Naudingi patarimai

Kaip patiems restauruoti vonią?

5/5
2020 04 29

Net ir pačių kokybiškiausių vonių paviršius laikui bėgant gali susidėvėti, sutrūkinėti ir tapti gerokai šiurkštesnis. Visgi, tai tikrai nereiškia, jog iš karto reikėtų pradėti galvoti apie tai, kokią vonią rinktis – jų paviršių atnaujinti galima ir patiems. Būdų, kaip tai padaryti, yra pakankamai daug, dėl to, priklausomai nuo savo įgūdžių ir pageidaujamo rezultato, tikrai surasite bent vieną priimtiniausią. Kaip atnaujinti vonią?

Pasiruošimo etapas

Vonios atnaujinimas pačiam pirmiausia prasideda nuo pasiruošimo etapo. Tie patys žingsniai galioja visiems žemiau išvardintiems restauravimo būdams, taigi pravartu iš karto juos apžvelgti:

 • Kruopščiai nuplaukite ir nuriebinkite paviršių. Tam geriausia naudoti stiprius, rūgštinius valiklius arba sodą ir švitrinį popierių. Išvalykite ir dugne, porose susikaupusius nešvarumus – tam geriausia pasitelkti šiurkštesnių šerių šepetį.
 • Įsitikinkite, ar restauruojamos vietos yra pakankamai šiurkščios. Jei vonia jau buvo atnaujinama, pašalinkite seną dangą, o tas vietas, kurias norėsite atnaujinti, patrinkite švitriniu popieriumi.
 • Patikrinkite, ar paviršius nebėra riebus. Atsukite vandenį ir pažiūrėkite, ar vanduo tolygiai, be lašų, padengia vonią. Jei taip – darbus galite tęsti toliau. Švariai išplaukite vonią ir naudodami kempinę įsitikinkite, kad ant paviršiaus nebeliko jokių nuosėdų.
 • Demontuokite arba izoliuokite visus drėgmės šaltinius. Įsitikinkite, kad proceso metu nei iš maišytuvo, nei iš dušo galvutės nebėgs vanduo.
 • Nuimkite sifoną ir nupylimo angos dangtelį. Išvalykite jame susikaupusius nešvarumus, nušveiskite rūdis, o vietoj sifono pastatykite plastikinę stiklinę – į ją subėgs mišinio perteklius.
 • Išdžiovinkite paviršių. Pirmiausia nuvalykite jį su sausa, pūkelių neturinčia šluoste, o po to kruopščiai išdžiovinkite su buitiniu ar statybiniu džiovintuvu. Ypatingą dėmesį skirkite tarpams tarp vonios ir plytelių.

Vonios restauravimas naudojant užpylimo techniką

Šis metodas laikomas vienu optimaliausių. Pats procesas nėra sudėtingas, nejuntamas agresyvus kvapas, o kokybiškas darbas gali laikytis net ir 20 metų. Jums reikės įsigyti dviejų komponentų savaime išsilydančią dangą ir po pasiruošimo darbų vadovautis šia instrukcija:

 1. Pašalinkite vonios nelygumus. Jei ant paviršiaus yra išdaužtų ar įbrėžtų vietų, užtepkite jas universaliu glaistu – tuomet paviršius ir vėl taps lygus.
 2. Uždenkite netoliese esančius daiktus. Įsitikinkite, kad temperatūra vonios kambaryje siekia 20-25 laipsnius – tai taip pat gali turėti įtakos tolimesnei darbų eigai.
 3. Sumaišykite abu komponentus. Mišinį geriausia ruošti taip, kaip nurodė gamintojas.
 4. Padenkite paviršių medžiaga. Mišinį įpilkite į plastikinę stiklinę ir pilkite ją nuo vonios krašto žemyn, pereidami per visą jos paviršių ir papildomai užpildami tas vietas, kur jaučiamas medžiagos trūkumas.
 5. Išlyginkite pastebimus nelygumus. Jei matote, kad medžiaga pasiskirstė netolygiai, ją paskirstykite pasitelkę glaistyklę. Oro burbuliukus panaikinsite atsargiai juos padžiovinę džiovintuvu.
 6. Palikite vonią išdžiūti. Šis procesas dažniausiai trunka apie 48 valandas.

Paviršiaus padengimas emale

Tai – itin ekonomiškas restauravimo būdas. Kokybiškai atliktas rezultatas išlieka apie 2-5 metus. Tačiau reikėtų įsidėmėti, kad vonios kambaryje kurį laiką gali jaustis gan stiprus aromatas. Atlikdami darbus, vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Sumaišykite emalį su kietikliu. Šiame žingsnyje ypač svarbu vadovautis gamintojo instrukcija. Geriausia, jei visą mišinį padalinsite į dvi dalis – tuomet antroji dalis nespės suaušti.
 2. Pradėkite dažymą. Pasiimkite teptuką ir pradėkite dažyti nuo kraštų, kruopščiai juos tepdami. Toliau darbuokitės dažydami iš viršaus žemyn, juostas tepdami skersine kryptimi. Ypač gerai emalį įtrinkite į dugną.
 3. Iš karto paruoškite antrąją mišinio dalį. Nelaukę, kol pirmoji dalis išdžius, iš karto ant viršaus tepkite antrą sluoksnį. Liekanas supilkite ant dugno ir kruopščiai išlyginkite.
 4. Kurį laiką stebėkite procesą. Praėjus 15 minučių patikrinkite, ar nėra nutekėjimų. Juos reikėtų pašalinti su šepečiu, braukiant iš apačios į viršų. Tokį patikrinimą gali tekti atlikti kelis kartus, kol įsitikinsite, kad masė tapo pakankamai klampi ir nebetekės.
 5. Palikite dangą išdžiūti. Kokybiškam rezultatui gali prireikti net kelių dienų.

Vonios paviršiaus purškimas aerozoliniais dažais

Šis metodas yra vienas pigiausių ir paprasčiausių, tačiau jį pakartoti reikės pakankamai dažnai – maždaug kas 3-6 mėnesius. Visgi, pats darbas tikrai nereikalaus didelių pastangų: paruoštą vonią išpurkšite specialiais dažais, palauksite apie 48 valandas ir vėl galėsite sėkmingai ja naudotis. Tiesa, pirmąją parą gali jaustis pakankamai aštrus kvapas. Priklausomai nuo aerozolinių dažų gamintojų, tam tikri niuansai gali šiek tiek skirtis, todėl prieš pradedant darbus, reikėtų susipažinti su jų instrukcija.

Dažų purškimas naudojant kompresorių

Tai – ganėtinai profesionali technika, kuriai reikia ir papildomos įrangos. Tačiau jei turite oro kompresorių ir mokate naudotis pulverizatoriumi, galutinis rezultatas pradžiugins. Priklausomai nuo dažų kokybės, apie vonios atnaujinimą nebereikės galvoti maždaug 2-5 metus. Pats procesas taip pat nebus itin sudėtingas – ant paviršiaus reikės užpurkšti 3-4 dažų sluoksnius (kad pasiektumėte bent 0,5 mm storį) ir palaukti 48-72 valandas. Prieš pradėdami dirbti būtinai uždenkite visus netoli vonios esančius paviršius.

Kompresorius Hecht 2026 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2026 | pigu.lt
€ 9995 4.7/5
Į krepšelį
Oro kompresorius Stromtec ST1800-24 24L 1800W kaina ir informacija | Oro kompresorius Stromtec ST1800-24 24L 1800W | pigu.lt
€ 10900
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Kompresoriaus priedai Hecht 002026 kaina ir informacija | Kompresoriaus priedai Hecht 002026 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1695 4.8/5
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kompresoriaus priedai Hecht 002024 kaina ir informacija | Kompresoriaus priedai Hecht 002024 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2499 5/5 4d. 16val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kompresorius Hecht 2052 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2052 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 17900 4/5 16val. 9min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Kompresorius Hecht 2355 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2355 | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 29900 4.8/5 16val. 9min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Žarna oro spiralinė 15 m 8 mm 1/4 12 bar (neužspaudžiama) PANSAM kaina ir informacija | Žarna oro spiralinė 15 m 8 mm 1/4 12 bar (neužspaudžiama) PANSAM | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1900 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Akrilinio dėklo montavimas

Tais atvejais, kai vonios paviršius yra itin pažeistas arba nesinori eksperimentuoti su aukščiau pateiktais metodais, galima į vonią įstatyti naują įdėklą. Toks pasirinkimas dažnai vadinamas „vonia vonioje“ – jos pagrindas lieka tas pats, tačiau galite mėgautis visiškai nauju, lygiu paviršiumi. Nors pakankamai sunku atrasti visus matmenis atitinkantį įdėklą (tarp jų dominuoja standartinės formos), rezultatu galima džiaugtis 10-20 metų. Be to, tokia vonia dažniausiai dar geriau sulaiko šilumą. Pats montavimo procesas atrodo taip:

 • Išmontuokite vandens nutekėjimo apvadą.
 • Ant vonios užpurkškite dviejų komponentų poliuretano putas, o kanalizacijos angas ir sujungimo kraštus užpildykite hermetiku.
 • Atsargiai įstatykite dėklą į vonią. Įstatykite nutekėjimo įdėklus ir pripildykite vonią vandeniu, kad įdėklas tvirčiau prisispaustų. Palaukite bent jau pusę paros.

Būdų, kaip patiems atnaujinti vonią, tikrai yra pakankamai daug, todėl įvertinę savo įgūdžius ir galimybes, nesunkiai atrasite patį tinkamiausią. Visi šie procesai nepareikalaus didelių pastangų, tačiau rezultatai bus akivaizdūs!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?