Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti programinę įrangą kompiuteriui?

5/5
2017 11 17

Įsigijus kompiuterį, jam prireikia ir programinės įrangos: operacinės sistemos, ofiso programų, antivirusinių programų ir t.t. Visgi rinkoje yra ir mokamų, ir nemokamų programų, jos skiriasi savo funkcionalumu, galimybėmis, saugumu ir kitais aspektais. Taigi, kaip jūs turėtumėte pasirinkti programinę įrangą kompiuteriui? Tą padaryti padės Pigu.lt ekspertų patarimai.

Operacinė sistema – „Windows“ arba viena iš nemokamų alternatyvų

Jeigu įsigijote „Mac“ kompiuterį, operacinės sistemos pirkti jums jau nebereikia, kadangi „Apple“ kompiuteriai naudoja savo „macOS“. Visgi jeigu įsigijote kompiuterį be operacinės sistemos, pirma turite pasirinkti – „Windows“ ar viena iš nemokamų „Linux“ alternatyvų.

„Linux“ operacinės sistemos, tokios kaip „Ubuntu“ ar „Mint“ yra atviro kodo nemokamos operacinės sistemos, kurios, iš tikrųjų, gali atlikti daugybę tokių pačių dalykų, kaip ir „Windows“. „Linux“ operacinės sistemos palaiko tam tikrus nemokamus ofiso paketus, joms paprastai nereikia antivirusinių sistemų, jos palaiko kai kuriuos žaidimus. Visgi nemokamas operacines sistemas galime rekomenduoti tik tuo atveju, jeigu jūs neturite ypatingų poreikių ir jums pakanka naršyklės ir paprasčiausių ofiso programų. Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus, planuojate dirbti su specifinėmis programomis, turėtumėte pasirinkti „Windows“.

Tiesa, ir „Windows“ pasirinkti nėra taip jau lengva. Kaip ir su „Linux“, turite pasirinkti, ar jums reikia 32 ar 64 bitų OS. 64 bitų OS reikia rinktis tuo atveju, jeigu jūsų kompiuteryje yra 4GB ar daugiau operatyviosios atminties. Taip pat reikės pasirinkti tarp „Windows Professional“ ir „Windows Home“ versijų.

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, „Windows Home“ verta rinktis visiems namų vartotojams, kurie nejaučia poreikio ypatingam funkcionalumui. „Windows Professional“ turi kelias ypatingas funkcijas, bet jos, kaip ir galima suprasti, yra skirtos entuziastams ir profesionalams:

  • „BitLocker“ – ši funkcija yra ypatingai naudinga keliaujantiems. Ji užrakina jūsų duomenis ir juos užkoduoja, todėl tam tikri jūsų duomenys, pavyzdžiui dokumentai, gali būti šimtu procentų apsaugoti ne tik nuo vagių, bet ir programišių.
  • Prisijungimas prie kompiuterio internetu – tik su „Professional“ OS versija galėsite valdyti kompiuterius, esančius ir namie, ir darbe, kadangi „Windows 10 Home“ įrenginiai negali būti kontroliuojami.
  • Virtualizacija – virtualizacijos galimybė „10 Professional“ versijoje leis jums emuliuoti tam tikras OS tiesiog savo kompiuterio viduje. Nors emuliacijas galima atlikti ir kompiuteriuose su kitomis OS, „Windows 10 Professional“ šią funkciją palaiko iš karto.

Taigi, jeigu esate paprastas naudotojas, neverta investuoti papildomų pinigų į „Windows 10 Professional“. Galų gale, jeigu jums reikia šios „Windows“ versijos, jūs jau tikriausiai tą žinote.

Populiariausios operacinės sistemos

AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft Windows 10 Home 32/64bit EN (HAJ-00055) kaina ir informacija | Microsoft Windows 10 Home 32/64bit EN (HAJ-00055) | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 12307 5/5 7d. 15val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft Windows 10 Home 64-bit GGK ENG (OS legalizacija) kaina ir informacija | Microsoft Windows 10 Home 64-bit GGK ENG (OS legalizacija) | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 11100 7d. 15val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
MICROSOFT HAV-00060 kaina ir informacija | MICROSOFT HAV-00060 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 21114 7d. 15val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft Windows 10 Professional 64-bit OEM ENG kaina ir informacija | Microsoft Windows 10 Professional 64-bit OEM ENG | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 13736 7d. 15val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft WINDOWS 10 Professional 64-bit GGK ENG (OS legalizacija) kaina ir informacija | Microsoft WINDOWS 10 Professional 64-bit GGK ENG (OS legalizacija) | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 18464 7d. 15val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Biuro programos

Jeigu išsirinkote operacinę sistemą, ko gero, reikia įsigyti ir daugiau programinės įrangos. Vienas svarbiausių paketų yra „Microsoft Office“ arba šio paketo alternatyvos. Nemokamos alternatyvos, kaip ir „Office 365“ ar „Office Home“ paketas, gali atidaryti visus „Word“, „Excel“ ir „PowerPoint“ failus, tačiau atviro kodo programos paprastai neturi tokio paties funkcionalumo ir, galų gale, jūs jau greičiausiai tiesiog esate pripratę prie „Microsoft“ programų paketo.

Kuo skiriasi „Office 365 Home“, „Office 365 Personal“ ir „Office Home and Business“? Paprasta – „365 Home“ paketas leidžia naudotis vienu paketu keliuose kompiuteriuose, todėl pirkdami tokį paketą galite sutaupyti, jeigu „Office“ nori naudotis keli šeimos žmonės arba tuo atveju, jeigu namuose turite kelis kompiuterius.

„365 Personal“ paketas yra skirtas tik vienam kompiuteriui. Jis šiek tiek pigesnis, tačiau jeigu esate įsitikinę, kad „Office“ norėsite su kažkuo pasidalinti, rinkitės „Home“ versiją.

Tuo tarpu jeigu „Office“ norėtumėte įsigyti labai ilgam laikui, o ne tik metams, rinkitės „Office Home and Business“ paketą, kuris veikia ne prenumeratos principu. Geriausiai šis paketas tinka įmonėms, kadangi jos savo programinę įrangą yra linkusios atnaujinti rečiau.

Kitos biuro programos, skirtos darbui su grafika, vaizdo įrašais ar maketais yra sukurtos labai nišiniams naudotojams, todėl jeigu nežinote, kam jos reikalingos, jums jų greičiausiai ir nereikalingos. Ar verta rinktis nemokamas tokių programų alternatyvas? Jeigu dar tik pradedate dirbti su tokiomis programomis – taip. Tačiau jeigu turite bent jau šiek tiek patirties, atsiliepimai internete tvirtina, jog geriau šiek tiek investuoti.

Top 10 Biuro programų

Microsoft Office Home and Business, Anglų 2019 kaina ir informacija | Microsoft Office Home and Business, Anglų 2019 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 23100 5/5 7d. 15val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft 79G-05149 kaina ir informacija | Microsoft 79G-05149 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 13384 7d. 15val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Microsoft 6GQ-01158 kaina ir informacija | Microsoft 6GQ-01158 | pigu.lt
€ 10900
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Antivirusinės programos

Programinę įrangą ir savo duomenis kompiuteryje reikia tinkamai apsaugoti – tą padaryti padėti gali tik kokybiškos antivirusinės programos. Nors nemokamų antivirusinių sistemų gausa yra tiesiog stebinanti, patariame internetu užsisakyti vieną iš mokamų antivirusinių programų paketą, kadangi jų kainos nėra labai aukštos, tačiau apsaugos lygis yra visiškai kitoks.

Be to, nemokamos antivirusinės programos dažnai naudoja labai daug kompiuterio resursų, todėl dažnai jos erzina ne ką mažiau, negu patys virusai. Ar to norite? Abejojame. Na, o kaip pasirinkti pačią antivirusinę sistemą? Padėti gali internete esantys atsiliepimai ir tiesiog antivirusinių programų aprašymai – pakanka pasižiūrėti funkcijų sąrašą ir atsirinkti, ko jums reikia, o ko – ne.

Top 10 Atvirusinių programų

Kaina neturėtų būti didelė

Jeigu esate paprastas namų naudotojas, į programinę įrangą investuoti daug tikrai nereikės. Kai kuriems namų naudotojams pilnai gali pakakti ir nemokamos programinės įrangos, na, o vidutinis namų naudotojas programinei įrangai neturėtų išleisti daugiau dviejų šimtų eurų. Be to, Pigu.lt programinę įrangą galite įsigyti pigiau dėl čia nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų, taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?