Naudingi patarimai

Kalnų slidės

4.2/5
2019 02 07

Norite įsigyti slides? Patiriate sunkumų bandydami surasti skirtumus tarp jų? Sunku apsispręsti? Pateikiame kelis patarimus, kurie padės apsispręsti ir pasirinkti Jums tinkamiausią modelį.

 1. ĮVERTINKITE SAVO LYGĮ

Prieš įsigyjant slides, itin svarbu nustatyti savo techninį lygį. Slidžių pora, pritaikyta Jūsų lygiui, suteiks maksimalų malonumą ir komfortą!

 • Pradedantysis: slidinėjimas Jums – visiškai nauja patirtis! Kaitaliojate šliuožimą ir „plūgo“ pozą. Nedideliu greičiu galite slidinėti žalioje ir mėlynoje trasoje.
 • Vidutiniokas: galite atlikti posūkį išlaikydami slides paraleliai, pradedate jaustis patogiai ir perėjote slidinėti į raudonąją trasą.
 • Profesionalus: galite susidoroti su bet kurios spalvos trasa, tačiau, vietos tobulėjimui dar yra.
 • Ekspertas: slidinėjimas Jums yra viskas. Jūsų technika leidžia Jums patirti intensyvias emocijas slidinėjant tiek trasoje tiek už jos ribų, esate įvaldęs visus relfejo tipus ir žinote visus techninius posūkius.
 1. NUSTATYKITE SAVO SLIDINĖJIMO TIPĄ

Visos kalnų slidės turi išdrožinėtus griovelius, tačiau praktikoje jų savybės skiriasi, nors dabar labai madingas universalumas! Norėdami surasti modelį atitinkantį Jūsų poreikius, turite nusistatyti sritį, kurioje ketinate tobulėti. 

 • Trasa: jausdamiesi patogiai nuokalnėse, mėgaujatės visu slidinėjimo plotu. Slidinėkite su progresyvia „power turn rocker“ technologija, kuri suteiks Jums geresnį valdymą ir sukibimą nuokalnėse.
 • Lenktynės: Pripratę leistis nuo kalno ir slalomo, ieškote efektyvumo ir greičio. Rinkitės slides su siaura vidurine dalimi su „power rocker“ technologija, kuri leis Jums optimizuoti stabilumą ir tikslumą.
 • Kalnų: Mėgstate nuokalnes, tačiau, kai tik sąlygos yra tinkamos, mėgstate slidinėti už trasos ribų! Rinkitės universalias slides su „autoturn rocker“ technologija, kuri Jums leis jaustis patogiai slidinėjant ant bet kokios sniego dangos.
 • Laisvasis slidinėjimas: Didžiąją laiko dalį praleidžiate ne nuokalnėse ir nuolat ieškote sniego. Jūsų tikslas: sukurti savo trasas. Rinkitės ilgas slides su „off pad“ ir „powder turn rocker“ technologija, kuri šviežiame sniege suteiks daugiau keliamosios jėgos.
 • Laisvasis stilius: Rampos šuoliams, turėklai ir pusvamzdžiai, slidinėjimo parke Jums nebėra nieko naujo. Rinkitės lengvas slides su dvigubomis priekinėmis dalimis su „Jip tip“ technologija, kuri leis Jums padidinti ir palengvinti šuolius.
 1. PASIRINKITE SAVO SLIDŽIŲ DYDĮ

Jūsų slidžių dydis priklauso ne tik nuo Jūsų ūgio, bet ir nuo slidinėjimo pasiruošimo. Trumpos slidės suteikia geresnį valdymą, o tuo tarpu ilgos slidės – daugiau stabilumo ir keliamosios jėgos. Pradedantysis arba entuziastingas laisvojo stiliaus slidininkas pasirinks slides siekiančias nosies galą, kai tuo tarpu patyrę, dėl greičio pamišę, ar laisvo čiuožimo slidininkai mieliau renkasi ilgesnes slides.

Optimalus slidžių ilgis paprastai nustatomas tokia tvarka: svoris, galimybės, svoris ir agresyvumas. Mažiau agresyvūs, besitobulinantys slidininkai suklys pasirinkę trumpesnį dydį, kai tuo tarpu agresyvesni ir labiau  patyrę slidininkai gali pasirinkti dydžiu didesnes slides.

Norėdami įsigyti slides, kurios atitinka Jūsų poreikius, apsvarstykite šiuos tris kriterijus: savo meistriškumo lygį, praktiką ir savo dydį. Tada, atsižvelgę į grafikos elementus ir savo biudžetą, galėsite tinkamai pasirinkti. 

Tačiau nepamirškite, jog tinkamos slidžių poros pasirinkimas leis Jums geriau valdyti savo judesius, tobulinti techniką ir pajusti ypatingą malonumą!

Norėdami nustatyti idealų slidžių dydį, vadovaukitės mūsų dydžių lentele. Slidžių modelio ir ilgio pasirinkimas visuomet bus labai asmeniškas ir subjektyvus sprendimas. Kai rinksitės slidžių ilgį, atkreipkite dėmesį į mūsų žemiau pateiktus faktorius. 

Pradedantysis Vidutiniokas Profesionalas

Ekspertas

TRASOJE

(Persekiojimo)

Jūsų ūgis - 10 cm Jūsų ūgis - 7 cm Jūsų ūgis - 5 cm Jūsų ūgis

KALNŲ

(Patirtis)

Jūsų ūgis - 10 cm Jūsų ūgis - 5 cm Jūsų ūgis Jūsų ūgis - 5 cm

LAISVO ČIUOŽIMO

(7 Serija)

Jūsų ūgis - 5 cm Jūsų ūgis Jūsų ūgis Jūsų ūgis - 5 cm

LAISVO STILIAUS

(S Serija)

Jūsų ūgis - 10 cm Jūsų ūgis - 7 cm Jūsų ūgis - 7 cm Jūsų ūgis - 5 cm

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?