Naudingi patarimai

Kaip rinktis MP3 grotuvą?

4.8/5
2017 05 01

Ieškote įrenginio, į kurį galėtumėte sutalpinti visus savo mėgstamiausius albumus? Nors šiais laikais žmonės vis rečiau renkasi MP3 grotuvus, jie vis dar aktualūs dėl savo dydžio, patogumo, kainos ir muzikos atkūrimo kokybės. Tiesa, pasirinkti MP3 grotuvą nėra taip jau paprasta: rinkoje dominuoja „Apple“ su savo „iPod“ serija, bet įdomių sprendimų siūlo ir „SanDisk“, „Sencor“ bei kiti gamintojai. Tad kaip išsirinkti MP3 grotuvą?

Kiek norite išleisti?

MP3 grotuvo kaina gali prasidėti nuo vos kelių eurų ir siekti net kelis šimtus! Kiek turėtumėte išleisti būtent jūs? Savaime aišku, tai priklauso nuo jūsų poreikių. Taip vadinami „audiofilai“ (žmonės, kuriems garso kokybė yra ypatingai svarbi) visada ieškos tik aukščiausios klasės grotuvo, kuriame būtų galima talpinti tūkstančius muzikinių įrašų.

Pigiausi MP3 grotuvai paprastai yra ganėtinai mažo dydžio, juos paprasta naudoti ir jie netgi neturi ekrano. Žinomiausias tokio tipo grotuvas yra „Apple iPod Shuffle“. Jis irgi neturi ekrano, todėl dainų tenka klausytis atsitiktinai išrinkta tvarka. Tuo tarpu įrenginiai su Bluetooth, Wi-Fi ryšiais paprastai kainuoja daugiau, jie dažnai turi ir daug daugiau vidinės atminties. MP3 grotuvai su ekranais dažniausiai gali atkurti ir vaizdo įrašus, tad jie jums suteiks galimybę žiūrėti filmus arba juos bus tiesiog patogiau ir paprasčiau valdyti.

Koks MP3 grotuvas yra geras?

Priklausomai nuo to, kokius poreikius turite, geras MP3 grotuvas gali reikšti skirtingus dalykus. Rinkoje yra MP3 grotuvai, sukurti specialiai sportui, pavyzdžiui, bėgiojimui, bet rinkoje yra ir tiesiog labai mažų MP3 grotuvų, kuriuos netgi galite prisisegti prie marškinių. Vienas iš pavyzdžių būtų jau minėtas „iPod Shuffle“.

Nepaisant jūsų poreikių, geras grotuvas turi turėti idealų balansą tarp portabilumo, naudojimo paprastumo ir garso kokybės. Tiesa, turėkite omenyje, kad pastarasis aspektas labai smarkiai priklauso ir nuo jūsų ausinių, ir skirtumą tarp aukštą ir žemą kokybę atkuriančių MP3 grotuvų pajaus tik tie, kurie turi aukščiausios klasės ausines.

Top 10 MP3 grotuvai

Energy Sistem Clip, 8 GB, Žalia kaina ir informacija | Energy Sistem Clip, 8 GB, Žalia | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3360 3.3/5 7d. 13val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
MP4 grotuvas Energy Sistem Touch, 8 GB, Žalia kaina ir informacija | MP4 grotuvas Energy Sistem Touch, 8 GB, Žalia | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3542 3.5/5 7d. 13val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
MP3 grotuvas Sencor SFP4408RD, 8 GB, juodas/raudonas kaina ir informacija | MP3 grotuvas Sencor SFP4408RD, 8 GB, juodas/raudonas | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1699 3/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Sandisk CLIP SPORT GO 32GB, Mėlyna kaina ir informacija | Sandisk CLIP SPORT GO 32GB, Mėlyna | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5038 7d. 13val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Setty MP3, Pilka kaina ir informacija | Setty MP3, Pilka | pigu.lt GERA KAINA!
€ 349 1/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Cronotech Enjoy CR00029, Mėlyna kaina ir informacija | Cronotech Enjoy CR00029, Mėlyna | pigu.lt GERA KAINA!
€ 449 2.3/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Sony NWZ-B183R, 4GB, Raudona kaina ir informacija | Sony NWZ-B183R, 4GB, Raudona | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6100 7d. 13val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Vandeniui atsparūs MP3 grotuvai

Jeigu daug laiko praleidžiate lauke, sportuojate tiek šviečiant saulei, tiek lyjant lietui, vandeniui atsparus MP3 grotuvas jums yra beveik būtinas. Visų pirma, tokiu atveju atkrenta visi „Apple iPod“ grotuvai – kol kas „Apple“ nėra išleidę vandeniui atsparaus „iPod“ ir tai yra gana liūdna, turint omeny tai, kad „iPod“ turi didžiausią rinkos dalį.

Žinoma, galite tiesiog pasirinkti labai nedidelį grotuvą ir įsikišti jį į kišenių gilumą – ten, kur jo nepasieks lietus.

Baterijos tarnavimo laikas yra itin svarbu

Baterijos tarnavimo laikas MP3 grotuvų rinkoje nėra standartizuotas – kai kurie grotuvai gali groti vos 5 valandas, kiti gali nesustoti net ir kelias dešimtis valandų! Trumpiausią baterijos tarnavimo laiką turės mažiausi grotuvai ir didesni grotuvai su dideliais ekranais, papildomu funkcionalumu ir plonu korpusu. Kaip ten bebūtų, daugelis gamintojų nurodo produkto baterijos tarnavimo laiką savo aprašymuose.

Dydis ir atminties kiekis

MP3 grotuvų pagrindinis tikslas šiais laikais dažniausiai yra portabilumas. Kai kurie MP3 grotuvai, pavyzdžiui, „Apple iPod Shuffle“, yra tokie maži, kad juos netgi galite prisisegti prie savo marškinių. Visgi nuo paties grotuvo dydžio šiek tiek priklauso ir jo atminties dydis – daugelis grotuvų turi nuo 2GB iki 16GB atminties. Tai nėra problema – daugeliui žmonių pilnai pakanka ir tų kelių gigabaitų, bet jeigu turite didžiulę muzikos kolekciją, jums gali prireikti ir atminties kortelės. Jas palaiko ne kiekvienas grotuvas (dažniausiai Micro SD kortelių nepalaiko mažieji grotuvai), o net kai MP3 grotuvas jas palaiko, būtinai reikia pasižiūrėti, kokios talpos korteles galėsite naudoti.

MP3 grotuvai su Bluetooth ir WiFi

Ar jums reikia MP3 grotuvo su Bluetooth ryšiu? Apskritai, gali pasirodyti keista, jog grotuvas gali to neturėti – juk šiais laikais Bluetooth turi net pigiausi telefonai ir kompiuteriai! Deja, ne visi MP3 grotuvai turi šį ryšį, o jis šiais laikais gali būti naudingesnis negu bet kada. Jeigu planuojate naudoti bevieles Bluetooth ausines arba Bluetooth garsiakalbį, įsitikinkite, kad jūsų MP3 grotuvas turi Bluetooth.

Tuo tarpu Wi-Fi antena MP3 grotuve yra itin retas atvejis. Taip yra paprasčiausiai dėl to, kad nėra kaip tuo Wi-Fi pasinaudoti. Visgi kai kurie grotuvai su dideliais ekranais ir aplikacijų palaikymu (pavyzdžiui, „iPod Touch“), turi Wi-Fi ryšį ir jis gali dažnai praversti klausant muzikos naudojantis interneto servisais, pavyzdžiui, „Spotify“, „Deeper“ ar „Apple Music“.

Naudojimo paprastumas

Daugelis MP3 grotuvų šiais laikais yra gana paprasti naudoti, bet vis dar pasitaiko atvejų, kai nedideliame ir, iš pirmo žvilgsnio, paprastame MP3 grotuve yra prigrūsta daugybė nereikalingų funkcijų, kurios padaro jį gana sudėtingu. Išsiaiškinti, ar produktas yra paprastas naudoti, padės internete esantys atsiliepimai. Be to, galite rinktis grotuvus su liečiamais ekranais – paprastai tokie grotuvai yra itin paprasti naudoti.

Perkant grotuvą kaina jūsų tikrai negąsdins

MP3 grotuvai yra itin pigūs – net vos už kelias dešimtis eurų galite internetu užsisakyti tikrai neblogą ir kokybišką produktą. MP3 grotuvai Pigu.lt kainuoja pigiau negu pas konkurentus: nuolat vykdome akcijas, išpardavimus, taikome nuolaidas su specialiu nuolaidos kodu. Nors MP3 grotuvų populiarumas vis mažėja dėl augančio išmaniųjų telefonų populiarumo ir mažėjančios jų kainos, MP3 grotuvai vis dar gali atrasti vietos daugelio namuose bei kišenėse.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.8/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?