Naudingi patarimai

Kaip valyti skalbimo mašiną?

4.6/5
2019 12 05

Plaudami nešvarius audinius su skalbimo mašina, neretai pamirštame, jog šį įrenginį taip pat reikia išvalyti. Profilaktiškai atliekami valymo darbai padės išvengti nemalonaus kvapo, mikrobų, bakterijų ir pelėsių kaupimosi. Skalbimo mašinos nukalkinimas ir kitos procedūros gali skambėti pakankamai sudėtingai – tačiau tik ne tuomet, kai turite visą aiškią instrukciją. Tad išbandę šiuos kelis paprastus patarimus, užtikrinsite sklandų ir efektyvų skalbimo mašinos darbą. Kaip išvalyti skalbimo mašiną?

Beko HTE7616X0 kaina ir informacija | Beko HTE7616X0 | pigu.lt 0 €
€ 35589 5/5 2d. 11val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Hoover HWQ 610AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HWQ 610AMBS/1-S | pigu.lt
€ 34200 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Hoover HWQ 69AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HWQ 69AMBS/1-S | pigu.lt GERA KAINA!
€ 34900 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Hoover HD 495AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HD 495AMBS/1-S | pigu.lt % SUPERPASIŪLYMAS
€ 39900 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
SUPERPASIŪLYMAS
Beko WUE6512BWW kaina ir informacija | Beko WUE6512BWW | pigu.lt 0 €
€ 21962 5/5 2d. 11val.
Į krepšelį
Beko WUV 8612 XSW kaina ir informacija | Beko WUV 8612 XSW | pigu.lt 0 €
€ 27100 2d. 11val.
Į krepšelį
Beko WUE6511XWW kaina ir informacija | Beko WUE6511XWW | pigu.lt 0 € GERA KAINA!
€ 20100 4.4/5 2d. 11val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Samsung WW70T4040EE/LE kaina ir informacija | Samsung WW70T4040EE/LE | pigu.lt TOP PREKĖ
€ 26200 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
TOP PREKĖ
Rodyti daugiau

Skalbimo mašinos valymas: nuo ko pradėti?

Siekiant užtikrinti, jog valymo darbai klostytųsi kaip įmanoma efektyviau, pirmiausia turėtumėte žinoti šiuos niuansus:

 • Prieš pradedant valymo procedūras, įsitikinkite, kad Jūsų skalbimo mašina yra visiškai tuščia.
 • Pirmiausia išvalykite skalbimo mašinos būgno gumines tarpines, kuriose dažniausiai kaupiasi pelėsis ir kiti nešvarumai – tam naudojamas actas ir kepimo soda.
 • Reguliariai (maždaug kas 5 skalbimus) turėtų būti valomi ir šio prietaiso stalčiai, kuriuose per ilgą laiką gali ne tik susikaupti nešvarumai, bet ir įsiveisti grybelis. Paprasčiausia stalčių būtų išimti, į skalbimo priemonėms įpilti skirtus skyrelius įpilti WC valiklį ir palikti kelioms valandoms. Praėjus šiam laikui, likusius nešvarumus nuvalysite pasitelkę seną dantų šepetėlį ir paprasčiausią muilą.
 • Atkreipkite dėmesį, kad jeigu ant Jūsų skalbimo mašinos būgno yra bent keletas plastikinių detalių, jos gali nusidažyti nuo skalbiamų audinių. Tad šias dalis taip pat reikėtų nušveisti su prieš tai naudotomis priemonėmis (taip pat galima pasitelkti sodos ir acto mišinį) – tuomet galėsite būti tikri, kad dažai nepersikels ant Jūsų skalbinių.

Skalbimo mašinos valymas actu ir soda

Šios skalbimo mašinos valymo priemonės yra vienos efektyviausių ir populiariausių – jas pravartu pasitelkti vien jau dėl to, kad kone kiekvienas šiuos gaminius gali atrasti savo virtuvėje. Skalbimo mašinos valymas actu ir soda turėtų būti vykdomas pagal šiuos žingsnius:

 1. Į skalbimo mašinos būgną įpilkite trečdalį puodelio sodos . Skalbimo mašinos valymas soda yra laiko patikrintas metodas, todėl dėl šio „ingrediento“ galite jaustis ramiai.
 2. Vietoj ploviklio į jam skirtą dozatorių įpilkite du puodelius acto.
 3. Įjunkite skalbimo mašinos programą, kuri tęstųsi 1-1,5 valandos – rekomenduojama skalbti kuo aukštesnėje temperatūroje, kadangi vėsesnis vanduo skatina mikrobų ir bakterijų atsiradimą. Privalumas tas, kad toks skalbimo mašinos valymas nepareikalaus Jūsų fizinių pastangų.
 4. Tuomet, kai po skalbimo dar lieka pastebimų nešvarumų, juos galite pašalinti naudodami seną dantų šepetuką.
 5. Jei svarstote, kaip išvalyti skalbimo mašiną, kad iš jos pasišalintų nosį riečiantis aromatas, vietoj šio derinio pasitelkite tik sodą (prieš pradedant skalbti, jos ir vandens mišinį būgne reikėtų palaikyti maždaug pusvalandį). Actas trukdo sodai pašalinti blogus aromatus, todėl šis valiklis turėtų būti pasitelkiamas tuomet, kai reikalingas skalbimo mašinos nukalkinimas ar norisi panaikinti kitas ramybės neduodančias nuosėdas.

Kaip išvalyti skalbimo mašiną pasitelkiant citrinos rūgštį?

Kalbant apie veiksmingas priemones skalbimo mašinai valyti, turėtų būti paminėta ir citrinos rūgštis. Šis valiklis veiksmingai įveiks nusėdusias purvo dėmes ir tiks tuomet, kai bus reikalingas skalbimo mašinos būgno valymas. Toks valymas nebus sudėtingas – tereikia vadovautis šiais žingsniais:

 1. Į skalbimo priemonės stalčių (arba į patį būgną) įpilkite citrinos rūgšties. Šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į būgno dydį: 5 litrų talpai rekomenduojama naudoti 100 – 120 gramų, tad pagal šią proporciją atitinkamai galite paskaičiuoti, koks kiekis Jums bus reikalingas.
 2. Įjunkite kuo ilgesnį laikotarpį besitęsiančią skalbimo programą – vandens temperatūra turėtų siekti maždaug 60 laipsnių. Jei skalbimo mašinos plovimas atliekamas ypatingai retai ir žinote, jog vanduo toli gražu nėra minkštas, rinkitės pačią aukščiausią (maždaug 90 laipsnių) temperatūrą.
 3. Siekiant pašalinti užsilikusias smulkias nuosėdas, siūloma pasirinkti trumpiausią programą ir dar kartą įjungti visiškai tuščią skalbimo mašiną. Po visko, sausa šluoste išvalykite būgną ir tarpines.

Kaip išvalyti skalbimo mašinos filtrą?

Norint išvengti nemalonių vandens išsiliejimų, patartina retkarčiais pagalvoti ir apie filtrą. Šis darbas tikrai nėra sudėtingas – norėdami išvengti vandens pratekėjimo, pasitieskite ant žemės šluostę, atidarykite filtro liuką (jį rasite korpuso paviršiuje, tačiau dėl visa ko galite šią informaciją pasitikrinti instrukcijoje) ir išvalykite susikaupusius nešvarumus. Geriausia, jei pavyktų jį išimti ir gerai išplauti, kadangi būtent čia kaupiasi popierėliai, vilnos kuokšteliai bei kitos įvairios šiukšlės ir tarp skalbinių įsimaišiusios smulkmenos. Tuomet beliks šią detalę lygiai taip pat sugrąžinti į savo vietą.

Skalbyklės valymas įsiveisus pelėsiui

Tais atvejais, kai pastebimi pirmieji pelėsio požymiai, rekomenduojama naudoti ir peroksidą, kuris gali visiškai pašalinti šiuos nemalonius darinius. Į tuščią būgną įpilkite litrą 3 procentų stiprumo vandenilio peroksido ir įjunkite pačią aukščiausią temperatūrą (apie 90 laipsnių) siūlančią programą. Kartais vietoj šios skalbimo mašinų valymo priemonės siūloma pasitelkti baliklius su chloru, tačiau tuomet atsiranda rizika, kad viduje liks toksinių medžiagų, kurių tikrai norėtųsi išvengti.

Reguliari skalbimo mašinos priežiūra

Nors skalbimo mašinos valymas nėra labai sudėtingas procesas, visgi, norėtųsi, kad jį būtų galima atlikti kaip įmanoma rečiau ar bent jau – paprasčiau. Tuomet pravartu atsižvelgti į šiuos patarimus:

 • Kaskart pasibaigus plovimo ciklui, paimkite minkštą, sugeriantį audinį ir juo nusausinkite įrenginio dureles, jų stiklą ir gumines tarpines.
 • Nušveiskite dureles – jei nešvarumų nėra daug, joms tiks ir įprastos valymo priemonės ar švarus vanduo.
 • Skalbimo mašinos dureles visuomet laikykite atidarytas.
 • Bent kartą per mėnesį rūbus išskalbkite aukštesnėje, bent jau 60 laipsnių temperatūroje.
 • „Nepadauginkite“ skalbimo priemonės – jos pilkite tiek, kiek reikia atsižvelgiant į skalbinių kiekį ir jų nešvarumo lygį.

Net ir reguliariai prižiūrint šį įrenginį, rekomenduojama visus šiuos veiksmus atlikti kartą per mėnesį – taip Jūsų drabužiai visuomet išliks gaivūs, o skalbimo mašina tarnaus ilgus metus. Toks skalbyklės valymas nepareikalaus didelių pastangų, tačiau padovanos ilgalaikius rezultatus!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
40 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?