Naudingi patarimai

Ratlankiai: kaip pasirinkti tinkamus automobiliui?

4.3/5
2021 04 27

Viena pagrindinių automobilio detalių, kurios pasirinkimą lemia ne tik techniniai parametrai, bet ir grožis – tai ratlankiai. Vieni renkasi paprastus ratlankius, kurie tinka jų automobiliui, per daug neinvestuodami. Tuo tarpu kiti ratlankių paieškai skiria daug dėmesio, keičia kelis kartus per metus, o ratlankiai tampa automobilio stiliaus detale.

ivairiu ratlankiu modeliu asortimentas

Ratlankius reikia rinktis pagal pagrindinius parametrus, kurie yra nurodomi automobilio eksploatavimo knygutėje ir ant ratlankio vidinės pusės.

Yra 4 pagrindiniai ratlankių matmenys, pagal kuriuos reikėtų rinktis šią detalę:

  • Tvirtinimo skylių kiekis;
  • Atstumas tarp tvirtinimo skylių;
  • Ratlankio centrinės skylės diametras;
  • Ratlankių išnešimas.

Ratlankių pasirinkimas

Ieškodami ratlankių savo automobiliui rasite skaičių ir raidžių kombinacijas, kurios ir nusako pagrindinius matmenis. Raidės žymi sutartinius trumpinius, o skaičiai priklauso nuo ratlankio parametrų.

Tvirtinimo skylių kiekis ir atstumas tarp jų yra žymimas skaičiais. Pavyzdžiui, 5x108. Tai reiškia, kad ratlankis turi 5 tvirtinimo skyles ir 108 mm atstumą tarp jų.

Ratlankio centrinės skylės diametro žymėjimas yra CB63.4, kas šiuo atveju reikštų, kad yra 63,4 milimetrai.

Ratlankių išnešimo žymėjimą sudaro dvi raidės ir du skaičiai. Pavyzdžiui, ET49 reikš, kad ratlankio išnešimas yra 49 milimetrai.

Tačiau šie matmenys nėra vieninteliai, dar svarbu žinoti ratlankio plotį, diametrą. Kurie taip pat atitinkamai žymimi. Pavyzdžiui, J7 ir R16. Kas reikš, kad ratlankio plotis yra 7 coliai, o ratlankio diametras - 16 colių.

automechanikas tikrina ratlankio matmenis

Ratlankių diametras

Ratlankių diametras priklauso nuo automobilio markės ir modelio. Dažniausiai tam pačiam automobiliui tinka kelių skirtingų dydžių ratlankiai, o automobilio savininkas dydį pasirenka pagal norus ir galimybes. Dažniausiai didelio diametro ratlankius ir plačias padangas renkasi sportinių ir prabangių automobilių savininkai. Tačiau komfortišką ir ekonomiškesnį važiavimą užtikrins mažesnio diametro ratlankiai.

Įprastai ant automobilio montuojami vienodo pločio ratlankiai. Visgi kai kurie automobilių gamintojai leidžia ant automobilio ašių naudoti skirtingo pločio ratlankius. Platesnieji montuojami gale, o siauresnieji – priekyje.

Perkantys ratlankius pirmą kartą arba nežinantys, kokie tinka jų automobiliui, gali rinktis pagal automobilio markę ir modelį, pagaminimo metus. Tiesa, šią informaciją reikėtų suvesti į ratlankių paieškos laukelius arba pasikonsultuoti su specialistais, kurie tinkamus ratlankius parinktų pagal automobilį.

Taigi, išsiaiškinę, kokie jūsų automobiliui tinkančių ratlankių matmenys, toliau galite rinktis ir pagal grožį ar norimą skirti biudžetą.

Ratų gaubtai Wind SB R16, 4vnt. kaina ir informacija | Ratų gaubtai Wind SB R16, 4vnt. | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 2149 4.8/5 15val. 30min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Bottari ratų gaubtai Granada R16, 4vnt. kaina ir informacija | Bottari ratų gaubtai Granada R16, 4vnt. | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 3349 4/5 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai "Nardo Silver and Black", 4vnt kaina ir informacija | Ratų gaubtai "Nardo Silver and Black", 4vnt | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 2308 4.8/5 15val. 33min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai "Volante silver and black", 4vnt kaina ir informacija | Ratų gaubtai "Volante silver and black", 4vnt | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1949 15val. 33min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai "Giga Silver", 4vnt kaina ir informacija | Ratų gaubtai "Giga Silver", 4vnt | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1899 5/5 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai SPARK 4 vnt. kaina ir informacija | Ratų gaubtai SPARK 4 vnt. | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 2199 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai "RS-T", 4vnt kaina ir informacija | Ratų gaubtai "RS-T", 4vnt | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1799 4/5 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai "Mega", 4vnt kaina ir informacija | Ratų gaubtai "Mega", 4vnt | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1699 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai Active R15, 4vnt. kaina ir informacija | Ratų gaubtai Active R15, 4vnt. | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1999 15val. 30min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ratų gaubtai Trend R15, 4vnt. kaina ir informacija | Ratų gaubtai Trend R15, 4vnt. | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1799 4.8/5 15val. 30min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Rodyti daugiau

Ratlankių tipai

Ratlankiai būna skirtingų tipų – plieniniai, lengvojo lydinio, kaltiniai arba surenkami. Populiariausi ir dažniausiai naudojami yra lengvojo lydinio ratlankiai. Jų pasirinkimas yra itin platus tiek kainos, tiek išvaizdos prasme. Tuo tarpu plieniniai ratlankiai yra didesnio svorio, mažai atsparūs rūdijimui, riboto dizaino. Taip pat jie yra gerokai pigesni už lengvojo lydinio ratlankius.

Lengvojo lydinio ratlankių privalumai:

- geresnis automobilio valdymas;

- lengvojo lydinio ratlankiai yra laidūs šilumai, todėl geriau aušinami stabdžių diskai;

- dėl ratlankių lengvumo yra mažiau apkraunamos pakabos detalės;

- labai platus asortimentas, skirtingi dizainai.

lengvojo lydinio ratlankiai automobiliams

Ieškantys išskirtinių ratlankių savo automobiliui dažnai renkasi chromuotus ratlankius. Tokio dizaino ratlankiai atrodo prabangiai ir atkreipia dėmesį į transporto priemonę. Tačiau svarbu žinoti, kad chromuotų ratlankių geriau nenaudoti žiemos sezono metu, nes jie nėra atsparūs žiemos sąlygoms ir įvairiems mechaniniams pažeidimams.

Ratlankių svoris

Svarbu atkreipti dėmesį į ratlankių svorį. Kuomet yra sunkus ratas, pajudant ir stabdant reikės daugiau jėgos. Taip pat automobilis sunkiais ratais naudos daugiau energijos, variklis bus labiau apkrautas, o tai reiškia ne tik didesnę apkrovą važiuoklei, bet ir didesnes kuro sąnaudas.

Ne paskutinis kriterijus yra ir gamintojas, kurių yra labai daug – nuo pigesnių, siūlančių ekonominius ratlankių modelius, iki prabangių ir išskirtinio dizaino variantų.

Taip pat daugelis vairuotojų keičia ratlankius bent porą kartų per metus – žiemos ir vasaros sezonui. Žiemos metu ratlankiai gauna daug druskos, purvo, oksiduojasi arba rūdija, tuo tarpu vasaros sezono metu naudojami ratlankiai tarnaus ilgiau. Žinoma, ratlankius, kaip ir visą automobilį, reikia plauti ir prižiūrėti, taip jie tarnaus ne vieną sezoną ir bus atsparesni aplinkos veiksniams.

ratlankiu prieziura

Tinkamų ratlankių paieška gali atrodyti sudėtingas ir komplikuotas procesas. Taigi prieš leisdamiesi į ratlankių paieškas, pirmiausiai išsiaiškinkite savo automobiliui tinkančių ratlankių parametrus. Tuomet nusistatykite norimą skirti biudžetą ir galiausiai teliks juos įsigyti, sumontuoti norimas padangas ir subalansavus ratus uždėti ant savo automobilio.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?