Naudingi patarimai

Kaip rinktis inhaliatorių?

4.5/5
2019 11 28

Tiek kovojant su peršalimo ar lėtinėmis ligomis, tiek ir norint jų išvengti, gali padėti inhaliacijos. Retas kuris vis dar bando šiam tikslui pasitelkti karštą vandenį – dabar tam naudojami kur kas modernesni inhaliatoriai, kurie stebina savo pasirinkimo įvairove. Jei ketinate pirkti šį prietaisą, pirmiausia turėtumėte atidžiau susipažinti su nauda ir populiariausiais tipais.

Inhaliatorių nauda

Inhaliatoriai dažniausiai pasitelkiami šiems tikslams:

  • Lėtinių kvėpavimo ligų gydymas. Bronchinė astma, lėtinis bronchitas, faringitas ir kitos ūmios lėtinės kvėpavimo takų ligos gerokai apsunkina su jomis susiduriančių žmonių kasdienybę, tačiau inhaliatoriai simptomus gali ženkliai palengvinti. Pasitelkiant inhaliatorius, šios ligos taip pat gali būti gydomos – tuomet reikalingi medikų priskirti vaistai.
  • Pagalba pradėjus kosėti ar sloguoti. Vos tik pastebėjus pirmuosius įprasto peršalimo simptomus, į pagalbą verta pasitelkti inhaliatorius – jie pagerins ne tik kvėpavimą, bet ir kosulį. 
  • Prevencinė priemonė kovojant su peršalimo ligomis. Šie prietaisai gali pasitarnauti ir kaip veiksminga priemonė siekiant taip ir nesusidurti su prieš tai minėtomis peršalimo ligomis – jei atsakingai kartosite šias procedūras, rimtesnių sveikatos pakitimų gali pavykti išvengti.
  • Tikslingesnis ir efektyvesnis gydymo procesas. Inhaliatoriai sukurti taip, jog kaip įmanoma didesnis vaistų (ar kitų naudojamų priemonių) kiekis patektų būtent ten, kur reikia. Tai ypač aktualu tuomet, kai naudojami stiprūs, kitus organus pažeisti galintys vaistai.

Visgi, norint įsitikinti, ar būtent Jūsų atveju inhaliatoriaus naudojimas būtų tikslingas, derėtų pasitarti su savo gydytoju – tai ypač svarbu tuomet, jei planuojate pasitelkti vaistus. 

Inhaliatorių tipai

Rinkdamiesi tinkamiausią inhaliatorių, iš pradžių turėtumėte atsižvelgti į jų tipą – šiuo metu rinkoje galima rasti net kelis skirtingus variantus:

  • Garų. Tai patys paprasčiausi ir pigiausi inhaliatoriai, kurie negali pasiūlyti tokių plačių pritaikymo galimybių kaip kiti prietaisai. Pasitelkiant juos, dažniausiai galima išgarinti įvairius skysčius (pavyzdžiui, eterinius aliejus), kurie ne visuomet yra patys veiksmingiausi kovojant su sudėtingesnėmis ligomis. Visgi, prevencijai ir nežymiems simptomams jų gali pilnai pakakti.

  • Kompresoriniai. Galima sakyti, jog tai – populiariausi, kone dažniausiai namų naudojimui pasitelkiami prietaisai. Skystus vaistus jie paverčia mažomis, garus primenančiomis dalelėmis, kurios labai lengvai pasiekia reikiamas vietas ir dėl to garantuoja šių procedūrų efektyvumą.

1 Rossmax NA100 kaina ir informacija | Rossmax NA100 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4500 5/5 1d. 8val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
2 Rossmax inhaliatorius kompresorinis NH60 kaina ir informacija | Rossmax inhaliatorius kompresorinis NH60 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4499 1d. 8val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI

  • Ultragarsiniai. Pasitelkus šį prietaisą, vaistai į smulkias daleles yra skaidomi ultragarso pagalba, todėl efektyvumo jiems taip pat netrūksta. Jie taip pat pasižymi ir tyliu veikimu, tačiau netinka temperatūrai paveikiems vaistams, tokiems kaip antibiotikai ar baltymų sudėtyje turintiems gaminiams. Dėl kiek aukštesnės kainos, vietoj jų dažniau pasitelkiami gerokai pigesni kompresoriniai inhaliatoriai.

Norėdami pasirinkti tinkamiausią inhaliatorių, turėtumėte atsižvelgti į šių prietaisų komplektaciją – kuo daugiau papildomų priedų joje bus, tuo platesnis ir komfortiškesnis bus jo naudojimas. Visgi, tai gali turėti įtakos ir kainai, todėl pravartu įvertinti ir savo galimybes.

Geriausias inhaliatorius vaikams: į ką atkreipti dėmesį?

Ne paslaptis, jog inhaliatoriai vaikams taip pat yra tinkami – juos galima pasitelkti visiems mažyliams, kurie neprieštarauja šiai procedūrai. Žinoma, jei rinksitės žaismingą išvaizdą turinčius inhaliatorius, jie kur kas greičiau pasirodys įdomūs ir vertingi Jūsų atžaloms. Visgi, jei ir Jūs patys ketinate naudoti tą patį prietaisą, pakaks, jog komplekte būtų vaikams pritaikyta kaukė. Norėdami jų neišgąsdinti, pirmenybę turėtumėte teikti tyliau veikiantiems, ilgesnę žarnelę bei trumpesnį įkvėpimo laikotarpį turintiems prietaisams – šios ypatybės užtikrins, kad inhaliacijos praeitų kaip įmanoma sklandžiau.

1 Vaikiškas inhaliatorius Esperanza ECN001 Breeze kaina ir informacija | Vaikiškas inhaliatorius Esperanza ECN001 Breeze | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2199 4.6/5
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA

Atkreipę dėmesį į kelis pagrindinius aspektus, nesunkiai nuspręsite, kuris inhaliatorius vaikams ar Jums būtų tinkamiausias. Svarbiausia nepamiršti juo pasinaudoti reguliariai – tuomet gerokai sumažės gyvenimą apsunkinančių simptomų tikimybė!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?