Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti GPS navigaciją?

4.3/5
2017 06 11

Jeigu nusprendėte, kad pavargote patys ieškoti kiekvienos vietos, kur jums reikia nuvykti, pats laikas įsigyti GPS navigaciją, padėsiančią jums rasti absoliučiai bet kokį pastatą ar vietą. Tik štai navigacijos tarpusavyje dažnai iš pirmo žvilgsnio nesiskiria absoliučiai niekuo, tik savo kaina. O gal iš viso vertėtų rinktis alternatyvą – telefoną arba planšetę? Tai kaip reikia pasirinkti GPS navigaciją?

Ekranas turėtų būti bene svarbiausias aspektas

Nors praktiškai visos šiuolaikinės navigacijos gali padėti jums nuvažiuoti teisinga kryptimi balsu, ekranas vis dar turėtų būti vienas svarbiausių aspektų renkantis. Visų pirma, atkreipkite dėmesį į ekrano dydį. Jeigu matote gerai – jums puikiai tiks ir 4 colių ekranas, tačiau jeigu matote nors kiek prasčiau, rekomenduojame užsisakyti bent jau 6 colių ekraną turintį įrenginį.

Atkreipkite dėmesį ir į ekrano raišką – kuo ji didesnė, tuo geresnis ir detalesnis vaizdas bus atvaizduojamas ekrane. Jeigu galite investuoti dar daugiau, galite ieškoti GPS navigacijos, naudojančios IPS ekraną.

Garsiniai nurodymai

Praktiškai visos navigacijos turi garsinius nurodymus, bet ne visos jos yra pakankamai protingos, kad galėtų perskaityti bet kokios lietuviškos ar užsienietiškos gatvės pavadinimą. Tokiu atveju dažnai yra tik nurodoma kryptis, bet pritrūksta konkretumo. Todėl jeigu jums to konkretumo reikia ir norite, kad jums būtų nurodomos tiksli lokacija su tiksliais adresais, pasidomėkite, ar jūsų perkama GPS navigacija turi galimybę skaityti visus adresus.

Top 10 GPS navigacijos

Garmin DriveSmart 65 MT-S Europe kaina ir informacija | Garmin DriveSmart 65 MT-S Europe | pigu.lt
€ 21250 5/5
Į krepšelį
IHEX-7X Plius android 50 kaina ir informacija | IHEX-7X Plius android 50 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 10000 4.5/5 12val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Diniwid N7 Europa kaina ir informacija | Diniwid N7 Europa | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 7900 4.5/5 12val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
IHEX-5X Pro kaina ir informacija | IHEX-5X Pro | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 6969 4.5/5 12val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
CASE LOGIC GPS1, 5" kaina ir informacija | CASE LOGIC GPS1, 5" | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 661 4.6/5
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
NAVITEL MS700 kaina ir informacija | NAVITEL MS700 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 7849 4/5 12val. 37min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
IHEX-7X Pro GPS navigacija kaina ir informacija | IHEX-7X Pro GPS navigacija | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 9900 12val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Navigacija NAVITEL MS600 + Žemėlapiai, Juoda kaina ir informacija | Navigacija NAVITEL MS600 + Žemėlapiai, Juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 4721 5/5 GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Imtuvas

Pigiausios GPS navigacijos turi gan prastus imtuvus, kurie ne visada gali užtikrinti kokybišką veikimą, todėl jeigu dažnai važiuojate pro miškus ar kitas vietoves, kur sunkiau pasiekti ryšio zoną, rekomenduojame įsigyti šiek tiek brangesnę navigaciją. Beje, apie imtuvo kokybę padėti sužinoti gali internete esantys atsiliepimai.

Programine įranga yra kritiškai svarbi

Kiekviena GPS navigacija naudoja visiškai kitokią programinę įrangą, tačiau ji yra maždaug tokia pat svarbi kaip ir ekranas – be geros programinės įrangos GPS navigacija yra tiesiog bevertė. Patikrinkite, ar jūsų perkama navigacija turi visus jums reikalingus žemėlapius, išsiaiškinkite, kaip dažnai jie yra atnaujinami. Rinkoje yra ir nebeatnaujinamų navigacijos sistemų – tokiomis navigacijomis pasitikėti yra ne tik nepatartina, bet ir labai nesaugu.

Tuo tarpu kai kurios navigacinės sistemos, kurios dažniausiai kainuoja šiek tiek daugiau, siūlo žemėlapių atnaujinimus visam gyvenimui – tai reiškia, jog GPS navigacija bus vienkartinė investicija, nes šie įrenginiai ir labai retai genda. Investuoti tikrai verta!

Jeigu jums norisi daugiau, kai kurie gamintojai į savo navigacijų programinę įrangą yra integravę ir labai įdomių, išskirtinių funkcijų, kurios gali smarkiai praversti klaidžiojant:

  • Kamščių stebėjimas – kai kurios navigacijos sistemos leidžia matyti visus kamščius, tad galėsite jų išvengti ir taip taupyti bei planuoti savo laiką.
  • Pagalba renkantis kelio juostą – šiuolaikinės navigacijų sistemos dažnai gali nurodyti, kokią kelio juostą jums reikia užimti pagal tai, į kokią vietą važiuojate.
  • Valdymas balsu – kai kurias navigacijas galite pilnai valdyti balsu. Tiesa, kažin, ar ši funkcija pravers keliaujant po Lietuvą, kadangi atpažinti lietuviškus adresų pavadinimus iš balso tokioms sistemoms vis dar sekasi gana sunkiai.
  • 3D žemėlapių vaizdas – žemėlapis savaime yra puiku, bet pasaulyje egzistuoja vietų, kuriose lengva pasimesti dėl panašios pastatų architektūros. Tokiu atveju padėti gali 3D žemėlapis, kuris padeda daug greičiau susiorientuoti.
  • Laisvų rankų įranga – navigacijų gamintojams yra svarbu neatitraukti jūsų dėmesio nuo kelio. Todėl kai kurios navigacinės sistemos turi ir integruotą laisvų rankų įrangą, kuri leis jums bendrauti telefonu nepažeidžiant įstatymų ir nerizikuojant savo saugumu.

Alternatyvos, kurios nėra idealios

Šiais laikais beveik kiekvienas turime išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį – šie išmanieji įrenginiai paprastai turi GPS navigaciją, kuri yra nemokama, nuolat atnaujinama ir dažnai netgi su funkcijomis, kurias dažniausiai turi tik brangesnės navigacinės sistemos. Taigi, atrodo, jog tai yra idealus variantas, tiesa? Deja. Nors teoriškai sutaupysite pinigų, nuolatiniam GPS navigacijos naudojimui telefonas ar planšetinis kompiuteris nėra geras pasirinkimas dėl to, kad šių įrenginių GPS imtuvas dažnai nėra toks galingas, todėl galite turėti problemų.

Be to, GPS navigacija labai smarkiai naudoja telefonų bei planšečių resursus, todėl jie yra greitai iškraunami. O jeigu vairuojate vasaros metu – jūsų įrenginys gali ir smarkiai perkaisti, tad taip galite sugadinti savo telefono ar planšetės bateriją.

Galų gale, kartais jūsų navigaciją gali sustabdyti pranešimų ar skambučių gausa, todėl tai nėra tobulas pasirinkimas. Jeigu GPS navigacija jums reikalinga tik kartais – puiku, telefone ar planšetėje esančios navigacijos jums turėtų pakakti. Bet jeigu navigacija norite naudotis nuolat ar net kasdien – jūsų vienintelis pasirinkimas turėtų būti dedikuota GPS navigacijos sistema.

GPS navigacija tikrai nėra prabangos prekė

GPS navigacijos nekainuoja daug. Internetu iš Pigu.lt galite užsisakyti „Goclever“, „Garmin“, „TomTom“, „Prestigio“, „Pioneer“ ir kitų gamintojų navigacijas ir jų kaina prasideda vos nuo kelių dešimčių eurų. Tačiau tai yra įrenginys, galintis jums sutaupyti daugybę laiko ir nervų – juk visi esame bent kartą šiek tiek pasimetę kelyje. Be to, Pigu.lt nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiais nuolaidų kodais, todėl garantuojame jums, jog GPS navigacija jums jau greitai atsipirks, juk laikas – tai pinigai.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
23 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?