Naudingi patarimai

Kendama: kur kas daugiau nei žaidimas

5/5
2019 11 15

Japonų tradicijos atkeliauja ir į mūsų šalį: garsusis Kendama, vienų laikomas žaidimu, o kitų – įtraukiančiu žongliravimo sportu, vis sparčiau populiarėja tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų tarpe. Jei manote, kad tai paprasta „jo-jo“ versija, smarkiai klystate – šis žaidimas gali pasiūlyti kur kas daugiau galimybių!

Kendama taisyklės ir istorija

Kendama Japoniją pasiekė dar XVIII amžiuje – tuomet šis žaidimas būdavo ypač mėgstamas suaugusiųjų tarpe ir pasitarnaudavo žaidžiant užstalės žaidimus. Tačiau šiek tiek pakeitus žaislo formas, XX a. pirmojoje pusėje jis buvo pripažintas kaip įgūdžius lavinantis užsiėmimas – būtent tokį patį Kendama pateikimą matome ir dabar.

Šį žaidimą sudaro dvi dalys: medinė, smailėjančią viršūnę turinti lazdelė su trimis, puodelius primenančiais įdubimais iš šonų ir viršuje (KEN) ir skylutę turintis kamuoliukas, kuris prie lazdelės yra pririštas virvute (DAMA). Žaidimo esmė – mėtyti kamuoliuką taip, jog jis įkristų į vieną iš įdubimų arba užsikabintų už smailios viršūnės. Tačiau tai – tik pirmasis šio žaidimo variantas: taip pat galima bandyti kamuoliuką permesti iš vieno puodelio į kitą ar išbandyti bet kokius kitus, nuo Jūsų fantazijos priklausančius triukus.

Nesunku pastebėti, jog skiriasi kamuoliukų dizainas, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog jie taip pat gali būti ir skirtingų dydžių, svorių bei kitų techninių parametrų. Nuo šių aspektų priklauso paties žaidimo sudėtingumas ir triukų efektyvumas – užkietėję žaidėjai stengiasi surinkti kuo didesnę Kendama kolekciją. Japonijoje (o po truputį – ir kitose valstybėse) vyksta nacionaliniai turnyrai, kuriasi stiprios žaidėjų bendruomenės, kuriose dalinamasi žaidimo patirtimi ir naujais išmoktais triukais. Tik laiko klausimas, kada Kendama Lietuvoje taip pat pasieks tokį lygį!

Žaidimo nauda ir privalumai

Nors iš pradžių gali atrodyti, jog tai – tik dar vienas neįpareigojančiam laiko praleidimui skirtas užsiėmimas, iš tikrųjų Kendama turi ne vieną privalumą. Tai įrodo ir tai, jog Japonijoje šio žaidimo rezultatai gali turėti įtakos net ir darbo paieškose – jei darbuotojas gali pasigirti įspūdingais Kendama pasiekimais, jis laikomas atkakliu, kantriu ir ryžtingu.

Ilgiau pažaidę su Kendama, ne tik pailsėsite nuo kompiuterių ar telefonų ekranų, bet ir lavinsite koncentraciją bei koordinaciją. Teigiama, kad šis žaidimas lavina motorinius įgūdžius ir leidžia ištobulinti proto bei judesių sinchronizaciją. Žinoma, ugdoma ir kantrybė: tik po ilgų treniruočių pavyks pademonstruoti įspūdingus triukus. Būtent dėl visų šių ypatybių Kendama tinka ir vaikams, ir suaugusiems – net nepastebėsite, kaip įsitrauksite į šį neribotas galimybes siūlantį žaidimą!

Norintys praturinti savo laisvalaikį (ar pasirūpinti, kad tokį turėtų vaikai), dabar gali pasirinkti iš gausios kolekcijos, kuri pritaikyta ir pradedantiesiems, ir profesionalams. Žaidimą Kendama gera kaina pirkti galima Pigu.lt el. parduotuvėje – čia visuomet atrasite viliojančių pasiūlymų!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?