Apsipirkimo gidai

Kaip rinktis lovą?

2018 07 09

Lovoje kasnakt praleidžiame bene trečdalį paros, tad šio miegamojo baldo pasirinkimui taip pat turėtumėte skirti pakankamai dėmesio. Neteisingai pasirinkta lova gali sukelti raumenų ar nugaros skausmus bei turėti įtakos miego trūkumui, tuo tarpu geras sprendimas užtikrins dar patogesnį ir malonesnį poilsį. Tad siūlome Jums susipažinti su keliais paprastais patarimais, padėsiančiais išsirinkti geriausią lovą. 

  1. Įvertinkite savo poreikius – jeigu miegate su antrąja puse, Jums neabejotinai reikės dvigulės lovos, tačiau toks variantas gali tikti ir tuomet, jei šiuo metu gyvenate vienas, tačiau mėgstate miegoti plačiau.
  2. Būtent nuo miegojimo įpročių priklauso tolimesni Jūsų pasirinkimai – tiek viengulės, tiek dvigulės lovos gali būti skirtingo pločio, tad turėtumėte įvertinti, kaip dažnai Jums ar antrajai pusei tenka vartytis ir keisti miegojimo pozas.
  3. Ne mažiau aktualus ir lovos ilgis – patartina, kad šis baldas būtų bent dvidešimt centimetrų ilgesnis už Jus pačius.
  4. Visgi, lovos dydis priklausys ir nuo kambario dydžio. Vertėtų iš anksto apgalvoti, kur stovės kiti baldai ir tiksliai išmatuoti, kiek vietos galėsite skirti lovai.
  5. Tais atvejais, kai vietos itin mažai, dažnai pasirenkamos ir sofos-lovos, dienos metu galinčios atlikti ir kitą savo funkciją, tad jeigu siekiate sutaupyti erdvės ar pinigų, galima apsvarstyti ir tokį variantą.
  6. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios lovos parduodamos kartu su čiužiniu, o kai kur šį gaminį reikia įsigyti atskirai – šis aspektas taip pat gali turėti įtakos Jūsų apsisprendimui.
  7. Apsispręskite, ar norėsite lovos su galvūgaliu – ši detalė itin patogi atremti galvai skaitant ar žiūrint televizorių, tačiau jeigu kambaryje nėra itin daug erdvės, vizualiai jis gali atrodyti dar mažesnis.
  8. Apgalvokite, koks papildomas funkcionalumas Jums reikalingas – lovos su patalynės dėže, apšvietimu yra tik keletas galimų variantų, todėl turėtumėte iš anksto įvertinti savo poreikius.
  9. Ne paslaptis, kad už funkcionalumą tenka susimokėti, tad vertėtų nuspręsti, kiek ketinate investuoti į šį baldą – kainų spektras šiuo atveju itin platus. Visgi, Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje vykstančios akcijos suteikia galimybę patikusią lovą įsigyti gerokai pigiau.
  10. Apsisprendę dėl visų techninių dalykų, sugrįžkite prie lovos apdailos ir spalvos – šiuos elementus vertėtų derinti prie kitų kambaryje esančių interjero detalių.

Geras poilsis yra labai svarbus ir netgi būtinas žmogui, bet prieš perkant čiužinį būtina išsirinkti lovą. O tai gali tapti gana sudėtinga užduotimi. Juk nuo jūsų pasirinkimo priklausys labai didelė dalis jūsų gyvenimo – miegodami (ir tiesiog gulėdami) praleidžiama labai nemažai laiko. Reikia pagalvoti ne tik apie lovos dydį, bet ir apie daugybę kitų dalykų.

Populiariausios Pigu.lt lovos

Kas toje lovoje miegos?

Nuo atsakymo į šį klausimą jūsų pasirinkimas priklausys labai smarkiai. Lovoje galite miegoti jūs vienas, jūs ir jūsų antroji pusė arba jūsų vaikai. Kokio esate ūgio, kokie yra jūsų miego įpročiai, kiek laisvės lovoje jums reikia? Nuo žmonių (ar žmogaus), kuris miegos lovoje, dydžio, įpročių ir skonio turėtų priklausyti visi tolimesni lovos aspektai. Ir jeigu lovą perkate ne sau (ar ne tik sau), rekomenduojame bent šiek tiek pasitarti su žmogumi, kuriam tą lovą planuojate užsakyti, kadangi jis gali turėti ypatingus miego įpročius ar net kažkokius specialius poreikius, reikalavimus.

Pasirinkite lovos dydį

Kai jau žinote, kas miegos lovoje, kurią perkate, reikėtų pasvarstyti ir apie jos dydį. Nėra taip paprasta, kaip atrodo. Turite pasvarstyti ne tik apie žmones, bet ir apie savo kambario dydį – jeigu jis yra gana mažas, „karališko dydžio“ lovos turėti negalėsite. Bet ir per mažos lovos rinktis nereikėtų, juk dydis gali trukdyti komfortabiliai miegoti. Jūsų lova turėtų būti bent jau 20 centimetrų ilgesnė už žmones, miegančius joje.

Populiariausios dvigulės lovos

Jeigu jūsų partneris visada lovoje užima daugybę vietos ir jums tenka dėl lovos kariauti, įsigykite lovą, kuri būtų kaip įmanoma didesnė, bet, žinoma, vis dar puikiai tilptų į kambarį. Geriau atsisakykite televizoriaus ar spintelės, bet pasirūpinkite gera lova.

Gyvenate vienas? Tai dar nebūtinai reiškia, jog turėtumėte pirkti viengulę lovą. Visų pirma – jūs tikrai nežinote, ar ateityje neturėsite partnerio. Be to, didesnėje lovoje jums bus patogiau miegoti, tad jeigu kambario ir piniginės dydis jums leidžia įsigyti didesnio dydžio lovą, tą ir padarykite!

Populiariausios viengulės lovos

Taupykite vietą

Kaip jau supratote, dėl didesnės lovos gali tekti paaukoti spintą, bet ją pakeisti gali stalčiai lovoje – ten galėsite susidėti savo rūbus, patalynę ar kitus daiktus. Kai kurie gamintojai tuos stalčius įmontuoja nepastebimai – norint juos atidaryti, reikia pakelti čiužinį (specialios rankenėlės tam, žinoma, įmontuotos). Daiktus galite dėti ir po lova, bet juos laikyti stalčiuje turėtų būti daug patogiau ir tvarkingiau.

Kokia turėtų būti jūsų lovos apdaila?

Lovos apdaila taip pat turėtų būti vienas svarbiausių aspektų renkantis lovą – būtent nuo apdailos priklauso jūsų miegamojo išvaizda. Jeigu darote miegamojo remontą, rekomenduojame jo dizainą parinkti pagal lovą, nes ji yra šio kambario centras. Bet jeigu keičiate tik lovą (dažniausiai taip ir yra), reikėtų pasižiūrėti, kokio stiliaus yra jūsų namai ir, žinoma, pats miegamasis bei kiti miegamojo baldai. Pigu.lt kovą galite rinktis iš ekologiškos odos, gobeleno, medžio drožlių plokščių, metalo, medžio masyvo ir kitų medžiagų apdailų, tad neabejojame, jog tinkamą medžiagą rasite. Prisiminkite – moderni lova turi stovėti moderniame kambaryje, o klasikinio stiliaus kambariui ieškokite ir klasikinės apdailos lovos. Maišyti dviejų visiškai skirtingų dalykų nerekomenduojame.

Papildomas funkcionalumas gali būti jums naudingas

Jeigu turite kokių nors ypatingų poreikių ir šiek tiek daugiau pinigų, galite įsigyti ir lovą su neįprastu funkcionalumu. Jis, greičiausiai, nebus jums būtinas, bet, pavyzdžiui, jeigu dažnai skaitote lovoje, neabejojame, kad norėtumėte sutaupyti vietos – tokiu atveju galite įsigyti lovą su integruotomis lempomis. Tuo tarpu jeigu turite nugaros problemų, galite pasirinkti lovą, kuri gali šiek tiek pakelti viršutinę jūsų nugaros dalį. Tad jeigu turite pinigų, galite šiek tiek pasilengvinti savo gyvenimą įsigydami brangesnę lovą su tam tikromis funkcijomis, kurios jums asmeniškai tikrai pravers.

O kaipgi sofos-lovos ar dviaukštės lovos?

Sofos-lovos ar dviaukštės lovos yra idealus variantas tiems, kas taupo vietą bei pinigus. Vienas iš šių dviejų variantų puikiausiai tiks tuo atveju, jeigu lovą renkate savo vaikams – jie šių tipų lovas dievina. Be to, vaikai auga greitai, tad lovos keitimas po kelių metų nebus toks skausmingas jums ir jūsų piniginei.

Turėkite omenyje, jog pirkdami vieno iš šių dviejų tipų lovą turite ypatingai dėmesį atkreipti į kokybę – dviaukštės lovos paprastai naudoja šiek tiek kitokias, paprastesnes, labiau primityvias konstrukcijos atramas čiužiniams, tuo tarpu sofos-lovos turi labai daug judančių detalių, kurios jau po kurio laiko, jeigu jos nekokybiškos, gali pradėti traškėti ar net galutinai sulūžti.

Populiariausios sofos-lovos

Gaunate tai, už ką sumokate

Ar kaina turėtų būti prioritetas? Ne – greičiausiai neverta rinktis nei brangiausio, nei pigiausio galimo varianto, bet jeigu norite lovą įsigyti bent kiek pigiau, patariame stebėti Pigu.lt parduotuvėje nuolat vykstančias akcijas ir išpardavimus ir pirkti lovą internetu.

Verta prisiminti, jog mokate už kokybę ir nors didesnė kaina aukštos kokybės negarantuoja, jeigu galite sau leisti, įsigykite šiek tiek brangesnį produktą. Svarbi jūsų apsipirkimo dalis turėtų būti atsiliepimai – išklausykite ir perskaitykite kiekvieną komentarą – juose gali būti paminėta kritiškai svarbi informacija.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Jūsų peržiūrėtos prekės

Konsultuojame visą parą

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt