Naudingi patarimai

Kaip nuorinti radiatorius?

geltona namo dekoracija su saliku guli ant balto radiatoriaus namuose
4/5
2020 08 10

Atėjus šildymo sezonui, gana dažnai ieškoma priežasčių kodėl nešyla radiatorius. Atsakymas paprastas – įstrigęs oras įrenginio viduje sustabdo šilto vandens cirkuliaciją, todėl jis nešildo pilnu pajėgumu. Jei taip nutiko ir jūsų namuose, vienintelė išeitis yra prietaiso nuorinimas. Kaip tai atlikti teisingai skaitykite straipsnyje. 

Kodėl reikia nuorinti radiatorius?

Įrenginio viduje įstrigus orui, šildymo sistema neveikia efektyviai, todėl galite pajusti, kad kambariai neįšyla taip kaip anksčiau. Bandant pasiekti norimą kambario temperatūrą, tikėtina jog radiatorius atsuksite stipriau, o dėl to padidės ir sąskaita už šildymą. Jei norite jog jie šildytų veiksmingai, reguliarus nuorinimas tiesiog būtinas. 

Kaip nuorinti radiatorius bute?

Nors gali pasirodyti, kad tai gana paprastas ir nesunkus darbas, vis tik reikia žinoti keletą pagrindinių taisyklių. Tinkamai atlikus nuorinimą, galėsite mėgautis tyla, mažesnėmis šildymo sąskaitomis bei šiltais ir jaukiais namais. 

Radiatorių nuorinimas: 6 pagrindiniai žingsniai

1. Įvertinkite kur yra reikalingas nuorinimas.

Kada reikia nuorinti radiatorius? Tai galima suprasti iš keleto požymių:

 1. Sklinda neįprasti garsai primenantys čiurlenimą arba šnypštimą. 
 2. Įjungus šildymą kambaryje vis tiek vėsu.
 3. Liečiant sieneles kai kurios vietos yra šaltos (būtent ten ir yra susikaupęs oras).

2. Įjunkite šildymą. 

Pirmiausia turite įjungti šildymą. Įrenginys turi visiškai sušilti.

vyras ijungia sildyma radiatoriuje prie sienos

  3. Išjunkite šildymą.

  Tai ypač svarbus žingsnis, neišjungus šildymo ir atliekant nuorinimą iš radiatorius gausiai ims plūsti vanduo. 

  4. Pasiruoškite šluosčių

  Nuorinant, iš radiatoriaus išbėgs šiek tiek vandens, todėl rekomenduojame pasiruošti rankšluosčių vandeniui sugerti.

  5. Atidarykite išleidimo vožtuvą.

  Radiatoriaus šone rasite vožtuvą. Priklausomai nuo modelio, įkiškite į vožtuvą radiatoriaus raktą arba įstatykite į specialų griovelį atsuktuvą. 

  metalinis radiatorius vonios kambaryje su voztuvu

  6. Išleiskite orą.

  Sukite vožtuvą prieš laikrodžio rodyklę. Pakaks pasukti vos pusę apsisukimo, neatidarykite vožtuvo pilnai. Būkite atsargūs, nes oras išeinantis iš radiatoriaus gali būti karštas. Orui pradėjus išeidinėti girdėsite švilpimo garsą. Kai radiatorius bus nuorintas, pradės lašėti vanduo. Tuomet greitai užsukite vožtuvą pagal laikrodžio rodyklę. 

  oro isleidimas is balto radiatoriaus namuose su raktu ir puodeliu vandeniui

  Atsakymai į 3 dažniausiai kylančius klausimus:

  1. Kas turi nuorinti radiatorius? 

  Įprastai tai atlieka patys gyventojai, tačiau jei jūsų namą prižiūri įmonė, galite kreiptis pagalbos į namą prižiūrintį administratorių. 

  2. Kodėl šnypščia radiatorius?

  Viduje įstrigęs oras skleidžia triukšmą, savotišką čiurlenimą. Norint to išvengti, rekomenduojama bent kartą per metus nuorinti radiatorius, net ir tada jei jie veikia tinkamai. 

  3. Kaip išvalyti radiatorius?

  Tarpeliuose besikaupiančios dulkės ne tik nehigieniška, tačiau gali sukelti ir alergines reakcijas, ypač prasidėjus šildymo sezonui. Rekomenduojame bent kartą per mėnesį su plonu siurblio antgaliu nusiurbti tarpą esantį tarp prietaiso ir sienos. Tuomet, sausa šluoste nuvalykite visas lengviau prieinamas vietas. Kai kuriems radiatoriams įmanoma nuimti ir groteles esančias viršuje ir apačioje. Jei jas nuimti įmanoma, tuomet su buteliams plauti skirtu šepetėliu pasistenkite surinkti kuo daugiau dulkių iš tarpelių. Valant nerekomenduojame naudoti chemijos, nes ji gali pažeisti viršutinį sluoksnį, taip pat paskatinti rūdžių atsiradimą. 

  Apibendrinant, galima paminėti 3 dalykus dėl kurių svarbu nuorinti savo radiatorius. Pirmiausia, šildymas bus veiksmingesnis ir galėsite mėgautis šiltais namais bei sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą. Antra, namuose bus tylu, nesigirdės šnypštimo ar čiurlenimo garsų. Trečia, nenuorinti įrenginiai išbalansuoja viso daugiabučio šildymo sistemą, todėl šilumą atimate ne tik iš savęs, bet ir iš kaimynų.

  Pirkėjams patiko šis įrašas

  4/5
  5 Pirkėjų įvertinimai

  Kaip šį įrašą vertinate Jūs?