Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti veiksmo bei laisvalaikio kameras?

4.7/5
2017 06 11

Veiksmo ir laisvalaikio kamerų populiarumas auga neįtikėtinu greičiu. Jas naudoja ne tik praktiškai visi profesionalūs dviratininkai, banglentininkai ir kitų ekstremalių sporto šakų mėgėjai, bet ir paprasti žmonės, mėgstantys keliauti, tiesiog filmuotis ar kurti video blogus (vlogus). Rinkoje yra daugybė veiksmo ir laisvalaikio kamerų, tačiau kaip pasirinkti tinkamą?

Visų pirma – kas yra laikoma veiksmo bei laisvalaikio kamera?

Paprastai veiksmo kameromis yra laikomos labai lengvos ir nedidelės vaizdo kameros, kurios gali filmuoti ir fotografuoti bet kokiomis sąlygomis – po vandeniu, esant dideliam greičiui ir t.t. Tokios vaizdo kameros dažniausiai yra daugiau ar mažiau apsaugotos nuo smūgių, vandens, dulkių ir įvairiausių kitų veiksnių. Būtent dėl šių priežasčių jos yra ypatingai populiarios sportininkų tarpe.

Be to, dažniausiai veiksmo bei laisvalaikio kameros yra labai paprastos – neretai jos net neturi ekrano, o jeigu ir turi – jis yra labai mažas. Tačiau daugelis veiksmo kamerų teturi kelis mygtukus. Tuo jos ir žavios!

Matymo laukas

Visos veiksmo kameros turi fiksuotą matymo lauką. Paprastai šios nedidelės kameros filmuoja nuo 140 iki 170 laipsnių kampo vaizdo įrašus. Taigi, kai kurios kameros gali užfiksuoti daugiau vaizdo, kai kurios – mažiau. Tikriausiai visi nori daugiau, bet turėkite omenyje, kad kuo daugiau vaizdo gali užfiksuoti kamera, tuo labiau iškreiptas jos filmuojamas vaizdas, nes atsiranda „fisheye“ efektas. Jis gali suteikti unikalaus įvaizdžio, bet kartais filmuotą medžiagą šis efektas gali šiek tiek ir apgadinti. Taip, šį efektą galima pašalinti su programine įranga, bet vaizdas vis tiek nebus idealus.

Kai kurios veiksmo kameros leidžia reguliuoti matymo lauką, bet paprastai tokiu būdu filmuojamas vaizdas yra tiesiog apkerpamas, todėl filmuoti 4K raiška nustačius mažesnį matymo lauką negu yra įprasta kamerai, dažniausiai yra neįmanoma.

Top 10 Veiksmo ir laisvalaikio kamerų

Insta360 GO 2, balta kaina ir informacija | Insta360 GO 2, balta | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 27300 8d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
GoPro Hero7, Pilka kaina ir informacija | GoPro Hero7, Pilka | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 21581 8d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
GoPro Hero9 Black kaina ir informacija | GoPro Hero9 Black | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 39659 5/5 8d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Callie 4k kaina ir informacija | Callie 4k | pigu.lt
€ 3935
Į krepšelį
SJCam A10, Juoda kaina ir informacija | SJCam A10, Juoda | pigu.lt
€ 12032 5/5
Į krepšelį
GoPro Hero8, Juoda kaina ir informacija | GoPro Hero8, Juoda | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 34600 8d. 1val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ACME VR302 4K veiksmo-aktyvaus sporto kamera kaina ir informacija | ACME VR302 4K veiksmo-aktyvaus sporto kamera | pigu.lt -15%
€ 10207 4.6/5 € 12126
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Įrenginio tvirtumas

Paprastai visos veiksmo kameros yra pakankamai tvirtos filmavimui net ir ganėtinai ekstremaliomis sąlygomis. Tačiau kai kurios kameros, pavyzdžiui, „GoPro Hero4“, gali būti papildomai apsaugomos specialiais dėklais, leidžiančiais filmuoti net 15 metrų gylyje.

Taigi, prieš perkant tokią veiksmo ir laisvalaikio kamerą pasidomėkite jos galimybėmis – kai kurios kameros turi tik IP53 apsaugą nuo vandens, t.y. jos yra atsparios tik vandens purslams ir naudojimui po vandeniu jos tikrai nėra tinkamos.

Jeigu planuojate naudoti veiksmo kamerą lenktynėse ar kitais atvejais, kuriais kamera gali būti smarkiai sutrenkta, patariame internetu užsisakyti papildomą dėklą – nors šios kameros ir yra apsaugotos nuo smūgių, jos tikrai nėra visiškai nesunaikinamos kaip daugelis galvoja.

Kaip ilgai galima filmuoti?

Daugelis gamintojų nenurodo savo gaminių baterijos tarnavimo laiko, kadangi tai yra nuo daugybės aspektų priklausantis dalykas – juk veiksmo kameros yra naudojamos labai įvairiose situacijose. Be to, filmuojant aukštesne raiška, ypatingai 4K, veiksmo kamera naudos daug daugiau resursų, todėl atitinkamai trumpės ir baterijos tarnavimo laikas. Įjungtas Wi-Fi ryšys taipogi tikrai nepadeda baterijai. Taigi, patikrinkite baterijos talpą, nes visa kita jau priklauso nuo jūsų pačių kameros naudojimo įpročių.

Raiška ir kadrų per sekundę kiekis

Rinkoje beveik visos veiksmo kameros geba filmuoti 4K arba bent jau 1080p (Full HD) raiška. Visgi tai nėra vienintelis svarbus aspektas – kai kurios 4K galinčios filmuoti kameros tegali fiksuoti 15 kadrų per sekundę, o iš tokios video medžiagos naudos tikrai nėra daug. 24 kadrai per sekundę yra visiškas minimumas. 60 kadrų per sekundę fiksuoti vaizdo įrašai atrodys labai sklandžiai, tuo tarpu 120 ar 240 FPS leis jums fiksuoti sulėtintą vaizdą. Tik tokiu atveju gali tekti paaukoti detalumą, kadangi sulėtintus vaizdo įrašus daugelis vaizdo kamerų gali filmuoti tik 720p raiška.

Kaip šią kamerą galėsite panaudoti?

Veiksmo kameroms svarbu ne tik jų apsaugos ir dydis, bet ir to įrenginio galimybės – kai kurios kameros turi aksesuarų, kuriuos panaudojus kameras galima pakabinti ant savo galvos, banglentės, dviračių, automobilių ir t.t. Tad gerai pagalvokite, kokių galimybių jums reikės. Sužinoti kokius aksesuarus palaiko jūsų perkama kamera gali padėti internete esantys atsiliepimai. Tiesa, jeigu norite didžiausio pasirinkimo, ko gero, labiausiai apsimoka tiesiog įsigyti vieną iš „GoPro“ įrenginių, kadangi šios kompanijos kameros turi neabejotinai didžiausią aksesuarų pasirinkimą, todėl „GoPro“ kamerą galėsite naudoti absoliučiai bet kokiu atveju.

Ryšiai, atminties kortelės ir kiti aspektai

Kai kurie įrenginiai palaiko didesnes SD korteles, kiti – mažesnes MicroSD. Pirkdami atminties kortelę savo veiksmo kamerai būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į jos talpą, bet ir greitį – rekomenduojame rinktis UHS-II arba UHS-III klasės atminties korteles, kurios bus pakankamai greitos net ir aukštos raiškos vaizdo įrašams.

Taip pat pagalvokite, ar jums reikia Wi-Fi ryšio veiksmo kameroje. Wi-Fi veiksmo kameroje gali būti reikalingas tam, kad galėtumėte naudoti specialius aksesuarus arba netgi prijungti savo telefoną prie kameros ir taip perkelti visus kameros duomenis į telefoną arba gyvai matyti vaizdą, kurį filmuoja kamera, savo telefono ekrane. Veiksmo kameros su Wi-Fi dažnai gali būti pilnai kontroliuojamos telefonu, todėl tai gali savotiškai atpirkti ekrano trūkumą pačioje kameroje.

Kaina

Laisvalaikio bei veiksmo kamerų kaina gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Jeigu neplanuojate naudoti šio įrenginio profesionaliai, jūsų poreikius tikrai patenkins ir pigesni įrenginiai, bet jeigu jaučiate, kad jums reikia maksimumo, rinkitės brangesnį modelį. Originalias veiksmo ir laisvalaikio kameras pigiau galite įsigyti Pigu.lt dėl čia nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų ir taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?