Naudingi patarimai

Patarimai, kaip montuoti gartraukį

3.9/5
2020 04 21

Norint virtuvėje išvengti ne itin malonių kvapų ir garų, nepavyksta išsiversti be garų surinktuvo. Visgi, ne tik galingas įrenginys, bet ir kokybiškas gartraukio montavimas užtikrins tinkamą veikimą ir kasdienį komfortą namuose. Priklausomai nuo to, kokio tipo gaminį pasirinkote, skirsis ir jo įrengimo darbai. Svarstydami, kokį gartraukį rinktis, susipažinsite su dviem jų tipais: tai įsiurbiantys ir ištraukiantys gartraukiai. Antruoju atveju prietaisą teks prijungti prie vėdinimo sistemos, tad darbai bus šiek tiek sudėtingesni. Visgi, abiem šiais atvejais gartraukio montavimą namuose galima atlikti be profesionalų pagalbos. Ruošiantis tai daryti patiems, svarbu įsidėmėti kelis esminius dalykus, kurie padės su šia užduotimi susitvarkyti kokybiškai.

Elica Lane BL/A/52 kaina ir informacija | Elica Lane BL/A/52 | pigu.lt
€ 23908 8d. 8val.
Į krepšelį
Cata GC DUAL BK 45 kaina ir informacija | Cata GC DUAL BK 45 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 26600 1/5 8d. 8val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
GERA KAINA!
Allenzi S2 50 B kaina ir informacija | Allenzi S2 50 B | pigu.lt
€ 7000 5/5 8d. 8val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Krona Lina 900 White 4P-S ,,Sensor'' kaina ir informacija | Krona Lina 900 White 4P-S ,,Sensor'' | pigu.lt GERA KAINA!
€ 32500 8d. 8val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Eleyus ATR L 14 200 52 BL kaina ir informacija | Eleyus ATR L 14 200 52 BL | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 22000 8d. 8val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Allenzi 7260 kaina ir informacija | Allenzi 7260 | pigu.lt
€ 27200 8d. 8val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Cata GC DUAL A 45 XGWH kaina ir informacija | Cata GC DUAL A 45 XGWH | pigu.lt GERA KAINA!
€ 32899 8d. 8val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
GERA KAINA!
Elica ELITE 14 LUX GRIX/A/60 kaina ir informacija | Elica ELITE 14 LUX GRIX/A/60 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 9095 4.8/5 8d. 8val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
GERA KAINA!
Brego OR W kaina ir informacija | Brego OR W | pigu.lt GERA KAINA!
€ 42300 8d. 8val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Rodyti daugiau

Gartraukio išvedimas į ventiliacijos angą

Pasirinkus ištraukiamo tipo įrenginį, reikės pasirūpinti jo pajungimu į vėdinimo sistemą. Pirmiausia reikės įsitikinti, ar jo ištraukimo angos skersmuo telpa į atitinkamą vėdinimo kanalą. Siekiant, kad gartraukio pajungimas būtų efektyvus, pravartu įsidėmėti ir šiuos patarimus:

  • Pasirinkite tinkamą ortakį. Populiariausi yra PVC danga padengti arba cinkuoti ortakiai. Jų ilgis priklauso nuo gamintojų rekomendacijų ir dažniausiai siekia apie 1,25 – 1,5 cm. Jei šiais gartraukio montavimo darbais užsiimsite iki paskutinių virtuvės apdailos darbų, vėliau juos galėsite po ja paslėpti.
  • Pasirūpinkite, kad ortakio „kelias“ iki ventiliacijos angos būtų kuo trumpesnis ir tiesesnis. Apgalvokite, kaip šį prietaisą sumontuoti taip, kad gartraukio vamzdis būtų kuo arčiau vėdinimo kanalo. Kuo daugiau lenkimų naudosite, tuo mažesniu galingumu galės dirbti šis gartraukis – taip užsitikrinsite jo efektyvumą ir vėdinimo galingumą.
  • Pasirinkite tinkamą gartraukio montavimo aukštį. Tam, kad garų ir kvapų surinkimas būtų dar efektyvesnis, šį prietaisą reikia montuoti tiesiai virš viryklės. Dažniausiai tarp viryklės ir garų surinktuvo patariama palikti maždaug 65-70 centimetrų tarpą. Kalbant apie gartraukio plotį, jis turėtų būti toks pats, kaip ir kaitlentė arba netgi šiek tiek didesnių matmenų. Žinoma, šiuo atveju taip pat svarbu, kad gartraukis paliktų pakankamai vietos ir kitiems virtuvės įrenginiams, tad reikia žinoti tiek jų, tiek ir baldų išmatavimus. Tikslesnės rekomendacijos yra pateikiamos kiekvieno gartraukio instrukcijoje.
  • Jei garus išvesite tiesiai į lauką, pasirūpinkite atitinkamomis priemonėmis. Kai kuriais atvejais (labai dažnai – individualiuose namuose) garus galima išvesti ne į vėdinimo sistemą, bet ir į lauką. Tam, kad į kambarį nepūstų šaltas oras ir virtuvės aplinka išliktų maloni, reikia įmontuoti ir atbulinį vožtuvą arba savaime užsidarančias groteles. Sistemą įjungus jos atsidarys, o gartraukiui išsijungus – užsidarys ir neleis lauko orui patekti į virtuvės aplinką.
  • Atidžiai vadovaukitės gamintojo instrukcijomis. Priklausomai nuo konkretaus gartraukio ir atitinkamo montavimo tipo, gali skirtis tam tikri pajungimo žingsniai. Geriausia atidžiai išnagrinėti kartu su įrenginiu pateikiamą instrukciją ir daryti viską taip, kaip nurodyta. Tuomet gartraukis sėkmingai bus prijungtas prie vėdinimo angos ir tinkamai atliks savo darbą.

Įsiurbiančio gartraukio montavimas

Renkantis gartraukį, neretai nusprendžiama rinktis įsiurbiantį jo tipą. Tokių modelių nereikia įvesti į vėdinimo sistemą, todėl montavimo darbai yra paprastesni. Tad jei gartraukis, kurį pasirinkote – įsiurbiantis, galima vadovautis šiais žingsniais:

1. Parinkite tinkamą gartraukio vietą. Šį kartą nereikės derintis prie vėdinimo kanalo vietos, tačiau sprendimui įtakos turės virtuvės išplanavimas. Svarbiausia įsitikinti, kad pakabintas gartraukis nebus aukštesnis nei lubos, o atstumas iki jo ir viryklės atitiks gamintojo rekomendacijas.

2. Patikrinkite, ar gartraukis veikia tinkamai. Prieš kabinant pravartu įsitikinti, ar garų surinktuvas iš tikrųjų veiks tinkamai. Geriausia laidą įkišti į tą virtuvės elektros lizdą, kurį ketinate naudoti ir pabandyti jį įjungti.

3. Vadovaudamiesi gamintojo instrukcija, pritvirtinkite gaminį. Gartraukiai gali būti montuojami prie sienos, paslepiami spintelėje arba montuojami po ja, todėl kiekvienu atveju tam tikri žingsniai šiek tiek skirsis. Būtent dėl to būtina vadovautis ta instrukcija, kurią nurodė gamintojas.

Įsidėmėję esminius patarimus ir atidžiai sekdami instrukcijas, nesunkiai patys susitvarkysite su virtuvės gartraukio montavimu nepriklausomai nuo to, ar prijungsite jį prie vėdinimo sistemos, ar rinksitės paprastesnį modelį. Šiuo atveju svarbu tikslumas ir kruopštumas – tik taip galima pasiekti puikių rezultatų. Visgi, nepamirškite, jog ir pats gartraukis turėtų būti kokybiškas: tai neretai priklauso ir nuo gamintojo. Jei dėl šio aspekto kyla klausimų, kviečiame sužinoti, kurios firmos gartraukiai yra geriausi.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?