Naudingi patarimai

Kaip išvalyti kompiuterį nuo virusų?

3.3/5
2018 02 09

Kompiuteris pradėjo veikti lėčiau nei įprastai, vis dažniau pasirodo iššokantys langai su reklamomis, o galbūt pastebėjote kitas keistas problemas? Visa tai – ženklai, jog Jūsų kompiuteryje gali slėptis virusas. Žinoma, neįprastas šio įrenginio veikimas gali būti vidinių detalių gedimų rezultatas, tačiau pirmiausia turėtumėte atlikti kelis žingsnius, kurie padės išsiaiškinti, ar jame nėra kenkėjiškų programų.

Top 10 Antivirusinių programų

ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3007 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3995 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3286 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1941XCBFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCBFR_el | pigu.lt
€ 1700 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1171XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCEFR_el | pigu.lt
€ 2000 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1941XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCEFR_el | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1171XCAFS_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCAFS_el | pigu.lt
€ 1500 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Rodyti daugiau

  1. Prieš pradėdami, turite išjungti internetą ir nenaudoti jo tol, kol nebūsite pasirengę išvalyti savo kompiuterinės technikos. Taip pat rekomenduojama jame įjungti saugųjį rėžimą.
  2. Tuomet išvalykite laikinuosius failus iš disko – taip paspartinsite tolimesnę virusų paiešką, o galbūt net ir atsikratysite kenkėjiškos programos.
  3. Atlikę šiuos veiksmus, jau galite skanuoti kompiuteryje esančius virusus – jeigu antivirusinė programa jau yra įdiegta, šiam tikslui vertėtų naudoti kitą skaitytuvą, kadangi Jūsų naudojama programa taip pat gali būti pažeista virusų.
  4. Kol siunčiatės naująją programą, internetą galite įjungti, tačiau prieš pradėdami skanavimą, ir vėl turėtumėte jį išjungti.
  5. Vadovaudamiesi antivirusinės programos instrukcijomis, atlikite kenkėjiškų programų paiešką ir jeigu virusai rasti – keliais mygtuko paspaudimais galėsite juos pašalinti.
  6. Tuomet prieš pradėdami naršyti internete, turėtumėte patikrinti interneto nustatymus – jeigu skiltyje „Bendra“ nurodytas pradinis tinklalapis yra toks pats, koks buvo prieš tai, drąsiai galite toliau naudotis kompiuteriu.
  7. Rekomenduojama pasikeisti savo slaptažodžius ir atidžiai panagrinėti, ar nebuvo padaryta žala Jūsų socialinių tinklų paskyroms, elektroniniam bankui, el. paštui ir kt.
  8. Vis dėlto, jeigu nurodyta svetainė yra Jums nežinoma, ją pirmiausia reikėtų pakeisti kita, kadangi ją atidarius, kompiuteris ir vėl bus apkrėstas virusu.
  9. Tais atvejais, kai vis tiek nepavyksta išvengti kompiuterio problemų ir tiksliai žinote, kada jos prasidėjote, galite pabandyti atlikti sistemos atkūrimą, tačiau turėtumėte įsitikinti, ar visi Jums reikalingi failai yra išsaugoti ir kitoje vietoje.
  10. Jei sistemos atkūrimas nepadėjo išvengti kenkėjiškos programos, teks perinstaliuoti visą operacinę sistemą. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad tuomet nebeliks jokių Jūsų naudojamų failų ar programų, tad svarbu atrinkti svarbiausius duomenis ir perkelti juos į kitą saugyklą.

Atlikę visus šiuos žingsnius, tikrai susitvarkysite su netikėtai darbą sutrikdžiusiomis kenkėjiškomis programomis. Vis dėlto, siekiant, kad tokia situacija nepasikartotų, daugiau dėmesio turėtumėte skirti kompiuterio saugumui – pasirūpinkite nuolat veikiančia antivirusine programa ir venkite abejotinų šaltinių puslapių internete.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.3/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?