Naudingi patarimai

Kaip rinktis droną?

4.2/5
2017 05 01

Dronai itin išpopuliarėjo pastaruoju metu – vieniems tai tapo itin smagi pramoga, kitiems tai – hobis, o tretiems – netgi darbas. Bet jeigu su dronais dar nesate susidūrę ir nežinote, kokį droną pirkti apsimoka labiau – nieko keisto. Juk jų kaina svyruoja nuo kelių dešimčių iki tūkstančių eurų, o dydžiu skirtumas tiesiog milžiniškas. Tai kaipgi teisingai išsirinkti droną?

Kiek turite patirties?

Nors žiūrint vaizdo įrašus gali pasirodyti, jog droną valdyti yra lengva, tai netiesa. Ir jūsų patirtis yra labai svarbus faktorius renkantis droną, kadangi jeigu išsirinksite įrenginį, kuris bus smarkiai jums per sudėtingas, galimai galiausiai jį sudaužysite ir tiesiog prarasite daugybę pinigų – tą patvirtina ir kai kurie brangesnių įrenginių atsiliepimai. Pradžiai rekomenduojame užsisakyti vieną iš pigesnių modelių. Arba, jeigu norite tikrai aukštos kokybės, galite užsisakyti ir brangų, ir pigų modelį, bet brangiuoju modeliu pradėti naudotis tik tada, kai pramoksite naudotis pigiuoju.

Daugelis šiuolaikinių dronų turi specialią stabilizavimo funkciją, tad tokį droną turėtų galėti valdyti ir nepatyręs žmogus, bet vis tiek būkite atsargūs. Taip pat galite naudotis specialiu apmokymų režimu, kurį turi kai kurių dronų aplikacijos.

Top 10 Dronų

Dronas DJI Mini 2 Fly More Combo kaina ir informacija | Dronas DJI Mini 2 Fly More Combo | pigu.lt 0 €
€ 59900 3/5
Į krepšelį
Drono rinkinys Fimi X8SE 2020 Combo Kit kaina ir informacija | Drono rinkinys Fimi X8SE 2020 Combo Kit | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 61200 8d. 9val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Dronas SG700-D 4000p kaina ir informacija | Dronas SG700-D 4000p | pigu.lt
€ 12900 8d. 9val.
Į krepšelį
Dronas DJI Mavic Mini Fly More Combo kaina ir informacija | Dronas DJI Mavic Mini Fly More Combo | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 54500 8d. 9val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Dronas „V4 RC “ 4K HD kaina ir informacija | Dronas „V4 RC “ 4K HD | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 8299 8d. 9val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Drono priedų rinkinys DJI Mavic 2 Fly More Kit kaina ir informacija | Drono priedų rinkinys DJI Mavic 2 Fly More Kit | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 35089 5/5 8d. 9val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Dronas SYMA Z6 kaina ir informacija | Dronas SYMA Z6 | pigu.lt
€ 18800
Į krepšelį
Dronas SG106 kaina ir informacija | Dronas SG106 | pigu.lt
€ 12300 5/5
Į krepšelį
Dronas Ryze Tech Tello Toy kaina ir informacija | Dronas Ryze Tech Tello Toy | pigu.lt 0 €
€ 10900 4.6/5
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Kiek planuojate skraidyti?

Kaip ir bet kuris kitas portabilus elektronikos įrenginys, dronai turi skirtingų talpų baterijas ir kiekvienas dronas reikalauja skirtingų kiekių elektros energijos. Baterijos tarnavimo laikui turi įtakos baterijos dydis, drono svoris, naudojamų manevrų arsenalas skraidant. Daugelis šių įrenginių turi itin trumpą baterijos tarnavimo laiką – ne daugiau negu 25 minutės. Pigesni ir mažesni modeliai vidutiniškai be sustojimo gali skristi apie 10 minučių, brangesni ir didesni – apie 15-20 minučių. Tiesa, tai nereiškia, kad po tų keliolikos minučių jūsų skrydis iš karto bus baigtas – daugelis dronų turi keičiamas baterijas, todėl įsigiję kelias baterijas galėsite užsiimti skraidymu daug ilgiau. Tad nuspręskite, kaip dažnai ir kiek laiko planuojate skraidyti, ar norite pirkti papildomas baterijas ir t.t. Nuo to gali gan smarkiai priklausyti ir jūsų galutinis pasirinkimas.

Ar jums reikia GPS?

GPS sensoriai dažniausiai randami tik brangesniuose dronų modeliuose, bet jie yra tikrai naudingi. GPS leis jums nustatyti konkrečias koordinates jūsų dronui. Tą padarius, jūsų dronas automatiškai nuskris į nustatytą vietą. Be to, daugelis dronų su GPS turi ir grįžimo namo funkciją. Nustatykite standartinę lokaciją, į kurią jūsų dronas turėtų grįžti ir nusileisti, ir jis tą padarys automatiškai. Tai yra itin naudinga, jeigu pametėte savo droną iš matymo lauko. Kartais būna ir taip, kad dronas nuskrenda už ryšio palaikymo lauko. Tokiu atveju jis gali grįžti į jūsų nustatytą vietą.

Kokios kameros jums reikia?

Šiais laikais netgi pigiausi dronai dažniausiai turi kameras. Tiesa, tie pigesni dronai filmuoja gana žema raiška ir neturi pirmo asmens peržiūros galimybės, tad savo telefone ar planšetėje negalėsite tiesiogiai matyti, ką filmuoja jūsų dronas. Iš tikrųjų, drono kamera yra bene svarbiausias aspektas renkantis. Jeigu planuojate filmuoti profesionalius vaizdo įrašus, neabejotinai pirkite brangesnius dronus su kokybiškesnėmis kameromis, daug geresne stabilizacija, didesnėmis valdymo galimybėmis. Kai kurie dronai gali naudoti ir nedideles išorines kameras, pavyzdžiui veiksmo ir laisvalaikio kameras „GoPro“, tad galite pagalvoti ir apie tokią galimybę.

Visgi jeigu dronas jums tėra pramoga, jūs norite tiesiog smagiai paskraidyti, galite pirkti droną su vidutinės ar gana žemos kokybės kamera. Tačiau pirmo asmens peržiūros galimybė yra tikrai svarbi net jeigu dronai tėra jūsų hobis – ši funkcija suteikia daug daugiau azarto!

Drono valdymas

Beveik visi dronai yra valdomi specialiu pulteliu ir/arba telefonu. Bet valdymo ypatumai gali būti labai įvairūs – kai kurie pulteliai turi vos kelias svirteles, tuo tarpu kiti dronų pulteliai turi daugybę specialių mygtukų su galimybe prijungti telefoną ar planšetę ir naudoti jos ekraną. Išmanesni valdymo centrai realiu laiku netgi pateikia visus duomenis apie jūsų droną – jo aukštį, greitį, poziciją ir t.t. Tai suteikia itin daug malonumo paprasčiausiai dėl to, kad sukuriamas įspūdis, kad jūs skrendate nedideliu lėktuvu, ką savo išvaizda dažniausiai ir primena dronai.

Kalbant apie mobiliąsias aplikacijas, daugelis mažesnių gamintojų neturi kažkokio įspūdingo funkcionalumo, kai kurie jų palaiko tik „iOS“ arba tik „Android“ OS. Brangesni įrenginiai dažniausiai turi daug įspūdingesnes programėles su milžinišku funkcionalumu: galimybę atlikti tam tikrus triukus vienu mygtuko paspaudimu, objektų sekimą ir t.t.

Skirtingi dronai gali būti valdomi skirtingu atstumu: kai kurie jų gali būti valdomi vos 20 metrų atstumu, tuo tarpu kiti dronai (pavyzdžiui, „DJI Phantom 4“) puikiai veikia net ir 3 kilometrų atstumu. Vėlgi, tai priklauso nuo jūsų poreikių – jeigu droną skraidinsite tik savo namų kieme, nieko neplanuojate filmuoti, tai jums tikrai pakaks ir kelių šimtų ar net kelių dešimčių metrų veikimo distancijos.

Kaina ir kokybė siejasi tiesiogiai

Daugeliui dronai tėra paprasta pramoga, todėl nieko nuostabaus, jeigu nenorite investuoti labai daug. Tiesiog turėkite omenyje, kad dronų kokybė tikrai priklauso nuo jų kainos. Pigesni dronai turi trumpesnį baterijos tarnavimo laiką, juos šiek tiek sunkiau valdyti, jie turi mažiau funkcionalumo ir jais tiesiog mažiau smagu skraidyti. Todėl pagalvokite, ar tai pirmas jūsų dronas, ar verta investuoti daug? Jeigu su dronais jau esate susidūrę ir tikrai žinote, kad geras dronas pravers, internetu užsisakyti bet kurį aukščiausios klasės droną galite jau dabar.

Droną pigiau galite įsigyti Pigu.lt: čia nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiu nuolaidos kodu. Padarykite tą dabar – juk tai viena iš geriausių ir įdomiausių 21 amžiaus pramogų!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
13 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?