Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti spausdintuvo kasetę?

4.8/5
2017 11 22

Jokia kompiuterizuota darbo vieta negali būti išnaudojama pilnu pajėgumu, jei prie jos nėra prijungtas spausdintuvas. Visai nesvarbu, tai biure ar namuose, mokslo reikmėms, įrengta darbo vieta, spausdintuvo kasetės, kurios būtinos spausdinimui, yra dažnas ir svarbus pirkinys. Priklausomai nuo to, kaip daug bus spausdinama, atsinaujinimas gali būti dažnas arba retesnis nei kartą per metus. O jei su situacija, kai pasibaigia rašalas spausdintuvo kasetėje, susiduriate pirmą kartą, apsipirkimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gluminantis dėl pasiūlos ir produktų gausybės.

Pirmiausia, susipažinkite su pačiu produktu. Spausdintuvo kasetė yra keičiama spausdintuvo dalis. Tai plastikiniame laikiklyje įmontuotas vienas ar keli rezervuarai, pilni rašalo. Spausdintuvas kasetei užduotis perduoda per joje įmontuotas elektronines jungtis arba mikroschemą. Kasetes gamina spausdintuvų gamintojai, kurie kiekvieną iš jų pritaiko konkrečiam vienam ar keliems įrenginiams pagal serijos ar linijos numerį.  Tačiau rinkoje yra ir „trečiųjų gamintojų“ kasečių, kurios tinkamai pritaikytos prietaisui, veikia taip pat ilgai ir gerai. Šių prekių kaina yra kur kas mažesnė nei didžiųjų gamintojų. Taip pat, sutaupyti galima pasinaudojus nuolat Pigu.lt vykstančiomis akcijomis ir išpardavimais.

Renkantis naują spausdintuvo kasetę būtina dėmesį atkreipti ne tik į kainą. Svarbu identifikuoti jo rūšį: rašalinis ar lazerinis, spalvotas ar nespalvotas. Taip pat yra keletas taisyklių, kurios pagelbės parduotuvėje ar perkant internetu:

Top 10 Kasečių rašaliniams spausdintuvams

Spausdintuvo kasetė HP 305, Juoda spalva kaina ir informacija | Spausdintuvo kasetė HP 305, Juoda spalva | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1199 4.9/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rašalo kasetė CANON PG-545, Juoda kaina ir informacija | Rašalo kasetė CANON PG-545, Juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1549 4.9/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rašalo kasetė HP 304, trijų spalvų kaina ir informacija | Rašalo kasetė HP 304, trijų spalvų | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1449 4.8/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
CANON PG-540/CL-541 Multi pack (2 cartridges) kaina ir informacija | CANON PG-540/CL-541 Multi pack (2 cartridges) | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 3600 4.7/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rašalinė spausdintuvo kasetė HP 304 (N9K06AE), juoda kaina ir informacija | Rašalinė spausdintuvo kasetė HP 304 (N9K06AE), juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1499 4.7/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
CANON PG-545/CL-546 Multi pack kaina ir informacija | CANON PG-545/CL-546 Multi pack | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 3199 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
CANON CL-546XL Colour XL kaina ir informacija | CANON CL-546XL Colour XL | pigu.lt
€ 1850 5/5
Į krepšelį
Kasėčių rinkinys HP 301 (N9J72AE), juoda ir trispalvė kasetė kaina ir informacija | Kasėčių rinkinys HP 301 (N9J72AE), juoda ir trispalvė kasetė | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 3199 4.8/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Spausdintuvo kasetė HP 302 (F6U66AE), juoda kaina ir informacija | Spausdintuvo kasetė HP 302 (F6U66AE), juoda | pigu.lt 0 €
€ 1620 5/5
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Perskaitykite instrukciją

Kiekvienas spausdintuvas atkeliauja su naudojimosi instrukcija. Joje išsamiai pristatoma, kokios kasetės yra tinkamos ir kokiomis savybėmis jos pasižymi. Jei spausdintuvo instrukcija pasimetusi, ją tikrai galite rasti internete. PDF formatu pateikiama instrukcija yra netgi lengviau naudotis, nei spausdinta, nes itin palengvėja paieška pačiame dokumente. Duomenis, kuriuos rasite, užsirašykite ir pasidėkite toje vietoje, kurioje nepasimes.

Kasetės numeris ir spausdintuvo modelis

Būtina žinoti spausdintuvo kasetės numerį ir spausdintuvo modelį. Spausdintuvo kasetės numerį galite sužinoti nuo jos dėžutės ar pasikonsultavę su profesionalu, kuriam užteks vos žvilgtelti į ją. O spausdintuvo modelis dažniausiai nurodytas ant lipdukų, esančių ant pačio prietaiso.

Jei spausdintuvo kasetę ketinate neštis, kad išmanantis žmogus pasakytų, kokia tai kasetė, įdėkite ją į maišelį. Taip apsaugosite save ir savo rūbus nuo galimų rašalo likučių ištekėjimo ant jūsų pačių.

Blogas rašalas

Renkantis kasetę, būtina užsisakyti tinkami rašalo pripildytą kasetę. Populiariausios yra dvi rašalų rūšys: dažų pagrindo ir pigmento pagrindo. Neįdėjus pastangų sužinoti, kuo šie tipai skiriasi, tai gali kainuoti nemažai pinigų, ypač jei tenka dirbti su dideliais ir svarbiais užsakymais, kuriems būtina vizualizacija.

Pats populiariausias, dažų pagrindo rašalas, išgauna labai ryškias spalvas. Tačiau jo minusai tie, kad lėtai džiūna ir juo atspausdintos nuotraukos, o paveikslėliai kartais tarsi išplaukia. Vaizdinei, reprezentuojančiai medžiagai spausdinti daug geriau pritaikomas pigmento pagrindo rašalas. Jis džiūna kur kas greičiau, todėl paveikslėliai, atspausdinti naudojant šį rašalą, yra kur kas ryškesni ir tikroviškesni.

Kita rūšis, naudojama fotografijų spausdinimui, yra vandeniui atspari pigmento pagrindo. Tačiau ją rinktis turėtų tie, kuriems itin svarbi nuotraukų kokybė, turi tam skirtą popierių ir supranta, jog tai – papildomos ir dažnos išlaidos.

Top 10 Kasečių lazeriniams spausdintuvams

Dragon Samsung MLT-D111S M2020, juoda kaina ir informacija | Dragon Samsung MLT-D111S M2020, juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1249 4.5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Toneris Samsung MLT-D111L (M2020,M2022,M2070) juoda didelės talpos kaina ir informacija | Toneris Samsung MLT-D111L (M2020,M2022,M2070) juoda didelės talpos | pigu.lt 0 €
€ 1497 5/5
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Dragon Brother TN-2420, juoda kaina ir informacija | Dragon Brother TN-2420, juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1449 3.7/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Dragon Samsung MLT-D101S ML-2160, juoda kaina ir informacija | Dragon Samsung MLT-D101S ML-2160, juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1349 4.1/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
HP (W2030XH, 415X), juoda kasetė kaina ir informacija | HP (W2030XH, 415X), juoda kasetė | pigu.lt 0 €
€ 10935
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Dragon HP CE285A/CB435A/CB436A Canon CT-725, Juoda kaina ir informacija | Dragon HP CE285A/CB435A/CB436A Canon CT-725, Juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 849 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
HP (W1106A, 106A), juoda kasetė kaina ir informacija | HP (W1106A, 106A), juoda kasetė | pigu.lt 0 €
€ 4455 5/5
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Taupymas

Permokėti už spausdintuvo kasetę nereikėtų, tačiau pernelyg taupyti taip pat nepatariama. Dažnai žmonės renkasi ne naujos kasetės pirkimą, bet jos papildymą rašalu. Tokiu atveju svarbu darbą patikėti profesionalui. Žinoma, internete gausu instrukcijų, kaip tai padaryti pačiam. Tačiau tokie veiksmai retai duoda teigiamų rezultatų. Geriau nepagailėti papildomų pinigų ir įsigyti naują ir tinkančią spausdintuvo kasetę.

Permokėjimas

Permokėti yra taip pat blogai, kaip ir pernelyg taupyti. Kaina nebūtinai rodo kasetės ar joje esančio rašalo kokybę. Atsiminkite, jei sumokėsite daug už kompanijos, gaminančios kasetes, vardą, tai nebūtinai nereikš, kad ji tikrai tiks to paties gamintojo spausdintuvui. Nepatingėkite atlikti paiešką, šiek tiek patyrinėti rinką. Internetinėse parduotuvėse tikrai rasite tobulai tinkančią spausdintuvo kasetę už protingą kainą. Geriau už likusius pinigus nusipirkite papildomą kasetę.

Domėkitės

Be visų išvardintų racionalių būdų, kaip galima išsirinkti geriausią spausdintuvo kasetę, nevalia pamiršti forumų ir kitų interneto šaltinių. Atsiliepimai, nuomonės ir istorijos, kurias rasite internete, gali padėti apsispręsti dėl pirkinio. Užtenka į paieškos laukelį įvesti spausdintuvo modelį, tuoj pat gausite daug patarimų, kurios kasetės yra tinkamos, kurios geriausiai spausdina nuotraukas, o kurios įprastus dokumentus ir taip toliau.

Apibendrinant, spausdintuvo kasetės pirkimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin sudėtingas ir techninio išsilavinimo reikalaujantis darbas. Tačiau realybė ta, kad užtenka vieną kartą įdėti šiek tiek pastangų, viską užsirašyti ir kitas spausdintuvo kasetės pirkimas bus kur kas paprastesnė užduotis.

Sutraukta pirkimo instrukcija būtų tokia:

Norint užsitikrinti sėkmingą įsigijimą, pirmiausia perskaitykite spausdintuvo instrukciją, kurioje sužinosite, kokio tipo kasetės yra tinkamos jūsų turimam prietaisui. Šią informaciją patariama užsirašyti. Jei jaučiate prieraišumą konkrečiam gamintojui, bet jis nesiūlo jums tinkamos kasetės – ieškokite toliau. Kitas žingsnis bus tinkamo rašalo pasirinkimas, jį rinkitės pagal dokumentus, kuriuos dažniausiai spausdinsite. Jei nusprendžiate rašalu pildyti seną kasetę, patikėkite šį darbą profesionalams. O galiausiai, nepermokėkite pirkdami naują spausdintuvo kasetę. Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje jų galima rasti pigiau, o turinti nuolaidos kodą, su kuriuo taikoma speciali nuolaida, sutaupyti galite dar daugiau.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.8/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?