Naudingi patarimai

Kaip rinktis kompiuterių dėklą?

2017 05 04

Neseniai įsigijote visomis prasmėmis brangų nešiojamą kompiuterį? Rankose ar įprastoje kuprinėje nešioti savo jį yra ne tik nesaugu bei neatsakinga, bet ir tiesiog nepatogu. Būtent todėl siūlome jums internetu užsisakyti kompiuterio dėklą. Bet kaip jį tinkamai išsirinkti?

Kam jūs jį naudosite?

Šis klausimas gali nuskambėti kiek keistai. Juk kompiuterio dėklą, savaime aišku, perkate kompiuteriui. Visgi gana dažnai pasitaiko, jog kompiuteriui skirtas krepšys, dėklas ar kuprinė naudojama ir kitiems dalykams, tad reikia atkreipti dėmesį į kelis klausimus.

Visų pirma, pasvarstykite, kaip dažnai jūsų kuprinė atsidurs po lietumi ar net sniegu. Jeigu į lauką planuojate savo kuprinės su kompiuteriu beveik nesinešti arba dažniausiai vis tiek keliaujate automobiliu, autobusu ar traukiniu, kuprinės atsparumas vandeniui jums neturėtų būti svarbus.

Taip pat reikėtų pasvarstyti, kiek apskritai planuojate naudotis kuprine. Jeigu ja naudojatės tik per keliones į užsienį, daug investuoti tiesiog neverta. Bet jeigu savo kompiuterį į darbą vežatės kasdien, rizikuoti neapsimoka.

Svarbu ir tai, ar planuojate neštis papildomų daiktų su savimi. Tokiu atveju verta rinktis tik kuprinę, kadangi į ją galėsite laisvai sutalpinti ne tik kroviklį, bet ir butelį vandens, klaviatūrą, pelę ir kitus kompiuterio priedus.

Top 10 Kompiuterių dėklai

Lenovo 4X40Z50944 kaina ir informacija | Lenovo 4X40Z50944 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1799 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sponge 13,3" nešiojamo kompiuterio dėklas, neperšlampama medžiaga, pilka kaina ir informacija | Sponge 13,3" nešiojamo kompiuterio dėklas, neperšlampama medžiaga, pilka | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 899 4.8/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sponge Tourist kuprinė, 15,4" su USB jungtimi, juoda kaina ir informacija | Sponge Tourist kuprinė, 15,4" su USB jungtimi, juoda | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3199 4d. 5val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Sponge nešiojamo kompiuterio dėklas, neperšlampama medžiaga, pilka kaina ir informacija | Sponge nešiojamo kompiuterio dėklas, neperšlampama medžiaga, pilka | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 799 4.6/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sponge 14" - 15,6" nešiojamo kompiuterio dėklas su rankena, pilka kaina ir informacija | Sponge 14" - 15,6" nešiojamo kompiuterio dėklas su rankena, pilka | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 999 4.9/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sponge Street kuprinė, 15,4" su USB jungtimi, juoda kaina ir informacija | Sponge Street kuprinė, 15,4" su USB jungtimi, juoda | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2599 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kompiuterio krepšys CASE LOGIC VNCI215, 15.6", juodas kaina ir informacija | Kompiuterio krepšys CASE LOGIC VNCI215, 15.6", juodas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1749 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Lenovo 4X40T84061 kaina ir informacija | Lenovo 4X40T84061 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1599 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Krepšys LOGIC LC-BASIC 15,6'' kaina ir informacija | Krepšys LOGIC LC-BASIC 15,6'' | pigu.lt
€ 699 4.9/5
Į krepšelį
Lenovo 4X40T84059 kaina ir informacija | Lenovo 4X40T84059 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1749 4.2/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Kokio dydžio yra jūsų kompiuteris?

Nešiojamų kompiuterių dėklai paprastai yra sukurti tam tikro dydžio kompiuteriams. Jeigu turite nediduką 10-13 colių ekraną turintį nešiojamą kompiuterį, galite drąsiai rinktis bet kurį krepšį ar kuprinę, tačiau didesnių kompiuterių modelių turėtojams dėmesį reikia atkreipti ypatingai smarkiai. Jeigu turite 17.3 colių ekraną turintį kompiuterį, neverta šimtu procentų pasitikėti gamintojų nurodymais, jog krepšys ar kuprinė tinka ir tokiam kompiuteriui – realų tinkamumą sužinoti padės atsiliepimai internete.

Iš kitos pusės, nors teoriškai nedidelis kompiuteris gali būti didelėje kuprinėje ar krepšyje, tai irgi nėra labai gerai, nes dėl to kompiuteris dažnai „čiuožinėja“, trankosi į jūsų kuprinės ar krepšio šonus. Na, o jeigu perkate būtent kompiuterio dėklą, įsitikinkite, jog jūsų kompiuteris tiks idealiai.

Medžiagos ir produkto kokybė

Jeigu kompiuterio krepšį planuojate naudoti itin dažnai, gal net kasdien, kokybiškas krepšys jums yra būtinas. Nerekomenduojame perdėtai taupyti ir kitais atvejais – juk kompiuteris yra itin svarbus ne tik dėl savo kainos, bet ir dėl jame saugomų svarbių duomenų.

Jeigu savo dėklą planuojate naudoti dažnai, įsitikinkite, kad petnešos turi pakankamai storus paminkštinimus ir galima reguliuoti jų aukštį.

Ar medžiaga yra svarbi? Iš esmės – nelabai, nes kompiuterio dėklui gali tikti praktiškai bet kuri medžiaga. Visgi labiausiai galime rekomenduoti krepšius ir kuprines, pagamintas iš nailono ar neopreno. Mėgstantys klasiką gali pasirinkti odą, bet prisiminkite, jog šią medžiagą naudojantys gaminiai yra brangesni ir labiau jautrūs vandeniui.

Prisiminkite, jog savo dėklą su kompiuteriu tikriausiai karts nuo karto numesite ant žemės, todėl turite būti šimtu procentu įsitikinę, jog kompiuteris krepšio viduje bus saugus – patikrinkite, ar viduje yra pakankamai paminkštinimų, ar jie apsaugos kiekvieną kompiuterio kampą. Jeigu krepšys ar kuprinė apsaugų neturi, patariame įsigyti dėklą, kuris apsaugotų kompiuterį nuo kritimų ir smūgių.

Atsiliepimuose, kuriuos galite rasti internete, paskaitykite ir žmonių nuomones apie jūsų perkamo dėklo užtrauktukus. Jeigu atsiliepimų nerandate, tiesiog įsitikinkite, kad užtrauktukai yra pagaminti ne iš plastiko, kadangi iš šios medžiagos gaminti užtrauktukai dažnai sugenda vos po kelių mėnesių.

Papildomos krepšio ar kuprinės kišenės

Kiek jums reikia kišenių ir skyrių? Jeigu naudosite dėklą tik kompiuteriui ir jo krovikliui, savaime aišku, pakaks vos kelių skyrių. Bet jeigu į tą kuprinę planuojate dėti kompiuterį, kroviklį, planšetę, telefoną, pelę, klaviatūrą, ausines ir daugybę kitų elektronikos prietaisų, pasvarstykite apie krepšį su daugiau kišenių. Įsitikinkite, kad visos vidinės ir išorinės kišenės gali būti lengvai ir sandariai uždaromos, nes kartais jūsų kuprinė gali būti apversta. Juk jūs nenorite pamesti nei vieno savo daikto, tiesa?

Papildomas funkcionalumas

Kai kurios kuprinės ar krepšiai turi atskirus skyrius vandeniui, dokumentams ar net raktams. Ar to jums reikia? Kažin – juk su kompiuterio kuprine ar krepšiu, greičiausiai, neisite į ilgus pasivaikščiojimus ar žygius, tad jums turėtų pakakti ir gana paprastos apsaugos.

Jeigu kartais nueinate į žygius, mėgstate pagulėti prie ežero ar jūros ar tiesiog turite idėjų, kaip kitaip galėtumėte panaudoti kuprinę, rekomenduojame įsigyti brangesnę kuprinę su šiek tiek daugiau funkcionalumo. Tokiu atveju jums nereikės pirkti dviejų skirtingų tą pačią funkciją atliekančių daiktų.

Kaina neturėtų būti labai svarbi

Rinkoje yra ir beprotiškai brangių kuprinių kompiuteriams, kainuojančių net kelis šimtus eurų. Bet jos dažnai tėra tik vos geresnės už kelis kartus pigesnes alternatyvas. Apskritai, daugeliui žmonių pakanka vieno iš pigiausių variantų, kadangi kompiuterių dėklai paprastai nėra naudojami nei ekstremaliomis sąlygomis, nei labai dažnai.

Todėl gerai pasvarstykite, kiek norite investuoti į kompiuterinės technikos apsaugą. Jeigu kompiuteris yra gana brangus – užmokėti už apsaugą kiek daugiau yra verta. Iš kitos pusės, jeigu jūsų kompiuteris nekainuoja daug, ar tikrai verta mokėti penktadalį jo kainos vien už apsaugą? Verta prisiminti ir tai, jog Pigu.lt dėklą savo kompiuteriui galite įsigyti pigiau, nes čia nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiais nuolaidų kodais. 

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?