Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti antivirusinę programą?

2017 11 15

Savo kompiuteryje ar išmaniajame telefone, ko gero, saugote visus svarbiausius savo gyvenimo duomenis: nuotraukas, dokumentus, užrašus, priminimus ir t.t. Kai kurie jūsų saugomi duomenys gali būti labai asmeniški, tai yra dalykai, kurių nenorėtumėte dalintis su niekuo kitu. Tačiau sėkminga viruso ataka tuos visus duomenis gali sunaikinti iš karto. Dar blogiau yra tai, kad kai kurie virusai tuos jūsų duomenis gali nutekinti visam pasauliui. Būtent dėl šios priežasties jūs turėtumėte pasirinkti vieną iš antivirusinių sistemų. Taip, jų yra daug – kai kurios nemokamos, kai kurios kainuoja, todėl pasirinkti gali būti nelengva. Kaip tą padaryti paaiškinsime mes, Pigu.lt ekspertai.

Kam iš viso reikalinga antivirusinė

Antivirusinės programos yra geriausias programinės įrangos sprendimas, padedantis apsaugoti nuo internetinių kriminalų atakų. Plačiose interneto platybėse egzistuoja DDoS atakos, įvairūs virusai, galintys užkrėsti jūsų kompiuterį įvairias būdais.

Tačiau antivirusinės sistemos padeda programiniu būdu užblokuoti įvairioms kenksmingoms programoms prieigą nuo jūsų asmeninių duomenų ir, žinoma, pačios techninės įrangos. Todėl kokybišką antivirusinė programa yra jums būtina ir jūs turite atkreipti dėmesį į kelis veiksnius.

Top 10 Antivirusinių programų

ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3007 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3995 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET NOD32 Antivirus 13, 2 PC, Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3286 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1941XCBFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCBFR_el | pigu.lt
€ 1700 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1171XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCEFR_el | pigu.lt
€ 2000 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Kaspersky KL1941XCEFR_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1941XCEFR_el | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kaspersky KL1171XCAFS_el kaina ir informacija | Kaspersky KL1171XCAFS_el | pigu.lt
€ 1500 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Virusų skanavimas ir kenksmingo kodo blokavimas

Virusų skanavimas yra pagrindinė antivirusinių sistemų funkcija. Tiesa, kai kurios programos sugeba pilnai nuskanuoti failą dar prieš tai, kai jis yra atidarytas, todėl daugeliu tokių atvejų grėsmė yra išvengiama šimtu procentų.

Visos antivirusinės turi ir pilną sistemos nuskanavimo galimybę, kuri leidžia nuskaityti visus kompiuterio duomenis ir nustatyti, ar kompiuteryje yra kenksmingų programų.

Kai kurios antivirusinės sistemos gali blokuoti ir kenksmingą tinklalapių kodą – ne paslaptis, jog kai kuriems virusams norint patekti į jūsų kompiuterį, tereikia paprasto kodo tinklalapyje. Jūs paspaudžiate nuorodą, nieko nepastebite, o jūsų kompiuteris jau galimai užkrėstas virusu.

Tiesa, visos tokios apsaugų sistemos gali būti gana sudėtingos, todėl turite atkreipti dėmesį ir į programos resursų naudojimą – antivirusinė programa turi būti lengva, bet jūsų įrenginys privalo būti pilnai apsaugotas.

Žinomų virusų duomenų bazė

Skanavimo funkcija antivirusinėse programose yra bevertė, jeigu programa nežino, ko reikia ieškoti. Štai kodėl kiekviena antivirusinė programa turi žinomų virusų duomenų bazę ir gali palyginti kiekvieną nuskanuotą failą su duomenų bazės turiniu.

Tokios duomenų bazės yra atnaujinamos itin dažnai, kartais netgi kasdien. Todėl reikia stebėti, kad jūsų antivirusinė sistema turėtų prieigą prie interneto ir būtent todėl jūs nuolat turite atnaujinti visą savo programinę įrangą, ne tik antivirusines programas.

Jeigu antivirusinės programos duomenų bazėje trūksta tam tikrų duomenų, tačiau skanuojama programa „elgiasi“ kaip virusas, kai kurios apsaugos sistemos geba tokius failus nustatyti ir taip pat blokuoti jų prieigą. Tai yra itin svarbi funkciją, leidžianti užblokuoti pačius naujausius virusus, tačiau kartais tokios programos blokuoja ir neužkrėstas programas – naršykles, kitas kompiuteryje esančias antivirusines programas ir t.t.

Virusų ištrynimas

Kartais virusų ištrynimas iš kompiuterio gali būti tokia pat svarbi funkcija kaip ir virusų blokavimas. Nustebote, jog tai nėra ta pati funkcija? Ką gi, taip jau yra ir kai kurios antivirusinės programos gali virusus tik užblokuoti. To, lyg ir, gana, bet jeigu kažkokiu būdu jūsų antivirusinė išsijungia, jūs ją ištrinate ar kitaip išjungiate jos funkcionavimą, virusas vėl veikia ir jūs esate nesaugūs. Todėl įsitikinkite, kad antivirusinė virusus gali ne tik blokuoti.

Kitos apsaugos

Pastaruoju metu labai smarkiai paplito virusai, kurie užblokuoja jūsų kompiuterio duomenis ir už jų atblokavimą prašo pinigų. Kai kurios antivirusinės programos nuo tokių duomenų šifravimo metodų apsaugo, todėl jūsų duomenų niekas negalės užšifruoti be jūsų leidimo.

Kalbant apie duomenis – galbūt to nežinote, bet failai, kuriuos ištrinate iš savo kompiuterio, dažnai dar ilgą laiką tūno kažkur jūsų kompiuteryje ir nėra galutinai ištrinami. Su tam tikromis programomis juos galima atkurti, nors nei viename iš savo aplankų jūs tų failų nematote. Tie failai yra galutinai ištrinami tik tada, kai jų vietą užima nauji failai. Būtent todėl kai kurios pažangios antivirusinės sistemos leidžia jums galutinai ištrinti bet kokį failą ir taip apsaugoti jus nuo tokių senų, bet svarbių ir privačių failų atkūrimo.

Pasitikėkite ne tik gamintojų žodžiais, bet ir žmonėmis

Nors gamintojai nurodo svarbiausią informaciją apie savo gamintas antivirusines programas, jie jų tikrai nevertina objektyviai. Todėl prieš pirkdami antivirusinę sistemą, būtinai pasidomėkite, ką rašo internete esantys paprastų pirkėjų ir, žinoma, ekspertų atsiliepimai. Faktas, jog kai kurios programos veikia geriau, o kai kurios – blogiau. Be to, dažniausiai gamintojai patys negali tiksliai nustatyti kai kurių savo programos faktorių, pavyzdžiui, naudojamų resursų kiekio ar panašiai. Todėl pasidomėkite tuo, ką perkate ir tikrai nesuklysite.

Kaina neturėtų būti didelė, todėl net negalvokite apie taupymą

Antivirusinės programos yra labai pigios ir jos gali puikiai apsaugoti jūsų kompiuterį nuo bet kokių įsilaužimų. Todėl tikrai nepagailėkite vos kelių dešimčių eurų ir tinkamai apsaugokite savo kompiuterį. Tikrai nepatariame naudotis nemokamomis antivirusinėmis sistemomis, kadangi jos neturi didelės dalies funkcionalumo. Žinoma, antivirusinę sistemą galite užsisakyti internetu ir tą rekomenduojame daryti Pigu.lt parduotuvėje. Tik čia programinė įranga kainuoja pigiau dėl nuolat vykdomų akcijų, išpardavimų, taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?