Naudingi patarimai

Kaip valyti šaldytuvą?

moteris valo saldytuva su kempinele virtuveje
4.6/5
2020 10 30

Šaldytuvo valymas neretai atidėliojamas arba išvis užmirštas, o susirūpinama dažniausiai tik tada kai iš jo ima sklisti nemalonus kvapas. Specialistai rekomenduoja valymą atlikti dukart per mėnesį, taip nesikaups seni produktai, matysite ką reikia suvartoti greičiausiai, nesidaugins bakterijos, išsilaikys tvarka ir neutralus kvapas. Kokias priemones naudoti ir kaip valymą atlikti lengvai ir greitai, skaitykite straipsnyje.

Virtuvės paviršių valikliai ir dezinfekavimo priemonės

Kai kurios virtuvės valymo priemonės, pavyzdžiui, švelnios servetėlės, kuriose naudojamas natūralus citrusinių vaisių aliejus, yra tinkamos šaldytuvo valymui. Tačiau, kai kurių, net ir specialiai virtuvės paviršiams pritaikytų priemonių reikėtų vengti valant būtent šaldytuvo vidų. Didžioji dalis valiklių yra labai stiprūs, turintys chemikalų, kurie naikina įprastus virtuvės mikrobus. Tačiau, šios priemonės neturėtų tiesiogiai ar netiesiogiai liestis su maistu. Kad ir kaip švariai po to išvalytumėte šaldytuvo vidų, tikėtina, kad priemonės vis tiek kažkiek užsiliks. Vengti patartina ir dezinfekavimo priemonių. Geriausia rinktis natūralius valiklius arba ieškoti specialiai šaldytuvo vidaus valymui tinkamų priemonių. 

1 Dr.Beckmann šaldytuvų valiklis (purškiamas), 250ml kaina ir informacija | Dr.Beckmann šaldytuvų valiklis (purškiamas), 250ml | pigu.lt TOP PREKĖ
€ 359 € 1436 / l 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
TOP PREKĖ
2 Dr.Beckmann šaldytuvo gaiviklis su soda, 40 g kaina ir informacija | Dr.Beckmann šaldytuvo gaiviklis su soda, 40 g | pigu.lt
€ 424 € 10600 / kg 4.6/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį

Ar natūralios priemonės yra veiksmingos?

Turbūt visiems yra tekę girdėti apie stebuklingą duetą – valgomąją sodą ir baltąjį actą. Soda gerai pašalina įvairaus tipo dėmes, sugeria blogą kvapą, baltasis actas suaktyvina sodą, yra tinkamas valyti visus nerūdijančio plieno daiktus. Jei sodos ir acto neturite, šaldytuvui išvalyti puikiai tiks šiltame vandenyje ištirpintas indų ploviklis. Tiek vienu, tiek kitu atveju kempinėle ištrinkite visas šaldytuvo vietas, o po to gerai pervalykite švaria drėgna šluoste. 

saldytuvo valymas ivairiomis priemonemis namuose

Šaldytuvo valymo metodai

Pirmiausia, prieš pradedant valyti, pasiruoškite visas reikiamas priemonės. Valiklį su kuriuo nusprendėte atlikti valymą (soda ir actas, muiluotas vanduo, servetėlės ar specialus valiklis), kempinėlę ir keletą šluosčių. 

saldytuvo valymas sluoste ir specialiais valikliais

8 valymo žingsniai:

 1. Iš šaldytuvo pašalinkite viską. Nepalikite absoliučiai nieko, net ir uogienių ant viršutinės lentynėlės, kuri atrodo pakankamai švari. Kai šaldytuvas bus visiškai tuščias jį išvalysite lengviau ir greičiau.
 2. Išimkite visas lentynėles bei stalčius. Geriausia juos sukrauti į vonią ar dušinę. Nuplaukite visas dalis su indų plovikliu bei šiltu vandeniu. Jei yra įsisenėjusių dėmių, leiskite joms atmirkti šiltame vandenyje.
 3. Nuskalaukite dalis su švariu vandeniu ir ypač sausai jas nušluostykite.
 4. Šaldytuvo sieneles nuvalykite specialiomis servetėlėmis, valikliu, sodos ir acto mišiniu arba tiesiog šiltu vandeniu su indų plovikliu.
 5. Pervalykite viską su drėgna švaria šluoste, kad neliktų jokių valiklio likučių. Tuomet gerai nusausinkite su popieriniu rankšluosčiu arba mikrofibros šluoste. 
 6. Kai šaldytuvas bus visiškai švarus, sudėkite atgal lentynėles ir stalčius. 
 7. Dabar perrinkite visus šaldytuve buvusius maisto produktus. Ar nėra pasibaigusių ar sugedusių konservų, uogienių ar padažų. Tuos indelius kurie keliaus atgal į šaldytuvą, švariai nuvalykite drėgna šluoste ir nusausinkite. Jei šaldytuvo lentynėlės buvo nešvarios, tikėtina, kad ir stiklainiai kurie buvo ant jų sudėti taip pat nebus ypatingai švarūs.
 8. Nepamirškite valyti šaldytuvo gumas. Ten taip pat kaupiasi nešvarumai, kurie trukdo šaldytuvo durelėms išlikti sandarioms. Valymui puikiai tiks paprasta drėgna šluostė. 

isoriniu saldytuvo gumu valymas namuose

Kaip išvalyti šaldytuvą nuo blogo kvapo?

Jei vos pradarius šaldytuvą iš jo pasklinda nemalonus kvapas, turėtumėte kuo greičiau imtis priemonių. Blogas kvapas prisigers į prasčiau supakuotus maisto produktus bei plastmasinius indelius, o bakterijos besikaupiančios šaldytuve galų gale sugadins ir maisto produktus. 

moteris valo saldytuvo vidu virtuveje

5 priemonės panaikinti ir apsaugoti šaldytuvą nuo blogo kvapo:

 1. Gerai išvalykite visą šaldytuvą. Kaip jau ir minėjome, išimkite visus produktus, lentynas, stalčius ir viską pervalykite. 
 2. Jei išvalymas nepadeda, į tuščią šaldytuvą porai valandų padėkite dubenėlį su soda. Ji puikiai sugeria blogą kvapą. 
 3. Jei šaldytuvas nedidelis ir jame nuolat pasimiršta indeliai su maisto likučiais, įveskite tam tikrą sistemą. Vienoje iš lentynų sudėkite produktus kuriuos reikia suvartoti greičiausiai, per keletą dienų. 
 4. Citrinos rūgštis puiki priemonė panaikinti blogą kvapą. Pamirkykite vatos gabalėlį į citrinos sultis ir nuvalykite juo šaldytuvo sieneles. 
 5. Įsitikinkite ar tinkama šaldytuvo temperatūra. Jei jame per šilta, kaupsis mikrobai ir šaldytuve greičiau atsiras kvapas. Ideali temperatūra yra 4-5 laipsniai. 
 6. Įsigykite specialų kvapų sugėriklį. 

Jei šaldytuvas jau ypač senas, kvapai net ir po ypač gero valymo niekur nedingsta, o elektros suvartojimas didžiulis, pasvarstykite apie naujo šaldytuvo įsigijimą. Jei nežinote nuo ko pradėti, skaitykite patarimus kaip išsirinkti šaldytuvą

Beko CSA270K30XPN kaina ir informacija | Beko CSA270K30XPN | pigu.lt
€ 24639 3.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Schlosser RFD90DT kaina ir informacija | Schlosser RFD90DT | pigu.lt
€ 13100 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Samsung RB33J3205SA/EF kaina ir informacija | Samsung RB33J3205SA/EF | pigu.lt
€ 39999 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
SCHLOSSER RFD 162 B kaina ir informacija | SCHLOSSER RFD 162 B | pigu.lt
€ 23100 4.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Samsung RB30J3215S9/EO kaina ir informacija | Samsung RB30J3215S9/EO | pigu.lt
€ 34900 4.2/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Samsung RB34T600FSA/EF kaina ir informacija | Samsung RB34T600FSA/EF | pigu.lt
€ 35899 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Snaigė Retro FR24SM-PRR50E3 kaina ir informacija | Snaigė Retro FR24SM-PRR50E3 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 36800 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Samsung RB31FERNDEL/EO kaina ir informacija | Samsung RB31FERNDEL/EO | pigu.lt
€ 37510 4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Gorenje NRK4181CW4 kaina ir informacija | Gorenje NRK4181CW4 | pigu.lt
€ 34300 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Pasidomėkite ir įvairiomis papildomomis funkcijomis, kai kurios iš jų tikrai palengvins šaldytuvo priežiūrą. Tarkim antibakterinė danga, kuria padengtos visos sienelės. Būtent ši danga padės apsaugoti šaldytuvą nuo nemalonaus kvapo, pelėsio ir bakterijų. Naujuose modeliuose rasite ir zoninį šaldymą, drėgmės kontrolę, greitą atvėsinimą ir užšaldymą bei automatinį temperatūros reguliavimą. Nuspręskite kokios funkcijos jums svarbiausios ir išsirinkite geriausią šaldytuvą

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?