Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti orkaitę?

4.1/5
2018 07 10

Planuojant naują virtuvę ar remontą, jos pagrindinė funkcija visada išlieka ta pati – gardaus, šilto ir sotaus maisto gamyba. Virtuvės įrengimą dažniausiai nulemia dydis, besikeičiančios interjero mados ir kaina, kurią galite jai skirti. Tačiau technika, kuri bus montuojama, privalo būti kokybiška ir patikrinta.

Vienas būtiniausių virtuvės įrenginių, žinoma, yra orkaitė. Joje galima ramiai palikti troškintis troškinius, kepti mėsą, daržoves. Taip pat, orkaičių pagalba atsiranda skaniausi konditeriniai kepiniai.

Elegantiškai ir madingai orkaitei, su įvairiausiomis funkcijomis, priedais, privalumais, savaiminio išsivalymo galimybe galima išleisti nuo kelių šimtų iki tūkstančių eurų. Kita vertus, jei jūs orkaitę ketinate naudoti tik įprastoms funkcijoms atlikti ir nebūtina gauti visų įmanomų įmantrių priedų, galite įsigyti gerai veikiančią orkaitę pernelyg neišlaidaudami, ypač sutaupyti galima perkant internetu. Tiesą pasakius, daug kas priklauso nuo to, kiek galite skirti šiam technikos prietaisui pinigų bei kiek ketinate gaminti. Toliau pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti būtent jums tinkančią orkaitę.

Elektrinė ar dujinė orkaitė – kuri geriausias pasirinkimas?

Dauguma šiandien parduodamų integruojamų orkaičių yra elektrinės. Tačiau nereikia pamiršti ir dujinių orkaičių, kurios dar tikrai dažnai pasitaiko lietuvių namuose. Dujinių orkaičių privalumas tas, kad jos neišdžiovina maisto taip, kaip elektrinės. Todėl šio tipo orkaitės labiausiai tinkamos kepsniams, troškiniams ir tortams gaminti – gaminiams, kurie reikalauja drėgmės. Be to, jas galima įsigyti šiek tiek pigiau. Kita vertus, naujos kartos elektrinės orkaitės, į kurias reikia investuoti daugiau, taip pat yra pažengusios.

Turėkite omenyje, kad dujinių orkaičių konstrukcija lemia, jog kepant jos yra karštesnės viršuje ir vėsesnės apačioje. Todėl norint sultingo ir apskrudusio patiekalo, jį reikia vartyti. Nebent orkaitėje įmontuota nuolatinio grilinimo funkcija. Tai yra nesukuriamas tiesioginis kaitinimas iš viršaus. Taip pat dujinės orkaitės nepalaiko karščio taip gerai, kaip elektrinės. Nebent yra įmontuotas geras ventiliatorius.

Nepamirškite apgalvoti ir tai, kad net jei orkaitė dujinė, bet turi elektrinį valdymą ar grilių, vis vien šalia būtinas elektros lizdas. Todėl gerai apgalvokite jos vietą ir, jei reikia, teks užsisakyti prailgintuvą.

Jei ieškosite akcijų, turėkite galvoje, kad dujinių orkaičių pasirinkimas rinkoje nėra toks platus ir gausus, kad galėtumėte be apribojimų rinktis tarp geriausių gamintojų modelių. Dažniausiai teks rinktis tik iš kelių variantų.

Privalumas, pasirinkus šią buitinę techniką tas, kad dauguma elektrinių orkaičių yra multifunkcinės. Jos gali pasiūlyti daugybę kepimo programų: pavyzdžiui, kepimo metu galite pasirinkti viršaus ir apačios kombinaciją ar pridėti grilinimo funkciją taip optimizuojant savo maisto gamybą.

Populiariausios orkaitės

Orkaitė Krona FEA 45 SONATA kaina ir informacija | Orkaitė Krona FEA 45 SONATA | pigu.lt
€ 36562 5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
Electrolux EOD3H70X kaina ir informacija | Electrolux EOD3H70X | pigu.lt
€ 28900 5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
Beko BIM24400GCS kaina ir informacija | Beko BIM24400GCS | pigu.lt GERA KAINA!
€ 24400 5/5 7d. 13val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
GERA KAINA!
Electrolux EOF3H40X kaina ir informacija | Electrolux EOF3H40X | pigu.lt GERA KAINA!
€ 25700 5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Gorenje BO76SYB kaina ir informacija | Gorenje BO76SYB | pigu.lt
€ 32442 7d. 13val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Gunter & Hauer EOV 7509 BS kaina ir informacija | Gunter & Hauer EOV 7509 BS | pigu.lt
€ 30400 7d. 13val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
Schlosser OE 455 DTX kaina ir informacija | Schlosser OE 455 DTX | pigu.lt GERA KAINA!
€ 25300 5/5 7d. 13val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
GERA KAINA!
Beko BIE22300X kaina ir informacija | Beko BIE22300X | pigu.lt
€ 15700 5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
Bosch HBA554YS0 kaina ir informacija | Bosch HBA554YS0 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 36000 7d. 13val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Allenzi KBH-5206 W kaina ir informacija | Allenzi KBH-5206 W | pigu.lt
€ 26184 4.5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Orkaitės dydis

Kaip pasirinkti tinkamą orkaitės dydį savo namams? Yra keletas orkaičių dydžių, kurie matuojami pagal talpą. Mažiausias dydis – iki 50 litrų, toliau iki 59 litrų, 69 litrų ir nuo 70 litrų. Rinkdamiesi sau tinkamiausią įvertinkite ne tik virtuvės dydį, erdvę, kurioje ją statysite, bet ir tai, kiek ir ką joje gaminsite.

Pavyzdžiui, kelių asmenų šeimai ar vienišiui tikrai nerekomenduojama pirkti pačios didžiausios orkaitės, nes tai tiesiog nėra ekonomiška.

Stacionari ar integruojama orkaitė?

Integruojamų orkaičių, žinoma, vienas didžiausių pliusų tas, kad turėsite daug daugiau laisvės planuojant virtuvės išplanavimą. Šiuo atveju orkaitė gali būti įmontuojama į nišą ar po stalu. Kitas, dar patogesnis sprendimas  – orkaitė pakelta į aukštesnį lygį ir įmontuota į virtuvinę spintelę. Taip išvengsite bereikalingo lankstymosi ir viską matysite akių lygyje.

Tuo tarpu stacionarios orkaitės yra įprastas ir tradicinis pasirinkimas. Viskas, ko reikės keičiant tokio tipo seną orkaitę į naują – šią pastatyti ir prijungti senosios vietoje.

Ar orkaitės savaiminis išsivalymas tėra mitas?

Vienas patogesnių sprendimų tiems, kurie mėgsta gaminti, tačiau nėra linkę daug laiko praleisti su orkaičių šveitikliais, yra orkaitės su savaiminio išsivalymo funkcija. Šie, svajonių išsipildymo verti technikos stebuklai, yra kelių rūšių.

Pirmosios rūšies orkaitės užsirakina ir viduje sukeliamas karštis iki 500 laipsnių pagal Celsijų. Tokia kaitra bet kokius maisto likučius paverčia pelenais, o namų šeimininkei ar šeimininkui telieka palaukti ko ji atvės ir iššluostyti pelenų likučius.

Antrosios rūšies savaiminio išsivalymo orkaitės yra padengiamos specialia medžiaga, kuri absorbuoja riebalus. Viskas ko reikia, tai reguliariai įkaitinti orkaitę iki 250 laipsnių pagal Celsijų valandai ir atvėsus pravalyti su drėgnu skudurėliu.

Todėl, atsakant į klausimą, galima drąsiai pasakyti, kad savaiminis išsivalymas nėra mitas. Jei jums tai padės sutaupyti laiko – investuokite į tokį pasirinkimą.

Keletas kitų patarimų renkantis orkaitę

Siekiantiems valgyti ne tik sočiai, bet ir sveikai, rekomenduojame įsigyti orkaitę, kurioje yra garų funkcija. Taip paruoštas maistas yra maistingesnis ir draugiškesnis jūsų organizmui.

Šiuolaikinėse orkaitėse dažniausiai yra įmontuota šviesa, kad galėtumėte stebėti kepimo procesą. Tačiau įsitikinkite tai perskaitę techninį aprašymą ar paskaitę, ką rašo atsiliepimai internete. Taip pat, įsigilinkite, kokio galingumo ar ryškumo ta šviesa.

Būtinas priedas, kuris dažniausiai įtraukiamas į komplektą, yra kepimo skarda. Jei vienos, kuri pridėta, pasirodys maža, dairykitės išpardavimų.

Kalbant apie funkcijas, orkaitėje turėtų būti šios galimybės: klasikinio kepimo, galimybė pasirinkti karštį iš viršaus arba apačios, ventiliatoriaus sistema, griliaus funkcija.

Renkantis orkaitę svarbiausiu veiksniu išlieka jūsų poreikiai ir tai, kiek žadate gaminti. Tačiau investuoti į gerą buitinę techniką niekada nebus prastas sprendimas, o nusprendę nepagailėti pinigų, dairykitės pasiūlymų, kurių metu taikomos nuolaidos su specialiu nuolaidos kodu.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?