Naudingi patarimai

Kaip rinktis video registratorių?

4.2/5
2020 04 07

Video registratorių šiais laikais turi daugelis, kadangi tai yra įrenginys, padedantis užtikrinti saugumą, ramybę, o kartais tiesiog užfiksuoti įdomių ir gražių kadrų važiuojant automobiliu. Visgi tai nėra tokia jau sena technologija, tad žmonės vis dar nežino, kaip teisingai rinktis tokį įrenginį. Tą padaryti jums padėsime mes, Pigu.lt ekspertai.

Paslaptingieji vaizdo registratoriai – kam jie skirti?

Vaizdo registratorių pavadinimas kalba pats už save. Jie yra skirti registruoti eismą keliuose, o tai, nors ir nėra prevencinė priemonė, padedanti užtikrinti saugumą, tačiau itin dažnai pasitarnauja sprendžiant įvairius įvykius keliuose. Vaizdo registratoriai dažniausiai būna tvirtinami netoli galinio vaizdo veidrodėlio ir puikiai fiksuoja priekyje esantį vaizdą. Todėl nutikus ginčytinam eismo įvykiui būtent registratoriaus užfiksuotas įrašas gali būti pagrindiniu pagalbininku ieškant kaltininko.

Negana to, vaizdo registratoriai (priklausomai nuo modelio ir nustatymo) fiksuoja vaizdą ne tik užvedus automobilį, tačiau ir jam stovint. Tokie registratoriai puikiai pasitarnautų tiems, kurie automobilius laiko nesaugomose daugiabučių aikštelėse – ryte radus aplamdytą automobilį tikrai bus aišku, kas dėl to kaltas. Vaizdo registratoriai taip pat veikia ir kaip drausminamoji priemonė. Vairuojant transporto priemonę su veikiančiu vaizdo registratoriumi galima fiksuoti kitų kelių eismo dalyvių vykdomus pažeidimus ir vėliau vaizdinę informaciją apie juos perduoti kelių eismo policijai, kuri neabejotinai pasirūpins nedrausmingų vairuotojų įspėjimu.

Kodėl neturėtumėte rinktis alternatyvų?

Visų pirma – pakalbėkime apie alternatyvas, kurias kartais renkasi žmonės norėdami sutaupyti. Pradėti reikėtų nuo to, kad jūs jokiu būdu neturėtumėte naudoti savo telefono kaip video registratoriaus paprasčiausiai dėl to, kad vasarą saulės spinduliai ir karštis gali smarkiai pakenkti telefono baterijos tarnavimo laikui.

Be to, telefone negalėsite išsaugoti tiek daug medžiagos ir jeigu jums reikės pasinaudoti telefonu navigaciniais tikslais, to padaryti negalėsite arba teks aukoti video registratoriaus funkciją ir, žinoma, savo saugumą. Galų gale, video registratoriai yra apsaugoti nuo smūgių, jie gali būti prijungti tiesiogiai prie automobilio akumuliatoriaus, todėl bet kokio incidento atveju video registratoriaus užfiksuota medžiaga turi daug daugiau šansų išlikti.

Kaip išsirinkti vaizdo registratorių?

Norėdami įsigyti geriausią vaizdo registratorių savo automobiliui, turėtumėte įvertinti kelis svarbius niuansus.

Vaizdo kokybė

Pirkdami video registratorių atkreipkite dėmesį į jo fiksuojamo vaizdo detalumą ir kadrų per sekundę kiekį. Rekomenduojame įsigyti 1080p 30 kadrų per sekundę filmuojantį registratorių. Taip, gali tikti ir 720p, bet 1080p modelių kaina nėra tiek jau daug didesnė. Atsižvelkite ir į skiriamąją gebą. Jei norite matyti automobilių numerius ir kitas svarbias detales, venkite VGA modelių. Tokiais atvejais patartina rinktis bent HD (1280x720) kokybę užtikrinančius prietaisus. Dar ryškesnius vaizdus suteiks Full HD (1920x1080) skiriamoji geba, o jei norite didžiausio detalumo, rinkitės Super HD (2304x1296) variantą.

Jeigu dažnai automobiliu važinėjate tamsiu paros metu, rekomenduojame įsigyti modelį su naktinio matymo režimu. Šį režimą turi daugelis naujausių registratorių, bet išsiaiškinti, ar kokybė bus jums pakankama, dažnai gali padėti tik internete esantys atsiliepimai.

Apžvalgos kampas

Nuo šio parametro priklauso, kaip plačiai bus filmuojamas vaizdas. Kuo kampas bus didesnis, tuo daugiau informacijos bus galima aprėpti. Geriausia rinktis ne mažesnį kaip 120 laipsnių kampą – tuomet bus galima užfiksuoti ir veiksmą kelkraštyje. Tačiau turėtumėte atsižvelgti į tai, ar filmuojant platesniu kampu, nesuprastėja vaizdo kokybė. Gamintojai neretai nurodo maksimalią raišką mažesniame apžvalgos kampe, o filmuojant plačiau, kokybė ženkliai nukrenta. Šią informaciją rasite prekių aprašymuose – būtinai atkreipkite į ją dėmesį.

70mai car DVR Pro Plus A500S kaina ir informacija | 70mai car DVR Pro Plus A500S | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7499 4.8/5 10val. 5min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
70mai car DVR A800S 4K, Juoda kaina ir informacija | 70mai car DVR A800S 4K, Juoda | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 13300 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
70mai M300, pilkas kaina ir informacija | 70mai M300, pilkas | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4549 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Navitel R1050 Full HD kaina ir informacija | Navitel R1050 Full HD | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7641 4.2/5 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
70mai car DVR A400 + galinio vaizdo kamera RC09, Balta kaina ir informacija | 70mai car DVR A400 + galinio vaizdo kamera RC09, Balta | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 9149 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Xiaomi 70mai 1S, Juoda kaina ir informacija | Xiaomi 70mai 1S, Juoda | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4199 4.6/5 10val. 5min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Vaizdo registratorius 70mai Dash Cam A400, Gray kaina ir informacija | Vaizdo registratorius 70mai Dash Cam A400, Gray | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 6599 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Navitel R300 GPS, Juoda kaina ir informacija | Navitel R300 GPS, Juoda | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5749 4/5 10val. 0min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Rodyti daugiau

Vaizdo registratoriaus pritvirtinimo būdas

Yra keli skirtingi šių prietaisų tvirtinimo būdai:

  • Vakuuminiu laikikliu. Pasirinkus šį variantą, prietaisą galėsite lengvai uždėti ir vėl nuimti – tai suteiks galimybę bet kada pakeisti jo vietą. Tačiau jeigu kelias bus itin duobėtas, nuo stiprios vibracijos jis gali atšokti.
  • Lipnia juostele. Tai – kone pats tvirčiausias tvirtinimo būdas, užtikrinsiantis visapusišką stabilumą. Tačiau jo taip lengvai neperkelsite į kitą vietą, todėl ją turėsite pasirinkti iš karto.
  • Tvirtinant prie veidrodėlio. Šio tipo vaizdo registratoriai užsideda ant automobilio veidrodėlių ir juos pakeičia. Jie neužstoja vaizdo ir neatkreipia dėmesio, todėl daugeliui yra itin patogūs. Kai įjungsite šį prietaisą, veidrodėlyje išvysite ekraną.

Registratoriaus dydis

Kameros dydis gali būti kritinis aspektas renkantis. Kai kurie modeliai yra itin maži ir beveik nepastebimi, tačiau kai kurie video registratoriai yra tiesiog milžiniški, o jų paslėpti tiesiog neįmanoma. Daugeliui dydis rūpėti neturėtų, bet jeigu vairuojate sportinį ar kito tipo nedidelį automobilį su gana nedideliu priekiniu langu, didelis vaizdo registratorius gali tikrai erzinti. Tiesa, dideli vaizdo registratoriai, kuriuos gali pastebėti visi, gali priversti aplinkinius vairuotojus kelyje elgtis ramiau ir mandagiau.

Atminties talpa

Kuo didesnė bus vaizdo registratoriaus atmintis, tuo rečiau Jums reikės rūpintis, kad jos pakaktų įrašymui. Tiesa, kai kurie jų modeliai turi minimalią vidinę atmintį ar netgi visiškai jos neturi, kadangi vaizdo įrašymui yra pasitelkiamos išorinės atminties kortelės. Tuomet reikėtų atsižvelgti į tai, kokia maksimali talpa yra galima.

Ekranas – reikia ar ne?

Kai kurie video registratoriai turi ekraną, kai kurie – ne. Ekranas video registratoriuje reikalingas tik tuo atveju, jeigu norite sutaupyti šiek tiek laiko registratoriaus nustatymams keisti arba juos norite keisti gana dažnai. Iš kitos pusės – video registratoriaus nustatymas paprastai yra vienkartinis procesas, ekranas registratoriuje gali kartais nukreipti jūsų dėmesį nuo kelio, tokie registratoriai kainuoja daugiau, o juos įmontuoti yra šiek tiek sunkiau. Tad gerai pagalvokite, ar tikrai jums reikia dar vieno ekrano automobilyje?

70mai M300, pilkas kaina ir informacija | 70mai M300, pilkas | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4549 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Xiaomi 70mai 1S, Juoda kaina ir informacija | Xiaomi 70mai 1S, Juoda | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4199 4.6/5 10val. 5min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Mio MiVue J60, juodas kaina ir informacija | Mio MiVue J60, juodas | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7200 9val. 59min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Garmin Dash Cam Mini, black kaina ir informacija | Garmin Dash Cam Mini, black | pigu.lt
€ 7600 4/5
Į krepšelį
Xiaomi 70mai Reverse Camera HD (Midrive RC04) kaina ir informacija | Xiaomi 70mai Reverse Camera HD (Midrive RC04) | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2399
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Vaizdo registratorius, automobilinė kamera, VAVA, VA-VD015, juoda kaina ir informacija | Vaizdo registratorius, automobilinė kamera, VAVA, VA-VD015, juoda | pigu.lt -58%
€ 6900 € 16590 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Xblitz S4 Full HD kaina ir informacija | Xblitz S4 Full HD | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5699 9val. 59min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Mio Rear Camera MiVue A50 kaina ir informacija | Mio Rear Camera MiVue A50 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 9699 9val. 59min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Galinio vaizdo kamera Mio A30, Juoda kaina ir informacija | Galinio vaizdo kamera Mio A30, Juoda | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7299 5/5 9val. 59min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Rodyti daugiau

Gyvenimą palengvinančios, tačiau ne pačios būtiniausios funkcijos

Kaip ir renkantis bet kurį kitą įrenginį, internetu užsisakyti galite daugybę pažengusių technologijų turintį video registratorių. Ar jums to reikia? Trumpai aptarsime kiekvieną tokią funkciją.

  • GPS – GPS imtuvas vaizdo registratoriuje leidžia fiksuoti jūsų koordinates ir važiavimo greitį. Tai gali būti naudinga ne tik incidentų metu, bet ir tam atvejui, jeigu jūsų automobiliu naudojasi ir kiti asmenys, o jūs norite žinoti, ar jie tikrai neviršija greičio.
  • Judesio detektorius – jeigu bijote vandalizmo atvejų, galite įsigyti registratorių su judesio detektoriumi, kuris pradėtų naktį filmuoti automatiškai tuo atveju, jeigu kažkas prisiartintų prie jūsų automobilio. Ši funkcija kartais gali erzinti, bet kartais ir ypač praversti.
  • Vidinė baterija – paprastai video registratoriai yra tiesiog prijungiami prie automobilio energijos šaltinio, tačiau kai kurie įrenginiai turi vidinę bateriją, kuri leidžia kamerai veikti ir be išorinio energijos šaltinio. Tai gali būti naudinga tuo atveju, jeigu norite stebėti vaizdą, kai automobiliu niekur nevažiuojate ir jaudinatės dėl savo automobilio akumuliatoriaus iškrovimo.
  • Jėgos ir susidūrimo sensoriai – jėgą matuojantys sensoriai gali tikrai praversti kai kuriais atvejais. Paprastai vaizdo registratoriai duomenis įrašinėja naudodami ciklų metodiką – kai atminties kortelėje pasibaigia vieta, duomenys iš naujo įrašinėjami vietoje seniausių atminties kortelėje esančių duomenų. Tačiau jėgos ir susidūrimo sensoriai galėtų užtikrinti jūsų vaizdo medžiagos saugumą ir neleisti duomenims būti perrašytiems.

Vienos ar dviejų dalių video registratorius?

Vienas iš paskutinių sprendimų renkantis video registratorių turėtų būti kamerų skaičiaus pasirinkimas. Kai kurie registratoriai turi dvi dalis, bet daugelis – tik vieną. Daugelis incidentų nutinka būtent priešais automobilį, tokio registratoriaus medžiagai saugoti reikia mažiau vietos ir tik vieną kamerą turintys registratoriai kainuoja mažiau. Tačiau jeigu kažkas nutinka už jūsų automobilio, to su viena kamera neužfiksuosite. Tam ir yra sukurti dviejų dalių registratoriai – jie yra brangesni, tačiau užtikrina jūsų saugumą ir galinėje, ir priekinėje dalyje. Tačiau turėkite omenyje, kad tokio tipo įrenginiai yra brangesni ir juos instaliuoti į automobilį yra daug sunkiau.

Atsižvelgę į visus šiuos kriterijus, nesunkiai nuspręsite, kuris vaizdo registratorius geriausiai tinka būtent Jums. Šiuo metu jų pasiūla yra itin plati, taigi tikrai surasite visus lūkesčius pateisinantį modelį.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
46 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?