Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti multimedijos įrangą?

3.3/5
2017 11 16

Multimedijos įrangos, medijos grotuvų ir įvairių kitų įrenginių, galinčių pasiekti „Netflix“, „Spotify“ ir kitus medijos servisus, skaičius nuolat auga. Jeigu ir jūs norite mėgautis naujausiais filmais, serialais, muzikiniais albumais savo televizoriuje, verta pagalvoti apie tinkamą multimedijos įrangą. Tiesa, tokių įrenginių dabar yra gana nemažai ir juos suprasti gana sunku – multimedijos grotuvai, specialūs įrenginiai, leidžiantys telefoną naudoti kaip grotuvą ir t.t. – visi jie, atrodo, atlieka tą patį. Kaip pasirinkti multimedijos įrangą, kad vėliau nereikėtų gailėtis?

Ko jums iš tikrųjų reikia?

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte išsiaiškinti rinkdamiesi multimedijos įrangą, yra jūsų norai ir priežastys, dėl kurios jūs tos įrangos norite. Ar planuojate tik žiūrėti vaizdo įrašus ir klausytis muzikos iš internetinių servisų? Jūs norite matyti tik „Netflix“ ar „YouTube“ , o gal norite kažko unikalaus, kažko iš savo asmeninės kolekcijos? Ar planuojate kompiuteryje saugotus failus peržiūrinėti ir savo televizoriuje?

Tokie įrenginiai kaip „Google Chromecast“ dažnai vadinami medijos grotuvais, nors medijos grotuvas leidžia ne tik atkurti medžiagą iš internetinių servisų, bet ir būti tiesiogiai prijungtas prie jūsų kompiuterio ir atkurti medžiagą iš jo. Taip, ir „Chromecast“ tipo įrenginiai gali atkurti failus iš kompiuterio, bet tokie įrenginiai neturi DLNA sertifikato ir viskas veikia belaidžiu būdu – gal ir paprasčiau, bet patirtis visai ne tokio pat lygio.

Top 10 Multimedijos grotuvų

Xiaomi Mi TV Box S black kaina ir informacija | Xiaomi Mi TV Box S black | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5844 2d. 21val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Xiaomi Mi TV Stick kaina ir informacija | Xiaomi Mi TV Stick | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3599 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Google Chromecast 4K with Google TV kaina ir informacija | Google Chromecast 4K with Google TV | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 7399 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Google Chromecast 3.0, black kaina ir informacija | Google Chromecast 3.0, black | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3799 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Google Chromecast 3, AMZ GA00439-US kaina ir informacija | Google Chromecast 3, AMZ GA00439-US | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4200
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Naudojimo paprastumas ar funkcionalumas?

Rinkoje egzistuoja ir gana paprastų medijos įrenginių, ir sudėtingų, tačiau įspūdingą funkcionalumą turinčių grotuvų. Kai kurie grotuvai turi sudėtingas paieškos funkcijas, galimybes gauti rekomendacijas iš kitų tokio paties grotuvo naudotojų, kai kurie tokie grotuvai netgi leidžia dalintis žiūrimomis laidomis ir įspūdžiais socialiniuose tinkluose. O ką jau kalbėti apie įvairiausių aplikacijų pasirinkimą. Tačiau prisiminkite, kad tokio funkcionalaus grotuvo naudojimui reikės ir laiko – faktas, jog viską išsiaiškinsite ne iš karto.

Jeigu norite paprastumo, rinkitės Google Chromecast ar panašų įrenginį, kurį naudodami viską transliuoti galėsite tiesiai iš telefono ar planšetinio kompiuterio – šiais įrenginiais šiais laikais naudotis jau moka praktiškai visi, todėl sunkumų iškilti neturėtų.

Online servisai ar jūsų turima medžiaga?

Jeigu jums labiausiai rūpi „Netflix“, „Amazon Prime“, „Spotify“, „Pandora“ ir panašūs servisai, ieškokite įrenginio, kuris šiuos visus servisus palaiko ir, žinoma, yra dažnai atnaujinamas. Laikmenose saugojamą medžiagą atkuriantys grotuvai gali būti neatnaujinami daugybę metų, kadangi vaizdo įrašų ar muzikos formatai beveik nesikeičia, tuo tarpu internetiniams servisams reikia nuolatinių atnaujinimų.

Planuojantiems įrenginį naudoti tik „offline“ medijos transliacijoms, rekomenduojame ieškoti medijos įrenginio, kuris turi daug vidinės atminties arba USB jungtį, prie kurios galėtumėte prijungti USB atmintinę ar išorinį kietąjį diską. Kai kurie įrenginiai palaiko ir atminties korteles, bet USB atmintinės vis dar yra pigesnės ir šiuo atveju praktiškesnės talpyklos.

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į failų formatų palaikymą – daugelis grotuvų gali atkurti plačią gamą failų formatų, tačiau prieš perkant grotuvą, vis tiek tuo pasidomėkite. Jeigu planuojate naudotis MKV ar Blu-ray failais, rasti tinkamą multimedijos įrangą gali būti šiek tiek sudėtingiau.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.3/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?