Naudingi patarimai

Kuo ypatingas kapsulinis garderobas?

4/5
2020 10 14

Praveriate spintą, atidžiai nužvelgiate visus drabužius, kelis net išsiimate pasimatuoti, o tuomet apima neviltis. Spintoje rūbų pilna, o apsirengti nėra kuo. Vieni iš jų nepatogūs, kiti jau pabodę, trečius laikote dėl sentimentų arba tiesiog gaila išmesti nes kažkada už juos nemažai sumokėjote. Kai nerandate to, su kuo jaustumėtės ir patogiai, ir gražiai, iškart kyla pagunda nusipirkti kažką naujo. Tačiau, tai tik greitas ir deja labai trumpalaikis sprendimas. Šiandien pakalbėsime apie kapsulinį ir bazinį garderobo sudarymą bei kodėl tai puikus būdas sprendžiant neturėjimo ką apsirengti problemą. 

mergina dziaugiasi savo kapsuliniu garderobu

Pirmiausia – kas yra kapsulinis garderobas?

Tai sezoninio garderobo sudarymas pasitelkiant 20-40 universalių, tarpusavyje derančių drabužių. Atsisakius nereikalingų, senai dėvėtų rūbų, tačiau suderinus turimus ir priderinus naujus, ne tik sutaupysite laiko, nes prie spintos rinkdamiesi nepraleisite tiek laiko, tačiau prisidėsite ir prie ekologijos. Kapsulės principas yra pasilikti rūbus iš kurių galite sukurti kuo daugiau apsirengimo variantų. 

Nuo ko pradėti?

1. Peržiūrėkite visus savo drabužius. Tai geriausia padaryti išėmus viską iš spintos. Jokiu būdu nesuverskite krūvos daiktų vienas ant kito. Sudėliokite juos taip, kad galėtumėte matyti kiekvieną iš jų.

2. Rūšiavimas. Sudėliokite visus savo rūbus į keturias skirtingas krūveles:

  • Pasilikti. Čia turėtų nugulti visi mėgstami rūbai, tokie kurie jums idealiai tinka ir yra geros būklės.
  • Galbūt. Į šią krūvelę dėkite drabužius kurių nesidedate dažnai, kurie nelabai dera prie kitų jūsų rūbų, tačiau jų nenorite išmesti.
  • Paaukoti. Rūbai kurie dar nėra nusidėvėję, tačiau jų nesivelkate.
  • Išmesti. Visi susidėvėję rūbai, kuriuos dar laikote nes „tikrai prireiks“ važiuojant į gamtą ar darbuojantis, tačiau nebeužsidedate jau daugiau nei metus. Pasidomėkite artimiausia vieta kur galite išmesti rūbus perdirbimui.

Renkantis rūbus kapsulei apmastykite kur praleidžiate daugiausiai laiko. Ar darbe yra nustatytas aprangos kodas, ar dažnai lankotės renginiuose, mėgaujatės vakariene restoranuose. O gal kasdien galite rengtis absoliučiai neįpareigojančiais laisvalaikio rūbais, o vakarus ir savaitgalius įprastai praleidžiate gamtoje. Jei esate mama vaiko priežiūros atostogose turbūt ieškosite patogių drabužių komplektų kurie tiktų tiek pasivaikščiojimams mieste, tiek kitoms aktyvioms veikloms su vaiku. 

3. Nereikalingų drabužių išvežimas. Rūbus kuriuos žadate paaukoti, iškart supakuokite ir išveskite arba nusineškite į automobilį. Tuos kurių nusprendėte išvis atsisakyti – išmeskite. Išvalius kambarį nuo nereikalingų daiktų bus lengviau tvarkytis. 

4. Pasilikti ar nepasilikti? Dar kartą peržiūrėkite rūbus krūvelėse ir atsakykite sau į klausimą: ar šį rūbą planuojate užsidėti per artimiausią pusmetį? 

5. Pasirinkite rūbus kapsulei. Čia turėtų atsirasti mėgstami rūbai kuriuos nešiojate dažniausiai ir jie jums patinka labiausiai. Sudarykite 30-40 drabužių garderobą. Keičiantis sezonams aišku keisis ir kapsulės turinys. Kiek rūbų turėtų atsidurti kapsulėje priklauso nuo jūsų pasiryžimo. Kai kuriems pakaks ir 20 rūbų, tačiau jei atsisakyti kai kurių daiktų kol kas sunku, galite sudaryti ir didesnį garderobą. Pasistenkite neviršyti 50. Kokie daiktai turėtų sudaryti kapsulę taip pat nėra griežtai apibrėžta. Jei suknelių nemėgstate, tai tarp pagrindinių drabužių jų ir neturėtų atsirasti, jei labiau mėgstate džinsus, o ne kelnes, suprantama, kad džinsų ir turėtų būti daugiau. 

Pavyzdinis kapsulės turinys:

  • 5 kelnės;
  • 5 batai;
  • 9 palaidinės ir megztukai;
  • 2 suknelės.

kapsulinis rudens garderobas ant drabuziu kabyklos

Į kapsulę neįsiskaičiuoja apatiniai, miego, sporto ir namuose nešiojami drabužiai. Visi pasirinkti rūbai turėtų būti ne pavieniai, o tinkantys vienas su kitu. Tai reiškia, kad tas pats megztukas, suderinus su kita palaidine, turėtų tikti tiek prie kelnių, tiek prie sijono. Kuo daugiau derinių galite sudaryti su tais pačiais rūbais – tuo geriau. 

Bazinis garderobas – viskas kas netilpo į kapsulę?

Atsakymas tikrai aiškus – jokiu būdu ne. Baziniame garderobe, remdamiesi tomis pačiomis taisyklėmis kaip ir kuriant pagrindinę spintą, sutalpinkite rūbus kuriuos tikrai nešiojate, tačiau jie nėra kasdieniniai. Čia turėtų atsirasti sportiniai rūbai, pižamos, apatinis trikotažas, lauko rūbai (pirštinės, kepurės, maudymosi kostiumėliai), aksesuarai (šalikai, papuošalai), rankinės ar kuprinės.

moteris su juodu paltu ir rankine eina per gatve

Sudarant bazinį garderobą kritiškai peržvelkite visus turimus daiktus. Vargu ar naminių rūbų krūvelėje sulankstytos 8 palaidinės yra reikalingos. Juk visuomet norisi dėtis tik pačias patogiausias. 

3 naudingi patarimai pradedantiesiems

1. Rūbų kuriuos buvote atidėję į „pasilikti“ ir „galbūt“ krūveles neskubėkite išmesti. Galbūt po kurio laiko nebūsite patenkinti tuo ką pasirinkote ir norėsite šiek tiek kapsulę pakoreguoti. Rūbus kurie vis dar jums tinka ir juos mėgstate sudėkite į atskirą spintos dalį ar dėžę. Svarbiausia, kad jie nesimaišytų su pagrindiniais.

2. Derinkite spalvas tarpusavyje, tačiau nesirinkite tik vienodos spalvos rūbų. Juk stilių ir spalvą kaip apsirengti šiandien renkamės ir pagal nuotaiką.

3. Kol kas nepirkite naujų drabužių, o derinius sukurkite iš spintoje jau turimų rūbų. Kitaip beveik garantuojame, kad kapsulėje atsidurs vien nauji rūbai. 

drabuziu derinys rudeniui is kapsulinio garderobo

Apibendrinant, galima būtų paminėti 2 pagrindinius dalykus. Pirma, neskubėkite per daug išmėtyti turimų drabužių. Jei matysite jog toks rūbų skirstymas jums tikrai patinka, jų skaičių galėsite dar sumažinti iki visai minimalaus. Antra, negailėkite senų, jums netinkančių daiktų. Nekamuokite savęs pažadais jog tikrai dar įtilpsite į tas taip kažkada mėgtas kelnes ar po namus dar sunešiosite išsitampiusį megztinį.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
4 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?