Naudingi patarimai

Kaip rinktis žaidimų konsolę?

4.1/5
2017 05 04

Norite žaisti kompiuterinius žaidimus, bet nenorite išleisti tūkstančio eurų galingam kompiuteriui, dar tiek pat įvairiems priedams? Jūsų netenkina faktas, jog jau po kelių metų jūsų stacionarus ar nešiojamas žaidimų kompiuteris bus laikomas seniena ir daugelis naujų žaidimų jame nebeveiks idealiai? Tuomet jums reikėtų užsisakyti žaidimų konsolę. Jos yra itin pigios, žaidimai joms kuriami daugybę metų ir visi jie veikia vienodai gerai – nereikia keisti grafikos nustatymų ir spėlioti, ar žaidimas veiks. Be to, žaidimų konsolės neretai turi žaidimų, kuriais mėgautis negali asmeninių kompiuterių turėtojai.

Apskritai, daugelį žaidimų žaisti konsole yra tiesiog patogiau dėl valdymo pultelių patogumo ir televizoriaus dydžio. Visi šie privalumai tampa pačiais svarbiausiais, kai svarstoma, ar rinktis kompiuterį, ar žaidimų konsolę. Tačiau jei Jūs juos jau žinote, tikriausiai tik norite pasirinkti vieną iš konsolių. Kaip ją rinktis? Apsispręsti galime padėti mes, Pigu.lt ekspertai!

Top 10 Žaidimų konsolės

Nintendo Switch V2, 32GB, Pilka (2019) kaina ir informacija | Nintendo Switch V2, 32GB, Pilka (2019) | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 34400 5/5 3val. 3min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Sony PlayStation 5 (PS5) kaina ir informacija | Sony PlayStation 5 (PS5) | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 86200 5/5 3val. 3min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Nintendo Switch Lite, 32GB, Mėlyna kaina ir informacija | Nintendo Switch Lite, 32GB, Mėlyna | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 23400 3val. 3min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Nintendo Switch Lite 32GB, Koralinė kaina ir informacija | Nintendo Switch Lite 32GB, Koralinė | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 23300 5/5 3val. 3min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Belaidė klasikinių TV žaidimų konsolė Y2 SG 900 Games + Download kaina ir informacija | Belaidė klasikinių TV žaidimų konsolė Y2 SG 900 Games + Download | pigu.lt NAUJIENA
€ 4999 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
NAUJIENA
Rodyti daugiau

Žaidimų biblioteka

Rinktis vertėtų pradėti nuo to, kokių žaidimų norite. Kiekviena konsolė gali pasigirti tik jai sukurtais žaidimais, tad jeigu norite „Halo“, „Gears of War“ ar „Forza Motosport“, vienintelis jūsų pasirinkimas yra „Xbox One“. Tačiau jeigu jus labiau domina „The Last Guardian“ ar „Bloodborne“, galbūt įsigykite „PlayStation 4“?

Jeigu jums nėra girdėtas nei vienas iš šių žaidimų ir jie jums tikrai nerūpi, ko gero, labiau apsimoka pirkti „PlayStation 4“. Negalėtumėme pasakyti, kad „PS4“ žaidėjai gali pasirinkti iš daug didesnės žaidimų bazės, bet nedidelį pranašumą ši konsolė šiuo metu turi paprasčiausiai dėl to, kad „PS4“ tiesiog yra populiaresnė konsolė. Daugiau žaidėjų – daugiau žaidimų pirkėjų – daugiau žaidimų kūrėjų. Tai yra uždaras ratas.

Ką naudoja jūsų draugai?

Nuskambės kiek keistokai ir net neįprastai, bet jums turėtų būti gana svarbu, kokią konsolę naudoja jūsų draugai. Kodėl? Visų pirma, šiais laikais svarbi žaidimų dalis yra galimybė žaisti internetu, susijungus su draugais ar nepažįstamais. Su draugais juk žaisti daug smagiau, tiesa? Be to, jeigu turite draugų, kurie jau yra įsigiję vieną ar kitą konsolę, tai reiškia, kad jie jau greičiausiai turi nemažą žaidimų kolekciją. Tai leis jums kartais žaidimais tiesiog apsikeisti – taip sutaupysite ir jūs, ir jūsų draugai.

Senųjų žaidimų palaikymas

Nostalgija yra galingas „ginklas“, ir tiek „Microsoft“, tiek „Sony“ jį pabandė panaudoti. „Xbox One“ turi gana limituotą „Xbox 360“ žaidimų palaikymą, tiesa, jums reikės turėti senuosius fizinius „Xbox 360“ žaidimus arba turėsite turėti „Xbox Live“ prenumeratą. Tuo tarpu turėdami „PlayStation 4“, galėsite žaisti ir „PlayStation 3“, ir net „PS2“ žaidimus naudodami „PlayStation Now“ mokamą servisą. Tenka pripažinti, nei vienos kompanijos sprendimas nėra tobulas, tačiau jeigu anksčiau turėjote vienos ar kitos kompanijos žaidimų konsolę, verta pagalvoti, ar kartais nepasiilgsite savo senųjų žaidimų.

Xbox ar PlayStation konsolės: ką pasirinkti?

„Microsoft“ ir „Sony“ konkuruoja jau daugybę metų – kartais jie netgi vienas nuo kito ką nors nukopijuoja, bet tai nėra blogai. Tiesa, dėl to „PS4“ ir „Xbox One“ turi nemažai panašumų. Daugelis žaidimų palaiko ir vieną, ir kitą konsolę, tad pasirinkdami vieną ar kitą tikrai neprarasite labai daug. Abi konsolės palaiko ir USB laikmenas, Blu-ray diskus ir DVD. „Xbox One“ atmintį galite praplėsti tiesiog su USB, tuo tarpu turėdami „PlayStation 4“ galite pakeisti vidinį kietąjį diską. Abi konsolės turi kiek skirtingus, bet maždaug vienodai patogius valdymo pultelius ir, galų gale, abi konsolės yra tiesiog nuostabios ir vertos dėmesio bei jūsų pinigų.

Kalbant apie šių konsolių skirtumus, verta pažymėti, kad PlayStation konsolės gali pasiūlyti geresnę žaidimų patirtį, kuriai pasitelkiamos aukščiausios klasės technologijos. Tuo tarpu Xbox žaidimų konsolės labiau yra orientuotos į įvairiausias pramogas. Tiesa, 2020 metų pabaigoje pasirodysiančios naujosios Xbox Series X ir PlayStation 5 žaidimų konsolės gali pakeisti šią nusistovėjusią tvarką. Jau dabar yra nemažai gandų, kaip atrodys šie naujieji įrenginiai.

Svarbiausios žaidimų konsolių specifikacijos

Žaidimų konsolių galimybės priklauso ne tik nuo konkrečios kompanijos, bet ir nuo tam tikrų specifikacijų. Atsižvelkite į šias charakteristikas:

  • Efektyvumas. Jei ketinate žaisti aukščiausios klasės žaidimus ir norite išvengti bet kokių strigimų, ieškokite kuo galingesnės įrangos. Didesnis RAM kiekis, daugiau branduolių ir GHz turintis žaidimų konsolės procesorius užtikrins nepamirštamą ir sklandžią žaidimų patirtį.
  • Vidinė atmintis. Šis aspektas yra aktualus tiems, kurie žaidimus ketina parsisiųsti, o ne leisti juos iš disko. Kuo daugiau vidinės atminties turės žaidimų konsolė, tuo didesnę žaidimų biblioteką galėsite sukaupti. Šiuo metu prekyboje galima rasti net ir 1TB atmintį turinčių gaminių, taigi įvertinę poreikius ir biudžetą, tikrai atrasite sau tinkamiausią.
  • Grafika. Tiek „Microsoft“, tiek „Sony“ konsolių gamybai yra naudojamos kokybiškos ir sparčios grafikos plokštės. Tačiau jei ieškote paties geriausio varianto, palyginkite jų spartą ir įsitikinkite, kad žaisdami turėsite galimybę mėgautis 4K vaizdais.

Papildomos galimybės

Prisiminkite, jog „PlayStation 4“ ir „Xbox One“ jau nėra tik žaidimų konsolės, tai yra pilnaverčiai medijos centrai. Verta dėmesį atkreipti į tai, kad „Xbox One“ turi kiek platesnes medijos galimybes, be to, atsiliepimai teigia, jog „One“ vartotojo sąsaja yra tiesiog patogesnė negu „PS4“. Turėdami „Xbox One“ galėsite daug patogiau naudotis tokiais servisais kaip „Netflix“.

Iš kitos pusės, naujasis „PlayStation“ yra šiek tiek galingesnis už „Xbox One“ ir to rezultatas dažniausiai yra geresnės žaidimų grafikos galimybės. Atnaujintieji „Xbox One S“ ir „PlayStation 4 Pro“ leidžia mėgautis dar geresne grafikos kokybe, bet kol kas „Sony“ vis dar lenkia „Microsoft“ savo galia ir grafika. O jeigu mėgstate virtualią realybę ir esate pasiruošę investuoti šiek tiek daugiau, galite įsigyti ir specialius „Sony“ virtualius realybės akinius, kuriuos prijungę prie savo „PS4“ galėsite žaisti virtualios realybės žaidimus.

Tuo tarpu jeigu žaidimų konsolė dažnai atsiduria jūsų vakarėlių centre, apsimoka rinktis „Xbox One“ su naujuoju „Kinect“. Taip, „PS4“ turi savo „PlayStation Move“, bet „Kinect“ pritaikytų žaidimų yra daug daugiau, ir apskritai, „Kinect“ veikia šiek tiek geriau.

„Microsoft Xbox One“, „Xbox One S“, „Sony PlayStation 4“ ir „PlayStation 4 Pro“ žaidimų konsoles pigiau galite įsigyti pirkdami iš Pigu.lt, nes čia nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiu nuolaidos kodu. Tai investicija, verta dėmesio, kadangi žaidimų konsolėms žaidimai leidžiami ilgus metus, o jų idealus veikimas garantuotas net ir po daugybės laiko.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
13 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?