Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti sodo traktoriuką?

4.5/5
2021 02 24

Vienas iš pagrindinių šiltojo sezono darbų yra pievutės trumpinimas, kuriam gali būti pasitelkiama skirtinga žolės pjovimo technika. Tuomet, kai pjaunamos žolės plotas viršija 20 arų, dažniausiai rekomenduojami sodo traktoriukai – tokie įrenginiai šį darbą leidžia atlikti ir greičiau, ir patogiau. Visgi, šiuo atveju labai svarbu pasirinkti Jūsų sodui tinkamą techniką – tai padarysite atsižvelgę į kelis esminius kriterijus.

Galingumas

Nuo šio aspekto priklausys tai, kaip efektyviai galėsite įveikti pievutės nelygumus ir nutrumpinti aukštesnę žolę. Mažesnio galingumo technika su tokiais iššūkiais taip pat gali susidoroti, tačiau tai užtrunka šiek tiek ilgiau. Tad jeigu žolę ketinate pjauti kalnuotoje vietovėje ar žinote, jog dažnai teks tvarkytis su aukštesniais augalais, verta rinktis kuo galingesnį variklį turinčius modelius. Priešingu atveju pakaks ir vidutinių galimybių.

sodo traktoriukas sienauja zole

Darbinis plotis

Tai sodo traktoriuko pjovimo skersmuo – kuo jis didesnis, tuo didesnį plotą vienu kartu pavyks nutrumpinti. Šis parametras svyruoja maždaug nuo pusės iki pusantro metro, tačiau didesnis darbinis plotis ne visais atvejais yra geresnis. Turėtumėte atidžiai įvertinti sklypą ir išmatuoti siauriausias jo vietas. Idealiausia, jeigu sodo traktoriukas galės tilpti per bet kurį kiemo tarpą ir išvengs bet kokių kelyje pasitaikančių kliūčių – tuomet darbai iš tiesų bus maksimaliai efektyvūs.

Efektyvesniam pjovimui įtakos gali turėti ir ratų dydis. Kuo jie bus didesni, tuo didesnis stabilumas bus jaučiamas nelygiame ar stačiame reljefe, o taip pat gerokai patogiau seksis važiuoti per purvą.

Benzininis sodo traktoriukas Villager VT 845 kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas Villager VT 845 | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 97901 3d. 4val.
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Vejos traktorius Castelgarden XK 160 HD + pjovimo priedas 95 EL kaina ir informacija | Vejos traktorius Castelgarden XK 160 HD + pjovimo priedas 95 EL | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 3 23339 3d. 4val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Vejos traktorius SMART RF 125, MTD kaina ir informacija | Vejos traktorius SMART RF 125, MTD | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 56700 3d. 4val.
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Vejos traktorius HPG SDX 98 SD Special kaina ir informacija | Vejos traktorius HPG SDX 98 SD Special | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 47800 3d. 4val.
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Priekaba Hecht 53350 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 53350 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 16005 4.5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Vejos traktorius 96, MTD kaina ir informacija | Vejos traktorius 96, MTD | pigu.lt NAUJIENA
€ 1 44000
Į krepšelį
NAUJIENA
Priekaba Hecht 52184 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 52184 | pigu.lt
€ 11209 4.4/5 3d. 4val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Benzininis sodo traktoriukas Villager VTR 650 kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas Villager VTR 650 | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 19900 3.3/5 3d. 4val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Priekaba Hecht 52145 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 52145 | pigu.lt
€ 8994 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Žolės išmetimo tipas

Šiuo atveju galima rinktis iš dviejų skirtingų variantų:

  • Žolės surinkimas. Tokia technika turi specialias talpas, skirtas nupjautos žolės surinkimui. Jų dydis svyruoja nuo 250 iki 500 litrų – kuo šis parametras aukštesnis, tuo rečiau reikės stabdyti darbus, kad būtų galima talpą ištuštinti. Tokius modelius rekomenduojama rinktis tuomet, kai yra galimybė nupjautą žolę kompostuoti ar turima pakankamai vietos jos išmetimui. Šie sodo traktoriukai leis sukurti tvarkingesnę aplinką, tačiau darbai bus šiek tiek lėtesni. Be to, žolę reikėtų pjauti ne rečiau negu kartą per savaitę.
  • Žolės išspjovimas. Toks pjovimo būdas yra efektyvesnis – dėl to sodo traktoriukai su šoninio ar galinio išmetimo anga rekomenduojami norintiems greitų rezultatų. Tačiau jeigu dažniausiai žolę pjaunate aplink gėlynus ar šalia kaimynų teritorijos, tai nebus pats geriausias pasirinkimas. Kai kurie iš šių modelių gali turėti ir mulčiavimo funkciją: tuomet žolę ne tik nupjausite, bet ir ją patręšite. Tiesa, tuomet procesas bus šiek tiek lėtesnis.

geriausi sodo traktoriukai sodui

Transmisija

Šį kartą Jūsų ir vėlgi laukia du pasirinkimai:

  • Mechaninė transmisija. Tai – vis rečiau sutinkamas valdymo būdas, kuomet norint pakeisti pavarą, kiekvieną kartą reikia sustoti. Tiesa, jeigu tenka dirbti pakankamai lygiame, mažai kliūčių turinčiame plote, pavarų dažnai keisti nereikės, tad šio nepatogumo net nepajausite. Be to, tarp tokių sodo traktoriukų galima rasti tiek efektyvių, tiek labai patogių modelių.
  • Automatinė (hidrostatinė) transmisija. Tai – kur kas patogesnis valdymo būdas, kuomet pavaros perjungiamos važiavimo metu. Toks sprendimas užtikrina kur kas didesnį efektyvumą.

Kiti svarbūs aspektai

Siekiant dar lengviau priimti galutinį sprendimą, reikėtų atsižvelgti ir į šiuos niuansus:

  • Sodo traktoriuko dydis. Jis pakankamai glaudžiai susijęs su darbiniu plotu, tačiau jeigu šios technikos sandėliavimui turite ribotą kiekį vietos, turėtumėte įsitikinti, kad ji tilps numatytoje vietoje.
  • Pjovimo aukščio reguliavimas. Geriausia, jeigu traktoriukas galės pasiūlyti kelias skirtingas peiliukų aukščio pozicijas: tuomet susidūrus su nelygumais, pavyks jų nepažeisti. Kai kurie modeliai suteikia galimybę tai padaryti net neišlipus iš šios technikos.
  • Rėmas. Kuo tvirtesnė bus rėmo medžiaga, tuo lengviau ši technika atlaikys didesnes apkrovas ir sugers tempimo bei laužimo jėgas. Tai reiškia, kad pagrindiniai traktoriuko mechanizmai bus geriau apsaugoti. Kai kurie rėmai turi ir kablį – jei ketinate prie šios įrangos tvirtinti priekabą, jis tikrai pasitarnaus.
  • Komfortas. Siekiant, kad šis sodo darbas klostytųsi ne tik sklandžiai, bet ir patogiai, verta pagalvoti ir apie papildomus privalumus. Patogiai išdėstyti valdikliai, patogi sėdynė, laikikliai gėrimams, vairo stiprintuvas – tai tik keli pranašumai, kuriuos geriausi sodo traktoriukai galės Jums pasiūlyti.

efektyvus zoles sienavimas su sodo traktoriumi

Apsvarstę visus šiuos kriterijus, efektyviai nuspręsite, kuris sodo traktoriukas geriausiai tiks būtent Jums. Jų įvairovė yra ganėtinai gausi, taigi bet kuriuo atveju atrasite tinkamiausią.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?