laikomais daiktais.

Skirtingus daiktus, tokius kaip dokumentų segtuvus ar užrašų knygutes, laikykite reguliuojamo aukščio lentynose, nes jas galėsite pritaikyti pagal laikomų daiktų aukštį.

Spintą ar biurą sutvarkykite naudodami reguliuojamo aukščio lentynas

 • Reguliuojamo aukščio lentynas galite sumontuoti spintose, darbo kambaryje arba sandėliuke. Jų praktiškas dizainas puikiai tinka paslėptose erdvėse.
 • Jei po kiek laiko norėsite lentynose laikyti kitokius daiktus, tiesiog galėsite perdėti laikiklius ir pakeisti lentynų aukštį.

Kaip sumontuoti? Profilį norimoje vietoje pridėkite prie sienos. Per vieną iš profilyje esančių skylučių išgręžkite skylę ir profilį prisukite varžtu prie sienos. Naudodami gulsčiuką įsitikinkite, kad profilį laikote stačiai (pieštuku ant sienos galite pasižymėti, kaip jis turi kaboti) ir pragręžę daugiau skylučių, jį prisukite prie sienos. Į profilį įstatykite lentynos laikiklį. Antrame profilyje, kurio dar neprisukote prie sienos, atitinkame aukštyje įstatykite lentynos laikiklį. Skersai laikiklio paguldykite gulsčiuką; antrą profilį prie sienos dėkite taip, kad laikikliai būtų viename lygyje. Antrą profilį prie sienos pritvirtinkite taip, kaip pritvirtinote pirmą. Pritvirtinkite likusius profilius ir pagal savo poreikius sudėkite lentynų laikiklius ir, galų gale, lentynas.

Top 10 Lentynų

Lentyna Halmar Reg10, ruda/pilka kaina ir informacija | Lentyna Halmar Reg10, ruda/pilka | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2799 4.5/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Pastatoma lentyna NORE Step RS-40, balta kaina ir informacija | Pastatoma lentyna NORE Step RS-40, balta | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 7099 4.4/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Lentyna BRW Nepo Plus REG2S/40, balta kaina ir informacija | Lentyna BRW Nepo Plus REG2S/40, balta | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 6299 5/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Lentyna Signal Meble Tablo R5, ruda kaina ir informacija | Lentyna Signal Meble Tablo R5, ruda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 9100 4.3/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Lentyna Denton 120, baltos/ąžuolo spalvos kaina ir informacija | Lentyna Denton 120, baltos/ąžuolo spalvos | pigu.lt 0 € 9 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 18800 3/5 2d. 19val.
Į krepšelį
9 € NUOLAIDA NUO 100 €
Lentyna Porto 01, ruda kaina ir informacija | Lentyna Porto 01, ruda | pigu.lt 0 € KAINOS GARANTIJA
€ 10700 4.6/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Pastatoma lentyna NORE Step RS-30, balta kaina ir informacija | Pastatoma lentyna NORE Step RS-30, balta | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 €
€ 5499 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 30 €
Pastatoma lentyna Kalune Design Alaro Ladder, ruda/juoda kaina ir informacija | Pastatoma lentyna Kalune Design Alaro Ladder, ruda/juoda | pigu.lt 0 € 9 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 13892 5/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
9 € NUOLAIDA NUO 100 €
Pakabinama lentyna Rio M, ąžuolo/rudos spalvos kaina ir informacija | Pakabinama lentyna Rio M, ąžuolo/rudos spalvos | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 €
€ 2799 4.8/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 30 €
Lentyna NORE R40, balta kaina ir informacija | Lentyna NORE R40, balta | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 €
€ 3299 2.8/5 2d. 19val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 30 €
Rodyti daugiau

Nereguliuojamo aukščio lentynos tinkamos laikyti sunkius daiktus

 • Ant nereguliuojamo aukščio lentynų laikykite knygas ir kitus sunkius daiktus. Tvirti laikikliai išlaiko daugiau svorio nei dekoratyvinės „sklandančios“ lentynos.
 • Yra įvairių stilių laikiklių: nuo nerūdijančio plieno, antikvarinių kaldintos geležies laikiklių iki jaukių drožinėtų medinių laikiklių, todėl tikrai rasite Jūsų interjerui tinkamą variantą.
 • Įsigykite lentyną ir tvirtinimo elementus arba vintažinius laikiklius (juos rasite blusturgyje arba internete) priderinkite prie lentpjūvėje įsigytos lentynos.

Kaip sumontuoti? Laikiklį pridėkite prie sienos. Per vieną iš laikiklyje esančių skylučių išgręžkite skylę. Per ją įsukite varžtą; veiksmą kartokite. Naudodamiesi gulsčiuku parinkite antro laikiklio vietą ir jį pritvirtinkite. Lentyną uždėkite ant laikiklių ir ją pritvirtinkite iš apačios, per laikikliuose esančią skylutę, įsukę varžtus.

Ant „sklandančių“ lentynų laikykite dekoro elementus

 • Minimalistinį stilių rinkitės kai norite dėmesį nukreipti į ant lentynos stovinčius daiktus (vazas, dailius buteliukus, dėžutes), o ne pačią lentyną.
 • Nors kai kurie modeliai išlaiko iki 32 kilogramų svorį, šias lentynas naudokite lengvesniems daiktams, nes dauguma jų skirtos tik dekoratyviniams tikslams. Prieš įsigydami lentyną, pasitarkite su konsultantu – jam būtinai pasakykite, ką planuojate laikyti ant lentynos.
 • Ieškokite „sklandančių“ lentynų, kurių nugarėlėje yra išgręžtos gilios skylės ir kurių komplektacijoje yra metalinis skersinis su išsikišusiais strypais. Tam, kad pakabintumėte tokio tipo lentyną, prie sienos tereikia prisukti skersinį su išsikišusiais strypais ir ant jų tiesiog užmauti lentyną.

Kaip sumontuoti? Metalinį skersinį pridėkite prie sienos. Per vieną iš jame esančių skylučių išgręžkite skylę ir įsukite varžtą. Naudodami gulsčiuką, skersinį paguldykite lygiai ir likusiais varžtais jį prisukite prie sienos. Lentyną užmaukite ant strypų.

Išsimatuokite ir susiplanuokite

Apsisprendus dėl lentynų tipo, reikia paskaičiuoti, kiek lentynų Jums reikės.

Pirma, išmatuokite apytikslį daiktų, kuriuos norėsite laikyti lentynoje aukštį ir plotį, ir pagal tai nuspręskite, kiek lentynų Jums reikės. Jei ant lentynos ketinate laikyti knygas, palikite laisvos vietą atsargai.

Tuomet įsivaizduokite, kaip norite išdėlioti lentynas. Atstumas tarp reguliuojamo aukščio lentynų profilių ir laikiklių turi būti ne didesnis nei 60 cm. Tam, kad galėtumėte pasiekti daiktus, esančius ant viršutinės lentynos ir nenorite ieškoti kėdutės, viršutinę lentyną kabinkite ne aukščiau nei 200 cm. nuo žemės.

Dėliodami apatines lentynas, jas dėkite didesniais tarpais, kad išvengtumėte apkrauto viršaus efekto.

Lentynas pakabinkite kaip tikras meistras

Lentynas pakabinsite taip, kaip reikia, tik atsižvelgę į sienos tipą.

Gipso kartono plokščių siena

Būkite saugūs - tvirtinkite prie atramų.

 1. Atramas suraskite naudodami specialų detektorių arba tiesiog belsdami į sieną - belskite tol, kol garsas nebebus lyg beldžiant į tuštumą.
 2. Suradę pirmą atramą, jos vietą pažymėkite pieštuku. Ieškokite antros atramos. Jos dažniausiai išdėstytos kas 40-60 cm. .
 3. Lentynų laikiklius prie atramų pritvirtinsite pragręžę skyles ir prisukę medienai skirtais varžtais arba universalios paskirties varžtais.
 4. Jei visgi laikiklius reikia tvirtinti ten, kur nėra atramos, nenaudokite įprastų varžtų. Šioje situacijoje naudokite gipso kartono plokščių ankerius, kurių šonuose esantys sparneliai išsiskleidžia, užsikabindami už plokštės ir užtikrindami tvirtą atramą.

Tinkuota siena

Apsaugokite lengvai pažeidžiamą sienų paviršių.

Sienoje išgręžkite skyles, į jas įkalkite plastikinius kaiščius-ankeriukus. Varžtus per lentynos laikiklius įsukite į ankeriukus.

Mūrinė siena

Pasiruoškite tinkamą gręžtuvą.

Mūrinei sienai tinkamu gręžtuvu išgręžkite skyles. Lentynos tvirtinimui naudokite ne įprastus varžtus, o metalinius išsiskleidžiančius ankeriukus.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?