Naudingi patarimai

Kaip valyti lygintuvo padą?

3.7/5
2019 11 20

Tikriausiai net nereikia pasakoti, kodėl reguliarus lygintuvo pado valymas yra toks svarbus – didelė tikimybė, jog bet kokie nešvarumai išteps ar netgi visiškai sugadins švarius Jūsų audinius. Šis faktas aiškus kiekvienam, tačiau ne visi žino, kaip išvalyti lygintuvo padą, jog procesas būtų ir saugus, ir efektyvus: tam pateikėme Jums net 10 skirtingų metodų ir priemonių. Daugelį iš jų rasite ir savo namuose!

Kuo valyti lygintuvo padą?

  1. Citrinos sultys ir soda. Iš 2 citrinų išspaustų sulčių bei 2 šaukštų sodos pagamintas lygintuvo pado valiklis ypač pravers medžiagų pūkeliais aplipusiems paviršiams, suteikdamas jiems glotnumo bei žavaus blizgesio. Išspaudę sultis ir sumaišę jas su soda, putojantį mišinį tepkite ant pado, palikite kelioms minutėms ir po to nuvalykite sušlapinta šluoste.
  2. Dantų pasta. Šis visuose namuose sutinkamas gaminys pasitarnauja ir tuomet, kai svarstoma, kaip nuvalyti pridegusį lygintuvą. Procesas labai paprastas: palaukite, kol šis prietaisas atšals, visą jo paviršių ištepkite dantų pasta (praleiskite tik skylutes) ir palikite kelioms minutėms. Praėjus šiam laikotarpiui, galima tiesiog nuvalyti pastą švaria šluoste arba, jei yra galimybė, įjungti garinio lyginimo programą ir kurį laiką palyginti nereikalingą (idealiausia – medvilninę) medžiagą.
  3. Karštis. Tai pačiai degėsių bėdai galima pasitelkti ir karštį: tai reiškia, jog prietaisą turėtumėte įkaitinti iki maksimalios temperatūros – jei prie paviršiaus prikibę sintetiniai audiniai, jie netrukus ims lydytis. Palaukite, kol šis procesas įsibėgės, o tai, kas liko, nukrapštykite virtuviniu peiliuku. Tiesa, jei svarstote, kaip nuvalyti tefloninį lygintuvą, vietoj peilio geriau pasitelkite gerokai švelnesnę, iš medžio pagamintą mentelę.
  4. Langų valiklis. Šis metodas labiausiai patiks tiems, kurie svarsto, kaip valyti lygintuvą nuo kalkių. Tereikia lygiu santykiu į prietaisą įpilti vandens bei šio valiklio ir braukyti nereikalingo audinio paviršių – teigiama, jog vos vienas toks lyginimas gali atnešti labai akivaizdžius rezultatus.
  5. Druska. Nesuklysime pasakydami, jog tai labai originalus lygintuvo pado valymas, kai vietoj drabužių lyginama druska. Kuo stambesnius jos žiupsnelius turėtumėte patiesti ant laikraščio ir, nenaudojant garų funkcijos, pradėti lyginimo procesą. Jei pridegę nešvarumai įsisenėję, gali tekti šį procesą pakartoti net kelis kartus – jei pastebėsite, kad laikraštis ar druska patamsėjo, šias priemones reikėtų pakeisti naujomis. Baigę šį lyginimą, nuvalykite paviršių švelniu skudurėliu ir mėgaukitės gerokai atsinaujinusia pado išvaizda.
  6. Ūkiškas muilas. Šis triukas pravers kaip pirmoji pagalba, kuomet svarstoma, kaip nuvalyti lygintuvo padą, kuris neapkibęs įsisenėjusiais degėsiais, o purvas ant jo – pakankamai neryškus. Tuomet tereikia patrinti šaltą paviršių ūkišku muilu, nuvalyti jį servetėle ir purvo – kaip nebūta!
  7. Actas. Ši priemonė ypatingai universali, todėl nieko keisto, kad ją minime ir tuomet, kai reikia nuspręsti, kuo valyti lygintuvo padą. Geriausia juo sušlapinti laikraštį (acto nepagailėkite – taip nešvarumai pasišalins dar greičiau) ir pradėti jį lyginti. Norint dar greitesnio efekto, prietaisą siūloma įjungti, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog tuomet šis darbas taps sudėtingesnis – actas greitai garuos, todėl juo vėl ir vėl teks šlakstyti laikraštį. Be to, garai ne tik skleidžia nemalonų aromatą, bet ir gali pakenkti Jūsų akims – pagalvokite apie apsaugas iš anksto.
  8. Nagų lako valiklis. Jei svarstote, kuo valyti lygintuvą, kuris nėra labai „rimtai“ pridegęs, drąsiai galite pasitelkti šią priemonę – ji bus veiksminga ir tuomet, jei nuo paviršiaus bandysite pašalinti polietileno gabalėlį. Visgi, šis metodas nėra laikomas pačiu efektyviausiu, todėl didesniems nešvarumams iš karto patartina rinktis kitą valymo priemonę.
  9. Distiliuotas vanduo. Tai labiau prevencinė priemonė, padedanti išvengti rūdžių susidarymo – jos gerokai dažnesnės tuomet, kai naudojamas iš krano leidžiamas vanduo. Distiliuotą vandenį papildomai galite papildyti soda – tuomet jis taps šiek tiek minkštesnis.
  10. Amoniakas. Nors šis lygintuvo valymas gali pareikalauti kantrybės, paskyrę šiam darbui daugiau laiko, tikrai pastebėsite rezultatus. Amoniako tirpale sudrėkinę šluostę, ja turėtumėte trinti prietaiso paviršių – kuo daugiau šio skysčio naudosite, tuo greičiau baigsite šalinti visus degėsius.

Tarp visų šių būdų, kaip nuvalyti lygintuvą, rasite bent vieną, kuris Jums atrodys priimtinas. Svarbiausia nelaukti, kol nešvarumai įsisenės – tuomet valymo darbams reikės skirti kur kas mažiau dėmesio!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?