Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti projektorių?

4.7/5
2017 06 11

Nesvarbu, ar norite namuose žiūrėti filmus kaip kino teatre, ar jūsų verslui tiesiog reikia didžiulio ekrano, visiems šiems dalykams puikiai tinka projektorius – tai daiktas, galintis pasiūlyti universalaus dydžio ekraną, kuris kainuoja daug mažiau negu milžiniškas televizorius. Pasinaudoję šiuo pirkimo gidu galėsite išsirinkti būtent jums tinkamą projektorių.

Projektoriaus tipas

Norėdami išgauti geriausią įmanomą patirtį, turėsite pasirinkti tinkamą projektoriaus tipą. Nors teoriškai perkant projektorių gamintojai nenurodo, kam jie yra skirti, kiekvienas projektorius yra unikalus ir turi tam tikrų stipriųjų ir silpnųjų pusių.

  • Projektoriai namų kino teatrui – tokio tipo projektoriai paprastai gali simuliuoti itin didelį ekraną ir jų stipriosios savybės yra didelis ryškumas ir kontrastas tam, kad projektorių patogiai galėtumėte naudoti ir namie, ir lauke. Tokius projektorius rekomenduojame naudoti filmams, sporto varžyboms, žaidimams.
  • Verslo projektoriai – šio tipo projektoriai gali atvaizduoti ne tokį didelį, tačiau itin ryškų vaizdą. Paprastai jie yra mažiau tinkami judantiems objektams, tačiau puikiai tinkami statiškiems vaizdams, pavyzdžiui, prezentacijoms.
  • Mini projektoriai – jums reikia projektoriaus, kuris tilptų jūsų lagamine, kuprinėje ar rankinėje? Neseniai išpopuliarėję mini projektoriai gali tilpti į jūsų ranką, bet dažnai yra pakankamai galingi visiems jūsų poreikiams patenkinti. Tiesa, daugelis tokių projektorių yra ganėtinai brangūs, o pigesni produktai nepasiūlo pakankamos kokybės.

Top 10 Projektorių

Projektorius Šilelis P-4 kaina ir informacija | Projektorius Šilelis P-4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 23500 3.7/5 7d. 16val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Projektorius Šilelis P-3 kaina ir informacija | Projektorius Šilelis P-3 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 13800 4.3/5 7d. 16val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ kaina ir informacija | Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 1 62142 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kakės Makės projektorius kaina ir informacija | Kakės Makės projektorius | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 10195 7d. 16val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Xiaomi Mi Laser Projector 150" kaina ir informacija | Xiaomi Mi Laser Projector 150" | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 1 16632 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Projektorius Šilelis P-2 kaina ir informacija | Projektorius Šilelis P-2 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 9994 4.3/5 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Xiaomi SJL4014GL kaina ir informacija | Xiaomi SJL4014GL | pigu.lt
€ 51210 5/5
Į krepšelį
BenQ MW550 kaina ir informacija | BenQ MW550 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 53900 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ViewSonic PA503X kaina ir informacija | ViewSonic PA503X | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 36700 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Optoma ML750ST kaina ir informacija | Optoma ML750ST | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 66100 7d. 16val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

DLP, LCD ar LED?

Rinkoje šiuo metu dominuoja trys projektorių technologijos: DLP, LCD ir LED. Kiekviena technologija gali pasiūlyti pakankamai aukštą vaizdo kokybę ir ryškumą, tačiau kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų.

  • DLP technologija nereikalauja daug vietos, todėl gali būti dažnai naudojama mažuosiuose projektoriuose, ji puikiai tinka veiksmo filmams ar sporto varžyboms, be to, DLP siūlo didelį kontrastą.
  • LCD paprastai gali išgauti ryškesnį, detalesnį vaizdą, LCD technologija yra daug taupesnė už DLP ir ji yra daug tylesnė, todėl neerzins namiškių ir jūsų pačių.
  • LED projektoriai gali tarnauti daug ilgiau, jie daug mažiau kaista, veikia žymiai tyliau, tačiau atsiliepimai pažymi, jog LED gaminiai dažniausiai nėra tokie ryškūs kaip LCD ar DLP projektoriai.

Raiška

Kiekvienas projektorius gali atvaizduoti skirtingą kiekį pikselių – kuo daugiau pikselių, tuo detalesnis gali būti atvaizduojamas vaizdas. Projektorių rezoliucijos gali prasidėti nuo maždaug 800 x 480 iki 1920 x 1080 raiškos. Jeigu į vaizdą planuojate žiūrėti iš toli, jums tikrai tiks net ir žemiausia raiška, bet jeigu norite aukščiausios kokybės, rinkitės Full HD raiškos projektorius. Verslo projektoriams aukštos raiškos, tikriausiai, nereikia, kadangi vis tiek dažniausiai projektorių naudosite skaidrėms.

Ryškumas ir kontrastas

Du bene svarbiausi aspektai renkantis projektorių yra ryškumas ir kontrastas – savaime aišku, kuo ryškesnis ir kontrastingesnis vaizdas, tuo geriau, ir tuo universalesnis yra projektorius.

Projektoriaus ryškumas, kaip ir įprasta, yra matuojamas liumenais – kuo jų daugiau, tuo ryškesnis yra vaizdas. Tiesa, kartais gamintojai ryškumą matuoja skirtingais būdais – vieni matuoja tik „baltą ryškumą“, t.y. paties vaizdo galimą išspaudžiamą maksimumą. Toks matavimas nėra visai tikslus dėl to, kad vaizdas gali būti beprotiškai ryškus, bet jeigu visiškai nėra detalumo, iš to ryškumo nėra jokios naudos.

Tuo tarpu kai kurie gamintojai nurodo spalvų ryškumą, t.y. buvo pamatuotas raudonos, mėlynos ir geltonos spalvų ryškumas. Toks matmuo yra idealiai tikslus ir juo galite šimtu procentų pasitikėti.

Nepamirškite, jeigu projektorių planuojate naudoti tik namuose, tamsiame kambaryje, didelio ryškumo jums tikrai nereikia, kadangi jo viso, greičiausiai, netgi neišnaudosite. Projektorių naudojančius tik namie labiausiai turėtų dominti kontrastas – būtent jis leidžia jums matyti šviesiausias ir tamsiausias vaizdo detales. Tuo tarpu naudojimui lauke ar net ofise reikalingas pakankamai ryškus projektorius, o kontrastas nėra toks jau svarbus, nes jis bet kuriuo atveju bus „sugadintas“ saulės ar dirbtinės šviesos.

Papildomos galimybės

Jeigu projektoriumi planuojate naudotis itin dažnai ir esate maksimalistas, nuolat reikalaujantis daugiau, jus gali sudominti papildomos, ypatingos projektorių funkcijos, kurias turi tik kai kurie gaminiai. Viena iš tokių funkcijų yra 3D vaizdo atvaizdavimas. 3D filmai pamažu praranda savo populiarumą, bet vis dar yra jų mėgėjų. Jeigu esate vienas jų, galite įsigyti 3D technologiją palaikantį projektorių, tik nepamirškite, kad tokiu atveju jums reikės ir 3D turinio.

Daug populiaresni projektoriai yra tie, kurie gali priimti vaizdą bevieliu būdu naudojant Wi-Fi. Taip, HDMI projektoriai nėra blogai – juos galite prijungti prie beveik kiekvieno šiuolaikinio kompiuterio. Bet paprastai prie tokių projektorių negalite prijungti, pavyzdžiui, savo išmaniojo telefono, o juk šie įrenginiai kasdien tampa vis svarbesni.

Tokie projektoriai yra daug patogesni namų naudotojams todėl, kad nereikia kaskart kišti laidų, o „YouTube“ video galima peržiūrėti net nejungiant savo kompiuterio. Verslo naudotojams bevielis vaizdo perdavimas bus naudingas paprasčiausiai dėl to, kad projektoriumi ofise naudosis, ko gero, ne vienas žmogus, todėl konferencijose tai bus daug patogiau ir niekam nereikės keltis iš kėdžių kaskart norint pakeisti vaizdo šaltinį.

Kaina

Internetu galite užsisakyti ir aukščiausios, ir ekonominės klasės projektorių. Ar verta investuoti daugiau? Priklausomai nuo to, ar dažnai planuojate projektoriumi naudotis. Tačiau nepamirškite, jog Pigu.lt naują projektorių galite įsigyti pigiau dėl čia nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų ir taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidų kodu.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?