Naudingi patarimai

Kaip statyti šiltnamį?

3.8/5
2020 01 27

Nusprendus, kad atėjo metas užsiimti sodininkyste ir patiems užsiauginti gardžias daržoves, vaisius bei prieskonius, teks apgalvoti ne vieną su šiltnamio pasirinkimu ir statyba susijusį klausimą. Svarbu žinoti ne tik kaip, bet ir kada bei kur geriausia statyti šiltnamį – išanalizavę visus šiuos aspektus, išvengsite klaidų ir jau pirmaisiais metais džiaugsitės solidžiu derliumi.

Pakelta lysvė KLASIKA GARDEN 75x150x30 cm dažyta milteliniu būdu kaina ir informacija | Pakelta lysvė KLASIKA GARDEN 75x150x30 cm dažyta milteliniu būdu | pigu.lt TOP PREKĖ
€ 6999 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
TOP PREKĖ
Arkinis šiltnamis 2 x 4 (8m2) kaina ir informacija | Arkinis šiltnamis 2 x 4 (8m2) | pigu.lt SUPERPASIŪLYMAS
€ 8599 4.4/5 3d. 3val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
SUPERPASIŪLYMAS
Šiltnamis Malatec, 2x2x2 m kaina ir informacija | Šiltnamis Malatec, 2x2x2 m | pigu.lt
€ 6999 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Arkinis šiltnamis 3x4,5 (13,5m2) kaina ir informacija | Arkinis šiltnamis 3x4,5 (13,5m2) | pigu.lt % 0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
€ 13079 2/5 3d. 3val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
0 € PRISTATYMAS NUO 99 €
Rodyti daugiau

Kada statyti šiltnamį?

Rinktis šiltnamį galite visus metus, tačiau jo statymui bene geriausiai tinka pavasaris. Tikslios datos šiuo atveju nėra – sprendimui įtaką daro tai, kokie orai vyravo šaltuoju sezonu. Darbai klostysis daug sklandžiau, jei žemė nebebus įšalusi ir jau spės labiau pradžiūti. Jei pasitaikytų snieguota žiema (ar bent jau jos pabaiga), žemė taip stipriai neįšaltų, todėl tikėtina, kad vos tik pradėjus šilti orams, jau galėtumėte galvoti apie šiltnamio statybas. Įvertinkite realią situaciją, neskubėkite ir tikrai sulauksite tinkamo momento – net ir pradėję darbus vėlyvą pavasarį, vis vien spėsite sulaukti gausaus derliaus.

Kur statyti šiltnamį?

Prieš svarstydami, kaip sumontuoti ir kaip paruošti šiltnamį darbams, pirmiausia turėtumėte apsispręsti, kurioje vietoje jį statysite. Kuo daugiau žemiau išvardintų kriterijų atitiks Jūsų parinkta vieta, tuo sėkmingesni bus Jūsų sodininkystės rezultatai:

 • Šiltnamį reikėtų statyti taip, kad jo durys atsidarytų į pietų kryptį – tuomet Jūsų sodiniai gaus pakankamai intensyvų ir tolygų saulės spindulių kiekį.
 • Geriausia, jei augalai būtų apšviečiami rytinės saulės – taip bus galima išvengti po pietų prasidedančios kaitros ir rytais pasitaikančių šalnų. Be to, šiltnamis kur kas greičiau įšils.
 • Derėtų pasirūpinti, kad naujasis statinys gautų kaip įmanoma daugiau saulės spindulių – venkite pavėsio ir nestatykite jo arti aukštų medžių ar kitų saulę užstoti galinčių statinių.
 • Pravartu atsižvelgti į žemės kokybę – jei ji bus labai sunki ir molinga, norėdami užauginti sėkmingą derlių, ją visą turėsite pakeisti.
 • Verta pagalvoti apie tai, kaip apsaugosite augalus nuo vasariškų kaitrų – reikėtų pasirūpinti nepriekaištinga vėdinimo sistema arba strategiškai tikslingoje vietoje pasodinti vyšnią arba slyvą. Kol orai dar tik įšilinės, šie medžiai neturės lapų, o vasaros sezonu taps puikiu prieglobsčiu, gelbstinčiu nuo perkaitimo.

Kaip statyti šiltnamį?

Apgalvoję prieš tai aptartus aspektus, galiausiai prieisite prie paskutinės ir pačios svarbiausios užduoties – šiltnamio statymo. Priklausomai nuo konkretaus šio statinio modelio, instrukcijos gali šiek tek skirtis (jos visuomet pateikiamos pirkimo metu), tačiau bet kuriuo atveju teks susidurti su šiais žingsniais:

 1. Pamatinį pagrindą uždėkite ant standumo briaunos ir uždarykite jų galus.
 2. Sujunkite karkasą tarpusavyje ir išlyginkite jį į lygią liniją.
 3. Sutvirtinkite jį varžtais ir poveržlėmis iš abiejų pusių.
 4. Surinkite šiltnamio galus ir orlaides, jei tokių yra.
 5. Priekio detales sumontuokite į staktą taip, kad tarp durų liktų vienodi tarpai.
 6. Įtvirtinkite šiltnamio karkasą ir surinktus jo galus į pamatinį pagrindą.
 7. Karkasą uždenkite polikarbonato plokštėmis (arba plėvele).

Visas šis procesas užtruks ne ką ilgiau nei šiltnamio įrengimas balkone, tačiau jei montavimas bus sėkmingas, ilgus metus šio darbo nebereikės kartoti. Tai – pats atsakingiausias žingsnis, tačiau jei viską darysite tikslingai, pavyks išvengti bet kokių klaidų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.8/5
13 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?