Apsipirkimo gidai

Kaip pasirinkti prieškambario baldus?

2018 07 16

Prieškambaris yra tarsi namų veidrodis, kuris reprezentuoja namų stilių ir Jūsų gyvenimo būdą. Tvarkinga, erdvi ir tinkamai apstatyta patalpa leidžia svečiams akimirksniu atsipalaiduoti, taigi prieškambario interjerui ir baldų pasirinkimui vertėtų skirti pakankamai daug dėmesio. Nors požiūris į apdailą gali skirtis priklausomai nuo asmeninio stiliaus pojūčio, visgi, yra keletas paprastų taisyklių, kurių patariama laikytis.

  1. Pirmiausia įvertinkite šios erdvės dydį – jeigu prieškambaris itin mažas, teks gerai pagalvoti, kiek ir kokius baldus jame statyti, o jei vietos taupyti nereikia, atitinkamai galėsite sau leisti kur kas daugiau.
  2. Pagalvokite, kam yra skirtas Jūsų prieškambaris. Tais atvejais, kai šioje erdvėje tik priimate svečius ir patys pasikabinate sezoninius rūbus, gali užtekti batų spintelės bei drabužių kabyklos. Visgi, jeigu norisi čia sutalpinti daugiau daiktų, vertėtų pagalvoti apie didesnę spintą.
  3. Didesni ir talpesni baldai leis sukurti tvarkingesnę atmosferą, tačiau svarbiausia, kad prieškambaryje liktų vietos patogiam praėjimui ir svečių priėmimui.
  4. Atkreipkite dėmesį į baldų spalvas – jos turėtų būti integruotos į bendrą kambarių interjerą ir atitikti puoselėjamą stilių.
  5. Pagalvokite ir apie papildomo komforto suteikiančius baldus – pavyzdžiui, jeigu mėgstate autis batus atsisėdę, Jums pravers pufai ar prieškambario suolai.
  6. Siekiant sukurti stilingą ir jaukią aplinką, rekomenduojama prieškambaryje rinktis šviesesnius atspalvius arba kontrastingus elementus, kadangi taip pavyks išvengti niūraus pirmojo įspūdžio.
  7. Norint vientisumo, dažnai pasirenkami prieškambario baldų komplektai, kurie suteikia galimybę kur kas greičiau (o dažniausiai – ir pigiau) pasirūpinti visais šiai erdvei reikalingais atributais. Juos ir kitus prieškambario baldus gera kaina galite įsigyti Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.
  8. Pagalvokite ir apie kelis įmantriau atrodančius baldus, kurie bendram interjerui suteiks išskirtinumo – tiek skėčių stovai, tiek drabužių kabyklos dabar būna pačių įvairiausių stilių, tad tikrai pavyks atrasti originaliai atrodančių gaminių.
  9. Labai retas atvejis, kad prieškambaryje būtų langai, tad teks patiems užtikrinti, kad šioje erdvėje būtų kaip įmanoma daugiau dirbtinės šviesos.

Nepamirškite ir veidrodžių – jie atspindi šviesą, todėl suteikia didesnės erdvės iliuziją ir tuo pačiu leidžia paskutinį kartą pažvelgti į savo atvaizdą skubant išeiti iš namų.

Populiariausi prieškambario suolai

Pirmą įspūdį apie namų šeimininkus, užėjus pas juos į svečius, sudaro prieškambaris. Tai yra pirma patalpa, į kurią papuolama grįžus iš miesto, darbo į namus. Todėl labai svarbu šią patalpą įsirengti taip, kad parėjus po darbo dienos, studijų, mokslų ar grįžus paryčiais po smagaus vakaro su draugais, jūs pasitiktų jauki, išplanuota ir patogi aplinka.

Ką veiksite prieškambaryje?

Prieškambario baldų planavimą pradėkite nuo to, kokias funkcijas ta patalpa atliks. Pavyzdžiui, jei turite spintą skirtą batams drabužinėje, galbūt nereiktų daug investuoti į batų dėžę. O jei visus paltus ir kitus viršutinius sezoninius rūbus laikote sandėliuke, įvertinkite ar reikia dar vienos didelės spintos. Tačiau jei mėgstate atrodyti tobulai, norite prieš išeinant iš namų tuo įsitikinti, apžiūrėti save iš visų pusių, nepamirškite didelio veidrodžio ir apšvietimo prie jo.

Tiems, kurie prieškambaryje nori sutalpinti viską, populiariausias pasirinkimas – prieškambario komplektas. Tai prieškambario spinta, batų dėžė, rūbų kabykla ir kitos būtiniausios funkcijos vienoje vietoje. Tačiau prieš perkant tokį komplektą, būtina išmatuoti prieškambarį, vizualizuoti, kaip atrodys erdvė. Pavyzdžiui, jei erdvė išties maža, siaura ir pailga, tai toks komplektas ją tik dar labiau sumažins. Ir jei gyvenate vienas, gal tokie baldai jums bus tiesiog per didelis?

Ar verta rinktis prieškambario komplektą?

Daugelis mano, kad perkant komplektą, kai viskas yra viename, galima labiau sutaupyti. Tačiau neprotingai pasirinktas baldas, kai jis bus pustuštis, tik erzins ir neatliks savo pagrindinės funkcijos – padaryti jūsų gyvenimą patogesniu. Tačiau jei esate tikras, kad jums reikia būtent šio baldo – imkitės matavimų.

Populiariausi prieškambario komplektai

Prieškambario komplektą dažniausiai sudaro spinta kabinamiems rūbams, joje galėsite laikyti nenaudojamus, sezoninius viršutinius rūbus. Išsimatuokite prieškambario aukštį, kad spinta nebūtų per aukšta. Jei jos viršus nesieks lubų, galėsite išnaudoti tą erdvę dekoratyvinėmis dėžėmis, kuriose, pavyzdžiui, bus sudėtos pirštinės, šalikai. Kitos šio baldo dalys – batų dėžė ir kabykla. Taip pat gali būti spintelė su stalčiumi ir padėklas, ant kurio kabinamas prieškambario veidrodis.

Populiariausi veidrodžiai

Prieškambario dydis ir eksploatavimas

Pirkdami atkreipkite dėmesį į tokios spintos plotį, ilgį ir aukštį. Taip pat, pasidomėkite, ar šio baldo eksploatavimas būtinas viename darinyje. Tai yra, ar esant poreikiui galėsite atskirti spintą nuo kabyklos ar pasistatyti spintelę kitame kambaryje. Tokia baldo funkcija yra labiau praktiška. Kitu atveju turėsite mažesnę galimybę sugalvoti kažko naujo, kai užsinorėsite bent minimalių pokyčių.

Jei nesate tokių sujungtų baldų mėgėjas ir norisi kažko minimalistiškesnio, visada galite rinktis tarp atskirų prieškambario baldų. Rinkoje gausus pasirinkimas – nuo spintų iki batų dėžių ar kabliukų, ant kurių bus kabinamos striukės.

Spintos gali būti pastatomos arba įmontuotos sieninės. Pastatomų spintų privalumas tas, kad lengvai galėsite keisti jų vietą. Lengvai demontuojamos ir transportuojamos, jos nesukels jokių papildomų rūpesčių išsikraustant ir ieškant tinkamos vietos naujuose namuose. Rinkdamiesi spintą apgalvokite ar užteks viengubos, ar geriau rinktis dvigubą. Tai yra, kiek rūbų, batų ar kitų reikmenų joje laikysite. Taip pat, kelių asmenų šeima esate.

Medžiagos, iš kurių pagamintos spintos, gali laviruoti nuo medžio iki medžio imitacijos. Žinoma, tai labai lemia kainą. Tačiau net ir geriausio medžio prieškambario spintą galite rasti užsisakyti pigiau, jei tai darysite internetu.

Batų lentyna

Kitas būtinas baldas prieškambaryje – batų lentyna. Jų yra įvairių: atvirų, spintelių, tekstilinių ir taip toliau. Jei, pavyzdžiui, nuomojatės būstą, kurio prieškambaryje yra viskas, išskyrus batų spintelę, galite įsigyti ekonomišką, lengvai transportuojamą variantą – tekstilinę, sulankstomą batų spintą. Ją lengvai sudėsite, esant reikalui išardysite. O vėliau, atsiradus alternatyvoms, galėsite panaudoti kitoms reikmėms. Pavyzdžiui, susidėti įvairius daiktus, sandėliuoti dėžes su brangiais atsiminimais.

Vienas populiariausių pasirinkimų yra batų dėžės, ant kurių galima prisėsti (to negalėsite padaryti pasirinkę tekstilinį variantą). Tai yra, išsirinkę batus, galėsite patogiai atsisėsti ir juos apsiauti. Tokios batų spintos, ar dėžės, kaip jas vadindavo anksčiau, turi būti tvirtos ir pagamintos iš geros medžiagos – metalo ar medžio. Jų yra keletas rūšių – atviros ir uždaromos. Kokios jums reikia, priklauso tik nuo jūsų norų, pageidavimų ar prieškambario interjero. Žinoma, uždaroje batų spintelėje galėsite padaryti šiek tiek didesnį chaosą nei toje, kuri matoma ne tik jums, bet ir svečiams.

Turint didesnę šeimą, žinoma, prisikaupia ir daugiau batų. Tokiu atveju galite rinktis didesnę, aukštesnę ir talpesnę batų spintą. Jų dizainas primena komodas ir jų viršų galėsite išnaudoti dekoracijoms ar veidrodžiui padėti.

Populiariausios batų spintelės

Kabykla rūbams

Renkantis kabyklas rūbams, pasitelkite fantaziją. Galite įsigyti kabliukus ir juos tvirtinti tiesiai prie sienos ar prie tam skirtos lentos. Kabliukų yra tikrai vairių – nuo paprasčiausių iki spalvotų, stilizuotų ir itin prabangių. Kitas variantas – atviros, labai populiarėjančios kabyklos, kurios turi ratukus ir yra lengvai transportuojamos. Jos suteikia jausmo, tarsi gyventumėte amžinoje filmavimo aikštelėje ir yra dažnas stileivų pasirinkimas. O pastatomos rūbų kabyklos gali sutalpinti didelį kiekį net storiausių paltų.

Norint paįvairinti prieškambario interjerą galite įsigyti skėčio stovą. Tai ne tik stilingas, bet ir praktiškas spendimas – skėčiai padėti čia niekada nepasimes ir lengvai nudžius po liūties. Kuriant tam tikrą dizainą, galite pasikeisti batų lentynėlių pagalvėles, ant kurių patogiau sėdėti nei tiesiog ant medžio paviršiaus. Žinoma, nepamirškite paveikslėlių ar smagaus kilimėlio. Visas šias prekes dažnai galima įsigyti su nuolaida, taikoma su specialiu kodu.

Populiariausios kabyklos rūbams

Susirašius visus baldus, kurių reikia įsirengiant prieškambarį, gali atrodyti, kad tai viena brangesnių patalpų namuose. Tačiau nepamirškite apie akcijas ir išpardavimus, kurie nuolat skelbiami Pigu.lt parduotuvėje. Elektroninėse parduotuvėse baldai yra visada pigesni, nei tokie patys fizinėse. O perkant akcijų metu sutaupysite dar labiau – neleiskite, kad kaina nusvertų jūsų sprendimą.

O jei abejojate, ar išsirinkote teisingai, skaitykite komentarus po konkrečiu baldu. Atsiliepimai, kuriuos paliko tokio pačio baldo naudotojai gali labai padėti apsisprendžiant, kai renkatės iš kelių galimų variantų. Gyvenkite patogiai, stilingai ir leiskite sau sutaupyti.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Jūsų peržiūrėtos prekės

Konsultuojame visą parą

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt